Policejní inspektor Trachta je známý nezvyklými vyšetřovacími metodami. Se svým mladým praktikantem Hlaváčkem se chystá rozlousknout záhadu zmizelého továrníka Bierhanzla. Avšak jeho nadřízený svěří případ čerstvě povýšenému vrchnímu inspektorovi Klečkovi. Ten je hned na začátku vyšetřování v Bierhanzlově vile přepaden. Vyjde najevo, že onoho osudného dne se pan továrník vrátil domů s ovázanou tváří a zamkl se v koupelně. Tam pak byl, jak se policisté záhy přesvědčí, ve vaně rozpuštěný a vypuštěný. U vany stojí prázdný demižon kyseliny sírové a na jejím dně uspořádaně leží nerozpustné součásti Bierhanzlova oděvu… Komediální detektivní příběh Ladislava Smoljaka a Zdeňka Svěráka vychází z jejich starší cimrmanovské divadelní hry Vražda v salónním coupé, tentokrát však bez účasti „génia“. Ladislav Smoljak, který se chopil režie, si pro hlavní role vybral Jiřího Zahajského a Marka Brodského, kteří si s nepředstíranou chutí zahráli v této parodii zašlých detektivních příběhů, plné nečekaných zvratů, přemetů a neuvěřitelných rozuzlení. (Česká televize)

klúčik

Tak tentofilm mám dosť rád. Smoliak a Svěrák to je záruka úprimného humoru. Výborný J.Záhajský... a ešte som zabudol pripomenúť: kachny, kachny, kachny.......80%. ()

velkyvezir

Po letech jsem se na to podíval (ČT 1, 23. 8. 2015) a nemám slov. Toto je prostě geniální, jeden fór za druhým - šestka vlevo nahoře, univerzální dědic s drkotajícími zuby, "kdo jiný po Bertoldim, pane inspektore", rakvička atd. atd. no a hlavně inspektor Trachta, tento James Bond přelomu století. :-D Marek Brodský se mi tu moc líbí, je tak krásně prkený /ať už vědomě nebo ne/, že mu tu mladickou naivitu věřím. A hlavně: sprostému podezřelému se zásadně tyká! ()

Zagros

Za sebe bych to shrnul vcelku jednoduše - Cimrmani jsou lepší v divadle. Ne že by šlo o špatný film, jen na filmovém plátně všechno vypadá poněkud nepřirozeně. Vtípky nevyzní tak dobře, příběh je jako nastavovaná kaše a herci toporní. Což je možná úmysl, ale na mě to nepůsobí dobře. Také jen recyklované vtipy z divadelního představení si mohli tvůrci odpustit. S jejich invencí by jistě nebyl problém vymyslet něco zcela nového. ()

Davej

Inspektor Trachta si během svého života příliš popularity neužíval, teď když už je populární více než Klečka tehdy, nemůže si ji užívat zase, neb je mrtev. Byl to smolař. ()

matthew.d

Hodně nešťastné obsazení. Praví herci tomu dost ubírají na té cimrmanovské komičnosti. Jako remake Vraždy v salonní coupé tenhle fim absolutně neuspěl. Tři hvězdičky s odřenýma ušima! ()

conejo

"Nezdá se, ale i tahle ho nosila na srdci...Chudinka." ovšem nejvíc mě rozesmála neodvratitelná předurčenost pana Sýkory pro vězení :) ()

Paity

Skoro stejně jako film samotný se mi strašně líbil film o filmu, respektive Svěrák se Smoljakem v Historkách z natáčení, kde vypráví, jak se Jiří Zahajský téměř fanaticky připravoval na své role, včetně této - inspektora Trachty. ()

Radim

Trochu slabší odvar naž to, na co jsem od tandemu Smoljak - Svěrák zvyklý. Ale stále hodně dobré. Často je kritizovaný "výkon" Brodského; pravda, je toporný, ale v tomto případě to filmu přičítám k dobru. ()

kwoky

Je to celkem sranda, ale neni to takova "herda", jakou jsem cekal. Detektivni komedie neni jednoduchy zanr a tady netrpela ani jedna z techto slozek. Kachny... kachny... ()

Xavi6

Tento humor mi opravdu není cizí a tudíž mi vůbec nevadí, ba naopak. Jsem rád, že jsem mohl shlédnout jeden z českých kinematografických unikátů vůbec. ()

peetriss

Jeden z nejlepších kousků dvojice Smoljak - Svěrák a životní role pro Jiřího Zahajského, kde mohl naplno ukázat, jak skvělým hercem je. Skvělá a osobitá parodie na detektivní příběhy. ()

cmenda

Trochu zvláštní humor ale úplně bych to nezatracoval ,i když každému se to pravděpodobně nelíbí nebo mu to úplně nesedne jsou tam i docela zábavné momenty . ()

Rozjimatel

[3,5*]     "Klidně mu tykejte. Víte, koho máte před sebou? Sprostého vraha!" "No dovolte!" "Přinejmenším sprostého podezřelého."     Z môjho pohľadu slabší kúsok od geniálnej, mnou milovanej dvojice Svěrák – Smoljak, čo znamená, že (iba) veľmi dobrý. V prvom rade som bol pri aktuálnom sledovaní prekvapený, ako malo vtipné to je, minimálne zo začiatku (neskôr sa ten humor trochu rozbehne, v závere dokonca v až grotesknej polohe). Napriek tomu som sa ale ani chvíľu nenudil, keďže už samotné vyšetrovanie prípadov policajného inšpektora Trachtu je dostatočne pútavé na to, aby ma dokázalo po celý čas zaujať. Čo sa humoru týka, o ten sa celkom úspešne stará hlavne Trachtov dvojník Václav (je naozaj skvelým poslucháčom pri dlhých rozhovoroch), inak ma asi najviac rozosmiala scéna so "sprievodcom" a "telefonistom" u doktora Žaluďa (Josef Abrhám). Čo, žiaľ, výrazne zráža film dolu, sú hlavní hereckí predstavitelia (tým samozrejme nemyslím výborných Rudolfa Hrušínského a Josefa Abrháma), predovšetkým Marek Brodský (praktikant Hlaváček) je herecké drevo až hrôza, no a Jiří Zahajský v hlavnej role inšpektora Trachtu je taká meravá maska, že sa neviem rozhodnúť, či je herecky výraznejší on, alebo ten jeho Václav. Hudba Petra Skoumala je tak trochu verklíková, ale do tejto snímky celkom vhodne zapadá. Po poslednom zhliadnutí znižujem hodnotenie z pôvodných 4 na 3 hviezdičky (3,5).     "Co vám odpověděla?" "Ty jsi nějakej zvědavej, hele." "Cože? Jak to se mnou hovoříte, člověče?" ()

Zemřel herec Jaroslav Weigel

Zemřel herec Jaroslav Weigel