Jimmy Markum a Sean Devine se jako kluci stali svědky únosu kamaráda Davea Boylea, kterého za bílého dne unesla dvojice pedofilů, vydávající se za policisty. Chlapci se tehdy podařilo po čtyřech dnech útrap a znásilňování uprchnout, prožité trauma ho však poznamenalo na celý život. Dnes žije s manželkou Celeste a synkem Michaelem, o něhož se láskyplně stará. Stále se přátelí se Seanem, detektivem v oddělení vražd, i Jimmym, který si odseděl dva roky za loupež a nyní vede malý obchod. Jedné noci se Dave vrátí domů rozrušený a zakrvácený a tvrdí, že byl přepaden. Další den upozorní chlapecký hlas policii na podezřelé auto, v jehož blízkosti je nalezena zavražděná Katie, Jimmyho devatenáctiletá dcera z prvního manželství. Přísahá, že vraha najde dřív než policie a pomstí se. Zatímco Sean a jeho parťák Whitey Powers zahájí vyšetřování, Jimmy pátrá s pomocí přátel z podsvětí. Zjistí, že se dívka chystala utéci s přítelem Brendanem a že mezi rodinami vládla nevraživost. Jedním z hlavních podezřelých se překvapivě stává také Dave. Zdá se, že podivínský muž skutečně něco tají, policisté však nemají dostatek důkazů. Nemá je ani Jimmy. I když je nalezena vražedná zbraň a pátrání nabere jasný směr, tragédii, která osudově zasáhne do přátelství Seana, Jimmyho a Davea, už zřejmě nic nezabrání. (TV Nova)

Fiftis

Zase hviezdi Robbins ale rovnako tak príbeh a wtf scény. Ak túžite po policajsko-gangsterských scénach tak sa môžete tešiť. Práve ste taký film našli. Musím povedať, že tento tu film je dokonalý. Tim Robbins, Sean Penn, Kevin Bacon (prekvapilo ma, že hral dobráka). Takýto herci a ešte ku všetkému vynikajúci scenár a dej. Výborný krimi snímok, ktorý odporúčam aj odporcom krimináliek. Výborne zahraný a natočený zároveň, naozaj brilantný zážitok večera. Clint Eastwood je proste frajer. ()

ajuska

Rozhodně zajímavý film. Je pravda, že od krimi člověk většinou čeká svižnější děj, ale zde přítomná rozvláčnost to nijak nedegraduje. Psychika postav je také dobře propracovaná a pěkně se tu skloubilo psychologické drama s krimi. Co se týče herců, tak vynikající, ale v některých scénách se mi oceněný Sean Penn zdál poněkud křečovitý, neuvěřitelný, zkrátka trochu přehrával. Ale příjemný filmový zážitek. ()

lamps

Lidské emoce od lásky až po čirou nenávist opět fungují Clintovi na jedničku, ale tentokrát to není ani tak zásluha jeho, jakožto spíše všech excelentních herců, kteří rozehráli natolik atmosférickou a až mrazivě trpělivou partii, že u depresivního finále se mi chtělo křičet a rychle ze sebe všechno setřást. Bohužel, působivá a jednoduchým střihem orámovaná psychologická linie se až příliš bije o pozornost s detektivní zápletkou, která vyznívá tak trochu do prázdna a nemá v konečném součtu pro film tak zásadní význam, jak četnost všech výslechů a získávání nových stop může naznačovat. Kromě zmíněného finále tu navíc schází více vow-sekvencí, které by se nám trvale vryly do paměti a jimiž Eastwood ve svých vrcholných dílech většinou nešetří, a tak nezbývá než znovu vyzdvihnout Seana Penna a Tima Robbinse, bez nichž by to tentokrát zkrátka nebylo úplně ono - Clint ale zřejmě dobře věděl, koho obsadit :)) 80% ()

Shakers

To, že je Clint Eastwood skvelý herec sa vie už dávno a to, že je skvelý režisér zas potvrdzuje tento film. 75% - 4* ()

Pepinec

Zdejší uživatelský Jurský park shledává Tajemnou řeku kalnou, leč já bych se v ní čvachtal od rána do večera. Přičemž to rozhodně není tak, že bych miloval špinavou vodu. To spíš miluju barda Clinta za to, jak dokáže i to nejprostší poselství zabalit tak poutavě, že bych na to všechno zíral s otevřenou hubou, i kdybych se nakonec žádné pointy nedočkal. Souhlasím s tím, že hlavně Sean s Timem dávají příběhu třetí rozměr, ale rozhodně si nemyslím, že bez nich by byl jen prázdnou slupkou. Víte, místo nich by mohli napochodovat jiní dva bambulové z Hollywoodu a výsledek by třeba byl ještě lepší. Je mi jasné, že mnoho lidí delší než pětiřádkové komentáře nečte, ale stejně si přihodím ještě jedno malé doporučení, abyste si Tajemnou řeku dali raději na domácím plátně v originálním balení než v televizi, kde každou snahu Eastwooda a jeho oveček navodit atmosféru hustou tak, že by se dala krájet, zhatí reklama na zlevněnou klobásu v Albertu. ()

JohnnyD

Veľmi dobrá dráma od stále zaujímavejšieho Clinta Eastwooda skvelo graduje, avšak posledných 10 minút je absolútne zbytočných a zrážajú dojem z 5* na 4*. Ak by film mal o tých pár minút menej, bol by šokujúcejší, silnejší a zaujímavejší. O to viac to sklame, že v tých ostatných minútach sa nič významného nepovie, akurát sa poprie jedna zaujímava myšlienka filmu. Ústredné trio hrá doslova o dušu, hlavne ma zaujal skvelý Kevin Bacon. ()

Boogeyman

Výborné kriminální drama, které drží napětí od začátku do konce. Člověk zhruba v dvacáté minutě přijde na to, jak to skončí a celou dobu je napjatý, jestli se strefil! Eastwood už měl lepší chvilky, nicméně jde o opravdu kvalitní, zručně natočený, skvěle zahraný a zábavný film! ()

Madsbender

Lehane má jednoducho na kvalitné adaptácie svojich románov šťastie. Len si to zoberte - 2003,Tajomná rieka, réžia Clint Eastwood, v hlavných úlohách Sean Penn, Tim Robbins, Kevin Bacon a Laurence Fishburne - 2007, Zbohom, baby, réžia Ben Affleck, hrajú Casey Affleck, Michelle Monaghan, Morgan Freeman a Ed Harris - 2010, Prekliaty ostrov, réžia Martin Scorsese, hrajú Leonardo DiCaprio, Mark Ruffalo, Ben Kingsley a Max von Sydow. Je celkom vtipné, že k najstaršej Tajomnej rieke som sa dostal ako poslednej a osobne ju vnímam ako dejovo najtemnejším (Prekliaty ostrov je predsa len viac o tom, čo sa deje v ľudskej hlave, a nie na ulici), no zároveň aj najslabším (čo však vôbec nie je zlá značka) filmom podľa Lehaneho kníh. Oproti spomínaným masterpiecom Scorseseho a Afflecka tomu totiž niečo chýba - je to vlastne len trochu nadpriemerná kriminálka okorenená o spoločnú minulosť troch hlavných postáv - otca obete, vyšetrujúceho detektíva a hlavného podozrivého - no neprináša nič extra. 80% ()

sheen

Trochu mi to tou atmosférou připomínalo Insomnii :) Až na lehce přepálenou stopáž je to dost dobré krimi s hvězdným obsazením, každý z nich podal excelentní výkon. ()

Deimos

VHS/// Obsazení 7/10 Děj 7/10 Hudba 4/10 Efekty 4/10/// +herecké výkony, zápletka, forma, -pomalá réžie, dlouhá stopáž snímku/// Působivý Sean Penn (začíná se mi líbit) a dobrý Kevin Beacon ve snímku, který určitě nenudí i když je zdlouhavý, tak stále čekáte co se nakonec stane. Bohužel mě tvůrci závěrem moc nepotešili. Atmosféra mohla být stupňovaná, hudba výraznější. A v konečným důsledku závěr celkem solidně pohřbí zajímavý rozjezd. Akce se zde nedočkáme, a drsných záběrů taky moc ne. No co k tomu dodat./// Celkem 59%/// ()

Ruut

Zdlouhavé a místy hodně nudné. To si nedovedu představit že bych se na Mystic River podíval ještě někdy později podruhé. Eastwoodovi filmy mám rád a líbí se mi i jeho styl režie, ale tohle nebylo pořádné drama ani krimi. Pan kovboj prostě strašně rád točí na efekt a ždímá z lidí emoce. ()

S.Quentin QUALE

Řekl bych trochu přehlédnuté a podceněné dílo C.Eastwooda, zároveň moje nejoblíbenější z jeho novodobé režijní kariéry. Toto krimi/drama je kvatilou minimálně srovnatelné s Gran Torinem Na dvojici Penn-Robbins je radost se divát - a tuplovaně v tak ponurém příběhu. Podívané spíše pro pány dávám s klidem v duši plný počet. ()

Allien.9

Nezbývá, než jít proti proudu... Nadějně vyhlížející "Tajemná řeka" (zajímavý námět, lahůdkové obsazení, ostřílený veterán na režisérské sesli) doplácí hned na několik různorodých chyb (a nejsou to žádné maličkosti). Dramatický snímek s kriminální zápletkou pojednávající o třech přátelích z dětství (nyní detektiv, mafián a ztroskotanec), které opět svede dohromady vražda devatenáctileté dcery jednoho z nich? Ač to zní skvěle, Helgelandův scénář postrádá (až na jednu dvě scény) jakoukoli hloubku. Mohou za to především nedostatečně propracované charaktery postav, které - ač se na první pohled tváří sofistikovaně - sofistikované vůbec nejsou. Ano, najdeme tu několik vedlejších linek, jež mají za úkol rozvést děj a více seznámit s psychikou hlavních hrdinů ("vlci", mlčící manželka a podobně), ty ale ve finále spíše rozptylují. Ba co víc, působí naprosto zbytečně. *SPOILER:* A co jsme se o postavách nakonec dozvěděli? Jimmy (Sean Penn) je bezcitný hajzl a smrt jeho dcery může v závěru filmu nechtěně působit jako jisté zadostiučinění, Sean (Kevin Bacon) je duší a finálním gestem cokoli, jen ne detektiv a Dave (Tim Robins) je až příliš podivínský, než aby mohl v tomto příběhu přežít. *KONEC SPOILERU* Problém ale netkví jen v postavách a chatrném scénáři. Je také v silném přehrávání pánů Penna a Robbinse (přeto si oba odnesli Zlatou sošku) a v těžké předvídatelnosti. Nevím, zda to bylo plánované či nikoli, ale odpověď na otázky "kdo je vrah?" a "kdo přežije/zemře?" jsem bohužel tušila už po čtyřiceti minutách. Jediné, v čem jsem se skutečně zmýlila, byl motiv (můj byl o stupeň inteligentnější než ten oficiální). První půlhodina filmu obsahující únos a hledání těla byla ovšem geniální... ()

k212

Deprese, melancholie, vztek, násilí. To všechno je Tajemná řeka. Výborní herci, skvělá režije, poutavý i napínavý děj, co více se člověk může přát. Snad jen o kousínek propracovanější scénář, to by pak bylo za pět (i když závěr - to se jen tak nevidí). ()

Rudovous

Skvely film az na Seana Penna ktereho mam rad, ale tady(opet)priserne prehrava az to boli a jeste za to dostava Oscara. Tim Robbins, Kevin Bacon a Laura Linneyova jsou lepsi kandidati ... . ()

kingik

Musím se přiznat, že tento film na 4 hvězdičky není, ale vysoké hodnocení dávám za úvodní scénu filmu....ta je totiž pořádně mrazivá, pak už je vše v intencích průměru. Clint Eastwood opět diváka pěkně vydusil a asi ho to na stará kolena baví. 70% ()

Snorlax

Taková celkem ucházející detektivka se slabším scénářem. Helgeland, potažmo Lehane, má zvláštní vztah k právu. Zklamáním je pro mě zcela tuctová režie Eastwooda, výkony Penna a Bacona. Obvyklý, velmi kvalitní, výkon předvedl pouze Robbins. ()

DiCaprio a král současného thrilleru

DiCaprio a král současného thrilleru

24.05.2013

Affleck vytasí prohibici a samopaly

Affleck vytasí prohibici a samopaly

13.01.2013

Sice nebyl nominován na Oscara za režii, ale nemusí smutnit, my stejně víme, že za kamerou je na svém místě. Jaký bude jeho další projekt? Po nedávném odstoupení z hlavní role v krimi-romanci Focus … (více)

Leo a Marty si obstarali ostrov

Leo a Marty si obstarali ostrov

25.10.2007

Předevčírem jsme psali o honbě Hollywoodu za dalšími komiksy Stevea Nilese, odpovědného za předlohu pro víkendovou americkou jedničku 30 dní dlouhá noc. Něco podobného se strhlo i kolem kriminálky… (více)