Vymítač ďábla

• Česko Exorcista (více)

Regan je dcerou slavné a bohaté herečky. Protože na ni matka nemá čas, tak si ani nevšimne, že se dceřino chování pomalu začíná měnit. Mluví sprostě a obličej se jí křiví do děsivého šklebu. Matka vezme dívku na lékařské vyšetření. Po sérii velmi podrobných vyšetření jsou lékaři bezradní. Dívčin stav se stále horší a teď už napadá i své okolí. Hlas se jí mění a ona komunikuje se svým okolím démonickým hlasem. Jeden z lékařů přijde s návrhem obrátit se na církevního specialistu, exorcistu. Matka to zprvu považuje za hloupost. Když se dívka změní v ďábelskou stvůru, která zabije jejího přítele, nezbývá jí nic jiného než se obrátit na vymítače ďábla. (TV Nova)

Faustka

K filmu "The Exorcist" nejsou třeba žádné obsáhlé komentáře, postačí jen jediné "prožít to." Nejkontroverznější, nejtemnější, nejděsivější... satanský horror...-)) "TEN" .. který mě nasměroval!! ()

HOCKEYKA

Mám to za sebou(na štvrtý krát),stodvadsať minút napätia,strachu a rôznych iných nie práve príjemných pocitov,ktoré však znamenajú jediné, že som zhliadla horor vskutku výnimočný.Obrovský rešpekt pred výkonom malej Lindušky,jej Regan je to najstrašnejšie,čo som doposiaľ v horore videla.Neviem si predstaviť,čo tento film robil s divákmi v dobe,v ktorej vznikol,ked ešte aj po štyridsiatich rokoch,počas ktorých sme v hororovom žánri videli skutočne všeličo,dokáže budiť takú pálčivú a nefalšovanú hrôzu.Neuveriteľné. ()

2Pac

Vyhanaca som videl az po mnozstve filmov, ktore z Exorcistu cerpaju, alebo ho paroduju. Mozno kvoli tomu som sa pri sledovani niektorych scen nedokazal ubranit usmevu. Islo najma o sceny s cikanim a vracanim a v ulohe Merrina mi jednoznacne chybal L. Nielson :). Celkovo sa vsak jedna o jednoznacne podareny film s mnozstvom napatych momentov, pri ktorych mi behal mraz po chrbte... ()

gogo76

Jeden z najlepších hororov aké kedy vznikli,ak nie najlepší.Keď sme to asi pred 18-timi rokmi pozerali s kamarátmi, tak sme po úvodných nezáživných minútach pozreli na kamaráta, ktorý to priniesol a povedali: "Čo si to doniesol za sračku?" No vtedy ako puberťáci sme ešte netušili čo bude nasledovať. Odštartovala to scéna kde počas osláv a hudby vyšlo z miestnosti dievča a pomočilo sa. Všetci vo filme stíchli a my pri televízore ztuhli. Od tohto momentu nás film chytil a nepustil až do konca. Dievča posadnuté diablom, bezradná matka a kňaz exorcista úplne stačia na to aby vám ešte niekoľko dní motali hlavu.Pri premiére v 73 roku vraj ľudia utekali z kina.Viem si to živo predstaviť. Nič také strašidelné dovtedy určite nevzniklo. Nič také komorné, provokatívne, strachnahaňajúce. Pokračovania už samozrejme kvalitou čím ďalej viac zaostávali, ale prvý ostane nesmrteľný. Jeden z najvýraznejších filmov svojho žánru. No a tá skladba Mike Oldfielda, paráda...100%. ()

Mahalik

Škoda, že horory s takovou atmosférou se v dnešní době vidí zřídka kdy.Nedivím se, že lidi utíkali s křikem z kina. Kdybych já viděl posedlou Regan, která otáčí hlovou o 360 stupňů a navic masturbuje krucifixem, udělal bych totéž. ()

pepo

klasický satanistický horor.vynikajúca atmosféra pár hnusných scén a vynikajúce herecké výkoni robia z tohto filmu jeden z najlepších hororov vôbec ()

Xmilden

Nikdy jsem nechápal fakt že Exorcista, vlastně vůbec hororově nepůsobí, což je tedy u jednoho z nejslavnějších hororů historie velmi zajímavé. William Friedkin se jinak jak je jeho dobrým zvykem moc s ničím nepáře a dodnes nedokážu pochopit, jak něco podobného vůbec mohlo před 50 lety vzniknout. 80% ()

Divočák

Ve své době to možná na někoho zapůsobit mohlo, ale dneska už Exorcista působí sterilně jako dvanáctiletý valach. Celý děj se točí kolem jedné namaskované holky přivázané k posteli, která masturbuje s krucifixem a blije špatně uvařenou hrachovou kaši. A toho se má jako někdo bát? ()

lesumir

Vymítač ďábla musel způsobit kolosální poprask u veřejnosti, ale docela by mne zajímalo, jak se na to dívá církev. Tak nebo tak, zub času se na filmu projevil a ti co říkají, že to není pravda, lžou. Přeci za třicet let šla dobu dopředu a nikdo se u toho dneska nepozvrací ani neomdlí, takových hororů jsou stovky, ale v osmdesátých letech tomu tak bylo, lidé kolaboli v kinech. ___ Nejlepší horor všech dob? Ne-e, stejně jako u The Thing, ve své době nadčasové a vynikající, dneska už jen nadprůměrné a precizní, ale jako nejlepší horor bych to neviděl. To jsem se víc bál u Šestého smyslu, než u Excorsisty, emoce se dostavovaly nárazově, stejně jako napětí, strach či zděšení, takže "strašpitelský" dojem jsem si nevytvořil. Jako dnešní divák je to na tři, jako divák v roce 1973 je to za plný počet, takže zlatá střední cesta, ()

darkrobyk

Jeden z nejlepších satanských filmů všech dob. Děsivý příběh dvanáctileté Regan je natočen s bravurou a straší diváky ještě dnes. Trikové efekty jsou velmi věrohodné, chvílemi máte pocit, jako když sledujete úděsný příspěvek ve zpravodajském bloku televizních novin. Pro mě osobně bylo nejhrůznější lékařské vyšetření Regan. Režisérská verze byla uvedena i v našich kinech, nejpůsobivější byla asi přidaná scéna pavoučí chůze dívky. Film prý provázela řada nešťastných příhod ( stejně jako třeba Omen, Poltergeist...) - například vyhořel dům i s filmařským zařízením, kde se příběh natáčel, či na exponovaném materiálu se objevovaly stíny apod.... To ovšem také funguje jako dobrá reklama... Pro Lindu Blair životní role. ()

Gimp

Výmluvou může snad jen být že director's cut přidává na názornosti a ubírá na napětí. Krom toho horor v multikině s debílkama je horor sám o sobě.. ()

Hrabka

Nejlepší horor všech dob? Ani omylem. Nejlepší horor 70. let? Neřekl bych. Největším mínusem je asi délka a značný počet hluchých míst. Čtyři hvězdičky si ovšem film zaslouží, protože v některých momentech dokáže vyvolat skvělé napětí. Atmosféra je přímo pekelná a mladá Linda Blair zaslouží obdiv. Naprosto chápu, že lidé v 70. letech u toho umírali hrůzou. 75% ()

cheyene

V 70. letech musel Vymítač ďábla opravdu šokovat a být přelomovým hororem. Na dnešní poměry a měřítka již zdaleka není tak děsivý a strašidelný, tudíž v tomto ohledu ztratil své veliké kouzlo, avšak preciznost v jeho ztvárnění mu stále upřít nelze a z tohoto hlediska natrhává zadky i řadě novým, děsivějším hororům. Pochválit musím nejen herecké výkony, ale také prostředí, propojení příběhů postav a hudbu, jež mi místy velmi připomínala Mika Oldfielda. Na plný počet to nevidím, avšak na sympatické 4 hvězdičky určitě ano. ()

juta

Ano je to pro mnoho lidí kult, který má své místo v síni slávy, přesto se nemůžu připojit ke stádu a vynášet tento snímek do výšin, když se mi zase až tak nelíbil. Ano, je pravda že zážitek kazí poměrně dost nekvalitní dabing, který místy otravuje, ale stejně je tu tolik věcí, který film schazují, jako třeba záběr, kdy se ukázal paranormální jev v přítomnosti matky, která sedí na podlaze s otevřenou hubou, kde by mělo následovat to, jak matka v záchvatu šílenství rozrazí dveře a uteče pryč, nebo něco takového a místo toho se scéna přepne na záběr "ničeho", nějaký záběr krajiny, města apod., co jakoby posouvá děj dál. Žádná dramatická hudba v pozadí... to pak člověku je do pláče, že to mohlo být mistrovské dílo a ono je to takto špatně sestříhané a odfláknuté. ()

paascha

Děvče se sympatickým jménem, ale nesympatickým zlozvykem ošklivě kroutit hlavou a mluvit hrubě, se sice tváří jako neviňátko, ale ve skutečnosti je pěkná čertice. Masturbuje krucifixem, na posteli ji neudržíte, v podstatě potěší jen zvrhlé vyznavače kinder pissingu. Svatá stolice má ovšem na takové ptáčky své proškolené vymítače a táta Damián už si s malou nezbednicí s ďábem v těle poradí. Pán Bůh zaplať:-) ()

Kass

"Mother? What's wrong with me?" - To nic, děvčátko. To tě jen posedl ďábel v nejděsivějším filmu světové kinematografie. ()

Hunt

HUDBA: Krzysztof Penderecki; Tak jako se mi velmi líbil Přichází satan, tak se mi velmi nelíbil Vymítač. Zprvu jsem si říkal, že dám alespoň dvě-tři hvězdičky, ale když jsem film dokoukal, tak jsem si říkal proč vlastně, vždyť film se mi vůbec nelíbil. Nudný, nezajímavý a (milovníci tohoto kultovního díla mi prominou) pitomý. Snad jediné co se mi líbilo, je ústřední hudební motiv. Když vidím ostatní hodnocení a oscarové nominace je mi až stydno, ale nemůžu si pomoc. ()

DJ_bart

Mistrovsky vykonstruovaný horor. Vzhledem ke svému datu původu je Exorcist nadčasový hrůzu nahánějící nadstandart svého žánru. ()

lamps

Mno, filmařina je to bez pochyby vynikající a atmosféra je v několika chvílích poměrně nepříjemná, ovšem nato, že je to považované za nejděsivější film všech dob, jsem nijak enormě napnutý při sledování nebyl. Rozjíždí se to pěkně pomaloučku a režisér jakoby jen zvolna brnkal na divákovy nervy. S přibývající časem se hodně přiostřuje, obličej Lindy Blair se stává čím dál méně sympatickým a její hrůzné počínání dokáže pohnout s celým příběhem rychlostí blesku. Bohužel po předčasném vyvrcholení, kdy Linda v naprosto šílené pozici sbíhá ze schodů, mě už snímek ničím nedokázal překvapit a veškeré napěchované napětí vždy vyprchalo, přesně jak píše uživatel Tosim, po otevření dveří do satanova pokoje. Nejsilnějším a nejnapínavějším hororem pro mě tedy dál zůstává Kubrickovo Osvícení. 75% ()

Zemřel režisér William Friedkin

27.07.2021

Blumhouse plánuje nového Vymítače ďábla

Blumhouse plánuje nového Vymítače ďábla

22.12.2020

Studio Blumhouse (Uteč, Neviditelný) se chce vrátit ke slavné filmové sérii Vymítače ďábla a to rovnou s pokračováním. Zatím není jasné, o jak přímé pokračování by mělo jít a zda by nový sequel mohl… (více)

Ze Sabriny - mladé čarodějnice bude horor

Ze Sabriny - mladé čarodějnice bude horor

26.12.2017

Pokud jste dospívali na konci 90. let, jen těžko vám unikl sitcom Sabrina - mladá čarodějnice. Šestnáctiletá čarodějka v něm žila se dvěma šílenými tetičkami a mluvícím kocourem, a možná ani nevíte,… (více)