Kurýr: Restart

• Francie Le Transporteur : Héritage (více)

Profesionální kurýr Frank Martin se musí proti své vůli spojit s nájemnou vražedkyní Annou, aby dostali skupinu bezcitných ruských překupníků s lidmi. Našlapaný mix akce s úžasnou kung-fu řežbou, vizuálně excelentními automobilovými honičkami, zabijácky krásnou „roštěnkou" a pořádnou porcí nadhledu! (Bioscop)

PamelaJJK

Normálně bych dal čtyři hvězdy, ale když vidím to směšně nízké a neodpovídající hodnocení, tak přivírám oči a nadržuji. Měl jsem obavu, že Kurýr bez Stathama nebude fungovat a ejhle. Funguje parádně. Je to svižná adrenalinová jízda plná lepých děv a ještě krásnějších vozů značky Audi. A s velmi příjemným hudebním doprovodem. Já fakt nevím, co tu všichni očekáváte od akčního krimi thrilleru? Já přesně tohle. Má to drive, má to koule, zbytečně nenatahovanou stopáž, sympatické obsazení, skvělou kameru. Když o tom tak přemýšlím, tak to plné bodové hodnocení není zase až tak přehnané. ()

Domas88 odpad!

Nééé jejda tohle ne.. Trapné, ubohé chabé... Nedívatelné a od začátku víte jak to dopadne, to by ani nevadilo, jen akční scény byly tak slabé a nudné... a hezké ženy? No tak to teda ani omylem... ani na ně se nedalo dívat... ()

blondboss

Toto kuriérske pokračovanie ide doslova v šľapajách nevydareného seriálu len s jemne lepšími akčnými scénami a aj celkovo filmovým lookom. Ale inak je to niečo podobné a v zásade je to neospravedlniteľné. A rebootovať sériu, ktorá v podstate stála na postave Jasona Stathama, je naozaj samovražda, ktorá ale pre mňa nepochopiteľne vyniesla slušné prachy. Ed Skrein ako Transporter ma dosť sklamal, ostatné v rámci normy. 40 % ()

Gangsta

Na začátek bych rád zmínil že od filmu jsem vůbec ale absolutně nic nečekal, proto jsem byl příjemně překvapen. Je to klasický "béčkový" akční film. Největší problém tohoto filmu je to že je srovnáván s "originálními" kurýry se Stathamem, které, ruku na srdce, nebyly také nijak převratné. Toto je film který si pustíte v neděli večer protože nemáte co dělat, otevřete brambůrky, lahev evianu a budete spokojeni. Akční scény dobré. Scénář je možná nejslabším místem filmu, který ani neměl ambice stát se konkurentem "áčkových" vysokorozpočtových filmů jako je Rychle a zběsile. Slušný akčňák 62% ()

megajalec

Kuriér po x-tý raz. Tentoraz však bez Stathama, čo je samozrejme prvá vec, ktorú si človek všimne, udrie mu do očí a bude ju hodnotiť. Je to jedno z tých pokračovaní, ktoré si chcú kúsok koláča ukrojiť z úspešnej prvej časti resp. častí. Väčšinou to bohužiaľ dopadne ako Kuriér 4 - slabým odvarom. Potešila scenéria južného Francúzska a Nice. ()

Stanmi

Bývalý voják Frank Martin (Ed Skrein) se živí jako šofér, který je schopen dovézt cokoliv kamkoliv, pokud je klient ochotný respektovat jeho pravidla. Po setkání s tajemnou Annou (Loan Chabanol) však musí na svá pravidla zapomenout, protože je v sázce život jeho otce Franka (Ray Stevenson)… Všemožné remaky, restarty a rebooty jsou ve filmovém světě (a v hlavách producentů) stále velmi oblíbené a tentokrát padla volba na Kurýra. Tahle akční trilogie z dílny Luca Bessona, která nakopla kariéru Jasonu Stathamovi, sice nikdy neplatila za bůhvíjak kvalitní dílo, ale pokud člověk hledal nepříliš náročnou zábavu, tak byl na správném místě. A jak tedy dopadl poslední díl s výmluvným podtitulem Restart? No možná je to překvapivé, ale nikterak tragicky. Jasně tentokrát už se jede bez Jasona, takže Frank Martin získal nový facelift v podobě Eda Skreina, který to vzhledem k faktu, že celá série stála často především na Jasonových výkonech, neměl vůbec snadné, ale přesto si myslím, že Ed nakonec docela obstál, ovšem také díky tomu, že má schopného pomocníka v osobě Raye Stevensona, který si zahrál jeho filmového otce. Ano ve filmu tak máme hned dva Franky Martiny, což bylo od tvůrců docela prozíravé, protože zatímco poněkud suchý Ed dostává prostor především v akčních scénách, tak Ray pro změnu dodává filmu onen potřebný nadhled, vtip a šarm. Jinak samotný příběh o čtyřech prostitutkách, které se rozhodnou pomstít svým „chlebodárcům“ a přitom jim ukrást všechny jejich peníze, je v rámci filmu celkem funkční, ale nesmí se nad nim příliš přemýšlet, protože pak by už tak poutavě nepůsobil. Na druhou stranu ony čtyři "mušketýrky" Loan Chabanol, Gabriella Wright Tatiana Pajkovic a Wenxia Yu jsou velmi pohledné dámy, takže člověk tak nějak přehledne děravý scénář i to, že vlastně moc neumí hrát. I v tomto díle se potvrdilo, že záporáci jsou jen povinnou položkou ve scénáří, a tak i Radivoje Bukvic je díky tomu poněkud nevýrazný. Co se však musí nechat je, že je to celé moc pěkně natočeno, ozvučeno i sestříháno (žádný epileptický střih alá Olivier Megaton se tentokrát nekoná) a také akce má svoji úroveň, tohle si režísér Camille Delamarre zkušeně pohlídal. Jak už jsem zmínil na začátku, Kurýr: Restart je stejně jako předchůdci naprosto nenáročnou oddychovkou a ačkoliv má pár větších i menších nedostatků, tak přesto to byl docela zábavný výlet do sluncem zalitého Nice. ()

AndrewNewman

Akcia slušná, Ed Skrein mi nejak nevadí, aj keď samozrejme Jason mi tam chýba. Dej ale taký pripečený, že aj na akčnú jednohubku to bolo priveľa. ()

rodier odpad!

Sracka. Totalni sracka. A neucta Stathamovi. To je podle nich na odpis, ze nez udelat T4 s nim tak udelaj tuhle sracku? ()

PamPero 1

Podobná akční sračka jako nedávný Hitman: Agent 47, který měl alespoň špetku úrovně a občas jsme v něm mohli vidět aspoň nápaditou akční scénu, ale tady není ani to. Na něco, co by alespoň trošičku připomínalo slušný scénář se tady Luc Besson totálně vykašlal a ten člověk by už nikdy neměl raději nic psát! Např. Doupě byla hodně podobající se sračka, ale aspoň v ní byly natolik dementní scény, že se tomu člověk od srdce zasmál. Tady není nic a ke všemu je tam tak okatě vložený product placement, že to je hrůza. Nakonec se jediných pozitiv v novém Kurýrovi dočkáme v tom, že tam občas projde pěkná prostitutka, uvidíme pěkné záběry na francouzskou riviéru a celé to má "relativně" malou stopáž (čili to trápení není až tak velké). Chtěl bych pogratulovat všem, co na tomto filmu dělali, protože se pravděpodobně jedná o největší blbost, co u nás v kině letos běžela. ()

Jemes

tento film radši neměli ani dělat. Jako fanoušek série Kurýr jsem zklamán. už ten začátek, kdy parta somráků jde ukrást jeho auto.... pokud někdo viděl jen jeden díl z kurýra, tak ať na to radši nekouká ;) ()

wray

cakal som ze to nebude az tak dobre ako so Stathamom ale - bolo to stale dobre, malo to spad, ja myslim ze az tak velmi nezaostava za predoslymi Kuriermi... ()

mstychov

Nelíbil se mi hned od okamžiku, kdy jsem zahlédla hlavního herce. Natočit čtvrty díl filmu a dát tam jiného herce, navic absolutně bez charisma, které mel puvodni Frank. Sila. Příběh by jakž takž šel, ale znovu bych to videt opravdu nemusela. ()

Optical

Film, který od diváků očekává automatické tlumení mozkových aktivit. Scenář je tak pitomoučký, že si vlastní chyby ani neuvědomuje. Postava, která je vážně postřelena se hned v následující scéně zjeví zcela v pořádku a ještě stihne postelové radovánky s otcem „špionem“, který má neskutečný talent nechat se zajmout naprosto kýmkoliv. Tento názorný příklad kvality scénáře, zcela jistě mluví sám za sebe. Jako parodie sebe sama však funguje dokonale. ()

esmoke

Kurýr byla to celkem snesitelná akce, kterou táhl především Jason Statham. Takže letos nám Luc Besson připravil další (horší) díl bez Jasona Stathama. (2D dabing) Rozpočet: $ 25 miliónů, Tržby: $ 72,629 miliónů. ()

bonovox

Nebol to až taký shit, hlavne kvôli slušnej akcii, strihu a prostrediu. Ed Skrein ala Jan Koleník na nezaplatenie... ()