Zní to jako další z neuvěřitelných příběhů. Existuje videopáska plná obrazů jako vystřižených z těch nejtíživějších snů. Tam, kde byla přehrána, zazní záhy telefon s varováním, že ten, kdo ji zhlédl, zemře přesně za sedm dnů. Rachel Kellerová (Naomi Wattsová), reportérka renomovaného deníku, přirozeně odmítá uvěřit takové fantaskní informaci, jenomže když dojde k záhadné a nevysvětlitelné smrti čtyř teenagerů, rozhodne se přijít celé věci na kloub, protože jednou z "obětí" byla její neteř. Není to vůbec jednoduché, ale nakonec i ona pásku získá, i ona si ji promítne, se svým malým synkem, a telefon skutečně vzápětí zazvoní. Zbývá jen sedm dní a nocí, aby s přítelem Noahem (Martin Henderson) nalezla způsob, jak zachránit sebe i svého jediného syna. Netuší jak dlouhou, smrtí a zoufalstvím zahalenou cestu, se s Noahem budou muset vydat. (Magic Box)

mseet

Hutná atmosféra. Opravdu jsem se bál a nestydím se za to. A už to nechci nikdy vidět. Naštěstí videokazetám pomalu odzvonilo. ()

literato

Co dodat :) ? Jasný důkaz toho, že není potřeba krve, aby se divák bál (proč už se takovéhle filmy netočí ?) . Hezky zpracované, skvělí herci, strach sílí a sílí, prostě nádhera ! ()

CZ_Milka

Místo klasických lekaček a prolévaček krve nabízí Velice podmanivé a působivé scény (moucha), strašidelnou atmosféru, napětí a očekávání. To vše divákovi zaleze pod kůži a film má skutečně dlouhodobý účinek. Herecké výkony se mi zdají být průměrné, ale zpracování je výtečné, takže pro mě jednoznačně top ve své kategorii. ()

Venceslao90

V rámci hororů se jedná ve všech ohledech o jasný nadprůměr. Skvělá atmosféra, vizuální stránka filmu, symbolika, pomalé odkrývání tajemství tajemné kazety, a to všechno zastřešuje úchvatný soundtrack. Těžkou ránu tomu ale zasahuje konec, který se mi zdál useknutý a spousta otázek zůstává nezodpovězených (na některé z nich vám odpoví druhý díl). Z tohoto důvodu nemohu dát plný počet i když bych strašně chtěl. Každopádně film si i tak zaslouží čtyři velmi jasně zářící hvězdičky. :-) ()

pursuer

Páni, to byla ale blbost. Tedy řemeslně zpracované to bylo skvěle, ale film v praxi o ničem. Klišé, konstrukt, patos, nuda. Člověk se ani nebojí, spíše jen škodolibě usmívá. Role vesměs dobré, efekty zajímavé, příběh a scénář k ničemu. Upřímně jsem se na tenhle "horor" těšil, ale po shlédnutí musím konstatovat, že jsem čekal daleko, daleko více. ()

DansteR

Atmosféra vybudovaná jen reklamou a námětem jako takovým už u mě vybudovala dost velký strach :-D...ale nakonec jsem se přemohl a podíval se, atmosféru má film skvělou a při každém pohledu na kruh určitě nejsem sám kdo se děsí jestli zazvoní telefon :-D...Skvěle natočeno, skvěle odehrano, když se k tomu přidají skvělé efekty a hudba vytvoří to dohromady atmosféru ze které by se člověk vážně mohl strachy posra* :-D...jeden z nejlepších hororů...90% ()

JackieBliz

Nejděsivější horor,co jsem zatím viděla. Nevím, jestli to bude tím, že když jsem se na to dívala poprvé, opravovali jsem dům a vedle v místnosti byla přes noc otevřená studna. Já ještě sama doma. Byla to fakt bombová paráda, tehdy jsem nemohla ještě týden potom spát. Teď už se směju, ale přísahám, že tehdy v noci jsem si myslela, že zemřu. Dávám 4*, protože smyslem hororů je přeci vyděsit diváka. To se rozhodně Kruhu povedlo. ()

Mon_Ty

Horor u kterýho jsem měla fakt strach. Ač jsem to viděla odpoledne za plného denního světla a dokonce jsem ani nebyla sama. Jenže po setmění, když jsem chtěla jít spát a vypla jsem televizi, tak jsem od ní v postatě utekla, jen aby mi z ní někdo nevylez. Muselo to být opravdu dobře natočené, protože žádný jiný horor ve mě nenechal takové dojmy jako tento. Znova už se na to nikdy nepodivám a to ne proto, že by to byl špatný film, ale proto, že jsem prostě srab. ()

RyxiraAmy

Označení thriller sedí daleko lépe než horor. Natočený je to skvěle, příběh to má, ale člověk se - s výjimkou úvodních scén - ani moc nebojí. Konečná pointa mě trochu zaskočila, ale logika je nezpochybnitelná. Prostě celej film je člověk trošku napnutej, kdy už přijde ta hrůza, a ono se to nakonec dá přežít i bez náběhu na zástavu srdce. ()

wick

Výborný horror, japonský originál mě nezaujal. Jedna z výjimek, kdy remake je lepší než původní film. Dávám přednost atmosféře, a tento film mi ji vrchovatě nabízí.. ()

nikinikiniki

Horor, na který se vždycky ráda kouknu, i když jsem ho viděla milionkrát :) A i když se mi nelíbí většinou druhé díly, tak i Kruh 2 je dobrej a zajímavej ;) ()

mima33

Prvý horor, ktorý som kedy videla. A že som sa nasledujúcich sedem dní bála byť v jednej miestnosti s televízorom ani nehovorím. Atmosféra, ktorá graduje a hrá sa s divákom dostane do varu každého. Vynikajúcou voľbou bola aj perfektná Naomi Watts, ktorá film vyniesla ešte o jeden level vyššie. ()

martin5504

Kruh je skvelý horor zo skvelým príbehom, tvorcovia tohto filmu dali do toho celé srdce a vyplatilo sa to! Podľa môjho názoru film ani nebol tak veľmi strašidelný, ale v noci sám by som si ho určite nepozrel :-D. Ring, The určite stojí za pozretie a preto mu dávam plný počet hviezdičiek. ()

brasek

Na prvé pozretie pre mňa osobne dosť nepochopiteľný horor... ale mal svoju atmosféru, možno miestami temnú. Po viacnásobnom pozretí to bolo vcelku fajn a vžil som sa do príbehu, prikláňam sa k názorom že ide o vcelku skvelý hororový snímok. ()

LeePriest

Fuj, to už nikdy víckrát nechci vidět. Teď vážně. Takto si představuji správný mysteriózní horor. Atmosféra temná, nepříjemná a opravdu strašidelná prakticky celou 1 a 3/4 hodiny, z pár scén se některé citlivější povahy můžou delší chvilku vzpamatovávat než to odezní, vše doplňuje zdařilá hudba a herci to také zahráli tak, že jim ten strach uvěříte. ()

Simi96

Horor, jak má být. Ani nestačím usednout do křesla a už se začínám bát:). Skvělý začátek a až do konce je co sledovat. Atmosféra by se dala krájet, příběh je napínavý a zvukům nebo kameře prostě nemám, co vytknout. ()

Chris Rock bude režírovat remake dánského Chlastu

04.01.2015

Z pirátské paluby pod hladinu

Z pirátské paluby pod hladinu

12.05.2008

Režisér Pirátů z Karibiku Gore Verbinski se vrátil z roční dovolené a pozvolna začíná s přípravami filmové adaptace úspěšné videohry BioShock. Může se zdát podivné, že tvůrce stojící za trilogií pro… (více)

Alfieho Ptáci po bayovsku?

Alfieho Ptáci po bayovsku?

19.10.2006