Zítra vstanu a opařím se čajem

• Velká Británie Tomorrow I'll Wake Up and Scald Myself with Tea
TV spot 2
Československo, 1977, 93 min

Kamera:

Jan Kališ

Hudba:

Karel Svoboda

bundaboy

Tenhle film mi neustále unikal... až do včerejška :). A po shlédnutí musím konstatovat, že jsem asi nějak podvědomě věděl, proč jsem ho v TV vždycky ignoroval. Na komedii to bylo hodně slabé a nezachranili to ani dobří herci :( - takže než tohle vidět znovu, to se raději podívám po stopadesáté na Marečka... :) ()

Akana

"Teď musím oddělat sám sebe." "Vy máte ale povahu." Tradice českých crazy komedií s co nejzamotanějším dějem a prvky parodie a sci-fi má v tomhle filmu ne sice nejlepšího, ale pořád zdatného reprezentanta. S takovým hereckým ansámblem a invencí Miloše Macourka ani není divu. ()

ivamka

Geniální veselohra, která by si zasloužila remake, ale bez Menšíka, Sováka a Brodského by to už stejně nebylo ono. Předčila všechny parodie a Startreky aspon u mně. ()

Andronikos

S pribudnuvšími rokmi sa mi toto dielko už nezdá byť tak prešpikované humorom, ako tomu bolo kedysi. Ale má stále atraktívny námet (fúzača s ofinkou na jednu stranu ako komediálnu postavu predsa rád využíva aj kdektorý svetovo preslávenejší film, že, Indiana?), dobré československé obsadenie a s blížiacim sa záverom aj slušnú gradáciu. Jediné, čo mi výrazne vadilo, bola obeť dobe, ktorá boj s nacizmom mala ako jeden z oficiálnych vývesných legitimizačných štítov; mám na mysli kopnutie si do Adalwulfa v podobe scénky, keď ho divákom predvádzame v zúfalstve. Do komédie mi to ale príliš nezapadlo. ()

gombarix

Nesmyslům se v zápletkách o cestování časem těžko vyhýbá (a nepochopil jsem Janův první plán - zachránit Karla - a co by dělal se sebou 2x?), ale "triky", situace, dialogy, úvodní titulky (!), Sovák při otevření kufru a zejména Vicenův Hitler jsou famózní. - Zajímavost: mladou verzi Sovákovy role dabuje jeho syn Jiří Schmitzer. ()

sadlokan

Můj brácha je gauner,fašoun...a je jich víc!Sakra,že je jich víc bratrů,gaunerů i fašounů.Množí se jako...jako Hitleři,například. ()

John8

Nevím proč se čechy odvrátili od sci-fi když dokázali vytvářet tak zajímavá díla, pravda cestování v čase je zde mírně na pomyšlenou, ale i tak. viděl jsem několikrát a rád se podívám znovu. ()

helloween93

Unikátní československý počin, který stojí za shlédnutí už jen kvůli své originalitě. "Vy máte teda povahu" - by Jiří Sovák ()

RedOctober

Výborná komediální zaležitost trochu atypické sci-fi mnohem lepší výsledek než třeba Lovci dinosaurů. Petr Kostka správným kladným hrdinou, minimálně ve dvou třetinách hráných postav. František Vicena exelentní Adolf Hitler.  Samozřejmě i ostatní herci hrají prima. ()

horovska

Pekombinovaný scifi film s naprosto příšernou hudbou od Milana Svobody. Ani hvěhzdné obsazení tomuto snímku nepomůže. Všichni obvkle živelní a přirození herci jsou v tomto filmu toporní a sterilní. ()

AxelWers

Ľudia mali v 70-tych rokoch zaujímavé predstavy o blízkej budúcnosti. Jiří Sovák ako nacistický pohlavár zahral svoju úlohu dobre. ()

DAPDO

Další z řady skvělých českých komedií. Výborné obsazení, supr hlášky, cestování v čase. To stojí za shlédnutí. ()

František Peterka 1922 - 2016

František Peterka 1922 - 2016