Po prvním masakru v roce 1974 se podezření obyvatel městečka obrátilo proti rodině Sawyerových. Rozvášněný dav dům Sawyerových obklíčil, vypálil a celou rodinu do posledního člena vyvraždil. Když se o několik desítek let později dívka jménem Heather dozví, že po své babičce zdědila nemovitost v Texasu, rozhodne se společně s několika kamarády vyrazit na výlet a svůj nově nabytý majetek si prohlédnout. Po příjezdu zjišťuje, že zdědila velkolepé sídlo. Hrůza, která se ukrývá ve sklepení, na své objevení ale teprve čeká. (oficiální text distributora)

M.i.k.e

samotný nápad není úplně zlý a dá se bez větších problémů strávit.Bohužel ale zbytku chybí jakákoliv atmosféra a chvíkemi z toho čiší těžký amaterismus.Nispelova verze sice také nebyla žádný zázrak,ale atmosféra jí nechyběla,vyvážit všechny nedostatky převedením do 3D už dnes bohužel pro tvůrce nestačí...40% ()

peiton

Sklamanie z rozpačitého začiatku vystriedalo prvotné nadšenie.Neprišlo mi až také nelogické konanie postáv ako v niektorých komentároch užívateľov.Práve naopak,docela dobre vystavaný dej,originálny námet,sama by som na to lepšie neprišla.Ale preboha! Kde sa stratila tá tajomná,desivá atmosféra z predchádzajúcich častí?! TCM(2003) som mala tú česť vzhliadnuť ako prvý a musím priznať bez hamby,že som to dokázala pozrieť len pomedzi prsty! Tu pri tomto som ani brvou nemihla.Hold asi som si odvtedy vypestovala riadnu odolnosť.Mohla by som ho zaradiť do jednej z tých kategorií kedy neurazí,ale ani nešokuje.Rozhodne som čakala viac efektov 3D. A nie LEN JEDEN.Ale to je kurva málo!!!Na to,že samotný názov na to upozorňuje.Nuž žiadna sláva,poľná tráva.Asi len nepodarený marketingový ťah tvorcov.No moc na tomto smere nepopracovali.Pri zatvorení jedného oka a odhliadnuc od toho,že to je vlastne pokračovanie TCM 1974 silné 4 hviezdy.Takto len silné 3.Taký moderný Texaský masaker.Ale myslím si,že s odstupom času si to pozriem znova.Je predsa lepšie pozrieť na LCD-čku ako v počítači. ()

Chen

Atmosféra budovaná jen s pomocí gumových končetin a hlav a zápletka velmi svérázná: "Dobře, pozabíjel jsi mi všechny kamarády, ale jsi můj bratránek, tak je to v pohodě." Nic, co bych musel vidět znovu. ()

Havaj8

Skvělá práce. Narozdíl od ostatních masakrů má tohle dobrou zápletku, kdy by se to mohlo vyvíjet celý úplně jinak, kdyby včas rozbalila dopis, každopádně končí to vskutku kladně a to se mi líbí, i když ne ke každýmu filmu se to hodí. Řikal sem si, že partička odpadla nějak brzo a že by půlku filmu naháněl jednu buchtu...to by bylo divný. Fakt mi to rozuzlení udělalo radost.. ()

zdenotvor

Film v ktorom partia mladých ľudí vyrazí niekam do zapadákova a ide po nich šialený vrah sú presne určené pre mňa. Napriek tomu že som videl už x verzií texaského masakru,stále si ho dokážem vychutnať. Trošku mi vadila prekombinovaná dejová línia a to že v závere hlavný šialenec vyzeral ako dobráčik čo si iba chráni sesterničku. Ale inak slušná teen vyvražďovačka. ()

Martin741

Reziser Luessenhop bude po tomto filme povazovany dost dlho za rezisersku lamu. Co je na tomto filme spatne? Takmer vsetko. Strasidelna atmosfera patri do sveta sci-fi, lakacky dementne, vyvrazdovacky dementne a dementne natocene, a to vsetko dokresluje priserny zaver. To, ze sa postavy spravaju v hororoch casto nelogicky, je uz zalezitost dlhodobo znama, a Texas Chainsaw 3D nie je vynimkou. Najslabsi, najdementnejsi a najprisernejsi diel kedysi kultovej serie. 5 % ()

rakovnik

Po tomto filmu mám rozporuplné pocity. Na jednu stranu jsem se těšil na pěknou vyvražďovačku a té se mi do určité míry dostalo, na druhou stranu jsem hluboce zklamán - chybí napětí a dvě lekačky jsou sice celkem pěkné, ale je jich na takový film safra málo. Scénář se sice snaží držet jakéhos takéhos příběhu, ale děj je vyloženě hloupoučký. Postavy jsou mi nesympatické a bohužel jediným, s kým jsem se jakžtakž ztotožnil, byl "bratranec". Film jsem sice neviděl ve 3D, ale jen plastické prostředí (dnes již nic převratného) by stejně nenahradilo plochost filmového děje. Nejděsivějším stále pro mě zůstává první (ne původní, ten jsem neviděl) Texaský masakr z roku 2003. ()

Mefistofelle

Ještě před natočením filmu jsem byla toho názoru, že by především vznikat vůbec neměl. A ten názor mám i teď. Téma "úchylná texaská rodinka a retard s motorovkou" bylo vyčerpáno a chcíplo už dávno a tahle exhumace rozhodně nebyla nezbytná, protože nic nového tahle zdechlina už nenabízí. Odhlédnu-li však od naprosto zbytečného zmrtvýchvstání milovníka Husquarny, po technické stránce je to... zkrátka průměrný slasher s hloupými, i když pohlednými hlavními hrdiny, zabijákem a snahou o netradiční vyústění (nepovedlo se). Akorát mi přijde jako velký hřích dávat dohromady tento film se záběry z geniálního originálu, je to jak míchat kvalitní víno s kolou za pět korun z TESCa. ()

bourec

Je pravda,že se v tom už vůbec neorientuju.Několik dílů,všelijaká kvalita.I tenhle začíná stejně jako spousta hororů.Mladý sednou do auta,a jedou vstříc smrti.Někdy se to ale povede,je to krvavý,brutální,někdy dokonce zábavný,a občas to neni ani jednostranný,a i kreatůry dostávaj na prdel.Tenhle film je ale blbej jak hovno.Děsný gore efekty,mlácení paličkou do gumový hlavy,debil to ještě ukáže v detajlu,prostě příšerný.Kolikrát sem už tvrdil,že pokračování všeho budu ignorovat,ale stejně na to čumim.Strašná sračka.20%. ()

cariada

Netradiční pojetí legendy jen nevím proč v tom názvu musí být to 3D? Já to viděl v normálu a nák si neumím představit co že tam bylo ve 3D, že to kvůli tomu dělali. Jinak děj začíná zajímavě a končí ještě zajíměji než začátek. Hlavní hrdinka co zdědí dům, kdesi v prdelákově je kus ženský, ale žel má špatný předky. Blb z motorovkou je opravdu debyl na entou. Chování některých postav je opět hodně "logické" jak už to v hororech bývá. Jen ta atmosféra šla nák okolo hodně daleko. ()

Flaxik

Podle Padme předlohy připraven popis pomáhající přítomným pochopit, proč přiděleno pomálu procent. Poslední pořezaná pizducha prchla před pilovitým psychopatem, práskla partu příšeráků policajtům. Přišla plamenná pomsta. Pilousovi podpálení příbuzní pomřeli, přítomní popravčí pořídili památku, přeživší parchantík převzat, po pubertě představován poměrně prímovou pichnou. Poporostlá představitelka podědila parádní palác, prozradila partě podobných pubertálních pičhlavů plán pořádat párty, popadli pojezd, přijeli, pizda pozapomněla přečíst poměrně podstatný popis, připomínající potřebu pohlídat pilomilného psychouše pod podlahou, peklo propuklo. První popravený padl po pár plácnutích pajcrem, pak přišlo pěkné přeříznutí přes pásek. Pošahaní pitomečci prosrali poslední příležitost prchnout, protože podcenili přípravu průjezdu plotem. Psychopat přibelhal, pila popravila posledního pitomce, přežil pár pipek. Peroxidová pizda počkala, psychopatova příbuzná proběhla po pouti, poreferovala policajtům. Policajt prošel domem, prostřelil palici peroxidové panně (pitomec!), poté podlehl pěkným pumelenicím. Poslední pipina (příbuzná, pamatujete?) použita pro připravenou past pro psychopata. Problém pro policajty přišel po poznání příbuzenství, pan Pila pomohl pipce přeříznout provazy, potom proběhla poslední prořezávka, popadaná paka pečlivě pomleta. Paráda. Poodhalené poprsí (pravděpodobně plastikové) potěšilo pramálo, předpokládaná plná přehlídka plicního pokryvu pravděpodobně proškrtnuta pro PG13. Pramalé potěšení pro pravé prasáky. Poslední posudek? Příšerná píčovina. První přitom poslední puntík pouze pro představitelku prsonosné, pohoněníhodné píchačky. Přísná papulka, pravda. ()

dubinak odpad!

Vás to ještě baví? Mě už teda ne. Takové prznění dokonalé klasiky. Od začátku do konce je to naprosto bezduché, ubohé, trapné a hlavně zbytečné. Nemůžete si už vymyslet konečně něco svého, co by neuráželo fanoušky původního Leatherface? Všechno to strašně smrdí samolibostí a sebevědomím, někteří lidé z publika jsou tu ale naštěstí stále ještě při smyslech a na tohle vám, milí Američané, neskočí. Naprostá spláchnutídozáchodahodná hovadina. ()

humanbeing

Tak nevím, rozjíždělo se to poměrně dobře a pak se to těžce pokazilo, když... možný SPOILER... několik hrdinů umřelo, aniž by je stihl rozřezat Leatherface. O logice ve filmu se mi asi budou ještě několik nocí zdát zlé sny. Scenárista chtěl možná překvapovat skoro na každém kroku, ale když se na plátně dějí věci, pro které nemá divák pochopení, je něco opravdu špatně. Nemluvě o tom velmi podivném zvratu u konce a to co udělali s Leatherfacem, to je podobný tah, jaký se povedl vytáhnout na Predátora na konci prvního AVP. Zvukové efekty u lekaček (vybafnutí Leatherface na diváka) a řezání všeho možného v první třetině vážně ušlo, a je škoda, že scenárista neodvedl podobně kvalitní práci. Tohle nezachrání ani 3D, ani komediální scénka po titulcích. 3,5/10. ()

carlos 2010

Efekty OK, chýba tomu atmosféra, lebo hudba je otrasná, a hororová výstavba deja je úplne mimo. Režisér to pohnojil. Ale pozrieť sa to dá. ()

Juto

Film sa sám snaží rozšíriť odkaz prvého filmu, čo sa mu úplne nedarí. Ale tiež si myslím, že by bolo nefér hovoriť, že je to nanič na všetkých úrovniach. Nespravodlivé voči úžasnej vedúcej dáme a nefér voči filmárom, ktorí sa snažili, aby toto dielo fungovalo tak dobre, ako len mohli. Samozrejme, existujú nezrovnalosti (vek našej hlavnej postavy môže byť problémom, ak hľadáte veci, ktoré nedávajú zmysel), ale samotný film je zábavný ak ho neberete vážne. Vedúce ženy sú lepšie ako ich mužské kolegovia, to je isté a do mixu dostanete aj svoj spravodlivý podiel klišé. Stále sa môžete zabaviť a efekty sú tiež dobré. 5/10 ()

pankreminek

Původní komentář jsem smazal, protože po druhém zhlédnutí moje nadšení značně opadlo, i tak to byla super (sračková) jízda. ()

Ketchi

Ukažte mi jedinýho rozumnýho člověka, co by se před magorem s motorovkou schoval do rakve. Ale tyhle uvřeštěný pipky, co věčně zakopávají a košili nosí vždy zapnutou jen na jeden knoflík, k tomuto subžánru asi prostě patří. Nakonec to byla docela zábava, sem tam. ()

WolfR

V úvodu to skvěle navazuje na originál skrze brilantní scénu s tou šílenou famílií. Taktéž se to snaží navodit nějakou tu atmošku a přinést nějaké zvraty. A taky ukazuje skvělou Alexandru Daddario v hlavní roli. Ale dál? Bezduchá vyražďovačka, díry ve scénáři (lidé vypadají o 40 let později jako o 20 let později, třeba) a trapná digitální krev a vnitřnosti, 2 hvězdy. ()

majo0007

Sklamanie. Opäť sa nám opakuje história. Po originále Toba Hoopera prišla plejáda fraškovitých sequelov. A po mierne nadpriemernom Nispelovom remaku prišla sprcha v podobe The Beginning. Kto si myslel, že horšie to už byť nemôže, sa bohužiaľ nedočkal. Film z kategórie Friday the 13th(2009) alebo Nightmare oES(2010), teda takej, že raz si pozrieť a rýchlo zabudnúť. Dokonca ma sklamal aj Greg Nicoreto a jeho SFX, hoci v televíznom Walking Dead ukázal, že vie poriadne zatlačiť na pílu. Čo sa dalo pokaziť, sa pokazilo. ()

Nivenx

Tak jsem si dal druhou projekci a musím chtít nechtít jít ještě níž jak minule. Prostě totální katastrofa co se týká snad všeho, kromě příběhu, který se mi na začátku zamlouval. Načíst s příběhem na Hooperovu tvorbu nebyl vůbec špatný nápad, akorát s tím zpracováním to už bylo opravdu jiné. Luessenhop se snažil sice docílit nějaké té atmosféry, ale totálně selhává! Všechny vraždy jsou ve filmu totálně bez nějaké atmosféry a jen krev stříká a tím to hasne. Jedinné co mě tolik nesklamalo byl Leatherface, protože ten se choval asi jako jediný z nich nějak tak normál a vraždil taky, jako vždycky. Bohužel jsem neskutečně sklamaný a doufám, že při dalších dílech bude změna režiséra, protože tohle bylo skoro nekoukatelný! 30% ()