Režie:
Dušan KleinScénář:
Ladislav FuksKamera:
Jiří StöhrHudba:
Svatopluk HavelkaHrají:
Eduard Cupák, Otakar Brousek st., Blanka Waleská, Jana Preissová, Milena Dvorská, Václav Postránecký, Josef Mixa, Jaroslava Tichá, Stanislav Zindulka (více)VOD (1)
Obsahy(1)
V druhé půli 19. století zuřily sociální bouře, chudí dělníci protestovali proti vykořisťování, domáhali se zlepšení životních podmínek. V této kulise se odehrává kriminálně laděný příběh kolem hledání kompromitujících materiálů, které by prozradily ledasco nelichotivého na boháče. Jsou totiž skryty v titulové sošce... Nevýrazný film podle předlohy, která rozhodně nepatří k vrcholům tvorby Josefa Nesvadby. (oficiální text distributora)
(více)Hrají
Eduard Cupák
Československo
Nejlepší filmy:
Tažní ptáci (1983) (TV film)
Kladivo na čarodějnice (1969)
Sňatky z rozumu (1968) (seriál)
Otakar Brousek st.
Československo
Nejlepší filmy:
Cyrano z Bergeracu (1986) (divadelní záznam)
Král Krysa (1979) (divadelní záznam)
Muž v pozadí (1995) (seriál)
Blanka Waleská
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Kladivo na čarodějnice (1969)
Jak vytrhnout velrybě stoličku (1977) (TV film)
Alexandr Dumas starší (1970) (seriál)
Jana Preissová
Československo
Nejlepší filmy:
Bratři Karamazovi (1981) (divadelní záznam)
Jak dostat tatínka do polepšovny (1978) (TV film)
Jak vytrhnout velrybě stoličku (1977) (TV film)
Milena Dvorská
Československo
Nejlepší filmy:
„Marečku, podejte mi pero!“ (1976)
Vesničko má středisková (1985)
Byl jednou jeden král... (1954)
Václav Postránecký
Protektorát Čechy a Morava
Nejlepší filmy:
Hamlet (1986) (divadelní záznam)
Naši furianti (1983) (divadelní záznam)
Muž v pozadí (1995) (seriál)
Josef Mixa
Československo
Nejlepší filmy:
Kladivo na čarodějnice (1969)
Škola otců (1957)
Hrátky s čertem (1956)
Jaroslava Tichá
Československo
Nejlepší filmy:
Všichni dobří rodáci (1968)
Smuteční slavnost (1969)
Kukačka v temném lese (1984)
Stanislav Zindulka
Československo
Nejlepší filmy:
Případy 1. oddělení (2014) (seriál)
Smrt krásných srnců (1986)
Hořící keř (2013) (TV film)
Ilja Prachař
Československo
Nejlepší filmy:
Spalovač mrtvol (1968)
Ubohý pan Kufalt (1981) (TV film)
Král Krysa (1979) (divadelní záznam)
Antonín Hardt
Československo
Nejlepší filmy:
Případy 1. oddělení (2014) (seriál)
Ubohý pan Kufalt (1981) (TV film)
Král Krysa (1979) (divadelní záznam)
Bohumil Šmída
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Partie krásného dragouna (1970)
Dívka s mušlí (1980)
Kdyby tisíc klarinetů (1964)
Milan Sandhaus
Československo
Nejlepší filmy:
Všichni dobří rodáci (1968)
Černí baroni (1992)
Kristove roky (1967)
Alena Kreuzmannová
Československo
Nejlepší filmy:
Jak dostat tatínka do polepšovny (1978) (TV film)
Vynález zkázy (1958)
Dobrý voják Švejk (1956)
Jan Schánilec
Protektorát Čechy a Morava
Nejlepší filmy:
Vesničko má středisková (1985)
Jindřich IV. (1968) (divadelní záznam)
Petrolejové lampy (1971)
Miloš Willig
Československo
Nejlepší filmy:
Kladivo na čarodějnice (1969)
Sňatky z rozumu (1968) (seriál)
Údolí včel (1967)
Josef Karlík
Československo
Nejlepší filmy:
Jak dostat tatínka do polepšovny (1978) (TV film)
Racek (1976) (divadelní záznam)
Lekár umierajúceho času (1983) (seriál)
Jarmila Horská
Československo
Nejlepší filmy:
Cesta kolem mé hlavy (1984)
Zatykač na královnu (1973)
Tajemství zlatého Buddhy (1973)
Bohuslav Čáp
Československo
Nejlepší filmy:
Královský život otroka (1992) (TV film)
Pyšná princezna (1952)
Lekár umierajúceho času (1983) (seriál)
Oldřich Velen
Československo
Nejlepší filmy:
„Marečku, podejte mi pero!“ (1976)
Všichni dobří rodáci (1968)
Jáchyme, hoď ho do stroje! (1974)