Kurýr: Restart

• Francie Le Transporteur : Héritage (více)

Profesionální kurýr Frank Martin se musí proti své vůli spojit s nájemnou vražedkyní Annou, aby dostali skupinu bezcitných ruských překupníků s lidmi. Našlapaný mix akce s úžasnou kung-fu řežbou, vizuálně excelentními automobilovými honičkami, zabijácky krásnou „roštěnkou" a pořádnou porcí nadhledu! (Bioscop)

Hanys_

Hodně dobré béčko, řekl bych. Slušná choreografie bojových scén, pěkné holky a hlavně hláškujcí Frank senior. Upřímně ani původní Kurýr není žádný scénáristický zázrak, takže v tomhle mě tenhle Restart zklamat nemohl. ()

tom.nosek

Porovnávat Jasona Stathama a Eda Skreina je jako porovnávat NHL s 2. českou ligou. Na druhou stranu Kurýři 2 a 3 trpěli na šíleně slabý příběh (trojka i na postavy), na což čtyřka až tolik netrpí. Až překvapivě fajnovou roli má např. Ray Stevenson. Ve výsledku dávám za celkem fajn akci a horší hlavní postavu 3 hvězdy, stejně jako zmíněné dvojce a trojce. Určitě je tohle totiž lepší než Bourne Legacy. ()

Hadriel

Ed Skrein byl nic moc v GoT a je to stejný i tady. Nulové charisma, prkenost. Je to dost velká slátanina. Honičky i bitky přehnané, škoda. Plus za Audi, Raye Stevensona, Deadmau5 (jestli to teda byl on) a pár modelek. A taky Francie na jihu, ta se líbí. Na druhou stranu, přesně to co je vidět v traileru, to je pak také ve filmu, takže jsem dobře věděl do čeho jdu. Kurýr se Stathamem byl tak nějak trochu schůdnější, ale těžko říct, jestli to bylo právě kvůli Stathamovi. Ale jako, seriously, on opravuje auto (v garáži v klidu, takže evidentně má čas) v obleku a svlíkne si akorát sako a nechá si bílou košili, kterou má i potom úplně čistou?!!! Některý série by se prostě neměli obnovovat. ()

peetriss

Další infantilní rychloprojekt z pásové výroby Luca Bessona. Byl jsem připraven na cokoli, i proto jsem dokázal ve zdraví zvládnout dementní akční prvky zejména v souvislosti s ultravybavenými audi, naopak některé bitky v sobě chovaly náznaky choreografické nápaditosti. Doporučuji utlumit mozkový výkon na 1% (případně doplnit krevní řečiště o 1‰ alkoholu) a tento "Kurýrův restart" se dá přežít, protože pánové si neustále dávají do držky a na všechny dámy se velmi příjemně kouká. Jen se budete neustále ušklebovat, jak tupý film to je! Ve srovnání s předchozím Delamarreovým ubíjejícím Doupětem je však toto ještě umělecké dílo! 30% ()

Lefty86

Nechápu tu jakousi nenávist k tomuto dílu ze strany zdejších akčních fandů. Typickej Kurýr, jednička byla možná o chlup lepší, ale která ne? Jasně neni tam Statham, kterýho máme všichni rádi, ale i on byl v době natočení prvního Kurýra celkem Nikdo. S druhým a třetím dílem určitě srovnatelný. 65% ()

mira007

Akční film z pera Luca Bessona o partě prostitutek, z kterých se stanou akční divy, které se chtějí pomstít ruskému pasákovi, který ovládá byznys na Francouzské riviéře a na to si najmou kurýra. Sluníčko, modelky, Audi s trochou akce s dobrou choreografií, ale jak se to tváří drsně, sexy a cool, tak je to směšné, asexuální a neskutečně hloupé.. Cílovka dvanáctiletí uhrovití pařmeni, nic pro mne. Teda ten Besson dopadl. ()

kristynca

Musí znát volant, brzdy, spojku a plyn, válce, písty a rychlostní skříň. Chladič, čerpadlo, diferenciál, sytič, karburátor, rozdělovač, kondenzátor, Hlavu, ventil, baterie, stěrače, duše, pneumatiky, pera, tlumiče, šasi, svíčky, hřídel a blok, ložiska, poloosy, lanka, ojnice, trysky, přerušovač, to dobrej řidič zná. Já vím, že Kurýr tvrdej chleba má... Taškařice s auty, no... Ale od Franka & Franka bych se nechala povozit kdykoliv! ()

Flopik

Milujem tu pár ľudí ktorý sú očividne Špičkový režiséri, scenáristi atď......Tak ako to bolo pri Hitmanovi tak je to aj tu.Skvelá akčná jazda , kde sa na príbeh veľmi nepozerá a je na druhom mieste.Akcia skvelá a ženy nádherné.Hlavný herec nie je samozrejme Statham ale pozerať sa naňho dá.Netvrdím že to je top film ale na odpad alebo jednu hviezdu to rozhodne nieje.U mňa palec hore, dvojku by som rozhodne chcel.Namiesto komentárov si tu stačí prečítať popis , je to presne ono. ()

K98

Zas tak špátne to nebylo jak jsem čekal. Akce byla docela dobra a děj průmněrneho bečka. mýslim si že tento film je podhodnoceny, za mně tak 50% ()

Bozvav

Co na to říci, kdyby se film neodkazoval na "Kurýra", tak by se mohlo mluvit o vcelku vydařeném akčňáku. Myšlenka práce syna s otcem vcelku dobře zakomponovaná do příběhu, tři stejné krásky působící paseku taky. Bohužel to je tak vše. Dále je jen samá nelogičnost a nesmysl. Neumím si představit hlavního šéfa gangu, jak si nechává nasr.. do vlastních bot a v podstatě s tím nic nedělá, jen tak poklábosí s "kámošema", kde se jim mezi řečí o počasí zmíní o tom, že po nich někdo jde. A těch nesrovnalostí je celá řada. Na stranu druhou musím říci, že hlavní hrdina Frank není taková nula, jak zde mnozí píší, je to vcelku sympaťák, co sice neumí moc hrát, ale to Statham taky ne, takže to je fifty fifty. Martin senior je dost dobrý, vlastně to docela drží. Auta krásná,akce ušla. Suma sumárum tři slabší hvězdy. ()

Snake.Charmer

Vždy, když si myslím, že Bessonova tvorba nemůže klesnout do větší žumpy, objeví se strýček Luc s dalším kouskem, kterým mě vyvede z omylu. To by samo o sobě ještě nebylo tak hrozné - úplně nudných béček s hereckými poleny se natáčí mraky. Co je ale neodpustitelné je "parazitování" na úspěšné (samozřejmě také béčkové) značce, která stojí a padá se Stathamem. Divák nedostane nic než rutinérský recyklát nápadů a bojových prvků z původní série, který je navíc dost otřesně natočený a dialogy na úrovni té nejhorší jihoamerické telenovely. Jediné co stojí za řeč je Ray Stevenson, který však tenhle propadák sám nemůže zachránit. ()

Matli

Hodně slabé 3 hvězdičky. Když pominu divného hlavního představitele a jeho chrup, tak mě celkem prudí ten fakt, že už tu jeden Kurýr je, proč ho teda točit znovu (a hůř). Veškeré akce jsou relativně průměrné. Alespoň pěkné holky a audinky to vše zpříjemňovaly. 40% ()

Cermbo

Jestli něco u filmů nenávidím, tak jsou to restarty/rebooty úspěšných či povedených značek, které prostě nic takového nepotřebují. Rebootovat s podobným příběhem a jiným nesympatickým obsazením, to je flusanec do ksichtu původním dílům. Nevzpomenu si na jedinej případ, kdy něco takového bylo k dobru a ani Kurýr Restart není výjimkou. V tomto případě se na to aspoň dá dívat. ()

KHkomiks

Jsem Dario Naharris a ve Hře o trůny mě už nechtěli a vyměnili mě za černovousatyho Asterixe, tak jsem se stal Kuryrem a nahradil Stedhema! ()

Hapretor

Neskutečně trapné a nudné. Asi jako čaj, který si děláte neustále ze stejného pytlíku. Nedokoukal jsem to. Jedna * za Eda Strejdu, který má charisma a dobrej look, ale stejně na J. Statnýho Hama nemá. ()

SpeedyCZ

Zatím nejslabší Kurýr (a to prosím včetně seriálu). Děj, obsazení, akční sekvence, střih tragédie. Laťka po seriálu opět spadla o kus níž; Krein je ještě horší kurýr než byl Vance. Film je spíš než akčňák dobrá komedie. Rozesmálo mě, že každý ve Francii mluví plynule anglicky, bitky existující jen proto, aby se ve filmu něco dělo, a nejvíc internetové bankovnictví, které zahlásilo přesnou polohu druhého přihlášeného uživatele v podpalubí. :-D Bessone gratuluji, úspěšně jsi zničil značku Transporter. 3/10 ()

KNTRFKT odpad!

Kamil to tady trošku přestřelil. Ale možná za to nemůže ani tak Kamil, jako studio, které dalo možnost téhle podivnosti vylézt z nory na denní světlo a vydávat se za film. Do role kurýra už většího mongola sehnat zřejmě nemohli a tak ho vyšperkovali ještě nanejvýš stupidními dialogy, o přestávce na cigáro mu řekli, že se většinou perou lidi rukama, ale už mu neřekli, že by se měl i hýbat. Snaha o divácké anální horolezectví pomocí rádoby sexy bičis je asi tak trapné jako celá zápletka. Paradoxně je Stevenson zajímavější, než Skráň a já se celou dobu modlil, jestli by z toho nakonec nemohla být nějaká komedie o problémech mezi otcem a synem, která nakonec skončí tak, že se poplácaj po půlkách, sejmou u toho pár lidí a půjde se spát. Každopádně bylo pro mě dneska příjemnějším zážitkem si vyhodit koleno a pak si ho pomocí polívkový lžíce nahodit zpátky, než sledovat tuhle parodii na sebe sama. ()

Doomedx

Za Sirku (R. Stevenson), pěkné baby v čele s L. Chabanol a solidní hudbu si to ty 2* zaslouží, zbytek je bohužel garbage. 40% ()