Vymítač ďábla

• Česko Exorcista (více)

Regan je dcerou slavné a bohaté herečky. Protože na ni matka nemá čas, tak si ani nevšimne, že se dceřino chování pomalu začíná měnit. Mluví sprostě a obličej se jí křiví do děsivého šklebu. Matka vezme dívku na lékařské vyšetření. Po sérii velmi podrobných vyšetření jsou lékaři bezradní. Dívčin stav se stále horší a teď už napadá i své okolí. Hlas se jí mění a ona komunikuje se svým okolím démonickým hlasem. Jeden z lékařů přijde s návrhem obrátit se na církevního specialistu, exorcistu. Matka to zprvu považuje za hloupost. Když se dívka změní v ďábelskou stvůru, která zabije jejího přítele, nezbývá jí nic jiného než se obrátit na vymítače ďábla. (TV Nova)

eLeR

Rozbeh to malo naozaj pomalý, ale dočkala som sa. Keď do mladej vstúpil diabol a začala stvárať všetky tie super kúsky, ale hlavne, keď sa jej zmenil hlas, tak to bola parádička. Film ma naozaj bavil. Ľudia v tom 73-om vraj omdlievali v kinách, tak to som vlastne rada, že som včera večer neomdlela aj ja. Kvalitný film so zaujímavým príbehom. Hodnotím pozitívne. ()

klerik

Pokiaľ viem, jediný horor, ktorý dokázal účinne sklbiť horor a teror. Teda je tam atmosféra a bojíte sa, ale je to aj dosť hnusné (mňam). Directors cut je bezpochyby účinnejší... ()

Chrustyn

Bohužel mě tato klasika moc neoslovila. Hudba výborná a konec také povedený ale jinak mi to přišlo velice zdlouhavé. ()

iamek

Jak jsem si přečetl, že se jedná o nejstrašidelnější horor jaký byl kdy natočen tak jsem měl docela strach se na snímek mrknout. Nakonec jsem se přemluvil a mnusím přiznat, že jsem čekal trošku více. Scény kdy Regan už je posedlá ďáblem jsou úchvatné, ale příběh se mi zdal zbytečně dlouhý a natajovaný. Scéna kdy Regan utíka po schodech je snad to nejlepší co jsem v hororech viděl a neustále jí mám před očima. ()

SeBig

Je to už dlouhá doba co jsem to viděl naposled a pomatuji si že jsem nebyl zklamaný. Hororová klasika která má zasloužilou úctu a respekt. Velký, zajímavý, hororový, psycho drama. Malá Linda Blair svoji roli zmákla perfektně kostýmy vyzařovali hrůzu né z hlediska kritiků ale z hlediska diváků až vám ztoho poběží mráz po zádech a to i z některých scén. Plus dnes již známa hudba jako hlavní theme se to drželo a soundtrack doplnoval strašidelnou atmosféru. ()

bassator

Spolu s Psychem asi jedna z těch nejklasičtějštějších klasik která kdy vůbec v hororovém žánru byla natočena. A v porovnání s již zmíněným Psychem je Exorcista skutečně děsivá věc... - Viděno 2x cca + 29. 10. 2009 - 90% ()

korbitch22

Dlouho,hodně dlouho jsem se téhle kultovní klasice vyhýbal,hledal jsem správnou možnost a ta se naskytla na našem festivalu otrlého diváka.Přemýšlel jsem,zda mám film hodnotit už teď,nebo počkat až se podívám i na režisérskou verzi.Film totiž začíná dost pomalu,ale už v začátcích má takovou nepříjemnou atmosféru,měl sem pocit a bylo to i dost znát,že film je opravdu prostříhanej až běda,některé scény v první půli filmu skáčou sem tam bez ladu a skladu a větší návaznosti,což u nás mělo dost velký problém v cítit se do děje a film mě nechal první hodinu a deset minut téměř v klidu.Pokáždé když se objeví posedlá Regan,trvá to deset vteřin a je shot zase úplně jinam,což mi přišlo jako dost veliký ničitel atmosféry a já byl na těžkých třech hvězdách.Ovšem po hodině dvacet začne bejt Vymítač tak nahustěnej atmosférou,že sme s bratrem museli dát stopku a vopřít do sebe pár tequil na odvahu :-) Poslední dvacetiminutovka vymítání je naprosto legendární a totálně nám vykopala předešlé občasné výprsky smíchu,při vzpomínkách na Scary Movie 2 :-) Naprosto fantastické výkony herců a dokonalá režie,atmosféra,hudba a masky....ovšem to vše až v poslední třičtvrtě hodince.Chápu výraz kultovní a mám za sebou konečně další film,který toho vlastně většinu odstartoval,což mi opět pomáhá s náhledem na další i předešlou tvorbu mého zření :-) Jsem na 80% a pevně věřím,že po shlédnutí režisérské verze se v mém názoru ledacos ještě pozmění,neboť to je ´´prý´´ úplně jiný film.V každém případě se mi málokdy stalo,že by mi doslova zmrzly všechny kosti v těle a co si budem povídat,Regan to šlo velice dobře ;-) ()

classic

The Exorcist, alebo nami príznačný názov - Vyháňač diabla, je kultový horor, režiséra Friedkina, ktorý už má renomé, nedávno zabodoval a oslnil klasickou kriminálkou, Francúzska spojka s Genom Hackamanom. Áno, to dozaista rešpektujem, ale Exorcista na mňa po štyroch rokoch, čo som ho naposledy videl, pôsobil zo začiatku dosť chaoticky, najmä úvodná polhodina snímku má strašne divný strih + scény, ktoré mi do seba nepasujú, sú proti srsti, zvláštne zakomponované do deja, začínam sa obávať, že to takto gulášovito bude pokračovať, ale viem, že už dlho nie, lebo sa blíži návšteva malej dospievajúcej Regan u Dr. Kleina, a odvtedy sa môj celkový dojem začína zlepšovať, pričom sa zvyšujú filmové obrátky, najmä diablom posadnutej tínedžerky Regan, z ktorej je matka, herečka Chris MacNeil ( predstaviteľka, Chris MacNeil, t.j herečka Ellen Burstyn si zahrala vo filme herečku, pričom nečakajte behačky po pľaci, lebo čoskoro režisér Burke Dennings dopadne zle - nedobre, a tak bude mať Chris úplne iné starosti... ), extrémne zúfala, skúša rady a testy doktorov, pričom to nepomáha, tak prichádza do úvahy kňaz Merrin, ktorého vidím v úvode snímku ako paleontológa v Iraku, kde nájde staré vykopávky, ktoré neveštia nič dobrého. On pomocou Otca Karrasa, taktiež kňaza, ktorý už vie niečo o tomto zamotanom prípade, absolvujú spoločné úsilie pomôcť Regan z tejto prekérnej situácie, keď obidvaja, v drastickej scéne vyháňajú z Reganinho teľa diabla. Tento film je nebezpečný, neodporúčam to neplnoletým, slovník posadnutej Regan je brutálny, jej názorné zobrazovania posadnutosti sú ešte oveľa brutálnejšie, predstaviteľka Regan, Linda Blair išla do filmu, ktorý jej urobil zo života peklo, aj čo sa fanaticky veriacich týka, masturbovanie pomocou krucifixu, alebo otáčanie hlavy o 180. stupňov je ťažké sústo nielen pre nich, ale taktiež pre mňa. Max von Sydow ako kňaz Merrin, vystupuje vo filme na začiatku + posledná sekvencia, ale je to tak bravúrne natočené, že sa Maxovi stačilo ukázať v tom najdôležitejšom, zároveň najlepšom čase z filmu, aby sa zapísal do povedomia ! Vôbec, Vyháňanie diabla považujem za majstrovsky zvládnuté umenie filmárov, čo vyvažuje rozpačitý úvod, stále je to film, ktorý nič nestratil zo svojho kúzla, ktoré diváka spoľahlivo vydesí na smrť, aj po toľkých rokoch od premiéry, niektoré filmy zachádzajú do krajných extrémov, zvuk a scenár sú dostatočným ponaučením, že film patrí pod zámok, a tak opatrne, aby film nezhliadol neplnoletý, labilnejšej povahy, kde do úvahy spadá, doživotná trauma !!!! ()

Marze

William Friedkin adaptoval román Williama Petera Blattyho. Film vytvořil novou éru hororových filmů a pro jednu generaci zůstává hroznou zkušeností. Je to o souboji dobra a zla. ()

Cabal

Opravdu jsem si tento horrorový klenot vychutnal až při druhém shlédnutí a utvrdil se v hodnocení přečtením výborné knižní předlohy. ()

heyda

Zbytečně dlouhé, místy zbytečně nechutné, přesto na svoji dobu velmi drsné a chápu, že i dnes je to pro některé hodně strašidelné. Pro mě je to film tak na 60%. Nenadchne, ale ani neurazí, z některých záběrů a zvuků zamrazí, z některých dostávám akorát výtlem. Prostě povinná daň té doby no. Co už člověk nadělá. Když to srovnám s filmy jako V moci ďábla nebo Obřad, tak tohle bohužel prohrává. ()

VenDulin85

Obávám se, že k Vymítači už se nedá napsat něco objevného.. je to prostě horor par excellence a já jsem na něj nekoukla pěkně doma v klidu, ale dala si ho pěkně pod širým hvězdným nebem na nádvoří jednoho zámečku, čímž jsem atmosféru vyšroubovala na nejvyšší možnou metu. Dávám plný počet, protože na svoji dobu je to hodně kvalitní počin, který v závěru překvapí a zanechá ve vás ten správný dojem. ()

jojinecko

Vidieť tento film pred 30mi rokmi v kine tak sa asi z neho (s prepáčením) poserem :) Z pohľadu roku vzniku značne šokujúci a dá sa povedať aj desivý horor, pričom tieto atribúty platia aj v súčasnosti...Skvelé herecké výkony,pričom najmä Linda Blair bola maximálne vierohodná a nedal by som za ňu ruku do ohňa, že je čistá:) Atmosféra, napätie a hudba síce v porovnaní s takým Omenom zaostávaju no Exorcist určite patrí na popredné miesta v kinematografických rebríčkoch v sekcii horor...A scéna vyháňania diabla je bez pochyby kult! ()

Stanislaus

Vymítač ďábla jakožto kultovní klasika sice nebyla jedním z těch nejlepších hororů, které jsem kdy viděl, ale i tak si ode mě zaslouží uznání a pozornost. Opravdu lekavě děsivé scény by člověk spočítal na prstech jedné ruky, ale proměna Regan a speciální efekty byly děsivé samy o sobě. Začátek filmu byl poněkud rozvláčný, místy pro mě nepochopitelný, ale později začal děj gradovat až do samotného finále. Zkrátka jeden z těch filmů, který si v průběhu času našel právoplatně místo mezi snímky, které je nutno během života zhlédnout. ()

Dr.film

William Friedkin v tomto snímku bravurně zasáhl několik rovin. Pro diváka je nejhmatatelnější neustále se stupňující sugestivní atmosféra a pocit neviděného zla. Postavy svým jednáním nesou ve snímku prvky psychodramatu, a naturalismus scén při vymítání a střetem s posedlou Regan rámují film žánrovým základem hororu. Střet racionálna a iracionálna skrze dvanáctiletou pannu dohání účastníky k šílenství. Klasika světového hororu vystihuje Satana v jeho nejčistější podobě. 100% ()

Ivoshek

Čekal jsem to teda daleko strašidelnější. Přišlo mi to pomalé a předvídatelné. Zkrátka - je to dobrý film se slušnými herci, ale zub času mu ukousnul slušnou část hlavy. Jinak ale musím uznat, že otáčení (vlastní) hlavy o 360° kolem krku a masturbaci s krucifixem považuju za bezva nápady. Až někdy bude nálada, možná to zkusím. ()

jonyyy

Nechápu, jak někdo může omdlít v kině, ale když už, nedivím se, že zrovna u tohoto snímku. Revoluční horor na svou dobu! 90% ()

HellFire

Já věděl, že dívat se na vymítače ďábla v noci neni dobrý nápad. Při scéně, kdy Linda Blair slézala ze schodů jsem okamžitě snížil volume a zapnul si lampičku, což mi vydrželo až do konce. ()

Zemřel režisér William Friedkin

27.07.2021

Blumhouse plánuje nového Vymítače ďábla

Blumhouse plánuje nového Vymítače ďábla

22.12.2020

Studio Blumhouse (Uteč, Neviditelný) se chce vrátit ke slavné filmové sérii Vymítače ďábla a to rovnou s pokračováním. Zatím není jasné, o jak přímé pokračování by mělo jít a zda by nový sequel mohl… (více)

Ze Sabriny - mladé čarodějnice bude horor

Ze Sabriny - mladé čarodějnice bude horor

26.12.2017

Pokud jste dospívali na konci 90. let, jen těžko vám unikl sitcom Sabrina - mladá čarodějnice. Šestnáctiletá čarodějka v něm žila se dvěma šílenými tetičkami a mluvícím kocourem, a možná ani nevíte,… (více)