V roce 1986 trápí malého Joshe Lamberta vidiny podivné staré ženy. Jeho matka Lorraine přivolá na pomoc experta na paranormální jevy Carla, který požádá o pomoc svou spolupracovnici Elise. Ta Joshe zhypnotizuje a i přes jeho varování se pokouší najít zdroj podivných jevů. V komoře v ložnici je ale čímsi nebo kýmsi napadena. Elise Joshově matce oznámí, že její syn má pozoruhodnou vlastnost astrální projekce, kterou se ale kdosi pokouší zneužít. Všichni tři dospělí se shodnou na tom, že bude nejlepší, když nechají Joshe na jeho schopnosti zapomenout. O 25 let později je Elise v Joshově domě za tajuplných okolností zavražděna a nyní dospělý Josh je hlavním podezřelým. Ten se se svými dětmi a manželkou Renai stěhuje dočasně k Lorraine. I v jejím domě se ale začínají dít podivné věci, tajemná stařena se znovu vrací a obyvatelé domu se ocitají ve smrtelném nebezpečí. (Falcon)

zipper111

Líbilo se mi jak byl promyšlený první díl, ve druhém se ukázalo a vysvětlilo spoustu věcí, které v jedničce působily nejasnosti. Pěkně do sebe vše zapadlo. Ale jinak teda žádná sláva, atmosférou se to jedničce moc nevyrovnalo, pořád to ale vypadalo dost dobře, jen ty směšné scény bych vynechal. I kdy to by zase lidi psali, jak se to bere hrozně vážně. Zkrátka tento aspekt moc nevycházel, lekací scény tam byly dost zbytečný, budování atmosféry se holt tolik nekonalo. Ale jako nelituju, zadarmo od ČSFD jsem si to užil. Dík. 3* P.s.-Každopádně Elise za mlada byla neskutečná kunda! :D ()

kaylin

James Wan ukázal, že už je skutečně mistrem svého oboru. Na jednu stranu se musí upozornit na to, že všechny tři jeho filmy – oba snímky „Insidious“ a „V zajetí démonů“ – stojí na stejném konceptu, ale ten on využívá naplno. Ano, máme zde strašidelný dům a nějaké paranormální vyšetřovatele, ale v obou případech je příběh pojat trochu jinak, trochu odlišně. To jim přidává na jejich dojmu, zároveň můžete sledovat, jak si James Wan hraje, jak už je pro něj žánr známým hřištěm a jak už přesně ví, co má dělat. Myslím, že tohle je hlavní důvod, proč si chce dát od hororů pauzu. ()

Makky

Och, ako ja ľúbim tento žáner. Wan je môjho srdca šampión, jeho posledné tri filmy presne spĺňajú očakávania a predstavy môjho podivného vkusu. Insidious: Kapitola 2 mi prišla ešte o niečo lepšia oproti jednotke, a to hlavne vďaka hĺbkovej prepracovanosti a výbornej spojitosti s jednotkou. Pretože to typické pootváranie dverí nebolo len pootváranie dverí a hra na klavíri nebola len hra na klavíri. Za všetkým niečo je a všetko je do bodky vysvetlené. Ľakačky a skvelú hudbu netreba ani spomínať. Toto je moja šálka kávy. ()

DH3Factor

Insidious 2 by se dal označit za úsměvný horor. Máme tu sice pár scén u kterých Vám do smíchu nebude, ale režisér sem tam zahraje i na vtipnou notu a případnou smrtelnou dávku strachu tak naředí. Herecké osazenstvo skýtá jednu hormonálně nestálou matku, dva spratky, nerda s fousáčem, vytřeštěnou matku matky, dědulu milujícího člověče nezlob se, šíleného tatíka a kouzelnou babičku. Vcelku však celá skvadra působí mile a vzájemné pošťuchování neuráží. Klasické hororové prvky, se kterými se leckde roztrhne pytel, jsou zde dávkovány s nadhledem a netýrají divákovu inteligenci. Wan si také odpustil zbytečné nechutnosti, kterými je současný horor pověstný, za což mu osobně děkuji. Pro vyznavače pokleslé zábavy dobrá volba, pro ostatní možná lehčí adrenalinová zábava. ()

movieband

Pokračování perfektního, prvního dílu z roku 2010 se vydařilo, jak nejlíp to snad jenom šlo. Obvykle to tak u hororových pokračování nebývá, ale dvojka Insidious je více, než úctyhodným pokračováním svého předchůdce. Sice už není tak děsivá (nemusíte se během sledování filmu bát infarktu, jak u jedničky), ale je nápaditá, originální a rozhodně poutavá rozvětvením historie démona dámy v černém. Tohle řešení by mě asi vážně nenapadlo, co by mohla být zač. Jinak jsem si film hodně užil. Hlavně z té detektivní stránky a při jedné nebo dvou scénách jsem zavzpomínal na Wanovu prvotinu. Místy mi film připomínal Kingovo/Kubrickovo Osvícení. Uvidíme, co nám přinese třetí díl, tentokrát už asi bohužel bez Jamese Wana. 88% ()

topi

Stejně jako u jedničky - bál jsem se. A některé scény byly fakt pěkný lekačky, které rozhodně nepůsobily samoúčelně. Hudba opět dokonalá - ty smyčce zkrátka vraždí. S prvním dílem Insidious dotváří perfektně ucelený příběh, který v duchařském žánru patří k tomu nejlepšímu. ()

Kaluž

Už to nemělo ten tah jako první epizoda, ale pořád to umí slušně pocuchat nervy. Chci toho víc, tak šup šup, otřít ruce od nafty a oleje a jedem dál bubumistře! ()

Philcze

Výborné pokračování. Wan se opakuje pouze prvních dvacet minut, kdy Rose Byrne znovu běhá v domě za temnými zvuky. Do zbytku však Wan s Whannellem zapojili zábavnou a vnitřně fungující mytologii, která se efektivně vrací k dění prvního dílu a zároveň dělá ze zbytečného pokračování vydatný příspěvek do potenciální trilogie. Škoda, že po bláznivě vygradované jedničce už má člověk naprosto jasnou představu, co od dvojky očekávat, což bohužel poměrně výrazně ubírá na scare-factoru. Wan ale i přesto dokáže několikrát vykouzlit ukázkovou infarktovou scénu, přičemž úvodní flashback mi rozpumpoval srdce snad víc než cokoliv v Conjuring. Díky dobře vystavěné ústřední báchorce o ženě a jejím synovi je Insidious 2 až překvapivě hodnotným pokračováním, ale levelu strašidelnosti první astrální procházky nebo snu Joshovi matky z jedničky, zkrátka nedosahuje. 80% ()

PogoJoe

Tam kde se mělo bát, kino se smálo. Ne moc dobrá vizitka pro horor. V kině bylo, narozdíl od sychravé zimy venku, hezky útulno a teplíčko, že to člověku nedalo a hezky si semtam zdříml, když to, co se odehrávalo na plátně, se často opakovalo a občas nudilo. Takže filmeček hezky utekl a člověk se mohl jít dospat domů... Oproti jedničce stejně "kvalitní", téměř ničím zajímavý horůrek. První díl jsem shlédl doma o dva dny dříve, abych se na csfd projekci chytal, ale možná bych udělal lépe, kdybych tentokrát tuto projekci vynechal, poněvadž se nejedná o nic světoborného. Možná je to taky ovlivněno faktem, že já na horrory zkrátka nejsem... ()

MATADOR

Pokračování jak má být. Má konečně spád, chytře napsaný námět a především donutí diváka se konečně bát, ne jako u jedničky. Díky, Jamesi, jen nevím, jak si bez tebe tu trojku představit! ()

Helo

Nechápu. Lekačky jsou natočeny prakticky stejně, jako v prvním díle, přesto však už nejsou tak lekací a mrazivé. Možná je to dáno tím, že místo postupně budované atmosféry a napětí, se tam prakticky už od začátku něco děje a všichni si myslíme, že víme co. O to více pak překvapí druhá polovina, kdy zjistíme, že se tam toho děje vlastně víc, než jsme mysleli a přesto do sebe všechno začne zapadat, a to i v návaznosti na první díl. I proto tomu ještě nechám 4*, ač jsou poněkdu slabší. A závěr potěšil, páč jak mě mrzelo, že už se zde jeden z bubáků z jedničky neobjevil, tak konec to napravil a já mám důvod těšit se na třetí díl a setkání s mým pravděpodobně nejoblíbenějším filmovým bubákem. A zároveň se modlím, aby série nechytla kvalitativně sestupné tempo, jako v případě jiného Wanova mistrovského díla (ano, myslím Saw). ()

salalala

I když jsem jedničku neviděl, ukázalo se, že to nakonec není tak zásadní problém. Insidious 2 funguje jako samostatný film a je to jen dobře. Potvrzuje se v něm, že James Wan je v současnosti asi jediný režisér, který dokáže natočit horor, který sice není bůhvíjak objevný a využívá dost klišé, napínavě a řemeslně zručně tak, že diváka zneklidní. Mytologie, kterou tu vytvořil, je dost zajímavá a poměrně dobře vysvětlená, že si i mnoho lidí řekne, že by na tom mohlo něco být. O atmosféře nemá cenu mluvit, protože ta je dost hutná a podporuje napětí, které je natahované jako provaz. Lekačky, kterých tu ovšem není moc, taky slušně fungují, i když nejsou nijak šokující. Škoda, že s blížícím se koncem se příběh komplikuje a zamotává a je zbytečně zmatený a divák se v něm malinko ztrácí. Někomu může vadit, že z příjemné duchařiny se to posouvá ke klasickému slasheru a nálada filmu se tak mění. Herci jsou obsazení dobře, ač Wilson občas přehrává, ale to se dá v rámci žánru odpustit. Insidious 2 je velmi slušný horor, který fanoušky potěší a příjemně je postraší a dokáže, že i tak otřepané téma, jakým duchařina je, se dá i dnes udělat celkem vkusně a záživně. 70% ()

beran-ek

Nevím jestli to bylo špatným rozpoložením, nebo tím, že CSFD osazenstvo se směje všemu.. ale nějak to na mě nezapůsobilo, nelekal jsem se, natož bál nebo měl nepříjemnej pocit. Líbilo se mi jak to zapadalo a souviselo s prvním dílem, ale jinak oproti prvnímu dílu a The Conjuring, krok dolů. (Uvidím po druhém shlídnutí) [CSFD projekce] ()

AlistairMir

Wan prostě umí. Pro mě osobně je to mistr ve svém oboru a fakt skoro nemá konkurenci. Insidious : Chapter 2 je plnohodnotné pokračování, které spíš než pokračování působí jako druhá půlka prvního filmu. Pustíte si tyto dva filmy za sebou a máte úžasně děsivý přes 200 minut dlouhý horor. Tajemství té bláznivé ženské v černém co všechny ve filmu šokuje a jelikož jí to nestačí tak šokuje i nás bude objasněno a Wan si s tím pohrál dle mého mistrovsky. Atmosféra tu jako u všech jeho filmů neustále roste až jsem si na konci filmu dělal starosti s kolika slabšíma jedincema to sekne tentokrát. Já se královsky bavil, mrazení v zádech se také dostavilo a to X krát a jediné co mě mrzí, je fakt, že trojku bude dle všeho točit někdo jiný. Ale co...truchlit budu až déle v nějakém tmavém koutě teď budu jásat nad nádherným hororem od mistra. ()

pepua

Já nevím, vždyť je to pořád to samé dokola, zbytečně dlouhé, vykrádající... co takhle příště třeba útok zombie duchů ve stylu found footage, to by bylo něco... ()

dom156

Prokletí druhých pokračování se Wan daří pravidelně prolamovat. Opět zde máme pokračování solidního hororu a toto druhé dílo je ještě o pár schodů lepší. Atmosféra super, úspěšná práce s hudbou, která umí napětí dávkovat. Tu a tam nějaká lekačka (nemusím úplně horor narvaný lekačkami, což se v této mini sérii neděje). Děj mi přišel propracovanější a hlavně je nutné vidět první díl. Jedná se o jeden z nejlepších hororů, co jsem měl možnost vidět a mohu doporučit. ()

higuain

Poprvé se vydám na ČSFD projekci a zrovna na horor, žánr mě ten nejméně oblíbený. Stejně jako v prvním díle, líbilo se mi tam to snění. A o to je právě dvojka lepší než jednička, že se nechodí hodinu kolem horký kaše, než se konečně přijde na to, co že se to vlastně děje, ale už od začátku se pomalu rozmotává spletitá zápletka sahající daleko do minulosti. Pro ty, co mají rádi horory obecně, musejí být tyhle dva Wanovy filmy skvost, pro mě je to důkaz, že i na horor se dá dívat, pokud je to o něčem. ()

Dont

Mělo by to být rozhodně zařazeno i do žánru komedie. Sál se několikrát otřásal smíchy, hlavně při záběrech na hodného manžela v podání Patricka Wilsona. Tady bych viděl největší posun od jedničky. Duo „důvtipných“ asistentů zůstalo a dál se snaží pobavit, ale humor dostal větší prostor i lepší balení. Do toho pár lekaček, návratů do minulosti a další výlet do světa duchů, který však už nepůsobil tak silně ani děsivě jako v prvním dílu. ()

Dexter1

Ako horor fajn, ale ako Wanova labutia pieseň v danom žánri skrátka nedostačujúce. Pospájané s jednotkou fajn, atmosféra výborná, až na tie neustále tikajúce hodiny, ktoré mi lezú na nervy reálne nie to ešte vo filme, čiže keď som počul ten zvuk hneď som prevracal oči a práca so zvukom (ak vynechám hodiny) taktiež na vysokej úrovni, ale nič prevratné, jednotka vo všetkých ohľadoch ostáva neprekonaná a záverečné pojítko na ďalší diel mi skôr naháňa strach, či nepôjde o zase ďalšiu dojnú trademarkovskú kravu. Každopádne veľa šťastia Wan, verím, že sa raz vrátiš. ;) ()

PF 2014

PF 2014

01.01.2014

Kurt Russell hlavním padouchem v Rychle a zběsile 8

Kurt Russell hlavním padouchem v Rychle a zběsile 8

15.09.2013

Ano, čtete správně, osmý díl. Ještě nedávno se mluvilo o tom, že sedmička, jejíž první klapka padla tento týden, bude posledním dílem série. Jenže těch bezmála 800 milionů dolarů, které utržila… (více)

James Wan – hororový král léta 2013?

James Wan – hororový král léta 2013?

21.11.2012