Film The Frozen Ground je inspirován neuvěřitelným, avšak skutečným příběhem aljašského policisty Jacka Halcombeho (Nicolas Cage), jenž se pokusí zastavit vraždící bestii Roberta Hansena (John Cusack), což je sériový vrah, který se již třináct let úspěšně skrývá. Když se těla prostitutek začnou v Anchorage hromadit, na město padne strach. Ačkoliv Halcombe riskuje vlastní život, vydá se na vlastní pěst najít zabijáka, aby tak zabránil dalším vraždám. Když získá informace od sedmnáctileté dívky (Vanessa Hudgensová), které se podařilo uprchnout, je konečně zabijákovi na stopě. Podaří se mu vraha dopadnout dříve, než zemře další oběť? (HBO Europe)

Prochy38

Víc než průměrné krimi, které jsem dle místního hodnocení čekal. I když zde se filmy s Nicolasem Cagem zásadně podhodnocují. Jediná, ale bohužel velká chyba filmu je to, že od začátku víme, kdo jak za co a proč. Škoda, strašná škoda. Pak už to teda táhne "jen" skvělé obsazení. Cage i Cusask dle mých odhadů vynikající. Moc se mi to líbilo. Ale mile překvapila V. Hudgens. Tuhle generaci hereček moc nemusím, ale zde jasně ukázala, že hrát umí. Dokonce to brzo bude moc pěkná holka.... Člověku mrazí v zádech, když si jen představí, že je t podle skutečné události a tyto zhovadilosti někdo páchal... ()

woodsman

nebolo to zle ale mohlo bat lepsie ta akoze stetka Vanessa bola pekne jebla sak Cage jej chcel stale pomoct a ona len utekala jej jebalo ale sak brala aj drogy neni sa co divit a toho zmrda serioveho vraha hned odjebat nie este v base sa napchavat a cvicit v posilke v teple ma sa lepsie jak 20 percent ludi na svete ()

sona123

Nudné, ukecané, nemastné neslané. Proč? Potenciál temné, jako by skandinávské detektivky, ale film je naprosto promarněnou investicí. Už je to jistota, film s Cagem je totální propadák, bohužel. ()

Santino7

Priemerný thriller s pomerne kvalitným obsadením, avšak tak trochu slabším scenárom. Čo mi vadilo najviac? Ťažko povedať, môže to byť buď samotný fakt, že karty boli rozdané hneď odzačiatku a tým pádom nás hneď v úvode oboznámili s tým, kto je oným vrahom a bolo treba už "len" dokázať mu vinu. Osobne mám radšej snímky, kde sa s divákmi aspoň do určitého bodu hrá akási tajomná hra a vrah známy nie je, taká konštrukcia mi vyhovuje viac (samozrejme pokiaľ je zvládnutá a nie je z toho fraška). Na druhej strane keďže ide o film podľa skutočných udalostí a onen Robert Hansen skutočne existoval, tak je to pochopiteľné a inak to asi ani nešlo. Ešte viac mi ale vadili hluché miesta v scenári, a že ich tam bolo neúrekom! Podobne ako nepochopiteľných konaní, kde kľúčová svedkyňa je striedavo zachraňovaná a následne znova hľadaná, čiže na úteku... a potom zas naopak. To som tak úplne nepochopil, no každopádne asi sa to tak aj udialo, čiže moje námietky sú možno tak trochu aj neopodstatnené. Čo ale napriek tomu všetkému zostáva faktom je, že samotný film je len taký šedý priemer, ktorý nemá moc potenciál nejak výraznejšie zaujať, no a zaujímavým ho teda robí len to, že vychádza zo skutočných udalostí. Čiže paradoxne presne to isté, čo mu obrazne povadané aj "zlomilo väz". Za mňa teda také slabšie tri, avšak s vedomím, že opakované pozretie u mňa už skutočne nehrozí. 3/5 ()

ArthasKarfa

Napínavé vyšetřování dávných zločinů, které vede místní policista Nicolas Cage. Desítky zmizelých dívek a ohavné vraždy prostitutek. Dynamický děj pronásledování nebezpečného zločince, který žije a vraždí dál, podaří se ho zastavit? Nerozumím tak slabému hodnocení, který dostává film úplně do jiné skupiny, škoda, rozhodně stojí za shlédnutí. ()

Garch

Hm, těžko hodnotit: Thriller podle reálného pátrání. Aljašské nesvětlo připomíná úžasnou Insomnii, to je ok, častá pseudodokumentární cukavá ruční kamera je v pár momentech fajn (Cindy Paulsonová na ulici), jindy otravně zbytečná (u Jacka Halcombeho doma). Postupně se kvalita zvyšuje. Obsazeno dost dobrých herců, ale většinou nemají moc co hrát. Nicolas Cage je průměrný, jak je v posledních mnoha letech, bohužel, jeho standard. ()

mira007

Nicolas Cage jako detektiv, který pátrá po americkém sériovém vrahovi Hansenovi v podání výborného Johna Cusacka. John Hansen (1939-2014) byl sériový vrah, který unášel děvy a pak je svým letadlem odvezl doprostřed lesů Aljašky, kde je vypustil nahé a pak je lovil. Odsouzen za sedmnáct vražd. Tenhle film úplně vynechá nahotu, aby na to mohli chodit i mladší ročníky a zbyde sotva průměrná krimi, která je technicky na úrovni, prvoligově obsazená, ale s inspirovanou skutečností to má pramálo. To radši dám přednost lacinější, ale věrohodnější filmové verzi tohoto případu Naked fear s Daniellou de Luca. ( teda až na to finále ) ()

Illy

Potěš kozy. Tak se mi zdá že na Aljašce žijí jen dementi. Nelogické chování jinak nemůžeme připsat scénaristovi, když je to podle skutečné události, ne? Za zpracování by ovšem zasloužil vytahat za varle. Takhle jsem se dlouho nenudil. A souhlasím s verbalem. Jaký byl Hansen zvrhlík zjistíme až podle skutečných fotografií obětí na konci. Fuj, čuně. ()

majo_svk

Film podľa krutých skutočných udalostí, ktorého mrazivá atmosféra sa dostane hlboko pod kožu. Napínavá dráma, ktorá zanechá v človeku ten správny autentický dojem. Výborne zahrané a zrežírované. Až na pár chybičiek jeden z najlepších filmov Nicolasa Cagea za posledné obdobie. Cez zimné obdobie ideálny film na narušenie pokojných večerov. ()

bolan

Utahaná krimoška s N.Cagem, co se tváří ve všech filmech stejně už od roku 1996. Asi pokus o new 8MM. ()

barteca

Velmi solidní tři, po dlouhé době Cage v civilní roli s civilním výrazem, velmi přesvědčivé zpracování. Že je to on based a true story z toho mrazí. ()

warrenur

Malo to svoju atmosferu. Podobnych kuskov uz bolo dost a teda ani tento nebol nicim zvlastny, ale ako jednohubka na dobru noc to ujde. Cage sice nikdy nebol nic extra, ale aspon Cusack vyzera, akoby mal po spajzou tajnu miestnost. :) ()

zahadum

Určite to malo hĺbku a zo začiatku istú onú tajomnú iskru aj vzhľadom na to,že sme vedeli kto je vrahom, chýbal tomu ale emočný náboj a dosť slabo som veril postave ktorú hral Cage. ()

Farr

Film natočený podle skutečné události, který se dotýká citlivého téma vraždění prostitutek. Není obvyklé vyložit všechny trumfy hned na začátku, ale z mého pohledu ten risk vyšel a v dalších fázích filmu jsem se nenudil, ba naopak. Naplno jsem si proto mohl prožít scény mezi policistou a vrahem, když se jen o chlup míjejí. Každopádně, teprve až v titulcích, kde se objevují fotky zavražděných prostitutek, Vám opravdu dojde, co za zvěrstva je schopen někdo dělat. ()

theSaint

Poctivá práce, která si zaslouží vyšší hodnocení. Chladný thriller je natočený způsobem, který mi je sympatický. Cage potěšil v kvalitní formě. 75-80% ()

Matli

Průměrná detektivka na pondělní večer při skleničce vína. Kdyby celý film byl napnutej jako konec, tak bych o 4 hvězdách vůbec nepochyboval. Nezachránili to ani kozy, ani mí dva oblíbení herci Nicolas Cage, John Cusack (kteří si spolu zahráli snad v jediným filmu a to mým nejoblíbenějším - Con Air). ()

johnymdoe

Vidět Johna Cusacka v záporné roli bylo zajímavé, z těch dvou lepší i když klaďák se vždy hraje hůř. Cage dobrý, Hudgensová přesvědčivá. Atmosféra tíživá a příběh výborný. Víc není potřeba říkat, koukněte. 75% ()

Bozvav

Velmi silný příběh, který je o to smutnější, že jej napsal sám život. Vcelku zdařilé zpracování, které možná chtělo jen víc dramatičnosti. Paradoxně Cage mi ve své roli vůbec neseděl. Ne, že by to hrál špatně, spíš ta role byla nad jeho výrazové schopnosti (a to ho mám vcelku ráda). Vzhledem k tomu, že od začátku známe pachatele, chtělo to víc přidat na gradaci v postupu vyšetřování. Já vím, v reálu je to mravenčí piplavá práce, ale zde byl prostor jak zvýšit napětí, například při prohlídce srubu atd. Jistá sterilnost pak ubírá filmu na kvalitě, tak že na čtyři hvězdy prostě nedosáhne, alespoň za mne. Přitom potenciál tu jasně byl. Takto dávám 65%. ()

zelda82

Myslim, ze z pribehu masového vraha, který zakopal tela svých obeti po pulce Aljasky, se dalo vytezit vic nez spousta statickych zaberu a kecu v kleci (sorry Nicku). Není to spatny film, ale je to tak strasne rutinne natocene, az to boli. ()