Hunger Games: Vražedná pomsta

• USA The Hunger Games: Catching Fire (více)
Akční / Dobrodružný / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller
USA, 2013, 146 min

Katniss Everdeen a Peeta Mellark se po šokujícím vítězství v 74. ročníku Hunger Games vrací domů. Jako vítězové musí ale brzy domov a své rodiny znovu opustit a vydat se na okružní jízdu po všech krajích Panemu. Jejich úkolem je bavit lidi, oproti očekávání Kapitolu ale Katniss a její příběh inspiruje ke vzpouře. Během turné po krajích Panemu Katniss vycítí, že se neodvratně schyluje k revoluci. Hlavní město ale stále drží moc pevně ve svých rukou a prezident Snow není člověk, se kterým je dobré si zahrávat. Ve vhodný čas, ve vhodný moment, Katniss Everdeen musí být zlikvidována. Sílu Kapitolu mají symbolizovat přípravy na 75. Hry, které skrývají překvapení a rozhodnou o budoucnosti celého Panemu. Katniss a Peeta musí zpět do arény. (Bontonfilm)

ghatos odpad!

Divákům, co se dojímají nad totalitním režimem, odbojem a "citovým přesahem revolucionářů" doporučuji vycestovat na Ukrajinu. Prefabrikování falešní zmetci, co bojují za lepší společnost...zvratky za 10%. ()

Henk123

Do první poloviny se toho zas tak neděje, ale bez pochyb předčil první díl a uvedl mě do stavu, kde si uvědomuji že na další část se budu opravdu těšit a zároveň mi neni příliš příjemné, že to bude ještě nějaká doba než se toho dočkám. Spokojen na 85,32 % PS: Velká škoda Philip Seymour Hoffmana =// ()

dragon94

Rozhodně dospělejší než jednička... ovšem o dost nudnější a zbytečnější. První hodinu a půl se tam opakují neustále stejné motivy. Přijde i na Twilightové líbání napřed jednoho a potom druhého kluka. Nebýt Woodyho Harrelsona nedá se téměř na první hodinu a půl dívat. Pak přijde aréna ve, které se toho taky moc nestane je tam vlastně jen jeden souboj a to ještě hrozně rychlíý a nepřehledný zbytek je chození, kecání a utíkání. A než se nadějete je konec... Jde vidět, že tento film měl účel pouze připravit půdu pro 3tí a 4tý díl. Na druhou stranu se na to, kvůli vynikajícím hercům, skvělé hudbě, a podařeným efektům, celkem příjemně koukalo. 50% 3* ()

Kosmik 1

O chloupek lepší než první díl, ale zas ne o moc. Uvidíme však zde více emocí, propracovanější prostředí, lepší práci s kamerou a celkové zpracování je povedenější. Přesto jsem měl (hlavně v začátcích) okamžiky, kdy jsem koukal na hodiny. Když se však film přehoupne do druhé půle, tak je to hodně znát a pak už jsem si vše jen krásně vychutnával. 80% ()

Puyi

Určitě lepší jak první díl, ale že by to byla nějaká hitparáda, to bohužel také říci nemohu. První hodina nám opět nabídla podobnou, zdlouhavou a nic neříkající nudu, jakou jsme už měli možnost vidět, což celkovému dojmu z filmu zrovna nepomohlo. Čtyři hvězdy si zaslouží, ale mělo to navíc a ne že ne. Věřím, že další pokračování bude skvělé, úplně jiné a proto Hunger Games v žádném případě nezatracuji. ()

Autogram

Veľké načančané NIČ. Niečo tak umelé a neprirodzené ako tento film je ťažké nájsť aj medzi odpadmi v tejto databáze. Jedna hviezda aspoň za formu a sympatickú hlavnú hrdinku, ale tá forma prevládla nad obsahom až natoľko, že sa úplne stráca akýkoľvek význam tohto diela, ktorý by mal asi smerovať k nejakej kritike mediálnej spoločnosti. ()

Bagr_007

Velké zlepšení oproti takřka televizní jedničce. Ona i ta knížka je celkem fajn. Teď už s kvalitou pojedeme jenom z kopce. ()

svobik

Rozhodně nad úrovní jedničky, expozice je tentokrát záživnější a i při košatější stopáži má film lepší tempo. Stále je to ale sterilní až na půdu a je v podstatě jedno, co se na plátně děje, poněvadž postavy jsou buď úplně mdlé nebo rovnou pitomé. Když se tedy na konci ukáže, kdo kope za jaký tým, člověk akorát pokrčí rameny a uvědomí si, že právě ztratil více než 2 hodiny života porcí toho téměř identického jako v jedničce. Jen v malinko příjemnějším balení. ()

strelenaL

Druhý díl se mi tolik nelíbil. Přišlo mi to takové zdlouhávé oprti závěřečnému epickému konci to je pro mne takový posilující článkem mezi jedničkou a závěrem. ()

drackula

Ako to už v pokračovaniach býva, všetko je väčšie, bombastickejšie, brutálnejšie a ono to vzhľadom na príbeh aj dáva zmysel. Politická rovina sa rozbehla na plné obrátky a dáva príbehu a systému v ktorom sa odohráva oveľa väčšiu hĺbku. Akcia to síce občas nezvládala, ale vôbec mi to nevadilo. A záverečný zvrat? Idem si hneď pustiť pokračovanie. 80% HBO Max ()

dinsdale

No teda. Už dlouho se film podle knihy takhle nepovedl. Pořád jsem čekala slabší scénu a ta nepřicházela. Děj zběsile utíká, spousta věcí se jen naznačí, tak je asi dobře, že bude třetí díl na dvě části. ()

jefff

Jeden z vrcholů letošního roku. Po skvělé jedničce, přichází velkolepější dvojka plná triků, napětí, akce a sympatických hrdinů. F.Lawrence je bravurní režisér, který nesklouzl k tupé akční jednohubce pro náctileté a připravil z výborné předlohy film, který smlsnou jak dívenky tak pánové. Jennifer je ke všemu jedna z nejsympatičtějších hereček současnosti a již nyní patří k mým nejoblíbenějším. Jen ten konec je až moc otevřený... ()

Luksa

Jsem hodně rád, že Vražedná pomsta nabídla celkově lepší filmový zážitek než jednička, navzdory tomu jak rychle byl film po finančním úspěchu prvního dílu natočen i navzdory tomu, že druhá kniha není zdaleka tak dobrá jako ta předešlá. Takže další z mnoha příjemných překvapení podzimu 2013. ()

Lottr

Ať chci, nebo nechci, stejně musím srovnávat s úžasným Battle Royale, které je v podstatě natočeno na to stejné téma, ale celé to provedení je nesrovnatelně lepší a to snad ve všech směrech. A hlavně je mnohem drsnější a i s tou asijskou nadsázkou reálnější. Tady je jasně vidět, pro jakou věkovou skupinu jsou Hungry games určené. Vidím to na druhý stupeň základky a maximálně středoškoláky. Všechno je strojené a vyžehlené jako vánoční ubrus od maminky a skoro všichni jsou krásní a úžasní jako z Bravíčka. Teda až na tu obětavou stařenu a sympatický černošský pár. Jako třináctiletá holka bych si to asi užil víc. ()

Hollohlaway

Otravná nuda plná keců. Místo bojování se žvaní a očekáváte-li rozumný vývoj v ději, počkáte si na další díl. Herecky se to opět neliší od Stmívání a podobných blábolů. A jestli ještě uslyším slovo reprodrozd, začnu ječet. ()

Trapper33

Film působí o dost více vyspěle, herecké výkony jsou také lepší a už to má konečně spád a napětí. Není zde moc co vytknout, protože se to prostě narozdíl od jedničky povedlo. Francis Lawrence nezklamal a vnesl do toho náboj a jiskru. Až se z toho začínám těšit na pokračování! ()

Sheffield

Druhý díl Hunger Games je o trošku snesitelněji zpracován, než díl první. Ale to, že je stejně roztahaný a nudný, se mu upřít nedá. Kdyby byla stopáž o 0,5 hodiny kratší a akčněji střižená s doprovodem jiné, než instrumentální hudby (je tu jen jedna jediná zpívaná skladba a ta je v titulcích na konci filmu), tak bych bez váhání udělil maximální hodnocení a každému na potkání film doporučoval. Takhle je to jenom další film americké produkce, který je šitý na míru fanynkám (a fanouškům?) Twilight. Mimochodem, další dva díly už jsou v přípravě. Doufejme, že budou v lepší formě, než nynější novinka. ()

danca044

Ještě teď jsem plná dojmů. Film jsem chtěla vidět jako jedna z prvních a proto jsem si nenechala půlnoční premiéru. A musím říct, že to čekání stálo opravdu za to. S jedničkou se to nedá srovnat. Jennifer Lawrence byla prostě skvělá a velké plus bych taky dala maskérům, kteří odvedli skvělou práci. Josh Hutcherson byl ještě hezčí než dřív a pohled na něj stál za to. Už se nemohu dočkat pokračování. ()

Heraldika

Druhá polovina mnohem lepší a celkově skvěle natočená podívaná, asi si konečně přečtu celou trilogii, co se nám doma vyzývavě povaluje v knihovně :-) Alespoň nebudu muset čekat další rok na finále, na to jsem až moc zvědavá. ()

Druhý Black Panther přepisuje rekordy

13.11.2022

Battlestar Galactica míří na velké plátno

Battlestar Galactica míří na velké plátno

11.06.2016

Sci-fi teď docela frčí, není proto divu, že tak slavná značka jako „BSGčko" nemůže spát navždy. Po klasickém seriálu ze 70. let a rebootu z roku 2004, který se dočkal několika spin-offů, se tak válka… (více)

71. Zlaté glóby - výsledky

71. Zlaté glóby - výsledky