Uplynulo skoro deset let od doby, kdy dobrodruh Rick O'Connell a nebojácná egyptoložka Evelyn bojovali o své životy s 3000 let starou mumií. Vzali se, usadili se v Londýně a mají osmiletého syna Alexe, který je kombinací vlastností svých rodičů, chytrý a zvídavý po mamince, silný a odvážný po tatínkovi. Prapodivný Evelynin sen přivede celou rodinu zpátky do Egypta, kde objeví vzácný zlatý náramek boha Anúbida. Svůj vzácný nález dopraví do svého domu v Londýně, ale záhy jsou přepadeni nevítanými hosty, kteří znají jeho zázračnou moc. V první chvíli náramek zachrání malý Alex, který si ho nasadí na ruku. Protože nejde sundat, stane se rukojmím těch, co neváhají znovu oživit mumii egyptského velekněze Imhotepa a riskovat zánik celé civilizace. Rick, Evelyn i její potrhlý bratr Jonathan se neprodleně vydávají na cestu za záchranou Alexe. (TV Nova)

fantoci

Na filmu se dají především ocenit zvláštní efekty. Ale to je snad pomalu taky všechno. S neprůstřelností hrdinů se to až přehánělo. Mnohé vývojové zvraty postrádaly logiku. S úsměvem se pozastavuji nad inteligencí osmiletého chlapce. Uvědomte si, co vlastně ve skutečnosti osmileté děti zajímá a jak se vyjadřují. Kde hrdinové přišli k zlatému kopí, kterým byl nakonec "král škorpión" zahuben není vůbec vysvětleno. Tento film patří k těm, "jednou se podívat a dost!" ()

AntonG.

Poněkud přeplácané pokračování, ale pořád nadprůměrný letní blockbuster. Příběh je sice dost divný, ale s herci se vrátil i onen typický humor, který alespoň mi sedne. A John Hannah má o něco větší prostor než v jedničce! ()

Triple H

Nie síce také dobré a vyvážené ako jednotka, ale stále parádna popcornová zábava. Film som videl dosť veľa krát a zakaždým ma celkom dobre pobaví. Všetci navrátilci z jednotky sú rovnako dobrí (i keď je pravda, že John Hannah mal v prvom filme k dispozícii omnoho lepšie vtipy) a nováčikovia tiež potešia. Obzvlášť postava pilota Izzyho a potom poverčivého zloducha ("This place is cursed") ma pobavili. Škoda, že celkový dojem trošku zráža až absurdne digitálny koniec. Ale pri pozeraní dnes (2008) sa mi až zacnelo, že takýto fajnový výplach som už hodnú chvíľu nevidel. ()

filmmovier

Pokračování výborného dobrodružství, tentokrát odlehčeného mnohem větší porcí vtipů. O něco horší než jednička, hlavně ta londýnská část. ()

Motinski

Rovnako zábavné ako prvý diel. Scenár má viac prestrelených nápadov a trikovo ide opäť o béčkovú robotu (hlavne The Rock z playstationu 2 na konci) no ajtak som si film vedel parádne užiť. Nevyhol sa klasickej chybe pokračovaní kde všetko chce pôsobiť väčšie (záverečný stret armád) no je cítiť tu esenciu klasického dobrodružstva. Sympatie k postavám, prirodzený humor a skvelé prostredie. Obsahuje to klišé a recykluje samo seba, ale má to srdce. Chytľavý príbeh aj jednoduchosť čo sa rokmi z blockbusterov vytratila. Horšie hodnotenia chápem, ja som si ale k sérii (teda k prvým dvom častiam) vytvoril vzťah už v detstve a neviem sa ho zbaviť. Vlastne ani nechcem. ()

Sokkk_y

Pokračování nic moc...Myslel jsem si, že dvojka bude ještě vtipnější, efektivnější a dramatičtější, ale opak se stal pravdou. Je sice pravda, že hrdinové sem tam něco prohodili, ale opravdu jen minimálně. Vizuální efekty byly otřesné. "Mumie se vrací" vznikal přibližně ve stejnou dobu jako první díl Pána Prstenů, ale ten je s efekty mnohem dál, než Mumie. Na konci král Škorpion vypadal, jako by vylezl z nějaké počítačové hry. Ale i přes všechny ty zápory mě opět okouzilily dokonlá Patricia a svůdná Rachel. Možná kvůli nim dávám filmu tři hvězdy... ()

Belbo

První Mumie byla pěkně natočenou, nanáročnou zábavou. Dvojka je nenáročná druhá zábava. Scénáristovo dílo mi připomíná kuchaře, který ze srnčího udělá hamburgery, nebo takové to národní německé jídlo. Jedli už jste Eintopf? ()

Ryuuhei

Na pokračování docela solidní. Bohužel, ke kvalitě jedničky to má docela daleko. Zatímco ta se nesla až v dost hororovém stylu, zde to už bylo čistokrevné dobrodružství očividně cílené i na mladší publikum. O čemž mluví tedy i přítomnost dětského hrdiny. Děj je dobře vymyšlený a nově provázaný s událostmi z jedničky, i když je očividně vše stále takové jakoby nastavené. Za výrazně slabší stránku bych považoval efekty, které působí příliš počítačově. A to nemluvím o hromadě chyb, či nelogických prvků. Počínaje schnutím z minuty na minutu (viz scéna při úprku ze sídla), bitva, po které nezbyl na zemi žádný mrtvý, či fakt, že se hroutí pyramida, vše kolem lítá a stahuje se směrem k ní, ale se vzducholodí, ani nikým z představitelů to prakticky ani nehne. Co už. Stále mám ale tento díl Mumie docela rád, ačkoliv tím pro mě série oficiálně končí. K dalšímu, již zdaleka ne dobrému dílu, se vyjádřím zase příště. ()

Lachtaan

Strašně mi štvalo, že Imhotep už v druhém díle není tak děsivý jako v případé jeho prvního vykoupení. Scenérie pouště i nádech precizního dobrodružství pro mě ovšem stále dělají i z druhé Mumie kultovní snímek. ()

lennyd

Osm let po dobrodružství, které prožili Rick a Evelyn ve starém Egyptě. Nyní mají syna Alexe (pekného raubíře, což ukáže hnedka první scéna) a Evelyn má ještě ke všemu sny, které naznačují, že by mohla být převtělenou dcerou faraóna. Při své výpravě (dle snů) naleznou slavný Anubiův náramek, který si ovšem malý Alex hnedka nasadí. A to proti celé rodině (včetně strýčka Jonathana) poštve skupinku šílenců, kteří chtějí (opět) vzkřísit Imhotepa, a vyzvat na souboj dávného krále Škorpióna, a ovládnout smrtonosnou Anubiovu rodinu. A tak milí O'Connelovi, kromě záchrany svého synka musí (opět) zachránit celý svět... Oproti prvnímu dílu Stephen Sommers posunul styl trošku jinam. Místo horroru přidal akci, přisypal spoustu humoru (opět perlí Jonathan, podporován najmutým pilotem Izzym). Celý druhý díl je veseljší, rodinější (asi snaha zavděčit se i mladším divákům) ale na své si přijdou i ostatní. Vcelku jde o podařené pokračování, které rozhodně svému staršímu bratříčkovi (nebo sestřičce?) ostudu nedělá.... ()

anli

Po úspěchu "Mumie"bylo jasné ,že nás čeká pokračování a velké.Opět se ho scénáristicky i režijně chopil Stephen Sommers a vrací se celá stará parta ,včetně hlavního padoucha a Patricie Velasquez ,která tui dostává mnohem větší prostor než v prvním filmu.Vše opět funguje a místy na výbornou ,ale kvalit prvního filmu se bohužel nedočkáme.Předně je na scénáři vidět ,že je místy spíchnutý horkou jehlou a obsahuje dost logických chyb a podivných nápadů (hlavně ten s králem Škorpionem).Režisér se až příliš rozmáchl a je vidět ,že si ukousl opravdu velké sousto ,které místy zachraňují skvělí herci a hlavně ILM a její kouzelníci ,ale na něco ani oni nestačí (závěrečný souboj s králem Škorpionem se opravdu vizuálně nevyvedl a zajímalo by mě ,kde se stala chyba ,vypadá totiž jako by ho dělal doma někdo na koleni na svém domácím kompíku).Jinak je to ale stejná dobrodružná akční podíváná ,jako první film a nese se i ve stejném duchu.Spousta humoru ,hlášek ,nápadů a akce.K tomu opět vynikající kamera ,zvuk a výprava.No a samozřejmě opět herci.Na nich je vidět ,jak je to bavilo a spousta scén je tak oparvdu nezapomenuitelných ( honička v autobusu ,honička s pygmejskými mumiemi atd.).Po chvíli přemýšlení a radosti ,že se takovéhle filmy stále točí ,dávám upřímně egyptských 70% a jdu se mrknout ,jestli nemám nějaký zajímavý artefakt mezi tím,co jsem si z Egypta přivezl. ()

Nihlathak

Jasně, osmiletý dítě ví všechno nejlíp, hlavní zbraně pana záporáka jsou stejné jako v jedničce (obří něco, co vás honí po luzích a hájích za letu), shození sloupů jako poliček s knihami... ale proč? To má být jako sentimentalita vůči prvnímu dílu? Nebo to má být vtipné? A úplně bych zapomněl na zoufalce Johna Hannaha. Tento film absorbuje dlouhodobé dřevnatění mozků lidí, kteří jsou zodpovědní za spinofs. Má všechny aspekty jejich demence, je to učebnicový příklad. A já říkám: vidle a pochodně do ruky, přátelé! Imhotep, Imhotep. ()

Ivuse

Film je slabší než jednička, ale stále je dobrý. Dvojici Fraser + Weisz to spolu sekne, chemie mezi nimi stále působí. ()

T-pack

Mumie s pokračováním trpí sequelomalií, totiž nemoci z pokračování, opouští spoustu kouzel, která dělala z jedničky takovou pecku, naopak do dvojky sype spoustu "zaručených taháků". Pořád má ale, především v začátku filmu, pár pěkných nezapomenutelných momentů, takže na film rozhodně nehodlám být až tak přísný. Mám rád obě Mumie. Říkám obě, ale ony jsou tří? Vážně? Třetí jsem nikdy neviděl, nikdy se na ní ani nepodívám, pro mě prostě třetí díl neexistuje. ()

Tomatáš

U tohoto filmu se člověk prostě nemá čas nudit..Akce střídá akci, jde prostě o pohádku, kde najdeme velkou lásku, mocné příšery, krásnou výpravu a hlavně sladký konec.. ()

JohnSmith

Poněkud slabší než jednička,ale rozhodně jsem se nenudil.Další příjemný a hlavně zábavný kousek. Jen tedy ten téměř kreslený král škorpion byl úděs. V celém filmu tak pěkný triky a toho o koho jde takhle zpotvořit. ()

sskrblik

Více akce, více přehnané, ale skvěle se na to kouká. Míra zábavy splněna na jedničku! A o to u tohoto filmu šlo. ()

Mumie vstane z mrtvých... úplně nanovo

Mumie vstane z mrtvých... úplně nanovo