Mitch McDeere, mladý právník, vstupuje do firmy kde ho má čekat slibná kariéra. Jenže brzy jsou jeho dva společníci zavražděni. Případ začne vyšetřovat FBI a Mitchův dosavadní hladký život se rázem změní. Může si vybrat:  buď bude pracovat pro FBI, nebo zůstane ve firmě. Ať si však zvolí kteroukoli z těchto možností, jeho život už nikdy nebude takový, jaký býval – a on to ví. A také ví, že jediným řešením bude vymyslet si třetí možnost, vlastní plán… (TV Prima)

Sochorisko

Asi jsem příliš kritický, když dávám 3 hvězdy, neboť mě tento snímek skutečně bavil ale něco mi tam prostě chybělo - ani pořádně nevím co. Možná detailnější propracovanost rozkrývání/nakrucování/vysvětlování....právních smyček a zákonů jako mě to například dostalo u snímku Ctihodný občan nebo podobné drama jako ve snímku Zúčtování. Jako oddechovka dobré. ()

Tomyš

Dobrý film, člověk mu ten úspěch přeje a pak cítí, jak se mu prosmýká mezi prsty a jeden přemýšlí "CO BYCH UDĚLAL JÁ?!" ()

Emzet

Sydney Pollack vždycky byl "rozvážným" režisérem. V případě thrilleru to produkuje zvláštní výsledky. Začátek se sice velice pomalu rozjíždí, ale ve chvíli, kdy film nabírá grády, se pomalé tempo mění v opravdový drásač nervů nebohého diváka. Přičtěme si skvělého Cruise (nevím proč ho poslední dobou začínám mít čím dál radši), atmosféru dotvářející soundtrack...a trochu přestřelenou délku, díky níž (a díky výše zmiňovanému slabšímu začátku) nakonec Firma dostává 4 hvězdy. Navíc té právničiny mohlo být taky trochu víc. ()

kaze

Typický Grisham. A Tom Cruise nepodal nejak extra výkon. Videla som ho už aj lepšie hrať. Scenár (až na niektoré výpadky) celkom ušiel, ale mohli to skrátiť. ()

jasanka

Tedy to jsem netušila, že má tento film červenou barvu, a že byl nominován na dva Oscary. Ale k samotnému filmu - průměrný thriller ze zajímavého prostředí, poměrně napínavý a s nečekanými (i "čekanými") zvraty. ()

Bozvav

Dobrý film, slušné a silné téma, skvělá hudba a ucházející podání. Nic extra, ale dalo se to. Cruise ještě nebyl ve své vrcholné formě. Za mne 65%. ()

Elin

Překvapivě povedený thiller o tom, že né každý kdo vám chce narvat kapsy penězma, je ten pravý (zaměstnavatel). ()

Mikyska

Film, který otevře oči. Jak se z maldého ambiciózního člověka může stát někdo, komu visí život na vlásku aniž by se o to nějak snažil. ()

Wargoo

Výborný právnický thriller s ešte leším hviezdnym obsadením nám ukáže, ako to možno funguje v mnohých úspešných firmách. Strhujúci dej a rozuzlovanie ma pohltilo a vydržal som byť v napätí až do konca. Mne osobne sa hudba vo filme moc nepáčila, predsa len som zástanca sláčikov, ale ten klavír sa tam niekedy hodil, zvlášť v dramatickom ponímaní... Ved aj Halloween ma skvelý soundtrack, a je to s klavírom... :) Vydarený film, ktorý isto neuškodí, keď si ho pozriete. 4 **** a 73,872% ()

Fujara777

ÁNO: V celku svižne to ubieha na to, koľko to má minút. Zaujímavý námet, ústredný pár a napínavé chvíľky. NIE: Skôr by som povedal, že ide o kĺbenie trileru s romantikou, než s drámou. Miestami Firme dochádza dych, čo sa akcie týka. A občas je rozprávanie príbehu až príliš jednoduché (možno až hlúpučké). ()

helloween93

Perfektní thriller od Sydneyho Pollacka. Knihu Johna Grishama jsem nečetl, ale filmové zpracování se myslím vydařilo. Obsazení filmu není co vytknout, stopáž je sice delší a chvilku trvá, než se film rozjede, ale pak už vás film vtáhne do děje a vy sledujete jak (zase) stahuje Cruise veškerou pozornost na sebe. Gene Hackman v roli Cruisového mentora rovněž přesvědčivý. Já dávám 4* ()

MickeyStuma

Zpracování příběhu je vcelku solidní, ale nějak zdlouhavé. Některé scény jsou zbytečně natahovány, což zapříčiňuje nudnost a ztrátu tempa. Faktem je, že se naopak netlačí na pilu a nechává dějovou linku se plně rozvinout. Výkon Toma Cruise je přesvědčivý, což kvalitě hodně přidává. Vznikl napínavý thriller z právnického prostředí, který tradičně shazuje příšerný dabing. ()

Hapretor

John Grisham má tu smůlu, že jeho dílo vezme většinou do rukou nějaký žabař a vyleze z toho nemastné neslané drama. Čert vem kvalitní obsazení. ()

Zemřel herec Paul Sorvino

Zemřel herec Paul Sorvino