Indiana Jones a Chrám zkázy

• USA Indiana Jones and the Temple of Doom (více)

Indiana Jones se svým dětským společníkem Quanem prchají před čínským zločineckým gangem v doprovodu americké zpěvačky ze Šanghaje. K útěku použijí omylem letadlo, které patří právě šéfovi gangu, což se Indianovi a jeho společníkům nevyplatí. Piloti ze stroje vyskočí na padácích, když předtím vypustili z letadla všechno palivo. Hrozí katastrofa v podobě nárazu stroje do okolních hor. Indiana si však poradí. Společně se svými průvodci vyskočí z letadla v gumovém nafukovacím člunu, který je nejenom úspěšně dopraví na zem, ale díky tomu, že dopadne do řeky, je dopraví i do Indie. Indiana by nejraději pokračoval do Dillí a pak domů do Ameriky. Místní vesničané ho však požádají o pomoc v podobě záchrany vesnice. Vyznavači zla z nedalekého paláce ukradli totiž vesnici její kouzelný kámen, který vesničanům poskytoval ochranu a úrodu. Indiana se se svými průvodci do chrámu vypraví a zde brzy zjistí, že se ocitl přímo v hlavním sídle sekty Thuggů. Ti zde nejenom uctívají bohyni smrti Kálí, ale také zde v jakémsi tajném dole hledají poslední kouzelný kámen, který má dát jejich bohyni moc ovládnout celý svět. Indiana se zprvu snaží najít jak kámen nešťastné vesnice, tak zachránit dětské otroky, které Thuggové nutí v dolech rozbíjet kameny a hledat poslední kouzelný kámen. Velmi brzy jsou však Indiana i jeho průvodci Thuggy zajati a ti se z nich snaží udělat oběti své krvelačné bohyni... (TV Prima)

Pai-Mei

Spielberg asi zažíval slabú chvíľku, keď robil tento film. Keby bol film označený ako komédia, nepoviem ani slovo, ale ako dobrodružý film ma totálne sklamal. Až trápne komické a nereálne scény sprevádzajú takmer celý film. Jediný klad filmu je asi Harrison Ford, inak by som nedal ani 2 hviezdy. ()

HarlanWade

Napínavé dobrodružství, perfektně zvládnutá akce, jako vždy precizně zasahující Indy. Ale kouzlo série se kamsi vypařilo a ten plný počet dát zaboha nemůžu. Zkuste si pustit všechny tři díly za sebou a zhodnoťte sami. ()

Kubi21

Je to můj nejmíň oblíbený film s Indym, ale pořád je to o parník před všemi těmi pseudodobrodružnými filmy, které hlavně po Indianovi, chtěli na tuhle vlnu navázat. Je to pořád nabušená jízda, ale mám trochu problém s motivací Jonese, proč šel do chrámu v Pankotu. Vždy se plahočil, aby zachránil někoho blízkého, ale kvůli dětem z celé vesnice? Je to kladný hrdina, ale taky tak trochu hajzlík, který jde hlavně za štěstěnou a trochu tou slávou. Stejně jsem ale ochoten koukat na Indianu Jonese pořád dokola a připraven přijmout jakoukoli další výpravu do tohoto světa plného dobrodružství. ()

hackstolle

Vzhledem k tomu, ze je to prvni Jonesovka, kterou jsem videl, nemohu dat mene, nez pet hvezd. Ten zazitek je proste nezapomenutelny. ()

Vanguard77

Mně prostě Chrám zkázy nesedl. Dám tři hvězdičky protože je to pořád Indy, ale jinak pro mě zcela jistě jeho nejslabší filmové dobrodružství. ()

sefa

Hlavní ženská role po všech stránkách mnohem horší než v jedničce (vzhled, samotný výkon i celkově její postava), zato Indyho pomocník ztvárněný výborným asijským hercem byl o hodně, hodně zábavnější než v díle prvním. Harisson je pořád stejnej drsňák, hudba stejně excelentní, to samé platí o akčních sekvencích a suchém humoru. Dokonce bych si troufl tvrdit, že atmosféra je o chloupek tajemnější a děj až na pár scén možná poutavější . Ve výsledku se Chrám zkázy může směle měřit se všemi ostaními díly a rozhodně bych neřekl, že je nejslabším z celé série. Jednoznačná 5hvězdičková záležitost. ()

bloody21

zbožňuju scénku v paláci, když se začnou podávat ty nechutný jídla :D, chlazené opičí možečky, polívka s očima, hadi no není nad pořádnou večeři:) ani jsem nevěděl že to režíruje spielberg ()

Aiwn

Původně se mi tento díl série líbil nejméně, ale po určitém čase jsem se ujistil o opaku. První a třetí díl nepřekoná a i přes větší množství negativních prvků se mi Chrám zkázy líbí mnohem víc než poslední Království křišťálové lebky. Film sice částečně čerpá ze slávy předešlé archy, ale pořád v něm zůstal duch původního Indiany Jonese. Čtvrtý díl naproti tomu je už trochu unavený, i přes vcelku dobrou kondici Harrisona Forda. Tady si herec opravdu zahrál opravdového Indianu Jonese. Jako trochu větší negativum se může zdát temný děj první poloviny filmu, který završí vytrhnutí srdce. Ovšem druhá polovina tu první patřičně zpravila. Ale i tak je zde zastoupeno mnoho jiných vtipných scén, herecké obsazení znovu skvělé, Kate Capshaw hraje výborně, takže Steven Spielberg ve spolupráci s tradičně famózní hudbou Johna Williamse to tedy dokázal. I druhý díl slavého archeologa se nezapomenutelně zapsal do dějin dvacátého a dvacátéhoprvního století, který nic nemůže překonat! ()

anyonecek

Další pokračování Indiana Jonese, které mí přišlo o něco slabší než 1. díl, ale stejně hodnotím za plný počet, protože je to pořád nadprůměrná klasika oproti většině novejších filmů. Napětí a akce od začátku až do konce, děj se nezastavil ani na chvíli a krásné 2 hodiny koukání. ()

helrohir

Pokračovanie Indiana Jonesa je opäť skvelou zmesou akcie, dobrodružstva a humoru. Harrison Ford nestratil ani štipku z jeho charizmy, ktorá ho zdobila v Dobyvateľoch stratenej archy, Spielbergova réžia je opäť vynikajúca a John Williams exceluje. Trochu mi vadila príliš uškriekaná Kate Capshaw a taktiež malý Číňan, ktorý bol do filmu akoby nasilu vtlačený, aby film zabodoval aj u detských divákov, čo je však v protiklade s temným vyznením filmu. Celkove je však tento film vynikajúce dobrodružstvo bez výrazne slabších miest a s niekoľkými nezabudnuteľnými scénami (hostina:). To najlepšie z príbehov o Indiana Jonesovi však malo ešte len prísť... ()

Queendom

Tak se teď hezky všichni přiznejte, že z nostalgickejch vzpomínek na pěkný dětství jste to tady vyhajpovali, ale teď, ve zpackaný dospělosti jste se u toho nudili k smrti jako já! ()

kubas369

Asi nejslabší Indiana Jones ( dokonce i horší než mnohými kritizovana čtyřka) přesto je to pořád "ten" Indiana Jones. ()

kubilov

Nepříjemné prostředí, méně vtipu, zajímavé postavy nahradily postavy dementní a příběh taky hodně utrpěl. Z mého pohledu naprosto zpackané pokračování povedeného filmu, které mě nebaví a nevzbuzuje ve mě téměř žádný zájem.Ovšem abych jen nekritizoval, tak některé scény jsou přeci jen povedené, bohužel je jich zoufale málo. ()

Wooke

Indiana mi vážne chýba. Chrám skazy bol na svoju dobu vážne bravúrne dielo a je mi smutno z toho, ako sa všetci snažia napodobniť nenapodobniteľné. ()

Brano

Najhorší z celej série, strašné slabý film. Nudný príbeh s nie príliš oslnivým prostredím, nacisti sa mi do tohto filmu hodili viac. Vtipné momenty, ktoré boli v jednotke už len ťažko hľadať v pokračovaní a ta jačiaca ženská po chvíli začne poriadne liezť na nervy. Celkové herecké obsadenie okrem Forda je strašné. 1 * za dobré vizuálne efekty na tú dobu a pár dobrých scén. ()

donnovann

Chrám nenabízí divákovi nic nového, rozhodně ale nenudí. Hodně vtipných momentů a opět ani na chvíli divákovi nedá vydechnout. Musel jsem dlouho přemýšlet ale dobyvatelé jsou lepší pouze o chloupek. ()

Patches1984

Pro mě nejslabší ze všech tří původních Indiana Jonesů. Ani vlastně moc nevím proč. Akce je dost, některé scény jsou už klasika a ani zápletka není úplně blbá, ale prostě mě to nějak nechytlo. Plus místy poněkud trapné dialogy. Ale pořád jde o hodně kvalitní dobrodružnou komedii. 7/10 ()

Seznamte se: paní Jonesová!

Seznamte se: paní Jonesová!

18.03.2007

Pro obdivovatele sofistikované krásy a výjimečného hereckého talentu Cate Blanchett je tu senzační zpráva: držitelka Oscara za Letce právě podepsala smlouvu na účinkování ve čtvrtém Indiana Jonesovi!… (více)