Zní to jako další z neuvěřitelných příběhů. Existuje videopáska plná obrazů jako vystřižených z těch nejtíživějších snů. Tam, kde byla přehrána, zazní záhy telefon s varováním, že ten, kdo ji zhlédl, zemře přesně za sedm dnů. Rachel Kellerová (Naomi Wattsová), reportérka renomovaného deníku, přirozeně odmítá uvěřit takové fantaskní informaci, jenomže když dojde k záhadné a nevysvětlitelné smrti čtyř teenagerů, rozhodne se přijít celé věci na kloub, protože jednou z "obětí" byla její neteř. Není to vůbec jednoduché, ale nakonec i ona pásku získá, i ona si ji promítne, se svým malým synkem, a telefon skutečně vzápětí zazvoní. Zbývá jen sedm dní a nocí, aby s přítelem Noahem (Martin Henderson) nalezla způsob, jak zachránit sebe i svého jediného syna. Netuší jak dlouhou, smrtí a zoufalstvím zahalenou cestu, se s Noahem budou muset vydat. (Magic Box)

otík

Tak horor to byl teda pořádný, vážně jsem se bál, napětí je obrovské. Moc se mi líbila pointa se studnou a je ohromná škoda, že celá pointa příběhu je v něčem úplně jiném a ten závěr mě dokonale znechutil. I proto nemůžu dát 100 %, i když by si to film plně zasloužil, neboť vše od herců, přes režii, hudbu, atmosféru až po načasovanost je dokonalé. Ale zase to aspoň nepřipomíná slzupudný závěr ze Šestého smyslu. ()

bk81

Skvělý horror (asi i nejlepší z poslední doby) s vynikající atmosférou.Jeden z mála případů, kdy remake překonal originál. Bohužel pokračování už je slabší. ()

Flyer

Děsivý, fascinující a atmosferický horor, jehož nejsilnější složkou je fantastická kamera a hlavně dokonalý střih, který by si bez debat zasloužil Oscara. Chvíli jsem váhal a chtěl jsem dát maximální ohodnocení, nakonec však dávám "pouze" 4* a to z následujících důvodů. Film je sice natočený znamenitě, ale postrádám v něm nějakou myšlenku či něco, co by jej dělalo v mých očích kultovním (jako například skvěle provedená mystifikace u Záhady Blair Witch). Hlavním a jediným úkolem Kruhu je tak diváka pořádně vystrašit, což se snímku sice daří, ale na 5* mi pouze toto nestačí. ()

moviefilm

Celý film som iba čakal a čakal na niečo zaujímavé čo by ma aspoň trochu vystrašilo a ono to neprišlo. Viac som sa zabavil, ako vystrašil. ()

MJMilan

Tak takhle si představuji horor. Tady jsem se opravdu bál. Skvěle vytvořené video o které tam vlastně celou dobu jde, ze kterého chodí mráz po zádech ani nevíte proč. Možná masky u některých zavražděných mi přišli spíš komické. 92%. ()

wendelin9

Určitě jeden z nejlepších hororů, které jsem kdy viděla a při kterém jsem se opravdu hodně bála... Ikdyž v jádru celého filmu je schovaná stupidní vraždící kazeta, vše okolo je tak úžasné a depresivní, že to je ve výsledku jedno... Nejvíce mě dostala scéna s koněm na lodi na rozbouřeném moři a kouskovité/sestříhané momenty odhalování pravdy o Samaře... ()

Nivenx

Kruh od Gore Verbinskiho je remakem japonského originálu, který sází na mrazivou a strhující atmosféru. Herecké výkony jsou na jedničku, kamery dělají přesně co mají a efekty jsou perfektní. Tento remake překonává originál snad úplně ve všem a rozhodně si myslím, že je to nutnost pro každého fanouška hororů. Samara is best! 90% ()

eisha3

Výborný thriller, se skvělým námětem a perfektně vykreslenou atmosférou. K tomu všemu dokonalá Naomi. Doteď si živě vybavuju chvíle, kdy jsem seděla sama doma na gauči a sledovala ho z VHSky. Hodně jsem se tehdy bála, hlavně při úvodní scéně. A bojím se jí doteď, i když už moc dobře vím, jak vše dopadne. ()

URBAN

Po opětovném shlédnutí a mého dozrání v tom vidím žánrový klenot. Máme tu obyčejný klišoidní příběh, který toto začal a máme ho tu dodnes, ale je to natočeno stylem, který vyvolává strach. Ne stylem že by se divák měl bát, ale vyvolává to v něm nejasný obraz událostí Toto upevnujou věci jako kvalitně sepsaný scénář a samozřejmě hudba, která je naprosto uchvátivá a i herecké výkony Naomi Watts. ( 28.1.2013/PC ) ( 10.11.16/MAC ) ( 25.9.17/MAC ) ( 1.3.18/TV ) ()

Deyw

legenda videopujcoven..legendarni cubka co vypousti vodu a leze z televize..kruh zna dneska kazdej debil..vznikla ztoho legenda mezi novyma hororama..zaslouzene..bavilo me to driv a bavi me to i ted..i ten druhej dil me bavil a neurazi me nejak..ale tenhle prvni je jedinecnej ()

Decker

Celkem povedeny horor utocici na psychiku divaka. Bohuzel jsem tento film nevidel v kine, ale na male obrazovce, takze to bohuzel nemelo ten ucinek. Proto upoustim od maximalniho hodnoceni. Musim vsak priznat velikou snahu Naomi Watts o maximalni herecky vykon coz se ji myslim v zasade dari a stejne tak rezie Gore Verbinskeho pusobi ucelenym a neprilis prekombinovanym dojmem. ()

fantoci

Jestli jo tak si užijte tenhle děs, protože je to opravdu nářez a že já snesu hodně. Ale víte, co je na tom nejhorší? To, že nic nevíte. Vy netušíte a proto máte strach, máte strach, že se tohle může stát i vám, přestože se přesvědčujete, že vy jste jenom divák u televize a Kruh je jen film. Máte strach a to čím dál tím větší, protože jak se kruh uzavírá vy chápete čím dál tím víc, ale při tom víte pořád méně méně, ale na to přijdete až úplně na konci. Nikdo nemějte takovej šílenej nápad jako já a nedívejte se na tenhle film o půl jdené ráno a to jště když vám čumí měsíc přímo do okna a venku prší, protože až se zatáhnou mraky a měsíc zmizí, pak bude tma a světlo a maják a koně a moře a mouchy a studna a konec........ ()

AntonG.

Pro mne naprosto bezkonkurenční král mezi horory. A nebylo k tomu potřeba hektolikrů krve či explicitního násilí. I těch mrtvých je tu pomálu. Atmosféra funguje nadoraz po celý film, pěkná stylizace, geniální hudba (pro mne to vůbec nejlepší, co Zimmer vymyslel). Herci podávají dobré výkony (dokonce i tomu Hendersonovi jsem věřil). Naomi je navíc jedna z mých nej hereček. Děj působí na první pohled jako přitažený za vlasy, o to víc jsem byl překvapen, jak ve filmu ono nepravděpodobné story funguje, ba co víc, vše mi přišlo celkem racionální. A ten konec mně absolutně dostal. Na rozdíl od mnoha podobných filmů se ke Kruhu rád vracím, to však neplatí o ostudném pokračování. ()

matezzz

Můj oblíbený horor. Když jsem jej viděl poprvé, skoro jsem to nerozdýchal :-) podle mě je to velmi dobře, zručně natočené, děj mě napínal od začátku do konce, scéna s koněm je brilantní, ale hlavně, to video z kazety, to je opravdu děsivé! ()

hans500

V tomto horroru je vše dobře: od perfektního obsazení (výborná Naomi Watts) až k výtečné atmosféře, skvělá režie, dobrý scénář, napětí. ()

filmmovier

Nejděsivější horor, který jsem kdy viděl. Poprvé, když jsem se koukal v noci jsem ho ani nedokoukal. Od té doby jsem ho viděl minimálně třikrát. A pozor, tenhle film je neuvěřitelně působivý. Ať si ho pustíte v kteroukoli denní dobu kolikrát chcete, stejně se hrozně bojíte. Aspoň u mě to tak funguje. ()

Chris Rock bude režírovat remake dánského Chlastu

04.01.2015

Z pirátské paluby pod hladinu

Z pirátské paluby pod hladinu

12.05.2008

Režisér Pirátů z Karibiku Gore Verbinski se vrátil z roční dovolené a pozvolna začíná s přípravami filmové adaptace úspěšné videohry BioShock. Může se zdát podivné, že tvůrce stojící za trilogií pro… (více)

Alfieho Ptáci po bayovsku?

Alfieho Ptáci po bayovsku?

19.10.2006