Rychle a zběsile 8

Rýchlo a Zbesilo 8

• Austrálie

Akční / Krimi / Thriller

USA / Francie / Kanada / Velká Británie / Samoa, 2017, 136 min

Esencia, kúzlo Fast Five je definitívne preč. Zostáva čistokrvná akčná komédia plná podarených hlášok a záporákov. Skvelá zábava na jeden krát, okorenená nevidenými technologickými motívami vo forme problematiky samoriadiacich áut či EMP. Rozpočet bol na výsledku silno poznať. Odlahčenie sérii určite prospelo, nakoľko v prehnaných momentoch som sa náramne bavil, ale celkovo mám radšej vážnejšiu nótu. I preto potešila skvelá záporná postava Charlize Theron. Ps: Chýbaš nám, Brian... :((12.4.2017)

Bavil som sa. Tvorcovia sa už totálne vykašľali na akékoľvek fyzikálne zákony a idú na doraz. Stala sa z toho vlastne akási teamová bondovka, kde Kurt Russell je M a Scott Eastwood ako správca špionážneho skladu áut (wtf?) vlastne čosi ako Q. A Charlize Theron je skvelý megazloduch s atomovkou. Finále s ponorkou je neuveriteľné a Jason Statham si kradne show najmä scénou, ktorá je rýchlejšou variáciou na záver Hard Boiled. Pokojne si dám aj deviaty diel.(23.4.2017)

Po dvou sračkodílech jsem z toho málem vycouval, pak se ale pobavil - je tu tak nějak všechno, co od podobnýho popkorn hajpu chcete a tentokrát to funguje. Mix hlášek, napálených explozí a honiček, tuny rozmlácených luxus autíček, s trojtou porcí akčních hrdinů, synem Clinta Eastwooda, kundíma lokacema, navíc přehlednější rychlostí a zběsilostí... je ideální kino vypínačka... škoda prvoplánovýho bejby humoru pro bandu teploušů a maminek.(12.4.2017)

Před projekcí jsem si byl jistý pěti hvězdy nakonec to jsou jen velmi silné čtyři. Tahle série mě víceméně začala bavit až od 5. dílu, poněvadž předešlé díly se věnovaly pouze závodění a to já příliš nemusím. Nyní je z toho něco, co absolutně pohrdá fyzikou, gravitací a logikou a spousta lidí to neskousne, ale nebýt toho, tak v životě ve filmu neuvidím, to co tahle série předvádí, protože žádný jiný film by si tohle dovolit nedokázal a za tohle jsem téhle sérii vděčný. Je zde spousta super herců, výborná moderní hudba, pěkné ženské, rychlé káry, prachy jdou na tom sakra vidět v každém záběru, pro mě jako moderního mladého člověka se na to kouká velmi příjemně a skvěle se u toho bavím. Tyrese Gibson mi svým vtipem podráží kolena, ale slušně sekunduje i Statham byť dle mého ve Spy byl 2x víc vtipnější, přesto mu tyhle pozice sedí a rozhodně bych mu dával do budoucna pouze Akční komedie, než béčkové akčňáky, které točí spousta jiných. Největším highlightem dílu je hackování aut, což je opět něco, co nikde jinde nebylo vidět a 20 minutové finále s ponorkou, torpédy a monstrózními výbuchy, které vyráží dech. Co je naopak mínusem a také důvod proč nedávám plný počet, že výrazně ubyly souboje, zde je vlastně jen stylový útěk z vězení a vynikající Stathamův baby dance, tím to souboje končí a na střílení zde ani nedojde, což mě trošku spíš mrzelo než zklamalo. Předchozí díly se mi líbily o něco více, Osmička mi příjde se více vrací ke starým kolejím tedy k závodění což já příliš nevítám vřele. Charlize Theron jako záporáčka super, škoda, že nedošlo i na ženský souboj. Kino však jasná povinnost a určitě si film ještě zopakuji. 80%(14.4.2017)

Více: https://www.youtube.com/watch?v=6B8W_RKTLB0(19.4.2017)

• - Paul Walker (Brian O'Conner) si při posledním díle Rychle a zběsile 7 (2015) přál, aby bylo ve filmu opět více skutečných pouličních závodů, namísto použití modré obrazovky. Studio potvrdilo, že se bude snažit vyhovět tomuto přání. (BloodMax)

• - Původní název filmu měl být Fast 8, Furious 8 and Fast and Furious 8. Nakonec se název ustálil na The Fate of the Furious. (Blackthunder)

• - V dubnu roku 2016 se na Islandu točila velkolepá akční scéna. (filmsim)