Vymítač ďábla

• Česko Exorcista (více)

Regan je dcerou slavné a bohaté herečky. Protože na ni matka nemá čas, tak si ani nevšimne, že se dceřino chování pomalu začíná měnit. Mluví sprostě a obličej se jí křiví do děsivého šklebu. Matka vezme dívku na lékařské vyšetření. Po sérii velmi podrobných vyšetření jsou lékaři bezradní. Dívčin stav se stále horší a teď už napadá i své okolí. Hlas se jí mění a ona komunikuje se svým okolím démonickým hlasem. Jeden z lékařů přijde s návrhem obrátit se na církevního specialistu, exorcistu. Matka to zprvu považuje za hloupost. Když se dívka změní v ďábelskou stvůru, která zabije jejího přítele, nezbývá jí nic jiného než se obrátit na vymítače ďábla. (TV Nova)

Keen.lady

U takových filmů je nutné brát v potaz rok vzniku. Protože vidět to v té době, tak dám určitě 4, možná i 5*. Kontroverznost a tehdy také neotřelost, to se počítá, takže nemůžu dát méně než 80%. Při své smůle jsem dříve viděla novější horory stejného typu, takže originalitu mi to sebralo, nicméně jsem se nudila jen málokdy. Rozhodně ale měli trošku zapracovat na zápletce, dodat tam trochu příběhu a zkrátit to. Zajímalo by mě, jak by to dopadlo od Kubricka :) ()

nemer

Nebála jsem se u toho ani jako děcko, takže dvě* spíš z nostalgie. Nejsem holt vymítačský typ, v žánru horroru (filmu obecně) vymítačskou tematiku považuji za jednu z nejblbějších vůbec. Nechutnosti zůstanou vždy nechutné, trapné nebo někdy i směšné, nikoli děsivé či navozující pocit mrazení v zádech. Explicitní výblitky pro diváky bez fantazie. ()

EliG

Jeden z najstrašideľnejších hororov aké som kedy videla. Asi prvý film, ktorý som občas musela pozerať cez ruky. Bol to zážitok, ktorý bol istým spôsobom strašný ale menej ako 5* ísť nemôžem. Splnilo účel a na rok 1973 je to namakané, neviem si predstaviť čo musel v tej dobe predstavovať pre spoločnosť. Výborný, ale raz stačilo. ()

Vivian

Občas jsem narazila na zmínku o tomto filmu, tak jsem si řekla, že se na něj podívám, že to asi bude něco (a kromě toho dovedu ocenit dobrý horror)... Ale nezažila jsem nic zvláštního. První půlka filmu se vlekla v podivně sestříhaných scénách, jejichž smysl člověk pochopil až na konci filmu, případně vůbec, druhá půlka byl standardní béčkový horror s démonicky namaskovanou holčičkou, která zvrací červenou barvu nebo zelený sliz a neustále vrčí nebo řve... no prostě všechny ty bububu propriety, bez nichž se neobejde žádný horror. Některé scény jakoby ustřižené před koncem, řada věcí nedovyprávěných, nedotažených... A tady zírám - 82 %. Tak nevím, asi jsem se koukala na něco úplně jiného... (Plus je možná rozdíl v originální a české verzi. Např. v originále holčička Regan přijde mezi hosty na večírek a řekne jednomu z hostů: "You are gonna die up there" (je to astronaut), jenže v českém překladu zní: "Já tam nahoře umřu.") ()

Aniki

Film jsem znovu zhledl shodou okolnosti poměrně nedávno v tv a nutno dodat, že opět po velmi dlouhé době, co jsem jej viděl naposled. Minimálně tříčtvrtina snímku pro mne byla více než zajímavá, civilní herectví, příjemné volné tempíčko, pozvolné budování atmosféry se zajímavými lekačkami a navíc zaznívá hudba z právě vydaného progrockového alba Mika Oldfielda " Tubular Bells ". Škoda jen toho samotného závěrečného vymítání, to už jsem pozoroval pár nelogičností a sklouzlo to pro mne malinko k parodii i když úplný závěr, ve stylu "Anděla smrti" s Denzelem Washingtonem, byl vlastně docela fajn. Ale co už, za solidní čtyři hvězdy mi to určitě stojí. ()

J.Mayen

Jeden z nejstrasidelnejsich anejlepsich hororu, ktery kdy vznikly na tenhle planete a v teto slunecni soustave. Linda Blair ve sve zivotni roli, na youtubu k dispozici vide "behind the scenes", co vsechno se delo a co vsechno se provadelo s tehdy 13 ti letou Lindou, by dnes ani za mak neproslo, zajimalo by me jeslti z toho herecka ma nebo mela zivotni trauma. Kazdopadne potlesk a to hodne veliky, rok 1973 wtf. Jeden z top mych 10 filmu nej za cely muj zivot, vyborne. ()

Nikolas__

Dobrý horor. Zase to není až taková pecka, ale postava kněze fakt dobře napsaná, a skvěle zahraná. Minimálně nejsilnější horor roku 1973. ()

AndrewNewman

Atmosfericky pekný horor, ktorý vyzdvihujú hlavne herecké výkony hlavných protagonistov, predovšetkým posadnutej dievčiny. Na druhej strane je ale dej nenormálne plytký až nezmyselný. Pri pozeraní sa vám vynára viac otázok ako odpovedí a samotný diskutabilný koniec tomu absolútne nepomôže. Jediné čo ešte dokážem uznať je fakt, že natočiť takýto film v 70. rokoch asi chcelo poriadne gule. ()

Drozdo57

Viem si predstaviť, že v dobe premiéry z tohto boli ľudia posratí až za ušami. Pre dnešného, bežne otrlého diváka, to ale asi na solídne strašenie nestačí. Stále ide ale o veľmi kvalitný film so zaujímavý filozofickým presahom. Akurát úplne nerozumiem použitiu Tubular Bells ako hlavnej znielky. ()

Fin_429

,,Let jesus fu*k you, let jesus fuc* you!" Bože to byla sranda. Bože ten holčičí výkon byl úžasný. Ne že by to byl nějaký moc strašidelný horor, spíš naopak to bylo až vtipné. Moc problémů s tím nemám, spíš jen, že všude slýchám jak moc to je úžasné, ale ve výsledku to je "jen" fajn creepy komedie. Užité - moc a těším se, co nám nadělí letošní remake. 8/10 ()

Taron

I na současnou dobu vynikající horor, na svou dobu skoro až nepochopitelně kvalitní. Nedivím se, že u toho lidi omdlívali v kině, na toto je tehdy asi nic moc připravit nemohlo. ()

Scanerior

Tento film by potřeboval dosti sestříhat, ale vzhledem k tomu, kdy film vznikl a jak skvěle je tu uděláno posednutí a vůbec všechny scény s ďáblem a jeho "arogancí" si dovolím dát ještě 4 hvězdy. ()

Arigato

Je mi jasné, že jde o jedno z nejvýznamnějších děl a možná i o takový etalon hororového žánru, o to víc mě mrzí, že jsem tomuto filmu udělil čtyři hvězdy. Efekty jsou velice nadprůměrné na to o jak starý film jde, což o to. Co mi vadí víc je však ustavičné zpomalování tempa tou veškerou omáčkou kolem, což dle mého naprosto nuluje celkové napětí, které co si budeme, na dnešní poměry není úplně silné, byť samotný akt vymítání je natolik ikonický, že stále váhám nad svým hodnocením. Jsem hodně zvědavý na letošní remake – je totiž možné, že až po jeho shlédnutí tento film patřičně ocením a mile rád se sem vrátím a tu poslední hvězdu přidám. ()

missko

Nikdy jsem nebyl fanouškem hororových filmu. Abych řekl pravdu horory mě nikdy moc nebavily. S hororů jsem měl většinou vždycky prdel a kolikrát jsem se u nich cítil i trapně, ale u vymítače ďábla jsem udělal velkou výjimku a nakonec se s tohoto hororového díla stal jeden s mých oblíbených filmů. U vymítače ďábla jsem se doslova ani minutu nenudil tenhle film prostě dokáže u diváka vyvolat napětí a husí kůži. Skvělá režie, skvělá hudba po které běhá mráz po zádech, skvělé herecké výkony v podání mladičké Lindy Blair který hrála posedlou, ale nejvíce jsem si ve filmu oblíbil roli exorcisty Damiena karrase kterého zahrál Jason Miller tahle role mu byla šitá na míru a roli sympatického kněze s uhrančivým pohledem zahrál  přímo geniálně. Dobrý výkon podal taktéž Max Von Sydow.Vymítač ďábla se právem řadí mezi mé nejoblíbenější v žánru horor a velmi pochybuji že ho někdy nějaký jiný horor překoná ()

blondboss

Praotec všetkých duchárskych filmov, ktorý ako prvý realisticky priniesol tú pravú ducharinu na filmové plátno. Trikovo aj vizuálne to bolo na tú dobu značne namakané, teraz už to nie je také terno, ale atmosférou sa to chytá aj na tie najlepšie horory súčasnosti, a to aj po dlhých 50-tich rokoch. Ja osobne sa hororov až tak nebojím, ale poznám ľudí, ktorí práve z tohto snímku boli úplne odrovnaní. To je zároveň aj ukážkou nesmiernej kvality, ktorá v tej dobe priniesla čosi nové, čo sa časom stalo v podstate fenoménom doby. 70 % ()

Zemřel režisér William Friedkin

27.07.2021

Blumhouse plánuje nového Vymítače ďábla

Blumhouse plánuje nového Vymítače ďábla

22.12.2020

Studio Blumhouse (Uteč, Neviditelný) se chce vrátit ke slavné filmové sérii Vymítače ďábla a to rovnou s pokračováním. Zatím není jasné, o jak přímé pokračování by mělo jít a zda by nový sequel mohl… (více)

Ze Sabriny - mladé čarodějnice bude horor

Ze Sabriny - mladé čarodějnice bude horor

26.12.2017

Pokud jste dospívali na konci 90. let, jen těžko vám unikl sitcom Sabrina - mladá čarodějnice. Šestnáctiletá čarodějka v něm žila se dvěma šílenými tetičkami a mluvícím kocourem, a možná ani nevíte,… (více)