Indiana Jones a Chrám zkázy

• USA Indiana Jones and the Temple of Doom (více)

Indiana Jones se svým dětským společníkem Quanem prchají před čínským zločineckým gangem v doprovodu americké zpěvačky ze Šanghaje. K útěku použijí omylem letadlo, které patří právě šéfovi gangu, což se Indianovi a jeho společníkům nevyplatí. Piloti ze stroje vyskočí na padácích, když předtím vypustili z letadla všechno palivo. Hrozí katastrofa v podobě nárazu stroje do okolních hor. Indiana si však poradí. Společně se svými průvodci vyskočí z letadla v gumovém nafukovacím člunu, který je nejenom úspěšně dopraví na zem, ale díky tomu, že dopadne do řeky, je dopraví i do Indie. Indiana by nejraději pokračoval do Dillí a pak domů do Ameriky. Místní vesničané ho však požádají o pomoc v podobě záchrany vesnice. Vyznavači zla z nedalekého paláce ukradli totiž vesnici její kouzelný kámen, který vesničanům poskytoval ochranu a úrodu. Indiana se se svými průvodci do chrámu vypraví a zde brzy zjistí, že se ocitl přímo v hlavním sídle sekty Thuggů. Ti zde nejenom uctívají bohyni smrti Kálí, ale také zde v jakémsi tajném dole hledají poslední kouzelný kámen, který má dát jejich bohyni moc ovládnout celý svět. Indiana se zprvu snaží najít jak kámen nešťastné vesnice, tak zachránit dětské otroky, které Thuggové nutí v dolech rozbíjet kameny a hledat poslední kouzelný kámen. Velmi brzy jsou však Indiana i jeho průvodci Thuggy zajati a ti se z nich snaží udělat oběti své krvelačné bohyni... (TV Prima)

Amroth666

30.10. 2010 - nebudu se vyjadřovat v komentáři s POMOVY výrazy typu upgradující nebo ultramainstrémové dobrodružstvo pre celu rodinu. Tyhle slova už mi lezou na nervy. Luxusní začátek jsem tak trochu čekal a ostré tempo mi ani vteřinu nevadilo. Akční dobrodružný film! Indiana Jones tyhle kritéria přesně splňuje. Je to chvílemi navíc dobrá zábava(chlazený opičí mozeček nebo vydatná polévka pro zasicení). Navíc je pro hodně lidí Indy neodolatelný, vtipný a charismatický hrdina. Je to týpek a vždycky bude, ikdyž jeho časy už jaksi pomynuly(Uprchlík a právě Indy). Akce v Indym : Neovladatelné letadlo, honička po čtvrti, výprava se slony, Indy a Chrám zkázy a Indy a final scene na mostě(kultovní stopáž). Vyřešení pokaždé na jedničku, podle očekávání. Indy tenhle díl zvládnul s velkým přehledem a Steven Spielberg ukazuje jeden ze svým legendárních klenotů. Ještě připomínám znělku v Indym ____ http://www.youtube.com/watch?v=bxfbc_hibQU&feature=related ____ Prostě Indy je hrdina jak má být a konec, jaký si každý přeje. Jako z nějakého filmu. Ještě připomínám, kdo se chce zasmát, tak ať se mrkne na tento suprový rychlodabing. ____ http://www.youtube.com/watch?v=dtMlTBI-kHY ____ OST 5/5 ____ ()

C0r0ner

Horší než jednička, lepší než trojka. Lucas se Spielbergem stvořili bezpochyby jednu z největších legend dobrodružného žánru a i díky Chrámu zkázy je Indiana Jones jednou z nejznámějších postav kinematografie. Zábava, napětí, akce, originalita - všechno je zde obsaženo v plné míře. 90% ()

Cheeter

Prostě legenda. Nejlepší scéna je stejně s tou hostinou, ale člověk se jednoduše baví od začátku do konce. Navíc, když si to člověk porovná se současnými filmy. ()

lakikaki

Temnejšie, vtipnejšie (najmä v prvej tretine), no celkovo trochu slabšie pokračovanie Dobyvateľov stratenej archy. Čo sa týka hviezdičiek, Indiana Jones a chrám skazy stojí buď za silné štyri alebo za slabších päť. Hmm... Ale, kašlem na to, veď je to predsa Indy! ()

gabin(a)

Indianu Jonese moc nemusím už tak, ale tohle by se mělo přejmenovat na Babí jekot! Asi nejuječenější film, jaký jsem kdy viděla. Připojuji se k ostatním a napíšu, že pro mě je to neslabší díl z celé série (po jejímž zhlédnutí jsem teda nikdy moc neprahla) a že nejlepší je jízda na důlních vozících. Zároveň mi ale tento díl připadá nejsměšnější, místy asi nechtěně, třeba obyvatelé indické (?) vesničky mi připadali stejně rázovití jako obyvatelé Vyšných salašárov v Tajemném hradu v Karpatech. Jo a hlavní padouch mi s tou červenou hlavou připadal jako datel, hlavně když šplhal po skále! ()

pakobylka

Jakoby milý Indy tušil, že diváka bude mít na své straně VŽDYCKY - za jakýchkoli okolností ... a tak bezstarostně popustil uzdu fantazii a bez rozpaků (a bez rozmyslu) se rovnýma nohama vrhl do svého nejšílenějšího dobrodružství. Jeho děj je doslova zahlcený akcí, vtipem i nadsázkou, která z dnešního pohledu hraničí až s parodií. Odehrává se na těch nejexotičtějších místech, jeho kulisy jsou stejnou měrou fantastické jako kýčovité - a ani v nejmenším se nenamáhá vyvolat alespoň ZDÁNÍ reality. Neuchopitelné kouzlo, tvořící podstatu KAŽDÉHO dobrého příběhu, se s přibývajícími léty poněkud scvrklo a jeho zlatavý lesk se proměnil v pouhé pozlátko. Dávný zážitek z přeplněného kinosálu je sice nezapomenutelný ... stejně jako unikátní jízda v důlním vozíku - takže jsem měla dobrou vůli (a dobrý důvod) zachovat z čiré nostalgie plný počet hvězd, ale čím déle o tom přemýšlím, tím víc si uvědomuju, že by to bylo nefér vůči všem ostatním pětihvězdičkovým filmům. TAK silně nefér, že 4* musí stačit. ()

Juto

Pokračovanie je lepšie. Príbeh je trochu temnejší, ale to filmu nič neuberá, práve naopak ma to viac bavilo. 8/10 ()

messiah

Po dlouhé době jsem zase viděl a teď váhám mezi třemi a čtyřmi hvězdami. Není to úplně ono, něco tam chybí. Boj proti náboženským fanatikům i temná atmosféra OK, taky horská dráha na důlních vozíkách nemá chybu (i když je totálně přitažená za vlasy, ať si), ale nemá to šťávu a spád jako první a hlavně famózní trojka. Nejslabší díl série, přesto je to fajn pokoukáníčko. PS: To se radši vyspim s krajtou tygrovanou :D ()

c.tucker

Dobré pokračování, ale stále je to pokračování a trochu strácí na kráse prvního dílu,ale trikově je zvládnuto na výbornou a Indy je opět Indy. ()

WolfR

Výborné pokračovaní! Ikdyž trošku slabší než první díl. Pořád tento film zdobí to Jonesovské kouzlo a má pár skvělých nezapomenutelných scén na, které se vždycky těším a taky super hlášky. Dále potom jsou ve filmu k vidění výborné nové postavy a také výborná výprava a akce. Navíc scény honičky na vozících v dole jsou prostě úžasné. Kultovní film. 5 hvězd. ()

mortak

Dvojka Indyho dobrodružství je sice fantastická v jednotlivostech (i když ty jednotlivosti jsou skoro všechny akční scény, tedy skoro celý film), ale scénář ji staví do pozice neslabšího článku série. Chrám zkázy totiž otrocky kopíruje šablonu sešitkových brakových dobrodružství ze třicátých let dvacátého století a chybí mu trochu víc nadsázky a modernity. Máme tu nepraktickou ženu, která po většinu filmu ječí a je nutné ji neustále zachraňovat, prcka všeuměla z ulice, a bohužel taky křesťanský náboženský rasismus (naprosté nepochopení dualismu Šiva - Kálí) a duch kolonialismu (kde by byla Indie bez bílého muže s bičem?) - klasické propriety dobrodružných sešitků z meziválečných let či z děl Salgariho a Verna (Indie v Cestě kolem světa za 80 dní). Jenže úvod v klubu a následný let vám vezmou dech, zatlačí vás do sedadel a vydechnete až se závěrečnými titulky. Indy forever! ()

dr.fish

Vždycky jsem tenhle díl považoval za nejslabší, ale dnes jsem ho docenil. Úvodní sekvence ze šanghajského šantánu je referenční, škoda, že se tempo a nápady nepovedlo udržet do konce. Ale pořád je se na co dívat, slušný nadstandard až do konce. 80% ()

Radiq

Indiana Jones je úplně skvělá, originální a zábavná postava. Škoda, že Speilberg musí všechno vyhánět do extrémů a tím pádem je děj od začátka do konce uvalenej. Co bylo nejtrapnější, byl ten malej podělanej japončík či co, kterej svejma hrdinskejma kouskama lezl na nerv. Nejen, že ve svejch asi 10 letech uměl všechno (řídit auto, karate a byl chytrej, jak kdyby chrápal v knihovně), ale zmlátil tam přibližně stejnej počet lidí, jako Indy. Spielberg z toho chtěl udělat rodinnej dobrodružnej film, takže pod děckem jako je on si každý malý divák představí sám sebe, co? Pak tam byla ženská. Nebyla zas nějak hnusná, ale vynahradila to svou blbostí, protivností a křikem, kterej používala pomalu častěji než slova. Škoda, že to tihle dva přežili. Výbuchy byly jak dělané doma na dvorku petardama. Hodněkrát bylo na pozadí vidět film běžící na plátně. Ve skutečnosti by byli všichni tři mrtví už tak 20x (z toho co si pamatuju: výskok v člunu z letadla, přeřezání mostu a následný třesk o skálu, jízda na těžebním vozíku). Když mělo být něco těsně, tak už to mělo dávno nastat, ale mezitím ještě plno dalších záběrů a pak záběr zpátky a bylo to furt ještě na místě. Logika žádná, např. děcko přesekává řetězy, což už je samo o sobě blbost a pak v dalším záběru má pryč i okovy, indové jako největší primitivové, ale anglicky umí všichni, malej kotlík s vodou převrhnutej do dlouhejch těžebních tunelů s lávou a přesto povodeň jak sviňa, voda prýštící ven ze skály, do které prkno prorazí díru atd. Z dalších blbostí budu jmenovat například povstání děcek (pfff!), brždění vozíku nohou, střelba šípy po Indym na urvaném mostě a 100% šípů těsně vedle, střelba po Indym a 100% střel těsně vedle (ale vždy zasáhly nějaký jiný předmět v jeho okolí - lano, řetěz atd. a vždy se zajiskřilo, prostě pro efekt, nasrat tam toho co nejvíc!!!). Sice tam bylo i několik dobrejch a vtipnejch okamžiků (třeba když si v půlce bitky vlil do ksichta skleničku s vodou nebo když jeden mu zdrhl a vyběhlo na něho celý stádo atd.). No prostě mi to přišlo stejně trapný, jako například Bond. Akorát, že tohle byl archeologickej Bond. A stejně jako u jedničky, i zde musím tvrdit, že Spielberg je kopyto a zmrd a posral to. Respekt to gédé: aspoň někdo má oči otevřený. ()

3n3my

Dvojka o hviezdu slabšia ako jednotka. Akcie je pomenej, a keď sa už "niečo deje", na môj vkus sa až veľmi fantazíruje. Avšak až na scénu s lávkou, tá bola dokonalá. Inak najslabšia časť série. ()

panMartin

Film je opět jako jízda na horské dráze - jedna akce stíhá druhou. Druhý Indiana Jones je podstatně temnější a vtipnější. Jinak furt stejně skvělé Indy má tentokrát po boku jednu otravnou ženskou s kterou je ovšem taky sranda a ten klučina tomu taky dodal něco navíc. Bavil jsem se od začátku v Šanghaji až po finále na mostě,tentokrát je to prakticky nonstop akce. K nezapomenutelným scénám patří zejména pekelně zběsilá jízda na důlních vozíčcích, souboj na visutém mostě, ale i hostina v paláci. Tak nízké hodnocení mě ale i tak překvapuje. ()

Nivenx

Indy pokračuje dále, ale zde uberu pár bodíků za humusy, které v chrámu zkázy jedli, to bylo vážně tak nechutný, že tuhle scénu přetáčím, ale jinak spokojenost. 80% ()

vesper001

„Vodu! Vodu!“ „Voda! Voda!“ „JéééÉÉÉ!“ Na začátku si Indy hraje na „já jsem agent Bond, jenom nejsem blond“, po malé lapálii s letadlem, troše sáňkování a driftování se ocitne v indické vesnici, kde ho místní Klekí-Petra požádá, aby šel hledat jakýsi kámen, který jim někdo lohnul. Indy, který s sebou bůhvíproč vláčí uječenou pěnici a žlutého smrada, se nasáčkuje do paláce pubertálního maharádži, v jehož sklepě vesele paří strašidelně nasvícení sektáři, všichni do jednoho sjetí na mraky. Je fakt, že i Indy si z Kálí skoro nadělá do kalhot, s přihlédnutím k traileru z příštího dílu je ale zřejmé, že v jeho rychlou kremaci doufat nelze. Nehody i náhody mu tak hrají do karet, že by diváka ani nepřekvapilo, kdyby ho nakonec zachránil jelen se zlatými parohy. Jo a mimochodem, závěr druhého Indyho (s divochy a visutým mostem) je prakticky totožný se začátkem druhých Pirátů z Karibiku (s divochy a visutým mostem). ()

Seznamte se: paní Jonesová!

Seznamte se: paní Jonesová!

18.03.2007

Pro obdivovatele sofistikované krásy a výjimečného hereckého talentu Cate Blanchett je tu senzační zpráva: držitelka Oscara za Letce právě podepsala smlouvu na účinkování ve čtvrtém Indiana Jonesovi!… (více)