Texaský masakr motorovou pilou

• USA The Texas Chain Saw Massacre (více)

Sally se dozví, že vandalové údajně znesvětili hrob jejího dědečka. Spolu se svým ochrnutým bratrem Franklinem a přáteli se pouští do vyšetřování. Po návštěvě staré rodinné farmy zjistí, že v jejím sousedství žije skupina šílených, vraždících psanců. (Cinemax)

mistrpropr

hustší, drsnější a psychopatičtější scény jako jsou v posledních cca 20 jsem ještě asi u žádnýho hororu neviděl a jde to i bez ulítanejch končetin a vyhřezlejch vnitřností.rozhodně to zkouknout!! ()

John88

Malo to všetko čo horror ma mat.aj ked hlavnu myšlienku som nenašiel a potom som ju už ani nechcel hladat stačil mi leatherface,píla a bol som spokojný.film odporučam po dobrom nedelnajšom obede :) ()

BMWM3

Bohužel mi to místy připadá jako nějaká nepovedená komedie a taky nevím proč se to jmenuje Texaský masakr MOTOROVOU PILOU,když tam MOTOROVOU PILOU přijde k úrazu jen ten vozíčkař.Nezlobte se na mě,ale Nispelova verze je mnohem lepší. ()

Pattrick

Tohle muselo lidi bavit v 70. letech, ale osobně myslíte si, že je zajímavé sledovat x minut hlavní herečku jak pobíhá v křáku, pár metrů za ní Leatherface a ne a ne ji dohonit.. Alespoň atmosféra 70. let na mne dýchla, začátek solidní psycho jízda. Osobně jsem od filmu očekával zajímavější podívanou, hutnější atmosféru, více bezmoci.. ()

DJ Laky

Texaský masakr motorovou pilou se mi hodně líbil. Dokonce se mi to líbil víc než ta předělávka. Tobe Hooper umí. Ale okorat jeho poslední filmy nejsou moc podařený. Ta rodina na mě působila přesvědčivě a herecké výkony docela dobrý. Dávám za film 90%. ()

Ospalek

Začátek filmu je celkem nudný... Ten dům ve mě vzbuzoval hrůzu, v takovym prostředí bych nestrávil ani minutu. Film je pro mě až moc zatěžující a nemám vůbec chuť se na něj znovu koukat. Je to v podstatě trapárna kde je hlavní postavou magor s cizím ksichtem co udělá karikaturu s každýho člověka (i invalidy), který ho chce "navštívit". Film se mi ani tak nezalíbil jako moderní ztvárnění. Výběr postav (vožíčkář, hipík, dvě holky a kluk) byl dost divný. Od samého začátku jsem věděl, že ten stopař má něco s společnýho s leatherface. Nemohu film doporučit, radši ho nechte ve skříni. ()

Braindead_77

Skupina, skupinka lidí se vypraví na výlet do Texasu, ale cestou narazí na dům. Nicnetušící skupinka přátel bohužel vůbec netuší, že na světě žijí také lidé, které nemá nikdo rád, udržují si svojí cestu, nemají to v hlavě úplně v pořádku a tak se rozhodnou, že budou ubližovat lidem. Říká se jim "psychopati". V domě to vypadá opravdu hrůzostrašně. Následně se odehrává naprosto "bez milosrdný" masakr, kterému lidi říkají opravdu dramatickým a hrůzostrašným názvem, který na začátku filmu říká naprosto klidný a starý pán. Říkají mu - "Texaský masakr motorovou pilou". Ovšem přežije pouze jedna velice mladá dívka, nepochybně blondýna, která byla úplně stejně nevinná, jako její přátelé. Vraždící rodinka úplně na hlavu. A nejlepší na tom je, že jim chutná masíčko hovězí, kuřecí i ... >Dokážete si představit něco horšího nebo hrůzostrašnějšího, opravdu skvělí námět, který se kupodivu odehrál podle skutečných událostí. Ten nejděsivější, nejdokonalejší a nejvyspělejší horo jaký znám. Co se týče hereckých výkonů (následně i českého dabingu), a také myšlenky, nebyl jsem moc potěšen, ale co bych vlastně mohl chtít od hororu, jehož účel je nahnat lidem hrůzu. Jestli je to tak, což já si myslím že ano, bylo by naprosto zbytečné ohlížet se na věci kolem, když nás může zajímat pouze jedna opravdu podstatná věc. Scéna hostiny v domě je jedna z nejmrazivějších scén filmové kinematografie. Na rozdíl od dvou naprosto ubohých remake jsem si připadal, že jsem se opravdu dostal s postavami do děje a prožíval jsem vše s nimi. Obzvlášť musím vychválit jednotlivé a naprosto do detailu vypracované scény (některé byli na druhou stranu zase příliš dlouhé). Důležité podle mě také je uvědomit si jednotlivé charaktery postav které jsou ve filmu pojaté také výborně. Hlavní znaky. Např. Kožená tvář běhá za lidmi pomalu a neohrabaně - kdyby běžela rychle jako v remake, ztrácí to ten dojem. Těhle znaků je ve filmu tolik že bych je ani nestačil spočítat. Další geniální věc je hudba - žádná zde není. Kdyby mi někdo řekl, že existuje horor, kde není hudba, tak bych si pokládal otázku, jestli nejsou tvůrci padlí na hlavu. Představte si Psycho nebo Osvícení bez hudby. Ovšem v tomto případě mi to vůbec nevadilo. Naopak to dodávalo filmu výbornou atmosféru. Také musím kupodivu říct, že na mě zapůsobil účinek světla a tmy. Film by mohl jakkoli barevný, ale účinek a dojem filmu by to vůbec neměnilo. Mohl bych se na to koukat od rána do večera, a nikdy by mě to nepřestalo nudit, což je jedna z velikých výhod filmu. Jinak délka je přijatelná. Jen škoda že film není tak známý, u lidí by v dnešní době asi neobstál. Už samotné děsivé zvuky dodávají filmu hororovou atmosféru, aniž by divák něco mohl vidět. Krása. Tobe Hooper se nemá za své násilí vůbec co stydět. Také důkaz toho, že se nemusíme bát pouze v noci. 98% ()

ciapok

myslim si ze tu panuje vseobecne taký rešpekt pred klasikou, bezohľadu na to, či je to zlé. Toto dielko sice je legendou medzi legendami, ale strasne nemotorná patina, groteskné spravanie postáv.... no, ok, treba mať úctu asi ako k prvému parnému stroju, ak sa nám páči Aston Martin, sťa by jeho predkovi. Ja mám rád filmy staršie ako ja, mnohé doteraz hrdo konkurujú filmom s 10x vacsim rozpočtom. Ale tento film je smiešny a velmi pozérsky. ()

MDavid

Americká hororová klasika, která přesahuje remake filmy z let 2003 a 2006. O strach nebudete mít nouzi. Připravte se na více než hodinu děsu. ()

kollera

O my dear... tak toto je naozaj kult. Tá bizarne-retardovaná atmosféra tohto filmu by sa dala priam krájať. Texaský masaker stojí ako monumetálny pilier v záplave brutal horrorov kinematografie a dodnes slúži ako nevyčerpateľný zdroj inšpirácie pri tvorbe filmov podobného razenia. ()

MovieFanatic

V prvom rade som dosť prekvapený z hodnotenia filmu, to ako naozaj tu niekto dal 5 z 5. Ja osobne som z tejto verzie z 1974 dosť sklamaný. Dejovo maximálne nezáživné, film má len 83 min, ale nenormálne som sa pri ňom nudil a modlil som sa nech to už skončí, ale v prvom rade som dúfal, že sa to niekto zlomí a budem z toho nadšený. Bohužiaľ nestalo sa, celý film si držal jednu líniu od začiatku až do konca. Pre mňa to nemalo žiadnu atmosféru. Naozaj som čakal že to budem pozerať s otvorenými ústami, ale jedine kedy som otvoril ústa, bolo keď som zíval, čo bolo asi každých 10 min. Správanie a reakcie postáv boli absurdné a to asi aj celý film zabilo. Ja dávam teda 1 z 5 za samotný nápad o maniakovi z motorovou pílou. Naozaj ma šokovalo to vysoké hodnotenie, ale možné je aj to, že som nepochopil zámer režiséra. ()

balstar007

Samá hrůza a děs a velmi silné napětí to je prostě moje. Pěkný a působiví horor. Nedoporučuji shlédnou slabším povahám. Ještě do dnes my běhá mráz po zádech. Dávám 80%. ()

baronGrga

Prvních padesát minut odehrávajících se po většinu času pod žhavým texaským sluncem, kde sem tam zabékne kráva, líně se pohne stéblo trávy, větrná čerpadla sekají rozvlněný vzduch a z útrob bílých domků se line zvuk harmoniky, jsou nabité přesně tou správnou atmosférou jižanského venkova, do které v tu správnou chvíli vstoupí podivný jižanský chlápek s břitvou a hezkými vzpomínkami na léta strávená na jatkách. Perfektní, místy i děsivé. Jakmile ale pila zarachotí za poslední snadnou kořistí a film se přehoupne do své poslední třetiny, začíná úplně jiné představení, kde jednoznačně převládá podivnost a úspěšná snaha o navození nepříjemných dojmů, o které se stará děda s kladivem, bráchové psychopati a ryčící hrdinka, jejíž projev evokuje co jiného než jateční rekviem. Ačkoli mě tohle nové směřování filmu nijak nepotěšilo, musím uznat, že to funguje tak, jak to zafungovat mělo. Přesto se nedokážu přinutit ke čtyřem hvězdám, na to to prostě bylo až příliš úchylné. 65% ()

StaryMech

Po všech stránkách, ale zejména co do napětí a výtvarnosti prvotřídní ukázka autorského slasheru (zhruba v polovině se nadobro vyklube černá komedie) strčí do kapsy většinu pozdější produkce včetně leckterého kousku uznaného Mistra Daria Argenta. Kultovní zboží a klasika zároveň. ()

SidVicious

Rozhodně mistrovské dílo které vždy rád znovu shlédnu.Řekl bych že v tom roce kdy to natočily to musela být nová extremní brutalita a motorová pila namísto nože,mačety nebo sekery taky znamená pokrok a rozvíjení maskovaných vrahů ve filmu a tento snad první slasher určitě pomohl k revoluci hororů jakými byli v sedmdesátých letech třeba halloween nebo the hill have eyes. ()

DavidAAAA

Komicky nadhodnocený film. Naprostá nuda asi tak 80% filmu, něco jako strach a napětí jsem pocítil jednou. První půlka o ničem a druhá je vlastně jen čekáním na to, kdy už konečně ta bloncka přestane ječet. Typický béčko za málo peněz, s tragickými herci, ubohým scénářem. Plné těch nejstupidnějších hororových klišé jaké znám. Tak špatné, že jsem se musel moc přemlouvat, abych to vůbec dokoukal ()

Toombar

Být v době na tomto v kině asi bych se pos**al.Režisér spoléhá na to že diváka šokujr brutalita násilí a gore v asi té nejznámnější podobě.Chtěl bych říct že tohle je něco jako teenagerský hroro ale není je to jen skvělý nízkorozpočtový horor u kterého stojjí vlasy hrůzou.Nebo aspoň dříve stát museli. 8/10 KLASIKA HORORVÉHO ŽÁNRU A KAŽDÝ NADŠENEC BY MĚL VIDĚT ()

Nedos.

Prumer? Moc ne. Spis nuda. Nebyt posledni tretiny ktera konecne zacne mrazit v zadi, nedalo by se tomu ani rikat horor, spis rozvlekly zacatek kriminálky. ()

Nová adaptace Prokletí Salemu našla režiséra

Nová adaptace Prokletí Salemu našla režiséra

13.04.2020

James Wan chystá Prokletí Salemu

James Wan chystá Prokletí Salemu

24.04.2019

Éra filmových adaptací hororů od Stephena Kinga pokračuje. Producent a režisér James Wan (V zajetí démonů, Insidious) teď čerstvě oznámil novou verzi Prokletí Salemu, které bylo v minulosti… (více)

Hollywoodské hobby? Prznit klasiky

Hollywoodské hobby? Prznit klasiky