duddek

*spoiler* Škoda těch posledních 25 minut, kdy se neděje nic jiného, než že se zjevuje anděl a poskytuje Martinovi rozličné výhody. Kdyby to uťali, jakmile se Martin dostane z pekla, byly by to jasné čtyři hvězdičky (ale zase by to byl asi příliš velký zásah do Drdovy předlohy). Jinak je to na pohádku místy správně kontroversní. A v pekle by tu hierarchii měli asi přehodnotit... když je bezzubý Pešek nad jediným schopným Rážem, pak to takhle dopadá. :) ()

Bohemák

Na to, s jakým záměrem se tehdy točilo, obsahuje tenhle film daleko více umění než celá zemanovská sága a ostatní seriály sjížděné TV Barrandov dohromady. ()

Junglista odpad!

Pokud nedejbože zaslechnu v tv tuhle příšernou papundeklovou uječenost, tak zdrhám jak kdyby mě čerti na vidle brali, protože tohle je bez pardonu sračka (místama neskrytě agitační) a ne pohádka. ()

Paity

Josef Bek se nebojí žádných čertů a ti se nakonec začnou bát i jeho. Taková klasika z 50. let, to jsou Hrátky s čertem, na které není ani patrný zub času. ()

SpaceOdyseus

Za zminku stoji hlavne ladovsky vizualni styl. Na krasnych kostymech a kulisach se fakt vyradili. Pribehove jde o pohadkovou klasiku jak ma byt. ()

Bouřňák

Dlouho jsem tuto pohádku neměl rád, ale letos jsem se na ni soustředil trochu víc a musím uznat, že není vůbec špatná. A hlavně někteří herci jsou naprosto výborní. ()

Wishkah

Kašlu na politiku protože tohle je skvost české pohádkové tvorby. Už jen kvůli hereckým výkonům zúčastněných. V tomhle filmu není malá role a každý, ať už má prostoru kolik chce tady stvořil nezapomenutelnou figurku. Děsivý dábel, úlisný Solfernus, pomatení staří čertové, mladý čert Lucius, doslova nadržená Dišperanda, rázná Káča, dobrácký Martin Kabát, loupežník Sarka Farka se svým zlým kukučem Morcechadrykrucityrkn..., závistivý poustevník......tleskám a klaním se. Na téhle pohádce vyrostli moji rodiče, vyrostl sem na ní já a vyrostou na ní moje děti, vnuci, pravnuci........je to jeden z těch filmů, který přetrvá navěky ()

Prochy38

U mě jde jen o těžce přeceňovanou pohádku. Zdá se mi, že herci přehrávají a zbytečně moc. Papírové kulisy nemám důvod shazovat, na tu dobu. Stejně to dodává pohádce ještě více pohádkovosti. Hlavní, co mi vadí je, že dělají z pekla divadlo a těžká arogance hlavní postavy mě irituje ještě víc. Sorry. ()

Hanes88

Hrátky s čertem patří taktéž k mým nejoblíbenějším pohádkám. Sice jí nemůžu dát pět hvězd, ale pro mě je neodmyslitelnou součástí vánoční nálady. 75%. ()

spiritus

Proč v tom hledat pořád nějaké budovatelské podtexty? Ano jsou tam, ale proč? Protože tyhle filmy vznikali v určité době a po těchto "podtextech" byla stranická poptávka. Bohužel nezáleželo na vůli autora, jestli to tam chce, nebo nechce. V případě, že chtěl točit dál, musel se podřídit stranické vůli. Dnes se tomu můžeme jenom smát. Film si zaslouží hodnocení férové. Hrátky s čertem jsou pěkná pohádka, kvalitní filmařina a klasické herectví. Proč ho tedy shazovat kvůli nějakým podtextům tehdejší doby, kterým se zkrátka nešlo vyhnout. ()

Eldoth

Výtečná pohádka, tradičné vynikající herecké výkony, již zmíněné ladovské kulisy a pár povedených hlášek, ale nemohu se zbavit dojmu naivity ...no. ()

Eruntano

Nechápu, jak mohl tento film historicky přežít. Vidím v něm (mimo jiné) až mrazivý útok na zvířecí socialistické poměry své doby. Kromě toho je to vtipná, velmi inteligentní a především pohádková pohádka s dokonalými herci. Navíc o okraj naditá nezapomenutými replikami. "Volám tě potřetí PhDr. Solferne! Všechen Kapitál je v prachu..." ()

AIMÉE

Z těch úsměvných a nenapodobitelných lstí místních belzebubů a non-stop pracujícího loupežníka by se mi chtělo do příběhu vskočit. Výborná atmosféra podobných pohádek, které vznikaly za doprovodu hojného množství barev.. zlatá padesátá. ()