Velislav

Otec kvalitného moderného hororu pochádza z Malajzie a vraví si James Wan. Ukázal, ako sa skvelý explicitný horor dá urobiť aj bez hektolitrov krvi a hromady mŕtvol. A tiež, že na vystrašenie vám nestačí zvuková kulisa, moment prekvapenia musí mať dobré načasovanie. Atmosféra vytváraná domom na samote, rodina, hra na slepú babu, strašenie, manželský pár lovcov duchov, inšpirované skutočnosťou. The Conjuring je duchársky horor typu The Haunting, Amityville Horror, Poltergeist, či The Changeling, ale... hrôzostrašnejší. Nielen v rámci žánru: 10/10 ()

Willynka

Solidní duchařinu po dvou třetinách zabíjí stereotypní exorcistní brak s ultra dobrým koncem, kterému snad nevěří ani samotný pán režizér. Je to škoda, kdyby aspoň jedno děcko oddělala, mohl z toho být slušný kult. ()

DrawLife

Majstrovské dielo, ktoré Vás rozhodne nenechá v komfortnej zóne a namiesto toho na Vás pôsobí stále napätie, núti Vás vžiť sa do scény a nechá Vás, aby ste sa báli až do poslednej minúty filmu. ()

haack

V rámci žánru není asi mnoho lepšího... Viděl jsem už hodně děsivých filmů, ale tenhle vede na plné čáře. Kdo nechodí s lupou, aby hledal někde chyby, nebo mu zbyly ještě lidské emoce, tak musí uznat, že tento horor je jeden z těch nejpovedenějších za třicet let... 9/10 ()

HennessyVSOP

Slušná variace na Vymítače, nicméně chybí tomu přesah mimo žánr. Takže jako žánrovka dobrý, ale zas až tak moc to nepřekvapí. ()

Skylwalker42

Výborná atmosféra, skvělý herci - mám jinak slabost pro Veru V. :) pak to upadne ale do těžko uvěřitelného (jako všechny ostatní horory s tímto prvkem) vymítání. Jinak to mohl být hodně dobrý novodobý horor. ()

Danny Nolander

Ano, je to klišé, klišé a zase jen klišé, ale funguje to. Žádný horor mě prozatím nebavil více. Některé scény jsou samozřejmě až bizarní. Kdo by šel v takovém domu hrůzy sám do sklepa se zápalkou, že ano? Na druhou stranu, to musím přehlížet a brát to jako prvek, který vlastně svým důsledkem baví. ()

endrix

V zajetí démonů je zoufale neoriginální film. Klišé se vrší na klišé a nevybavím si nic, co by mi přišlo nové. Snad je roztomile nábožensko-vědecký přístup ústřední dvojice není úplnou klasikou. A přesně v tom asi vězel můj problém s tímhle filmem. V první půlce filmu to perfektně funguje, atmosféra houstne a z farmy v Harrisville se rychle stává místo, kde byste nechtěli být. Sice i tady některé věci nesedí, hlavně ta zvláštní samozřejmost, s jakou všichni berou to, co se děje, ale přesto osvědčené postupy nezklamou. V poslední třetině se však něco pokazí a stokrát videné už divákovi nestačí. Bohužel, odhalit tvář zla se musí umět. A tady se to úplně nepovedlo. Proto jsou to takové lepší 3*. ()

John Dunbar

Přestože tento typ hororů ve mě nevyvolává patřičný děsivý zážitek dávám jednoznačně plné hodnocení. A to proto, že se fim pevně drží událostí, které se udály roku 1971 při vyšetřování případu rodiny Perronových v Harrisville na Rhode Islandu. Skutečná vyšetřovatelka tohoto případu Lorraine Warrenová byla totiž přizvána k natáčení filmu jako konzultantka za účelem zachycení faktických skutečností, což se povedlo, neboť pamětníci a odborníci film označili z tohoto pohledu jako věrohodný. ()

Trky

Vždy mě fascinovalo tajemné nadpřirozeno a když se objevila tahle pecka, která je natočena dle skutečné události, nemohla jsem si to nechat ujít. Manželé Warrenovi v podání Vera Farmiga a Patrick Wilson mi už od začátku sympatizovali jako dobře vybraní herci do těchto rolí. Atmosféra, průběh děje a lekačky, mě doslova dostaly, že jsem neměla čas si dojít ani na WC......člověk se pak jen zamyslí, opravdu se tohle mohlo stát?A pokud ano, nechtěla bych to zažít!!! U mě 5 zasloužených hvězdiček ()

PanPyzamo

V zajetí démonů patří mezi dobré horory. 1. půlka filmu vypadá nic moc, ale od 2. půlky se do toho pustí Warren, který tahá celý film. Celkově také filmu pomáhá to, že je to založené na skutečné události a tím pádem to aspoň trochu dodává realističnosti. Můžu doporučit. 7,5/10 ()

Lendak

James Wan je nový Wes Craven! Úžasná dvojhodinovka so skvelýmy hercami, vynikajúcou atmosférou, a nervydrásajúca hudba. Za mňa jeden z najlepších hororov za posledných 20 rokov. ()

Tomas_PO

Výborný horor, v ktorom sa tvorcom podarilo dosiahnuť brutááálne napätie. Síce mierne predvídateľné, v klasických intenciách 'duchariny', s typicky strašidelným domom. Výborné zvuky, postupy recyklované, stokrát videné, no spomínané napätie napriek tomu excelentné. Predchodca klasiky Annabelle (2014). ()

Karbos

Rozhodně jeden z těch lepších hororů za poslední dekádu....alespoň pro mne... vzhledem k tomu, že vlastně za celý film dojde pouze k jedinému exitu a to ještě, bohužel pro ochránce zvířat, právě domácího mazlíčka, jedná se vlastně o skvělý počin, právě proto, že si vystačí s poctivě a postupně budovanou, tísnivou atmosférou strachu, kdy se vaše hlavní obavy zhmotňují v pocitech, ne z toho, co se stalo ale z toho co se teprv může stát. Takže se defakto bojíte dopředu a ještě nevíte konkrétně čeho, což vypovídá o opravdu poctivě odvedené práci v rámci hororového žánru a tento styl preferuji více, než ony klasické vyvražďovací krváky, kdy spíš máte obavy z toho jak nechutně drastickou scénu vám zase naservírují a kam až by to mohlo postupem času vygradovat. ()

HBO Max se mění

HBO Max se mění