Kurýr: Restart

• Francie Le Transporteur : Héritage (více)

Profesionální kurýr Frank Martin se musí proti své vůli spojit s nájemnou vražedkyní Annou, aby dostali skupinu bezcitných ruských překupníků s lidmi. Našlapaný mix akce s úžasnou kung-fu řežbou, vizuálně excelentními automobilovými honičkami, zabijácky krásnou „roštěnkou" a pořádnou porcí nadhledu! (Bioscop)

Deimos

TV/// Obsazení 7/10 Děj 7/10 Hudba 7/10 Akce 7/10/// PLUS: Ray Stevenson, akční výplach, nebo-li oddechovka, nad kterou nesmíte přemýšlet, nenudil jsem se, pěkný ženský čtyřlístek byl fajn na pohled MÍNUS: pro mě již třetí tvář Kurýra a určitě nejméně charismatická (i seriálový Chris Vance je o dost zajímavější), Ed Skrein se spíš hodí na role záporáků než nabušených sympaťáků (proto asi ta role v Rebel Moon)./// Shrnutí: Nechápu proč to je restart, když ten film žádný restart nezpůsobil. Naopak to první Kurýr způsobil start nejen Jasona Stathama, ale i akční podívané na monitoru (psal se rok 2002). Nicméně pořád budu tomuto filmu nadržovat a i když je to ve všech směrech spíš akční průměr, tak jako oddechovka bez návaznosti na předešlé filmy je vlastně docela koukatelný./// Celkem 70%/// ()

Vančura

Strašnej shit, který je místy k nerozeznání od reklamy na Audi / iPhone. Ten film je občas tak blbý, že jsem se místy smál v kině nahlas, až jsem se za břicho popadal. Na druhou stranu si to aspoň na nic nehraje - už z traileru je evidentní, že se jedná o čistokrevnou akci vystavěnou na efekt, jejíž jedinou ambicí je dočasně pobavit. Děje se tak ovšem způsobem, nad nímž by si jeden skoro zoufal - jedno ohrané žánrové klišé se tu tluče s druhým a blbost se tu vrší na entou - u tohoto filmu nemá moc smysl přemýšlet nad tím, proč se tam zrovna děje to, co se tam děje, protože tam jednoduše žádný smysl není. Jen to jen bezduchá slátanina, kde o nějakém příběhu moc mluvit nejde, kde se rozmlátí pár aut a kde se miliony na účtech přesouvají se stejnou lehkostí, s jakou hlavní krasotinka (příjemný objev Loan Chabanol) vleze do postele hlavní postavě. Nový Kurýr v sobě samozřejmě nezapře rysy dřívějších Bessonových scénářů ze série Taxi i z dřívějších Kurýrů, a tím jen potvrzuje dojem špatně nastavované kaše, resp. pocit, že sledovaný film už člověk předtím někde viděl. Pokud člověk tenhle typ filmů cíleně nevyhledává, není moc důvodů, proč mu doporučit jít na to do kina - než to vidět podruhé, to si radší znovu pustím tematicky podobný Drive, který tuhle blbost strčí do kapsy. ()

mzss1

|50%| Často chodím do kina i na filmy o kterých vím, že za moc stát asi nebudou. Poslední dobou se snažím být ale spíše vybíravější, na tohle jsem teda nakonec nešel. No, úplně špatný film podle ohlasů, jak tu registruju, to dle mě určitě není. Jen tu jsou dvě hlavní chyby. První, že už je to děsnej kopírak, jak příběhově tak scénáristicky atd. No, není se čemu vlastně ani tak divit – je to přece remake či restart. A ta druhá, hlavní hrdina mě moc neupoutal. Rozhodně nebudu říkat, že byl nějak extra strašnej, ale moc mi k této roli nesedl. Akce je taková stereotypní, nic mě extra nepřekvapilo a nenadchlo, ale byla ovšem natočena dobře. A souboje byly dobré, ty mě bavili. Akce jako celek začala ale už ke konci nudit, což měl za následek i nezáživný příběh. Hudba se ale povedla, stejný skladatel v původní Stathamovské trilogii, který skládal hudbu k dvojce a trojce, takže pohoda. Není to zlý film, ale také nic nového. Dávám s odř.ušima tu 3* pač mě film nějak nepohoršil a neměl výrazné zápory. 1 shlédnutí mi ale stačilo. Tudíž čistý průměr. ()

klerik

Ak niekto frflal na (pre)obsadenie v HITMANOVI: AGENT 47, tak tu musel rovno dostať infarkt. Chápem, že Jason potreboval od série oddych, ale aj seriálový KURIÉR je lepší ako toto. A po všetkých stránkach. Tu je akurát viac modeliek. Ale chovajú sa ako kravy... A nápady v akčných scenách sú zabité slabím natočením... ()

Chrustyn

Po všech stránkách nejhorší díl, kde chybí i to poslední, co ještě dělalo z předchozího dílu koukatelný film a to je Jason Statham. Zůstala jen přepálená, nepřehledná a špatně natočená akce s nesympatickým hlavním hrdinou. ()

korbitch22 odpad!

Besson už ztratil veškerou soudnost a jestli opravdu tyhle tupý braky plodí ze svojí makovice, doporučuju se důkladně vysrat na tu tunu hašiše co denně hulí a začít se sebou něco dělat.Scénář je prostě neskutečně odporný a neuctivý shit, který Franka Martina degraduje na hloupého poskoka party otravných štětek a každýmu naletí na špek, jakoby měl v hlavě oloupanou mandarinku.Jason Statham by je při první přiležitosti naložil do kufru a hodil z útesu.Co naplat, že akce celkem ujde a místy opravdu umí pobavit, ale film jako celek je tak strašně imbecilní a urážející původní film a postavu Franka Martina, že nic jiného než odpad se nenabízí.I když sem chvilku přemýšlel nad 2* za akci, ten konec mě jen utvrdil v tom, jak příšerně iritující postavy a scénář Besson zase jednou vyblil na napír a jeden z jeho poskoků bez talentu mu to natočil.Ubožárna.15%. ()

Papekus

Pěkné modelky + škaredý mode (potvrzeno kolegyní :)), nádherná auta a neuvěřitelná stupidita scénáře, který nutí inteligentně vypadající lidi dělat naprosté kraviny, jen aby se mohla rozjet další honička. Čím jsem starší, tím mi toto prostě vadí více a více. ()

BMW12

Původního Kurýra si už nepamatuju, jediné co vím, že Jason Statham byl určitě sympatičtější než Ed Skrein. Ale tento restart série je povedený, je to opravdu zábavná, akční podívaná. Potěšilo mě i obsazení Ray Stevensona. ()

honajz

Nebýt hezkých exteriérů (míst, ne holek), nestojí to za zaznamenání. Nudný děj, nudné postavy, akční scény naprosto zmatené a zmateně sestříhané (třeba na té lodi v té malé kajutě snad po sobě střílelo třicet lidí, podle střihu, a i když někoho trefili, tak nebylo jasné, kde se tam vzal a proč doprčic stál zrovna v tu chvíli uprostřed místnosti...). ()

eraserhead666

Ještě pořád mě dokáže překvapit bohorovnost a naprostá absence filmařské sebereflexe filmařů. Nazvat restartem něco, u čeho muselo být jasné každému, kdo se začetl do tří stránek scénáře, že to žádný restart nebude, možná tak nějaké zapomenuté TV série na tom nejnudnějším kanálu, kde to budou dávat ve dvě ráno, aby kaliči měli po návratu z pařby u čeho usínat. Na usnutí je to tak akorát. Pořádná porce nadhledu... Chci psát filmové anotace. Dobrej job, ani ty filmy nebudu muset vidět. Nuda. Nejhezčí je prostředí. ()

ARI50

Restart se nepovedl a upřímně jsem ani nečekal excelentní bombu spíše jsem byl na nováčka dost zvědavý, celkem potěšil celkem se akce vydařila a příběh je solidně slibný ale není to prostě náš kurýr jak známe Audi moc nebezpečné auto. ()

Morholt

Ono to vlastně splňuje všechno, co od Kurýrů očekávám. Je tu našláplá akce, efektní rvačky a parádní honičky. Prospěl i návrat na francouzskou riviéru a vyšlo posílení týmu o čtyři šmrncovní holky a Martinova otce v podání Raye Stevensona. Jenže marná sláva, Ed Skrein Velkého Jasona nahradit nemohl. Ta drsná póza nekompromisního veterána mu nešla a místy působil až úsměvně. Smůla, že Stathama neukecali, protože tímhle je nejspíš kurýrská série navždy pohřbena. A je to škoda, protože podle mě i tady Frank Martin ukázal, že by měl ještě co říct. 65% ()

Lacike

Imbecilna zapletka, mizerny casting, otrasné zbesilo zostrihane bitky, nudne prestrelky. Proste hrôza. Len vdaka solidnym nahanackam, ktore su natocene celkom prehladne je to o chlp lepsie ako nepozeratelna trojka. Ed Skrein ma nesral ale ani zaroven ma vôbec nezaujimal rovnako ako vsetky ostatne postavy az na sympataka Stevensona. Vysledok je uplne zbytocny film. Som zvedavy kolkych dalsich restartov sa este dockame. 3/10. ()

corpsy

Tento ,,transporťák,, nevyznieva celkom lichotivo. A každý vieme, že je tým hlavným dôvodom absencia originálneho kuriéra. Face Eda Skreina rozhodne nepôsobí ako niekto, kto by nakopal zadok desiatkam záporákov, skôr ide u neho o dojem, že predáva poulične šteňatá, pričom má nejaký ten zdravý životný štýl ( viď tehličky ). Akcia neohromuje ( opakovanie je síce matka múdrosti, ale nie v akčnom žánri )...a vlastne ani nieje o čom viac písať. REFUELED rozhodne nieje RESTART. ()

ConanVJ

Náhodou parádní akční kousek, který mě pobavil. Nevím, proč je to restart a bál jsem se nového obsazení. To se nakonec povedlo a všechny role mi sedli. Akce je zde hodně. Místy je i pěkně přehnaná, ale to je u kurýra vždy, tak v tom žádný problém nevidím. Za mě 88% :) ()

ledzepfan

Kurýr re(s)tard, jeho fotr (ten byl aspoň sympaťák) a čtyři generické čůzy v příběhu který nikoho nezajímá.. s akcí která nikoho nenadchne.. ()

maddy

No, až taká katastrofa ako som podľa prvých CSFD ohlasoch čakal to rozhodne nie je. Na rozdiel od takého žánrovo podobného tohtoročného Hitman: Agent 47 to funguje aspoň ako také našlápnuté akčné Béčko, pri ktorom sa divák nemusí chytať za hlavu každú druhú scénu. Akurát ma trochu prekvapuje to zaslepené velebenie pôvodnej trilógie! Jasne, Statham je ikona, takže ho v roli zákonite nemôže nikto nehradiť, tobôž nie nejaké mladý nováčik, takže to bola vopred prehraná bitka. Ale to stačí, že v pôvodnej trilógii bol Statham a mnohí zabudli aké filmy to vlastne boli? Veď jediný znesiteľný je prvý Kuriér, už dvojka nebola nič viac než akčným priemerom a trojka natočená snáď tým najhorším akčným režisérom súčasnosti ani to nie. Refueled tak nijako kvalitatívne nezaostáva za latkou, ktorú nastavila pôvodná trilógia a viac menej totožne pokračuje v nastolenom tempe. V rámci žánru to tak je celkom svižný akčnák so slušne natočenou choreografiou, pár efektnými naháňačkami v pútavom prostredí a navyše s triom sexi kočiek. A po troch filmoch ktoré ponúkali to isté, iba raz v lepšom, inokedy v horšom podaní, čakať od Refueled nejaký zmysluplný dej a rozumné dialógy je značne naivné. O nič iné ako o tých pár cool naháňačiek tu totiž ani tentoraz nejde. Načo aj? Kuriér bol vždy iba o tej akcii zámerne vystavanej na efekt, ktorá nemá žiadnu inú ambíciu ako tú hodinku a pol baviť. Uznávam, po štvrtý krát je to už celkom rutina, ale akčné scénky aspoň nie sú natočené nijako zle alebo neprehľadne. Dobrú hodinku sa tak Refueled v rámci kategórie druhotriednych akčňákov darí predviesť to o čo sa snaží, v poslednej polhodinke už síce rapídne stráca a pokus o asi dojemný záver na kopci je už vyložene na facepalm, takže celý film skôr končí na voľnobeh, než by akokoľvek gradoval, no vo výsledku to nijako nevybočuje z toho čo nastavila celá séria. Alebo to sa tak rýchlo zabudlo na dvojku a trojku? Neboj ich zrazu poniektorí vidia ako výborné filmy iba preto, lebo v nich bol Statham? Účinkovať v Refueled opäť Statham, tak myslím, že to hodnotenie je o pár percent vyššie, keďže sa opäť nejedná o nič iné než akčnú no-brain jednohubku na jeden večer bez vyšších ambícii, ktorá však na rozdiel od tohtoročnej stredno-budgetovej konkurencie (ukazujem opäť na teba Hitman) aspoň baví, teda minimálne tú prvú hodinku. A nehovorte mi, že od podobného filmu s podobným obsadením a s týmto názvom čaká niekto niečo viac. CELKOVO: 2,5* (5/10) ()