Oliver Stone: Neznámé dějiny Spojených států (TV seriál)

• Česko

Untold History of the United States, The

Neznáme dejiny Spojených štátov

Dokumentární / Historický

USA, 2012, 10x60 min

(Po prvních čtyřech dílech - komentář se asi bude vyvíjet.) Začátek je velmi polopatické a povrchní převyprávění druhé světové, které se oproti vlastní představě nevyhýbá některým hlavním klišé (střední Evropa za druhé světové = Polsko a nic jiného). Čekal jsem víc levičácké kontroverze - tady na ní skoro není čas a nikam se nedostaneme. Pointa, že Sověti (když se jim to teda začalo hodit) udělali pro porážku Hitlera nejvíc ze všech spojenců, nepovažuju za nějak šokantní, ale tak já nejsem Američan.___Od třetího a hlavně čtvrtého dílu levičáctví a demagogie stoupají - v to jsem doufal. Bohužel na osobní (třeba pomýlenou, ale zajímavou) výpověď si to až příliš hraje na objektivitu, což mi nevyhovuje. Navíc platí, že námět každé části by vydal na desetidílný seriál a (příhodná) zkratkovitost nestačí k úplné spokojenosti.(17.7.2013)

Viděn jeden díl,ale přesto zajímavě natočený dokument o věcech a skutečnostech co se moc na povrch nedostanou.Za mě celkově 80% a čtyři hvězdy.(14.7.2015)

Oliver Stone a objektivní historický dokument? První díly poměrně slušné, ale čím více se blíží k současnosti, tím mám silnější pocit, že to celé natočil "ňákej levičák".. A TAKY ŽE JO!!! Kdyby si Stone odpustil ty svoje skryté levicové agitace, tak by to bylo mnohem lepší, ale tak by to mohl kdokoli. O neznámé dějiny se nejedná, celé je to opět Stoneova reklama na své názory na USA. Kontroverzní dokumenty nejsou zrovna něco co by mě bralo.. a taky mě nebere Stone.(19.11.2013)

Po letech marasmu se vrací zpět starý dobrý Oliver Stone. Žádné překrucování historie, žádná demagogie či levičátská agitka.(2.9.2015)

Oliver jednoduše sundavá soše Svobody pásku z očí. One Nation under the God.(2.9.2014)