V roce 1986 trápí malého Joshe Lamberta vidiny podivné staré ženy. Jeho matka Lorraine přivolá na pomoc experta na paranormální jevy Carla, který požádá o pomoc svou spolupracovnici Elise. Ta Joshe zhypnotizuje a i přes jeho varování se pokouší najít zdroj podivných jevů. V komoře v ložnici je ale čímsi nebo kýmsi napadena. Elise Joshově matce oznámí, že její syn má pozoruhodnou vlastnost astrální projekce, kterou se ale kdosi pokouší zneužít. Všichni tři dospělí se shodnou na tom, že bude nejlepší, když nechají Joshe na jeho schopnosti zapomenout. O 25 let později je Elise v Joshově domě za tajuplných okolností zavražděna a nyní dospělý Josh je hlavním podezřelým. Ten se se svými dětmi a manželkou Renai stěhuje dočasně k Lorraine. I v jejím domě se ale začínají dít podivné věci, tajemná stařena se znovu vrací a obyvatelé domu se ocitají ve smrtelném nebezpečí. (Falcon)

LxLuthor

James Wan to proste vie, hovorte si, čo len chcete.. Akoby nás presne poznal a vedel, na ktorú strunku ťuknúť, aby sme sa od strachu takmer rozplakali (čo sa mne osobne stalo v kine pri The Conjuring). Na nič nečaká, nič zbytočne nenaťahuje. Pre mňa ďalší silný nočný zážitok! ()

peetriss

Insidious 2 je typickým zástupcem "dvojek", majících za úkol vyždímat z úspěchu předchozího filmu co nejvíce dalších dolárků. James Wan se začíná utápět v nebezpečném stereotypu a s menšími obměnami přichází prakticky s tím též, jen scénář vypadá jako šitý horkou jehlou, což se snaží zamaskovat větším důrazem na lekačky a snahou více tlačit na pilu, což vyznívá rozpačitě. Mám dokonce pocit, že Wan občas utíká z duchařiny někam jinam. Podobně jako u jedničky chybí potřebná šťáva - možná ještě znatelněji. Loňský Sinister tak u mě zůstává stále nehrožen. ()

mclenin

Druhá kapitola jedného príbehu a zároveň druhý vydarený horor z dielne jedného režiséra, Jamesa Wana, tohto roku (2013), ktorý potvrdzuje, že je majstrom svojho remesla. Ak hovoríme o druhej kapitole, ide o trefné označenie, keďže príbeh nadväzuje priamo na prvú časť, rozvíja jej mytológiu a posúva ju na ďalšiu úroveň, využívajúc všetkých silných prvkov z prvej časti, bez zbytočne zdĺhavého predstavovania postáv a ústrednej zápletky. Ide jednoducho priamo na vec a triafa do čierneho, spoľahlivo plní svoju úlohu v rámci žánru - zaujme i vystraší, preto patrí medzi podarené horory a jeho zhliadnutie je pre fanúšikov stávkou na istotu. Klady – 1. astrálne cestovanie, 2. zručne budované napätie, 3. kombinácia prvku nadprirodzeného sveta a prvku posadnutosti. Zápory – 1. snaha čo najviac prepojiť dvojku s jednotkou čo v určitých momentoch pôsobí umelo a neprehľadne, 2. záver, ktorý dáva možnosť pokračovať tretím dielom. ()

Haymar

Vzhledem k vyloženě téměř geniální jedničce a dále výtečnému "Conjuring" sem čekal další mega-super-horor pecku! Výsledek se nedá označit jinak než zklamání roku! Nehoráznej recyklát a jenom tupá kopie výtečnýho předchůdce, vlastně se mi ani nechce věřit, že tenhle vejškrabek natočil LOMH (Lord of modern Horror) Mr. Wan!?!? ()

Asmodin

Každý díl Insidious v sobě skrývá nějaký pokojíček, který obývá strašné zlo. Nechme se překvapit co na nás vybafne ve 3. pokoji. 1 a 2 parádně propojené. Kostými byly skvělé. ()

Paldiny

Pokračovanie sa mi s odstupom javí skôr ako nadstavba filmu z roku 2010 než sebestačný celok. Hlavnú zmenu vidím v tom, že intenzitu vystriedala dynamickosť. Už skrátka nezostáva čas na kvapkanie vodovodného kohútika, dvere sa tu otvárajú a zatvárajú ako pred kvartálnou uzávierkou a my lietame z domu do domu, z reality do temnoty. Zaspáva sa tu na povel, mŕtvi pomáhajú, scenáristi vysvetľujú a ja ich hru striedavo akceptujem-neakceptujem. Na moju smolu som si pamätal aj ten fajnový prečisťovák, ktorý mi pri prvej projekcii privodil zástavu. Filmárčina ale stále kvalitná, len už citeľne na objednávku. ()

angloumene

Dlouho jsem váhala mezi třemi a dvěma hvězdami, ale nakonec jsem se rozhodla pouze pro dvě. Důvodů je spousta... Ne že by chvílemi Insidious 2 opravdu nebavil, ale předvídatelnost co se týče hlavního "bad guye" byla neuvěřitelná (co je to teď za módu?). Společně s gradací do velkého finále přidává Wan stále více a více klasických hororových triků, až z toho nakonec vznikla taková podivná hatmatilka, která byla všechno je ne strašidelná... Což je u hororu trochu na škodu. ()

TERRORDROME

Nič nové na svete, dáme si repete. Druhý Insidious je to isté čo prvý, asi ešte o trošku horší, ale dám mu zhodné hodnotenie. Pokračuje sa presne tam kde sa predtým skončio, konkrétne na druhý deň po astrálnej záchrannej akcii. Synček je zachránený, ale ocko sa z astrálu vrátil nejaký divný a strašenie v dome si proste stále nedáva pohov. Opäť sa dá povedať že aspoň polovica filmu funguje, ľakačky celkom fajn ( aj keď za tie zvuky by som už niekoho nakopal do astrálu ), pátranie po pôvode ektoteroru a aj tí dvaja srandovný krotitelia duchov potešili. Potom ale zasa zabŕdneme do sveta za zrkadlom ktorý sa od toho bežného odlišuje iným nasvietením a hmlou zo suchého ľadu na podlahe. A rokokovo bledým osadenstvom bezprizorných duší mŕtvych ľudí. Ospravedlňujem sa všetkým fanúšikom ktorí behom každého dielu nenávratne rozmočia troje spodkov, ale tieto sekvencie proste nie sú horor, je to televízna rozprávka z 80-tych rokov. V jednotke nebol zlý duch bližšie špecifikovaný, tu sa z neho bohužiaľ stane ďalší zabudnuteľný psychopat čo ešte zaživa vraždil ľudí kvôli svojej hnusnej matke s obrovským natupírovaným három. Finále je rozdelené na dve simultánne polovice, v jednej sa živý ľudia naháňajú so šialencom po dome a v druhej astrálne projekcie živých s mŕtvymi astrálčanmi v tom istom dome v astrálnom móde. Prebytok zlých aj dobrých duchov zadupáva zbytky akejkoľvek hrôzy do spár medzi parketami, to už som sa viac bál pri starých goustbástroch. No a záver "láka" do ďalšieho dielu. U mňa blbé. ()

woodsman

znova pecka 2 diel neprijemne sceny ta spina zaporacka bola riadna svina fuj sadistka a ten konec ta scenka ked prisla za tou babou na stolicke ale v dalsich dieloch to nepokracuje skoda ()

Kejf.

Je to to trošku vývar jedničky, nepřišlo mi to tak infarktový i přesto, že jedničku jsem v kině neviděla a dvojku jo... Atmošku to má a Wan s Bisharou je záruka kvality... Btw, puberťákům bych zakázala vstup do kina na takovýhle filmy. Nebo nám ostatním u vstupu rozdávat paralyzéry! ()

smetyl

Konečně bylo Insidious 2 uvedeno do českých kin a já jsem, s úlevným pocitem, že jsem kvůli tomuto nevšednímu zážitku necestoval na Slovensko nebo nestáhnul film ve slabší kvalitě do počítače, zasedl do předních sedaček multikina v Plzni. Už od úvodu, jsem z toho vycítil Wanovu tvorbu a bylo mi jasné, že půjde o dobrý film. Vylekal mě už úvodní titulek s názvem filmu s děsivým podzvučením od Josepha Bishary, které doprovází celý film s geniálním uticháním a následnou gradací. (http://www.youtube.com/watch?v=2i0uiAOk76I). Čekal jsem, že druhý díl bude, jak je tomu u většiny filmů zvykem, nastavovanou kaší a my už se nedočkáme, tak intenzivního zážitku. To jsem se ale mýlil, dějová linka je bezvadně promyšlená a Wanovi to tam sedí, jakoby s dalším dílem počítal už před natáčením prvního. Spousta věcí je nám dovysvětlena a my se do světa rodiny Lambertových vnoříme ještě hlouběji a více pochopíme, o co jde a proč. Není snad ani třeba zmiňovat, že u několika scén se mi zastavilo srdce. Wan prostě umí. I jeho lekačky jsou tak chytré, že je málokdy očekáváte. Dvojka sice není tolik děsivá jako první díl, ale tuto bilance skvěle vyrovnává chytrým příběhem, doplněným parádním humorem. Na závěr bych ocenil jednotlivé aktéry za uvěřitelné projevy.http://www.youtube.com/watch?v=sBOmrUEgQPo ()

Mimomisu

Oproti slusne atmosferou vystavene jednicce (kterou zkazil az Poltergeist premrsteny zaver) je tohle o nekoli trid horsi. Jak se mi puvodne libilo, ze film je opravdu pokracovanim jednicky, tak po prvni pulhodine se to presne obratilo a diky tomu, ze se atmoska nebuduje, ale rovnou se pokracuje, tam kde se minule skoncilo (a bohuzel ve stejnem tempu), tak jsem v tom zacal videt zakopaneho psa. Pak uz ani ty lekacky nefungujou. Plus za pekne rozvinuti pribehu s tou desivou pani, ale jinak neprilis zvladnute. Bohuzel ani remeslne - found footage prostrihy v kombinaci s nemocnici byly uplne mimo. Skoda prevelika ()

El_Rabbit

Tak a ještě jeden kousek. K Insidious 2 jsem přistupoval naprosto skepticky a film jsem pouštěl bez nejmenších očekávání. Nakonec jsem byl velmi příjemně překvapen, nejprve je nutné zmínit, že Insidious 2 funguje i jako samostatný film bez nutnosti vidět první kapitolu (pamatoval jsem si velmi matně), druhou a možná nejdůležitější věcí je fakt, že jde o opravdu uhlazený horor, koukal jsem na něj tak trochu s předsudky a neustále hledal nějaké obrovské nelogičnosti v příběhu, až jsem nakonec zjistil, že minimálně hlavní prvky celého příběhu v rámci kapitoly do sebe bez problému zapadají. Opravdu jsem byl velmi příjemně překvapen... ()

Movie Gourmet

Je to koukatelné a na horor docela dobré, ale jednička byla zkrátka lepší, co naplat. Tady už to prostě zabředává do průměrného až podprůměrného stupně. No jo no, filmové "dvojky" bývají jen málokdy lepší než "jedničky". Jen aby si nebrali příklad z Paranormal Activity a netočili další a další díly. Jenže, když dnes světu vládne ta komerce... "Money talks, bullshit walks." Verdikt:2,5* - 3* a 60 - 70 %. ()

sona123

Neuvěřitelné. Druhý díl, natočený krátce po úspěchu prvního, a tak výtečný, tak dobrý, tak strašidelný? Narazit na dobrý horor je skutečná vzácnost. Tady to vypadá jako sázka na jistotu. A navíc, mohla by být i trojka...Příběh se mi líbil a krásně se s pojil s předchozím filmem. Hudba výtečná, lekačky skvělé. Druhá polovina byla o trochu slabší, ono tam navíc bylo potřeba nacpat nějaké vysvětlení a informace, ale aspoň si divák mohl trochu vydechnout. A ty noční děsy dlouho po shlédnutí....paráda. ()

mazadlo

Pro mě velké zklamání. Wan nenabídl v podstatě nic nového. Postavil nám příběh z jedničky na zbytečný pranýř refreshovaný dětstvím hlavního hrdiny které má na konci šokovat jako bolestná rána bičem přes zadek hostesky v pionýrském táboře. Nic z toho ale není dostatečně děsivé, syrové ani výpravné. Házení kostiček je jediná světlá akce ve filmu a to ostatní je proti Conjuring jen obnošený legín paní domácí. Wan by neměl dělat ročně dva horory ale jen jeden a pořádně. ()

Zombi

Pro mě parádní navázání na první díl, líbilo se mi provázání s příběhem jedničky a jeho rozšíření o nový pohled, sem tam vtipná scénka také film trochu oživují. Není to tak strašidelné jako jednička, přesto je tu mrazivá atmosféra a pár slušně infarktových lekaček, pravda výrazně umocněných pomocí volume doprava. Solidní podívána, ačkoliv s dalším hororem by si měl dát Wan dlouhou pauzu, protože jeho styl po pár filmech člověku zevšední. Solidní 4 hvězdy. ()

PF 2014

PF 2014

01.01.2014

Kurt Russell hlavním padouchem v Rychle a zběsile 8

Kurt Russell hlavním padouchem v Rychle a zběsile 8

15.09.2013

Ano, čtete správně, osmý díl. Ještě nedávno se mluvilo o tom, že sedmička, jejíž první klapka padla tento týden, bude posledním dílem série. Jenže těch bezmála 800 milionů dolarů, které utržila… (více)

James Wan – hororový král léta 2013?

James Wan – hororový král léta 2013?

21.11.2012