Kurýr: Restart

• Francie Le Transporteur : Héritage (více)

Profesionální kurýr Frank Martin se musí proti své vůli spojit s nájemnou vražedkyní Annou, aby dostali skupinu bezcitných ruských překupníků s lidmi. Našlapaný mix akce s úžasnou kung-fu řežbou, vizuálně excelentními automobilovými honičkami, zabijácky krásnou „roštěnkou" a pořádnou porcí nadhledu! (Bioscop)

ivan_drago

Měli spíš natočit prequel, jak mu rovnali držku svěrákem, navíc si tohraje na jakysi zlodějský film, navíc by se měl naučit mluvit, navíc ty holky jsou strašný, jeho táta nejotravnější figura, vše je takové nucené a v nesouladu, nelogické, film Vám nedovolí vydechnout v tom špatném slova smyslu a neustálé nelogičnosti a otravné momenty akce a chytračení se absolutně míjejí účinkem... Závěrečný pokus o nějaké emoce a překvapivý zvrat je do nebe volající..."No ty pičo, to je ale kravina..." A tak nebohému divákovi zbyde pouze nic nechápající "Kurva proč?" než na tento otřesný filmový zažitek navždy zapomene... ()

Playman

2 body uděluji kurýrovi za neuvěřitelnou odvahu v těžkých dobách a za nejlepší a patrně jediné proskočení auta bočním oknem, jaké se nám kdy mohlo naskytnout. (a tenhle koment má evokovat Harryho Pottera, stejně tak jako ho evokoval jeden z badass evil chlápků... a nešlo se tomu nesmát). ()

ywo666

Proti všetkým očakávaniam nový Kuriér nie je úplná sračka. Škoda, že tam nehral Jason. Lebo jeho absencia bola najväčší problém. Inak film viac menej ťaží z zavedených motívov predošlých dielov. A napriek tomu že sme to už videli, funguje to znova. Respektíve tak trochu. Vo filme je najlepší Ray Stevenson. ktorý si uvedomil, že nehrá v žiadnom hite, a bez výraznej námahy zahral najzábavnejšiu postavu filmu. Akcia je prekvapivo dobrá. Áno iba dobrá. Veľa mohlo byť vylepšeného. Ale aspoň audi predvedie dobré divadlo. Či už na letisku alebo s hydrantami. A Ed sa celkom snaží v bitkách. Občas to funguje. Občas vytiahne nejaký dobrý ťah z krav maga. Občas to nefunguje vôbec a chce sa mi plakať. Dej je svižný. Stále sa niečo deje. Dávam 55% a tri hviezdy. Čo je priemer. Ale oveľa viac ako som čakal. Lepší casting a prihodiť 10 mega. Máme super akčnú jednohubku. Takto šedý priemer. ()

Yoda sama

Ed možno zvláda tie tri polohy naštvaný-škodoradostný-napätý, no viac z toho celého nevyčaruje, aj zásluhou scenáru a réžie. Ono je to totižto na úrovni toho podivného seriálu čo chvíľu bežal aj v tuzemskej televízii a celkovo to postráda všetko čaro, ktoré mala Leterrierovo-Stathamovská éra. Ostalo z toho len nezaujímavé nič, kde je jedinou zábavnou stránkou Stevensonove machrovanie. Ale nebudem to určite porovnávať s Hitmanom, toto kope aj tak inú ligu, kde sa na akčné scény a ten blbý príbeh aspoň ako tak dalo pozerať bez úškľabkov, s kamennou tvárou. ()

Trustme

Neočekávaně nebolestné přežití restartu Muže v Audi, který vejde a neuškodí. Otázkou je, proč to všechno, když původní Kurýr patří díky vizáži, charismatu a bojovnosti pana Stathama k definitivnímu zpracování, které nelze nahradit a omladit, ale jen zjemnit a ztrapnit někým jako je plavčík Ed Skrein. Díky slušné střihačské Delamarreho režii, která zamaskuje neohrabané souboje i Bessonovitý (filmově zkomplikovaný) děj, lze odpustit hercům nadstandardní projev drsňáctví, které vytvářejí za pomoci chraplajících hlasů a nebojácných postojů a divák to dokouká až po dojemný zúčtovací konec. ()

Danny F.

Kritika: Sejmout ventyl od hydrantu zadkem auta - směšné, zvednout jednou rukou chlapa jako horu - směšnější, skok z vodního skůtru rovnou do auta - ještě větší hrůza. Dnešní filmy se dělají jen kvůli efektům a ne blíže realitě. Na druhou stranu má film skvělou zápletku, dostatek akce a i samotný kurýr byl sympaťák. Některé kousky sice přehnané, ale na dnešní dobu celkem dobré. 75% ()

mkubalikova

Za ten výlet na jih Francie, slušnou akci a Eda Skreina, který není Statham, ale snaží se. Je to blbé, ale hodinu a půl jsem se nenudila a těch 38% procent, co to tu teď má, mi přijde neadekvátních. 50% ()

JohnSmith

Spíš se to mělo jmenovat Kurýr:Pomsta kurev nebo Kurýr:S otcem v akci. Omladit Franka Martina nebyl špatný nápad, ale Ed Skrein nemá Stathamovo charisma. Akce byla kupodivu natočená slušně a možná i lépe než ve třetím Kurýrovi. Plusem je pak Stevenson, který si agenta na odpočinku skutečně užil a byl vtipný. Jinak zápletka byla už hodně chabá. ()

m.a.t.o.

Bessonova továreň na prachy uvádza: ďalšiu sračku. Reštartovaný Kuriér síce nie je horší ako Megatonova trojka, no to jediné čo predchádzajúce časti držalo pohromade tu absentuje. Ed Skrien sa snaží hádzať stathamovsky drsné pohľady, napodobňuje jeho pohyby pri bitkách, no charizmy má asi toľko ako Jai Courtney. Naozaj nechápem, načo bol tento reštart dobrý. Zlatá baňa z toho evidentne nie je a ani ako nezáväzná akčná jednohubka to človeka nepoteší, skôr znechutí. 25 % ()

Fox85

Klasický "restart", který úplně nevyšel (zase) a nikoho to moc nepřekvapí (zase). Slušné honičky a pěkné bitky sráží dolů hloupý scénář a dialogy. Jasně, předchozí filmy taky nebyly kandidáty na oscary za scénář, ale tady mi to přišlo obzvlášť hloupoučké. A Skrein není Statham. ()

kenkaku

střih, střih, střih, střih, střih.... asi tak (co by jeden čekal od "střihače hudebních videoklipů a reklam" když sedne a židli režiséra). Kurýr (jakýkoliv předchozí) byl vždycky kravina. Vždy se tam potlačovala logika, fyzika i biologie. Byla to ale zábava a to díky Stathamovi a jeho schopnosti někomu efektně rozbít hubu - protože to už uměl). Tady je to vesměs to samé, jen se místo efektních soubojů hraje na akci a drámo zběsilým střihem a totálně zabíjí to jediné co na Kurýrovi bylo zábavné... Tady to bohužel působí zoufale nebo ještě hůř. K smíchu. Osobně jsem zklamaný a dost. ()

Rihan

Tak tohle se mi jeví jako propadák.O tom, že nový hrdina bez osobnosti a kouzla toho starého nenahradil, ani psát nebudu. Film postavený na hloupých automobilových honičkách a kaskadérských kouscích nezachrání ani tým prostitutek. Marně jsem se snažil najít alespoň jednoho sympatického herce. Málo profesionální dílo spíchnuté horkou jehlou? Nevím. ()

Kaceris

Není to až také zlé, ale proste Frank Martin je len jeden, a to Jason Statham. Vizuálne to je dobre spravené ale tam "chvála" končí. ()

sedm.1

Já osobně zde tedy vidím tu veškerou nekompromisní kritiku vůči této podívané za až zbytečně nepřiměřenou, respektive přehnanou. Pro mě je snad jediným závažnějším tvůrčím pochybením jen obsazení Ed Skreina do ústřední role, neboť jednak jde o poměrně nevýrazného a nesympatického chlapíka, ale především, všichni přeci museli dopředu počítat s tím, že právě nový představitel kurýra bude ve všech směrech porovnáván s Jasonem Stathamem, a na tom by si vylámali zuby prakticky všichni, natož týpek jako Skrein, takže tenhle casting byl z mého pohledu jednoduše sebevražda. Pravda, trochu to pak v tomto ohledu zachraňoval charismatický Ray Stevenson a v podstatě vesměs i ty veškerý broskvičky :-), ale co naplat, v první řadě tu jde o kurýra a ten byl díky Skreinovi fakt prostě nepoužitelný. Zápletka jinak ale odpovídá svou úrovní předešlým třem dílům se Stathamem, takže stejně naivní, stejně přepálená, stejně střelená, ale zároveň i stejně dynamická, cool a hlavně skutečně zábavná a nenudící. Akce je zde pak dostatek, navíc je překvapivě i přehledná, příjemně nasnímaná a i párkrát nápaditá, hanit nechci ani atmosféru, která mi k danému typu filmu přišla také poměrně funkční, já zkrátka nemohu, a vlastně ani nechci restart kurýra nějak vyloženě potápět, je to prostě jednoduchý, přímočarý, odpočinkový výplach, a pokud s tím do toho divák jde, tak se u toho rozhodně nemůže nudit. Za mě pěkný průměr ()

DavidS.

Restart není hloupější ani sofistikovanější než jeho předchůdci...Je možná více sexy...Buldoka Stathama nahradil Skrein, který je v nastoleném pojetí méně kamenná tvář a více playboy, ale pořád ranař...A to, že auta létají a popírají fyziku víme i z jiných "angličák" sérií...Funguje i mužská koketérie na úrovni syn a otec...Takže netřeba nového kurýra nějak démonizovat... ()

KoRner

Scenár nič moc, takisto aj slabý hlavný hrdina, avšak to ostatné ako modelky, prostredie a Ray Stevenson dodávajú filmu body k dobru, až to vytiahli na relatívne dobrú béčkovú zábavu. ()

Seti

Jakoby si tvůrci byli vědomi prostého faktu, totiž že Kurýr bez Jasona Stathama bude obstávat horko těžko, a proto Frank Martin dostal sidekicka v podobě svého táty, což překvapivě docela fungovalo. Martin senior s tváří Raye Stevensona byl rozhodně jedním ze světlých momentů filmu, ovšem v mých očích nebyl propadákem ani Ed Skrein. Samozřejmě s Jasonovým terminátorem se měřit nemůže, ale přiznejme si to, to by mohl málo kdo. Asi bych si v roli dokázal představit někoho příhodnějšího, ale v rámci možností to Dario Naharis č. 1 celkem zvládl. Horší už to bylo se scénářem, kdy byl kurýr se svými specifiky (pravidla, samotářský život atd.) upozaděn ve prospěch mstících se šlapek a nový Transporter tak sklouzává k libovolnému béčkovému akčnímu heist filmu (tím samozřejmě nechci tvrdit, že Kurýr nebyl béčkovým akčňákem vždy, jen byl béčkovým akčňákem s vlastní tváří, která se v Refueled poněkud vytratila). A když už se restartovalo, tak se mohlo taky trochu zapracovat na originalitě akčních scén, a ne jen tupě recyklovat z předchozích dílů. Třetí díl byl podle mě pěkně dojebanej, proto mi restart značky zas tak nevadí. V Refueled se bohužel žádná zázračná resuscitace neděje, ale podle mě ani žádná katastrofa. Prostě takovej slabší bečkovej průměr. ()

iXtr3m3

Nakoniec nie až také zlé, ako by hodnotenia na čsfd predznamenávali. Ed Skrein je sympaťák (aj keď sa viac hodí na záporákov, ako tomu bolo doteraz) a malá úloha Raya Stevensona fakt potešila. Nebol to síce nakoniec reštart, ako tvorcovia chceli, skôr posledný kliniec do rakvy série, ale aj napriek tomu pozerateľný. ()

Hanys_

Hodně dobré béčko, řekl bych. Slušná choreografie bojových scén, pěkné holky a hlavně hláškujcí Frank senior. Upřímně ani původní Kurýr není žádný scénáristický zázrak, takže v tomhle mě tenhle Restart zklamat nemohl. ()