Sinister

Ellison, autor detektivních románů, objeví na půdě svého domu staré filmové pásy, související se záhadnými vraždami, jež se tu kdysi staly. Pátráním po vrahovi však zkříží cestu celé své rodiny s neznámou nadpřirozenou bytostí a uvrhne ji tak do obrovského nebezpečí. (oficiální text distributora)

viperDavid

Vynikající kamera a zvuk. Filmu to dává mnohem lepší rozhled než jen klasická "duchařina". Bohužel konec mě hrozně zklamal. V celým filmu nechybělo napětí ani dobří herci, ale ten konec ? No co od duchařiny čekat že ? Přes to si zaslouží 4* ()

Mrkvič

První polovině filmu nelze upřít skvělou atmosféru, kterou Scott Derrickson opravdu umí. Jenže potom přijde scéna, kdy se každých pár vteřin objeví... někdo/něco a je po atmosféře. Duchařina tomu dle mého moc nesluší a být to od začátku do konce pouze hororovým thrillerem, dopadlo by to ještě lépe. ()

karlik4801

Nepřesvědčivý a příliš ukecaný horor. To je ta chyba, moc, moc a moc se kecá. A to zbytečně, odbočeně od hlavního děje. Ty dialogy jsou nezajímavé a kvůli tomu si Sinister ztratil mou plnou pozornost. Nejzajímavější na tomhle hororu jsou asi scény s dětmi a když Ellison kouká na film. Příběh nic extra a natočeno je to průměrně. Konec mě teda nijak nepřekvapil a neuchvátil. Takže jsem viděl další tuctový horor. ()

Bobik9

Rozhodně se jedná o jeden z nejlepších hororů roku, možná i nejlepší. O tom se pochybovat nedá. Nicméně, co se týče příběhu, tak Sinister ničím nevybočuje z řady. Tuctová zápletka, jakých bylo už tisíc. Ten rozdíl, mezi Sinisterem a ostatními horory je Scott Derrickson, který stojí za nepříliš povedeným Dnem, kdy se zastavila země, jedním z mnoha pokračoání Hellraisera a remakem V moci ďábla. Sinister je natočen skvěle! S takovým rozpočtem udělat takový film je umění a nedivím se, že Derricksonovi se teď nabídky jen hrnou. Výborná atmosféra, skvělé lekačky, hezky udělaní duchové a výborný Ethan Hawke. ()

danco123

Po dlhej dobe horor ktorý mi nahnal strach. Filmu by som dal aj všetkých 5* ,ale trochu mi skazili dojem z filmu tie stratené deti ktoré sa z ničoho nič objavili a z ničoho nič zmizli pred očami diváka. Možno by to bol top horor ak by to bolo úplne reálne aj keď som rád že i tak ma tento horor prekvapil. Filmu dávam preto 70%. ()

LiborGondek

Teda vážně netuším, co na tomhle někteří jedinci shledávají dokonalým. Rozhodně to sice není ani žádný brak nebo film druhé kategorie, ale k dokonalosti má ještě hodně daleko. Jako horor působí snímek přesvědčivě, nemám obavy, že by nevylekal každého druhého diváka, nicméně scénář mi už tak zajímavý nepřišel. Děti, co zabíjí celé rodiny, kvůli nějakému bubákovi? Není to moc realistické, naštěstí v tomto případě můžeme z plných plic vykřiknout Bohudík! 65% ()

Ryuuhei

Nebudu chodit okolo horké kaše - spíš jsem se nudil. Od kvalitního hororu bych očekával nějaký ten „wow“ efekt, ať už ve formě zhnusení, zděšení, či žasnutí. Ani jedno se u mě nekonalo. Nápad s nalezenými záznamy sice pěkný, ale děj zpracovaný velmi prázdně a nezáživně. Což o to, jednou, dvakrát se i člověk lekne, ale napětí se nedočká a výsledná pointa je vlastně velice předvídatelná. Těžce, ale opravdu těžce průměrný thriller a snaha o horor. 45% ()

BROKEN_

Nepříjemně atmosférický horor, který má bohužel slabší scénář. Klišoidních momentů je tady dost, aby jste se sami sebe, ptali " to vážně?". Režie, atmosféra, Ethan Hawke, depresivní soundtrack se skvělými zvuky v pozadí. To jsou největší klady filmu. Co se týče děje, kolem třicáté minuty jsem si začal představovat jak tohle skončí, a jak film postupoval dál a dál, bylo jasné že to tak bude. Finále se snažilo o efekt, který se ale nedostavil. Spíše přišla otázka " na tohle jsem čekal 110 minut?". Za mě osobně je tenhle horor nadhodnocený, 74% si to nezaslouží. Ale asi jsem teď nějaký divný, že mi to nesedlo, jenže si nemůžu pomoct, mě to neohromilo. Možná tomu dám časem ještě šanci, a třeba to bude na podruhé lepší, nebo možná horší. Každopádně myšlenka filmu je zajímavá, a samotný zlo je dobře vymyšlený. Jen to chtělo větší důraz na gradaci, a bez pár klišoidních momentů, by to byl opravdu super horor, takhle je to jen.... dobré. Ale na ten soundtrack, atmosféru a na ty nahrávky jen tak nezapomenu, to bylo super. ()

LUKICKK

Prázdné, bez pořádného konce, bez smyslu, sakra vždyť jediné co jsem si užil bylo pár creepy momentů. Swag Bughuul. ()

ywo666

No celkom sklamanie. Vychválené do neba a nakoniec vcelku priemer. Možno som už na horory starý, alebo odolný, alebo neviem čo. Každopádne pár lakačiek bolo a film mal atmosféru. Po vyjdení z kina neostalo vo mne nič hororové. Filmu vyčítam hlavne slabý úvod a slabý záver. Stred má grády. Ethan hrá dobre. Hudba je parádna. Réžia solídna. Pointa zaujímavá. Strašiak na obrázkoch dodáva atmosféru. 70% a dám 4*, len preto, že v rámci hororu sú dobré filmy vzácnosťou. ()

PetrVabruscak

To sme se zas nechali jednou napálit a šli na film pro malé ustrašené holky. Film má pěkný náběh a vysoký potenciál s kterým se nenaložilo úplně nejlépe. Atmosféra se dala krájet a když v kině zesílili zvuk, možná ste ze s sebou i cukli. Nejděsivější na tom bylo, že všechno vypadalo reálně, než se tam začali zjevovat duchové. Vše bylo předvídatelné od lekaček až přes konec. ()

uiu

Dívám se na své hodnocení Insidious (2010) a jelikož jsem mu dala 4 hvězdy, tak v tom případě musím ve srovnání tomuto hororu dát o něco silnější 4 hvězdy. Můj komentář bude obsahovat spoilery... Na film jsem se neskutečně těšila díky zdejšímu hodnocení a komentářům a byl to můj druhý horor, na který jsem kdy do kina šla (první byl Kruh v roce 2002... takže je to už 10 let). Chvíli se film tváří, že tu máme sériového/rituálového vraha/vrahy, aby pak sklouzl k bubácké zápletce, u které vlastně nemusíte nic víc vysvětlovat, protože duch je prostě zlý a může dělat cokoliv. Velké plus je u filmu hudba a najde se i pár nečekaných lekaček - které milovník hororů, který lekačky dokáže předvídat i s několika minutovým předstihem díky hororovým klišé ocení - takže se opravdu několikrát za film od srdce a od konečníku leknete (a na druhou stranu je velká škoda, že jednu z lekaček použili už v traileru, takže zatímco celé kino - asi neviděli trailer - nadskočilo, já ji očekávala). A dalším velkým kladem filmu je využití hlavního hrdiny. Máme tu spisovatele, který se přestěhuje do domu, kde předtím vyvraždili rodinu, o jejichž smrti chce napsat knihu. S lahví whisky a zdeprimovanou myslí o tom, že se vrátí na vrchol bestsellerů začíná v domě slyšet zvuky a nakonec i vidět věci. Díky bohu to ale není žádnej hororovej balík, jak známe z jiných hororů, že z domu prostě neodejde, i když uteče celá rodina, "kletba" si je stejně najde. A divák po dlouhé době zažije ten pocit, kdy na konci hlavní postava filmu, která vás vedla všemi lekačkami a objevováním, umře. Žádná záchrana na poslední chvíli, žádné hrdinství. A to je velké plus filmu. Takže i když šlo u mě spíše o zklamání po hororové stránce, umí si to samo nastavit berličky, díky kterým si film z určitého hlediska oblíbíte. A jak jsem už řekla, pokud jsem dala Insidious 4 (opět téma kletby, dětí, starostlivého otce), tak Sinister je lepší o několik stupňů. ()

noriaki

Pořádně jsem se zpotil v tuhle mrazivou zimní noc. Sinister má pověst děsivého hororu, a zcela zaslouženou. Scott Derrickson použil zajímavý přístup. Místo lekavých momentů dostal hned na začátku diváka znepokojivou scénou pod tlak a ten pak dále stupňoval. Atmosféra stojí na hrůzyplné zvukové složce, ale ani tiché scény nejsou vysvobozením, protože znervózněná psychika očekává nějakou, scénu při které tuhne krev v žilách. To však není jediný režisérův trumf. Sinister je nejen strašidelný, ale i zajímavý. Označení krimi je možná až příliš ambiciózní, ale chytlavě vymyšlená mytologie a nejistota v tom kdo je vrah, pozvedla zážitek na novou úroveň. ()

Savo

Na parádně padnoucí hudbě a zvucích vystavěná lekačka s tíživou atmosférou se slabším leč originálním finále. ()

rowdys

Sakra, ale tuto bol potenciál na riadny rez artériou. Mám pocit, že film sa zrodil ako vedľajší produkt nadšeneckého šantenia so Super8 a potom kolo toho obalili bublinkovú fóliu, aby to nejako držalo pohromade - a to príbehom starším, než písací stroj Stephena Kinga. Skvelé vintage zábery 8mm filmu by si zaslúžili, aby bol týmto legendárnym handheldom nakrútený celý Sinister a to napríklad na štýl V/H/S, to by malo atmosféru ako lusk. Aj by som mu kdečo prepáčil. Takto odomňa fasuje len tri ešte stále dosť benevolentné hviezdice. ()

lennyd

Stěhování do nového domu Ellison Oswallt (Ethan Hawke), detektivní spisovatel, své rodině odůvodňuje potřebou získat inspiraci. Ale už nikomu z nich neřekne, že v domě, do kterého se nastěhovali, se stala čtyřnásobná vražda, a nejmladší holčička z původní rodiny beze stopy zmizela. Když Ellison na půdě objeví krabici se starými nahrávkami, kde je tato, i spousta předchozích vražd zaznamenaná, cítí příležitost jak všemu přijít na kloub, a zároveň o celé záležitosti napsat novou knihu. Až pozdě ale zjišťuje, že zkřížil cestu něčemu nebezpečnému... Na tomto filmu je krásně vidět, jak tenounká linie je mezi béčkovým shitem a vcelku povedeným hororem. Námět Sinisteru není nikterak originální, a skoro bych řekl, že jsem jej několikrát - v mírně pozměněných podobách viděl (např. nedávno třeba belgický Zwart Water - mimochodem teď jsem si všiml, že film stejného jména plánuje S. Derrickson na rok 2014). Ale zpátky - když k tomuto ohranému tématu pustíte zkušeného režiséra, což Scott Derrickson rozhodně je, přidáte alespoň jednoho zkušeného herce (zde Ethan Hawke), případně to podpoříte dobrou hudbou, rázem tu místo stupidního béčka máte hodně povedený filmeček. ()

sallyann

Já tak nemám ráda horory, ale přesto nejméně 3x do roka některé zkouknu. Poslední letošní horor byl právě Sinister. Vzhledem k tomu, že jsem půlku filmu měla před očima ruku, tak si asi dokážete udělat obrázek :) No a když jsem ji tam neměla, tak jsem samozřejmě zahlédla pana Bubáka, takže jsem pak měla asi 2 dny strach.....Pointa příběhu dost překvapivá. Fuj, už se na to nepodívám :) ()

venison

Ethan Hawke hezky hrál.. Hororová zápletka se pokoušela o originalitu.. Atmosféra byla správně pochmurná a depresivní.. Bohužel děj sklouzl do nudné smyčky.. Sorry, ale na po desáté mě svévolně puštěná promítačka už nevyděsí.. Konec na můj vkus rychle uťatý vzhledem k rozvleklé předehře.. Škoda, dalo se z toho vydudat víc :-( ()

Černý telefon, ideální hororové mrazení

Černý telefon, ideální hororové mrazení