Hunger Games: Vražedná pomsta

• USA The Hunger Games: Catching Fire (více)
Akční / Dobrodružný / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller
USA, 2013, 146 min

Katniss Everdeen a Peeta Mellark se po šokujícím vítězství v 74. ročníku Hunger Games vrací domů. Jako vítězové musí ale brzy domov a své rodiny znovu opustit a vydat se na okružní jízdu po všech krajích Panemu. Jejich úkolem je bavit lidi, oproti očekávání Kapitolu ale Katniss a její příběh inspiruje ke vzpouře. Během turné po krajích Panemu Katniss vycítí, že se neodvratně schyluje k revoluci. Hlavní město ale stále drží moc pevně ve svých rukou a prezident Snow není člověk, se kterým je dobré si zahrávat. Ve vhodný čas, ve vhodný moment, Katniss Everdeen musí být zlikvidována. Sílu Kapitolu mají symbolizovat přípravy na 75. Hry, které skrývají překvapení a rozhodnou o budoucnosti celého Panemu. Katniss a Peeta musí zpět do arény. (Bontonfilm)

willy1

Tento díl je ve většině věcí určitě lepší než první. Lepší efekty, scénář, herecké obsazení (Philip Seymour Hoffman, Jena Malone). Je také vidět, že se herci lépe orientují v celém příběhu. Škoda jen, že samotným bojům je ve filmu dáno málo prostoru. Každopádně na další pokračování Hunger Games se těším. / režie 100% / scénář 100% / hudba 80% / herecké výkony 100% / napětí 95% / akce 85% / // celkové hodnocení 95% // (viděno: kino - EN, CZ titulky) ()

janisska

Že je dvojka lepší než jednička, tu píše snad každý a souhlasím s tím. Pořád mi ale tenhle film připadá hrozně "povrchový" a obrušující to, co je asi na knižní verzi nejcennější, tedy její subverzivní potenciál. Knižní Hunger games sice nepovažuju za žádné umělecké veledílo, ale v rámci žánru jde o počin sympatický tím, jak málo má potřebu směřovat k některým jasným nálepkám (proto je nesmysl srovnávat "milostný trojúhelník" Twilightu s tím domnělým tady; předně proto, že už označení "milostný trojúhelník" podstatu vztahů mezi postavami neodpustitelně zplošťuje a to, že máme potřebu za každou cenu hledat mezi postavami osudovou lásku, vypovídá více o nás než o díle). První díl v tomhle naprosto selhal - vrstva vědomé konstrukce své image a vzdor zmizely pod efekty, respektive divák neměl nijak možnost Katniss reflektující a reagující nahlédnout. Druhý díl nakročil správným směrem. Ale pořád tu mám své velké ale. ()

Ilhan

Tak o level výše než jednička. Oproti jedničce už to skoro neskřípe a ta revoluční atmosféra na Vás neskutečně dýchne. Dýchne na Vás tak, že jste zaraženi v sedačce a strašně fandíte, aby jim to vyšlo. Opravdu jsem nelitoval návštěvy kina, i když ne v imaxu, ale i tak to stálo za to. Velice se těším na třetí díl a kromě toho jsme s přítelkyní rozhodli i pro knížky, takže než bude další pokračování, věřím, že budu mít knížky načtené. Jen škoda, že mimo začátku a konce to prostě jede ve stejných kolejích jako jednička a to tomu trochu ubírá, ale to je moje dá se říct jediná výtka. 85 % ()

Litvicek

Herecké výkony ústřední dvojice Peety a Katness, ouch, odstrašující. Ona: Držitelka Oskara, On: Držitel titulu "nejhorší z mrtvýchvstání v aréně smrti"... Jinak, řekne mi někdo laskavě proč zemřela Mags? Katness ji přeci mohla nést na zádech, god damned, nejlepší a nejúžasnější charismatická postava musí chcípnout. Proč nechcípnul Peeta? Damned! Další věc - Otrávená mlha? Seriously? Já myslel, že jde o hry člověk vs člověk a né člověk vs posraný počítač, který zabije vše živé v aréně. Come on lidi, tohle měla být akční lahůdka roku! Pokračujeme : Nebezpečné, řvoucí opice a útočící opice. Tady má někdo v hlavě totálně nasráno... Hej opičky! Všichni jsme homo, tak nač ta zášť? Pokračujem : Žrát syrové ryby, ah, tohle není sushi restaurace, žerte jak lidi, hovada! To je v hajzlu, v akční scéně s opičkami Katness neměla žádné šípy, v další scéně je už ale má, doplněno asi rezervní sadou, kterou nosí stále v kapse, ouch, oni nemají kapsy -_- .... Přejdeme na celkové hodnocení. Konec se dá pochopit, i když je v tom trochu zmatek, inu celkově to není špatný biják, ovšem čekal jsem od toho ohromně hodně, dostal se mi průměrný film. Pokud jde o hudbu, před filmem jsem poslouchal hudební doprovody, ty byly prostě úžasné a ve filmu? Nevšiml jsem si žádného dobrého hudebního doprovodu, krom konce... Sečteno podtrženo, tohle bylo pěkně na hovno. ()

Milan25

Po ultra špatné jedničce jsem se toho docela bál, ale nebyl důvod. Knížky se to drží ve všech hlavních bodech, i přes dvě a půl hodiny to má spád, ale postrádal jsem trošku víc akce. Závěr to sice nemá žádný, ale je to prostřední díl, tak tento drobný nedostatek pominu. Snad Francis Lawrence udrží laťku i do pokračování. Edit: Závěr je úplně totožný s knížkou, takže nic proti. ()

Mathew55

No to byla ale kokotina! Pokaždý, když ta píča brečela, jsem zatínal pěsti a měl chuť jí napálit - a to že brečela tak 90 minut. I Kristen Stewart je oproti Jennifer Lawrence výborná a sympatická herečka, která umí perfektně dávat najevo emoce. Za dvě a půl hodiny se stalo úplný hovno. Katniss je tak naivní a blbá, až se na to opravdu nedá koukat a celý svět Hunger games nedává ani trochu smysl. Fakt závisí celý osud revoluce na tom, jestli Katniss miluje Thorova bratra a nebo jestli je to jen jako? Po dlouhé době film, který mě opravdu nasral. Dokoukal jsem ho jen kvůli tomu, že herec Philip Seymour Hoffman před pár hodinami zemřel (což jsem se dozvěděl až v průběhu sledování filmu) - Nechť je mu země lehká. Skončil jsem. ()

Hanys_

Tohle že je ten světový bestseller? Obyčejná kopírka prvního dílu, která hlavně v dramatických rovinách vůbec nestíhá. Jestli tohle má být vrchol fantasy pro teenegery, tak nazdar hodiny....4.5/10 ()

Krabak

Než se děj přenesl do arény, tak to byl zoufale nudnej film. Poté to konečně začlo mít nějáké ty grády a začal jsem se u toho i bavit. No, jsem zvedavej na pokračování, jako nečtenář knižní předlohy jsem opravdu natěšený na závěr trilogie... Jinak za mě ať tam vymřou všechny hlavní postavy, ale ať mi zachrání Johanku z Kraje 7 :-D--->70% ()

Ebon

Jako co napsat. Rádoby akční adventura pro náctileté, nic sofistikovaného. Jednoduchý, občas neslaný, nemastný, ale není to úplně trapný. Charaktery jsou hrozně šablonovitý jak PC hře. Jediný kdo mě bavil by Woody Harrelson. Chtěl jsem ho vidět v akci, takže jsem byl nasraný, jakmile začali kecat o těch záměnách. To bylo tak průhledný.. A ten střih do seriálového pokračování mě nasral totálně, protože ani neměli nam konci dobrý hook. ()

barlow

Dávám čtyři hvězdy, přestože jsem to četl a čekal jsem úplně něco jiného... Kdyby filmy pro teenagery vypadaly takhle, a ne jako zpodobnění zvěrstev paní Meyerové, tak bych byl spokojen. ()

bloodline

Priznávam, mea culpa, mea culpa, mea maxima culpa. Tak ako som sa po jednotke búchal do pŕs a zaprisahával, že projekt Hunger Games už pôjde mimo mňa, predsa som sa len nechal nahovoriť. No a čo čert nechcel a očakávania nepripúšťali, pokračovanie zdvihlo reputáciu (aj hodnotenie) tomuto tínedžerskému vykrádaniu mozgov. Pán Lawrence ponúkol kompaktnejšie a oku lahodiacejšie divadlo až sa dalo na to pozerať (a netrpieť). Výpravovo okuzlujúcejšie, kostýmovo prepracovanejšie a režisérsky a herecky na vyššom prevodovom stupni v porovnaní s predchodkyňou. Záver bez prekvapení. Jeden dôvod výrazne prehovoril v prospech pokračovania, ktoré by som si nenechal ujsť - Philip Seymour Hoffman. Ale zas a znova zasiahol osud... Zrejme mám tomu prikladať väčšiu vážnosť a nechať Hunger Games ležať úhorom. Každopádne som veľmi zvedavý ako si tvorcovia poradia s touto výraznou indispozíciou. Držím palce! ()

ti88na

Oproti jednotke je to značný posun v kvalite, no napriek tomu sú tam stále veľké rezervy. Veľmi zaujímavý námet, je absolútne nevyužitý a doslova zabitý trápnou romantickou linkou, ktorá je okrem toho veľmi nepresvedčivá zo strany všetkých zúčastnených. Kým dôjde k samotným hrám, človek si musí vytrpieť gýčovosť Kapitolu akoby okopírovanú z Piateho elementu , pričom samotné hry sú nudné a nezaujímavé bez náznaku nejakej surovosti, ktorú majú predstavovať. Potom zrazu len skončia. Celý film je stavaný predovšetkým pre násť-ročné publikum, ktoré si to zrejme dokáže zo všetkým vychutnať, ale dospelý na konci len sucho skonštatujú "raz sa to dalo pozrieť". Babka - víťazka na chrbte svojho mladého kamoša, ktorý s ňou uteká džungľou, to treba vidieť. ()

HArna

Tak první díl se mi nelíbil vůbec, byl hranici odpadu, ale druhý to zcela vyvracuje. Pro mě trochu škoda, protože u prvního dílu jsem se fakt nudil a tento je o poznání dospělejší a pro mě rozhodně stravitelnější. A to i přes to, že jsem tu totalitu v podobě kapitolu těžko rozdejchával, pro mě dosti nevěrohodná věc. Režie je o poznání lepší, 146min. je fakt síla - moc přetahované, ale bylo o stravitelné. No a herci...z prvního filmu jsem si pamatoval akorát Sutherlanda a Jennifer Lawrence jsem laskavě přehlížel. Nyní je to právě herečka, která na mě udělala velký dojem, jednoznačný vůdce filmu a to i přes to, že je film záměrně postaven na ní. ()

Giggs

V tom Holywoode je evidentne kvantum ekologicky citiacich a zmyslajucich jedincov ktorym zalezi na zivotnom prostredi. Dokonca az tak velmi ze uz recykluju aj filmy. Vezmime jednotku a natocme ju este raz. Presne tak isto, bez nulovej invencie. Akurat s menej pozitivnym a otvorenym koncom. A bum, ono to funguje dokonca tak dobre ze je pokracovanie uspesnejsie. Holt niekto ma rad aj druhykrat vyluhovany caj. Ja ale nie. Nepochopitelne... ()

Ripley

Pro mě jsou druhé Hunger Games pouze řídce nastavovanou kaší prvního dílu.Narozdíl od jiných uživatelů mě naopak "dvojka" bavila méně.Je to téměř to samé ba i slabší než jednička.Změna režiséra mě nepřesvědčila.Příběh,mytologii a postavy znám již s jedničky a tady se vše jen opakovalo v nudnější formě.50%. ()

Janega

Stále nechápem univerzu tejto ságy. Neviem či je to chyba filmu alebo proste predloha je taká blbá. V našom svete plnom násilia predkladáme dnešným deťom ešte aj takéto surovosti. V každom príbehu je boj dobra a zla, no ak sa jedná o literatúru pre mládež, mala by mať podoba zla aj svoje medze. 1 hviezdu zato, že sa tam už nemordujú deti. ()

Druhý Black Panther přepisuje rekordy

13.11.2022

Battlestar Galactica míří na velké plátno

Battlestar Galactica míří na velké plátno

11.06.2016

Sci-fi teď docela frčí, není proto divu, že tak slavná značka jako „BSGčko" nemůže spát navždy. Po klasickém seriálu ze 70. let a rebootu z roku 2004, který se dočkal několika spin-offů, se tak válka… (více)

71. Zlaté glóby - výsledky

71. Zlaté glóby - výsledky