poster

Oliver Stone: Neznámé dějiny Spojených států (TV seriál)

 • Česko

  Americké století očima Olivera Stonea

 • Česko

  Nevyřčené dějiny Spojených států

  (festivalový název)
 • USA

  Untold History of the United States, The

 • Slovensko

  Neznáme dejiny Spojených štátov

Dokumentární / Historický

USA, 2012, 10x60 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • MikeCool
  ****

  TV-seriál. Tento seriál či cyklus bych zavedl do středních škol místo stereotypních učebnic! Pěkný a podrobný popis Ameriky od historie až po současnost. | 1. II. Světová válka: 80%, 2. Roosevelt, Truman, & Wallace: ??%, 3. Bomba: ??%, 4. Studená válka: ??%, 5. Eisenhower, bomba & Třetí svět: ??%, 6. J.F.K. k okraji propasti: ??%, 7. Johnson, Nixon & Vietnam - zvrat štěstěny: ??%, 8. Regan, Gorbatschev a Třetí svět-vzestup pravice: ??%, 9. Bush & Clinton: Promarnění míru - Nový světový řád: ??%, 10. Bush & Obama-Věk teroru: ??% > Průměr: 80% (4*) |(12.7.2015)

 • Visáč
  *****

  Grandiózny a rozhodne najvýznamnejší Stoneov dokumentárny počin. K niečomu podobnému prakticky smeroval celý život a musí to byť pre tvorcu i fanúšikov obrovským zadosťučinením. Nijaké hovoriace hlavy, iba dobové zábery, super muzika, Oliverova plynulá narácia a príbeh o zasľúbenej zemi... Stoneov veľký triumf!(25.7.2013)

 • poz3n
  *****

  Škoda že mě na gymplu neučil dějepis Oliver Stone. 9/10(18.8.2015)

 • StarsFan
  *****

  Po těch několika tiskovkách a diskuzích, na kterých jsem za poslední dny měla příležitost vidět Olivera Stona, musím říct, že na mě nepůsobí jako demagog, ale jako člověk, který chce, aby lidé přemýšleli a nepřijímali automaticky to, co jim je předkládáno. A takovým způsobem by se mělo přistupovat i k tomuto dokumentu. Nesnažte se ho automaticky brát jako absolutní pravdu a nevíte-li toho moc o politice Spojených států od druhé světové války po současnost, zkuste si pustit ještě nějaký ten tradičnější dokument, který USA prezentuje jako vůdce světového míru. Stonův pohled je totiž vyhraněný, alternativní. Což ale neznamená, že nepravdivý. Fakta si podle svých slov nechával ověřovat ze dvou nezávislých zdrojů a jako student politologie musím hodnotit výběr lidí, které se v jednotlivých epizodách rozhodl citovat, nesmírně kladně, protože se všeobecně jedná o významné akademiky. Nicméně víte, jak to chodí. Mít správnou statistiku a vykládat ji správně jsou dvě naprosto odlišné věci.(7.7.2013)

 • dr.fish
  ***

  Americké století nemá daleko k "Českému století". Je to především zajímavá konstrukce. Oliver Stone už ve svých filmech JFK a Nixon dokázal, že pracovat s informacemi umí. Dokáže z té hromady dat umíchat zajímavý a poutavý koktejl, který ale člověk musí sledovat opatrně, a hlavně mít nastudovaná skutečná fakta. Prostě Stoneův film není dokument, ale další fikce. Používá jen co se mu hodí, navíc teď je v módě hledat na Americe jen to špatné, a to se mu jako veteránu z Vietnamu náramně hodí. Jeho vize o Stalinovi, který jako starý dobrák poctivě plnil sliby, a Amerika ho zklamala a podvedla, je sice působivá, ale naprosto nevěrohodná. Nepochybně ale série vyvozuje závěry, které alespoň stojí za zamyšlení a srovnání s obecně přijatými historickými fakty. Na každém šprochu je pravdy trochu. Nečekejte, že se dozvíte jak to bylo, ale rozhodně se zamyslíte nad tím, že pravda má tisíce podob, a že jí pravděpodobně nikdy nepohlédneme do tváře.....60% Gudaulinův komentář vystihuje poměrně velice přesně můj dojem z filmu.(20.9.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace