Vítězové a poražení

• USA Any Given Sunday (více)

Klubu miamských Žraloků, které vede stárnoucí trenér Tony, se poslední dobou příliš nedaří. V zápase s minnesotskými Delfíny jsou zraněni oba quarterbackové a trenér musí poslat na hřiště zcela neznámého mladého černocha Willieho Beamena, který se okamžitě po nástupu pozvrací. Podaří se mu sice touchdown, ale vinou Tonyho taktické chyby mužstvo opět prohraje. Tony se potýká nejen se špatnými výsledky, ale také s tvrdou majitelkou klubu Christinou Pagniacciovou. Netají se před ním, že se chce zbavit vynikajícího, ale stárnoucího Rooneyho stejně jako odepsaného černocha Lavaye. Při dalším zápase se sice Beamen opět pozvrací, potom se však neobvyklým způsobem hry postará týmu o první vítězství po dlouhé době. Rooney sice stále patří k oporám mužstva, ale cítí se unavený a chce s fotbalem skončit, což s nelibostí nese jeho manželka Cindy, která odmítá pochopit jeho vyčerpání. Fotbalová asociace hodlá zahájit kárné řízení s Christine kvůli nekalým obchodním praktikám. Blíží se poslední zápas a Tony promlouvá v šatně k hráčům, ve snaze vyburcovat je k maximálnímu výkonu. Jeho projev přeroste v osobní zpověď a úvahy o filozofii hry, které trenér věnoval celý život. (TV Nova)

Stanix

Jeden z nejlepších sportovních filmů, jaký jsem kdy viděl se sqelým výběrem herců jež koučuje sám veliký Al. Jaká škoda, že se jedná zrovna o americký fotbal, který opravdu vůbec nemusím. Pro fandy tohoto sportu ale musí být tenhle snímek zákonitě kultem. ()

Hisnuklusi

Další z nabubřelých hoven. Film je od začátku až do konce šedivě mdlý a to je to jediné, co Americký fotbal není. Záběry ze zápasového prostředí jsou pak čisté zlo, z kterého tak maximálně bolí hlava. Nechápu, jak může někdo třeba u Světel páteční noci mluvit o roztřesené kameře a pak dát tomuto pět hvězd. A Pacino nevypadal jako kouč fotbalu, ale jako mafián. Fakt nevím, jak to měl napsané, ale zahrál to podle mě špatně. Podle mě dobré tak pro lidi, co o tom nic neví. ()

Oudee33

Režijní rukopis je přímo hmatatelný. Stone nabídnul to své... a prodal to dobře. V počátku celkem zbrklá klipovina se naštěstí změnila v solidní a přehledné drama s vychytanými charaktery hlavních zúčastněných. Hlavně Diaz, kterou nejsem zvyklý vídat v takovéto rovině, zahrála za jedna. 75% ()

Rimland

Z toho minima co vím o americkém fotbalu jsem usoudil, že při řádných výkonech se jedná možná o nejtaktičtější, smysl postrádající prasárnu která ve světě sportu vznikla. To mi nicméně nijak nebránilo v tom si tenhle snímek užít. I když příběh není kdovíjak chytlavý či originální, herci jsou parádní, střih je super a hudební složka je par excellence. Vychutnal jsem si to od začátku až po závěrečné titulky a v rámci Stoneovy tvorby to rozhodně řadím na ten lepší konec pomyslné škály (vedle Salvadoru a Čety). Viděn director´s cut. ()

marlon

Pre mňa osobne jednoznačne a bez všetkých pochybností najlepší športový film - réžia strhujúca, tempo závratné, atmosféra vybúchaná, herci "par excellence", takže pasáž filmu "no problémo". Stoneova schopnosť preniknúť do problematiky a na tak malom priestore priblížiť divákovi jej podstatu je jedinečná a následovania hodná :-) Ako fanda amerického futbalu oceňujem predovšetkým jeho cit pre detail a momentum, vďaka čomu sekvencie, ktoré sú v tomto taktickom a silovom športe kľúčové, necháva vyniknúť, naopak tými "podružnými" (avšak neraz komplikovanými) diváka príliš nezaťažuje. Snáď v žiadnom inom športe neplatí bojové heslo "jeden za všetkých, všetci za jedného" tak priliehavo, ako práve v americkom futbale. Team je doslova len taký silný, ako jeho naslabší článok. "Šachy v zbrani", v ktorom je určujúca myšlienka a taktika, zatiaľ čo sila je "len" prostriedkom na dosiahnutie cieľa, túto pravdu len zvýrazňujú. Po vzhliadnutí filmu si ju asi nepripomenul len Steamin Beaman. No a čo na záver? Hra je zosobnením amerického sna, v ktorej môže hrať a vyhrať každý! Povznášajúce a inšpiratívne je aj nepísané logo tohto skvelého športu - "Winning isn't everything; it's the only thing!" - a o tom aj celý film je :-) ()

Blutarg

Spolu s filmem Draft Day je to nejlepší film o americkém fotbalu. Al Pacino, Diaz a Foxx to sehráli dobře a je tam i krásně vidět kromě akční hry i to zákulisí nejsledovanější ligy v USA :) ()

Shitonit

4 hvězdy ? pět hvězd ? Asi fakt pět. Nejsem sport fanda, nepoznám balón od puku. Tenhle film není jen o sportu. Je to o tom posraným světě kolem sportu. A asi je fuk, jestli se jedná o americký fotbal, nebo o co jiného. Svět je zkaženej, a padá po hlavě do prdele. A buď se z toho posereme každej sám, nebo se z těch sraček vylížeme jako tým. No a jako tým fungovala asi celá ta parta co dala dohromady tenhle film. A to takovým způsobem, že jsem seděl, nedutal, vnímal, a cítil jsem se jako součást toho týmu. Hovno filmům rozumím, ale tenhle mě jebnul přímo do srdce. P.S.... a fakt super bylo, jak si Al Pacino úplně nakonec se všema vytřel prdel !! ()

Knor

Naprosto peckovej film, kterej perfektně šlape. Všechno a všichni se tu točí jen kolem fotbalu a na hru samotnou je tu nahlídnuto jak ze hřiště, tak ze zákulisí tohoto sportu. Herci jsou perfektní a na délce 2 a půl hodiny tu nebyla jediná zbytečná nebo nezajímavá scéna. Vynikající sportovní drámo. Můžu jen doporučit. ()

King.D

Stoneovo opus magnum na téma americký fotbal. Této hře nerozumím, přesto se na filmy s touto tematikou dívám rád, ať už jde o komedii nebo drama, ale nic z toho co jsem kdy viděl, se nedá srovnat s „kvapíkem Beamenem“. Jde o ten široký pohled na věc, kde nevidíme jen vzestup a pád (pád a vzestup) jedné postavy, ale celý kolotoč, který se točí nezávisle na tom. Stone zde dokáže neuvěřitelně pracovat s postavami, kdy vám stačí jedna scéna, abyste poznali, kdo je co zač. Za to samozřejmě patří zásluhy i hercům, jakoby jim postavy byly napsány na míru. Kromě již tradičně vychvalovaných hlavních postav mohu pochválit třeba McGinleyho a Eckharta. Vše ještě vyzdvihuje skvělý český dabing a výborný soundtrack. ()

playboy_05

Po letech odkladani jsem se konecne dostal i k tomuto skvostu. I pres delku svizny a velice zajimavy snimek. Mozna jeden z vubec nejlepsich ze sportovniho prostredi. Brilantni Al Pacino a Jamie Fox. ()

Bezda22

Takže v první řadě naprosto dokonalá hudba. Kamera, akce, herecký výkony, příběh, to všechno bylo moc dobrý. Jediný, co mi schází do pátý hvězdy je to "něco", co by mi způsobilo ten pocit, že mi ten film kromě strojově perfektní práce něco dal... 80% ()

Emafera

Nikdy jsem to kolektivní šílenství, co je součástí většiny sportů, tak úplně nepochopila. Nechat se zmrzačit kvůli sportu a obětovat všechno - stojí to za to? Někomu zřejmě ano. Film je trochu zidealizovaný. Dovolím si tvrdit, že realita je daleko horší (úrazy, drogy, pomíjivost slávy, úspěch, co stoupne do hlavy, narušení vztahů). Přesto je to zajímavá a poučná podívaná. ()

MaJes

Asi najlepší film so športovou tematikou, výborné nasadenie, tie výkony hercov (Al Pacino, Cameron Diaz) a nehercov (profesionálni futbalisti) a od tohto filmu sa OLIVER STONE zaradil medzi mojich obľúbených režisérov, jednoducho tá réžia nemala chybu, strih bol tiež tutti-to nekonečné, rýchle striedanie záberov, tak to už hej, výborne to stupňovalo dej. ()

LukeSharp

Jeden z nejlepších sportovních filmů vůbec.O americký fotbal jsem se nikdy nezajímal,ale tohle mě vtáhlo od první vteřiny a pustilo dlouho po závěrečných titulkách.Atmosféra naprosto špičková,fantastická hudba,herecké výkony bravurní,Oliver Stone..tak tady asi nemusím nic dodávat.Prostě paráda.95% ()

Malcek

Až na mírně přehnanou délku filmu jsou Vítězové a poražení mimořádným diváckým zážitkem. Al Pacino je tradičně přesvědčivý, pod Stoneovým vedením se jím nenechává zastínit ani Cameron Diaz, která si tímto snímkem připisuje do své filmografie další výraznou roli. ()

Asdas

Ako na Americkom futbale.....Audiovizuálna mašinéria podporovaná skvelými hereckými výkonmi a strihačom ,ktorý sa zjavne musel zabávať.Stone je asi obrovským fanúšikom tejto hry ...."ŠPORTOVÝ MATRIX".... ()

Fozzy

Výborné sportovní drama s Alem v hlavní a pro něj netradiční roli. Nejsem ale proti. Nebýt katastrofálního českého dabingu bych dal 5*. ()