Wolf Creek 2

• Austrálie Wolf Creek 2 (více)

Vrah z australského vnitrozemí Mick Taylor se po čase vrací sužovat další skupinu nic netušících turistů. Skutečná hrůza začíná ve chvíli, kdy se páreček zamilovaných baťůžkářů vydává do kaňonu Wolf Creek, kde je nucen strávit noc ve stanu. Během dovolené v australském vnitrozemí navštíví trojice baťůžkářů - Rutger, Katarina a Paul - legendární kráter Wolf Creek. Jejich sen o dobrodružství se však promění v děsivou noční můru poté, co natrefí na jednoho z místních, který je postrachem všech turistů: nechvalně proslulého Micka Taylora. Zatímco se před ním partička snaží uprchnout, Mick na ni pořádá nervy drásající hon napříč nehostinnou australskou pustinou. Nakonec přežije jediný - Paul. Toho Mick zatáhne do svého doupěte, kde mu dá naplno pocítit svou krutost. Pokud má mít v zoufalém boji o přežití, z něhož předtím ještě nikdo nevyvázl živý, Paul alespoň nějakou naději, bude muset zapojit všechnu svou vynalézavost, aby přelstil muže, který se za vraždící zrůdou skrývá, a proměnit se ve stejně bezcitné monstrum. (Cinemax)

Copter

Je to totálně brutální a kurevsky napínavej horor,a hlavní záporák je fakt píčus.Dlouho sem u ničeho nebyl tak zvědavej jak to dopadne ()

vinducha

Podle skutečného příběhu , ten samorost fakticky existoval a přesně tyhle věci dělal , v té době se cestovat autostopem a kempovat v určitých částech Austrálie opravdu nedoporučovalo. ()

mlock

Kdyby to bylo podle skutečné události, fungovaly by tam přírodní zákony a občas by tam aspoň někdo přemejšlel. ()

xladik

SPOILER: Jako sorry, ale co tohle mělo znamenat? Jedničku jsem viděl a těšil jsem se, ale tady ta hloupost a nesmyslné chování a fyzikální nevyváženosti byly až moc....šlo to udělat daleko líp než že kamion má zrychlení wrangleru, né-li více, borec má milion možností jak utéct a žádnou si nevybere....jako sorry...ale... ()

noKOMERZIALL

po usmolené jedničce parádní dvojka!Žádná lovestory,žádný happyend,žádné protahování času.Sešup hned od začátku a nakonec parádní závěr.Perfektní romantika na nedělní večer. ()

-rooney-

Na pokračování Wolf Creek(u) jsem se poměrně těšil. Do první akce (policajty na začátku nepočítám, dle mého názoru naprosto zbytečná úvodní scéna která filmu spíše škodí. Snaží se působit surově a agresivně, ale je to zcela zbytečné, toho se divák dočká i tak) jsem si říkal pecka to bude zase nervy-drásající trhák, jen do momentu honičky po silnicích s bleskurychlým a jak jinak nezničitelným kamionem (který mě silně připomněl Duel 1971) kde jsem opravdu nechtěl vidět klišé v podobě vaření motoru, prasklé pneumatiky a podobně. V ten moment jsem začal mít trochu obavy jakým směrem se bude film dál ubírat, ale konec musel naplnil choutky každého zvrhlého diváka hororových thrilleru a bleskurychle si napravil reputaci, takže za mě dobrý, až na pár scén musím říct že dvojka se povedla. ()

SkyWolf

Za mě osobně jen o fous lepší než první díl. Ale mám zkrátka k hororům velmi blízký vztah a jsem rád, že to nebyla ta stará klasika jako v prvním díle, ale byla snaha o originalitu. Určitě je ještě možno na příběhu australského nacionalisty pokračovat, takž doufejme, že bude trilogie. ()

sobol1

skoro škoda se nato dívat tak tupé chování postav jsem už dlouho neviděl!!!! Jedna rána kladivem do hlavy nestačí to musí přiskočit a tu hlavu mu rozmašírovat a ne si sním vykládat blbosti pro příště když vás někdo unese. ()

maestrum

Téměř za 4*, ale dojem srazil konec a kecy Taylora. Ty jeho tvrďácky hlášky jsem mu nežral. Občas nelogické scény, ale přece by člověk od slasheru nechtěl logiku detektivky. ()

Mykie

Našlapaná jízda až jsem si málem napětím uhryzal prsty. Nemám tenhle žánr moc rád, hlavně když je na pokračování, to pak tuším, že toho parchanta, co krájí lidi, tvůrci jen tak zabít nenechají. Poslední půlhodinka je skvělá, atmosféra nabírá na otáčkách a všechno šlape tak jak má. Doufám, že ve trojce už si Micka někdo pořádně podá, zasloužil by si to hejsek... ()

in flames

Dosť brutálne, dosť divoké, a akčné. Chýbajúci plnohodnotný záver a hlbšia príbehová linka oberajú o vyššie hodnotenie, byť herecky a efektovo je zvládnutý celkom fajne, miestami tak kruto komediálne ako máloktorý film v rámci žánru. ()

baronGrga

John Jarratt podruhé ve filmovém průvodci po krásách australského vnitrozemí. Jestliže v jedničce šlo především o útěk ze spárů svérázného lovce s pověstnou klokanobijkou, dvojka se jeví jako jakási parodizující one man show Micka Taylora, v níž není problém za zpěvu veselého hrošíka pokosit pod koly kamionu stádo vačnatců, zalaškovat si ve víru krásného modrého Dunaje s dobrotivými důchodci či vsednout na vraníka a prohánět oběť po buši. Výrazně nesympatičtí Junge Rutger s Fräulein, kterým byla nesmyslně věnována podstatná část filmu, pouze plní roli křoví, stejně jako nejinak milý Paul a jeho přiblblá hrdinská gesta. Podezření, že musí jít o hyperbolu, se vkrádá do mysli o to více, o kolik orgánů a tkání více je nám umožněno si hezky zblízka prohlédnout. Fanoušky poctivého gore Wolf Creek 2 patrně potěší, čekáte-li však napětí a nějaké to tuhnutí krve v žilách, pak radím pustit si jedničku a pokračování si ponechat následně pro pobavení. 60% ()

JohnnyV

Škoda stupidního scénáře viz tzv. útěkářská klišé: holka v noci utíká před svým pronásledovatelem, který ji honí osvětleným autem, že to musí být vidět na kilometry daleko, ale ona jej nevidí a zničehonic mu vběhne ze křoví do cesty - trapné, trapné, trapné. ()

fasser

Už jednička měla skvělé grády, ale dvojka?! Brutální masakr za 5 hvězd nebo za pořádný kus vesmírného šutru. Asi na tom meteoritu bylo něco hooodně zkaženého. Gregu, snad bude i trojka... :))))) ()

evelouch

Bože, jako bych se právě nacpala čokoládou....Taková lahůdka byl pro mě tento podařený horůrek. 1. Díl byl mega vydařený film, ale tohle je hotové mistrovské dílo, které nešetří napětím, násilím a křikem. Můžu říct, že jsem měla na krajíčku, protoze hlavní hrdina byl super herec, a hlavně mi ho bylo strašně líto. Bombastická byla scéna v podzemních chodbách. ()

Pollini

Je to trochu krvák, na začátku jsem s hlavní postavou sympatizovala, myslím, že svojí role se zhostil dokonale. Pak už ale ne. Nikdy jsem nevěděla, co se stane, jaká nechuťárna ho zase napadne. Skvělé napětí, hezky to odsýpá, člověk je zvědavý, co bude dál. Za mě - ano. ()

trici

Strejček licous kotletka opět v akci. Samozvaný ochránce Austrálie. Vybíječ turistů a policajtů. Mistr světa v uchechtávání a majitel nejrozlehlejší sklepní hrobky v Austrálii, navíc se stylovou mučící místností. Jarrat hraje skvěle a opět táhne celý film. Začátek slabší, střed výborný a závěrečná jatka s kvízem dokonalá. První díl byl skvělý a druhý je možná ještě o píď lepší. Vsuvka s létajícími klokany definitivně rozhodla o plném počtu. ()

Kaylar

Chlapík s výrazem bodrého australského strýce opět na scéně, to je Wolf Creek 2, který vnímám jako příjemnou záležitost pro diváka - fanouška žánru zvaného exploitation. Vrcholně nepříjemné chvíle ovšem zažívají oběti tohoto chlápka. Víte co? On prostě nemá rád turisty, kteří přijedou do JEHO země za krásami přírody. Nemá rád vlastně nikoho, kdo ho něčím naštve nebo mu v něčem brání. A o tom je celý film, po celou stopáž nabitý scénami, které divákovi jen tak nevymizí z hlavy. Hlavní hrdina je ujetý, násilnický a naprosto nevyzpytatelný. Doporučuji výhradně otrlým divákům. ()