Neo je, poté co se mu podařilo zastavit několik chobotniček pouze silou vůle, v hlubokém bezvědomí a odpočívá na lodi vedle dalšího záhadného pacienta, který jako jediný přežil nepovedený protiútok zionských lodí. Kapitán lodi muže podezírá ze zrady a nemůže se dočkat, až se probudí, aby ho mohl vyslechnout. Morpheus a Trinity si dělají starost o Nea. Jeho stav totiž mnohem více než bezvědomí připomíná stav člověka připojeného k Matrixu, přestože zjevně připojený není. Nedbají pochybovačných názorů kapitána a vydávají se do Matrixu, aby si nechali poradit od Vědmy, co se Neovi stalo. Ta jim prozradí, že chobotničky nevyřadil z boje náhodou. Jako vyvolený má obrovské schopnosti, které zatím dokáže plně ovládat, navíc není nijak omezen hranicemi mezi jednotlivými světy. Díky střetu s chobotničkami se nedopatřením dostal do pasti mezi skutečností a Matrixem. Posádka lodi mezitím objeví Niobe a její nepojízdnou loď, kterou uvede znovu do chodu. Velitel zionských obranných sil Lock o tom nemá žádné zprávy a považuje všechny tři lodě, které zůstali mimo Zion za ztracené... (TV Nova)

CinemaRanger

Po technické stránce nemám co vytknout. Techno hudba perfektní a vizuální efekty úžasné. Ale po příběhové stránce slabota. Ani mě to nevtáhlo do děje. První půl hodinka v Matrixu fajn, pak přijde tak 45 minut nudy a je souboj se stroji. Bohužel bitva není epická a ani příliš nenadchne. Nejlepší je finální souboj mezi ,,The One" a Agentem Smithem, který by sám o sobě byl za plný počet. Uzavření docela ucházející a jsem zvědav, co se bude dít ve čtyřce. ()

Radiq

Trojky mám rád, ale spíš jako kozy než jako pokračování. Na to, že se to jmenovalo Revolutions, to revoluční moc nebylo - spíš opakuje to, co známe z předchozích Matrixů. Ty roje sentinelů s chapadlama jak s hadicema od sprchy, připomínající spíš hmyz než stroje, to bylo hodně přes čáru - za prvé šly najednou nějak jednoduše zničit, za druhé v tom množství by celou bitvu vyhráli v okamžiku a za třetí, nedívalo se mi na to hezky. Plus samozřejmě hromada dalších nesmyslných věcí. Než se stroje dostaly do Siónu, tak to ještě nebylo tak hrozné, ale pak ty digitální (pro někoho) orgie, to se někdo nechal moc unést. Vyvrcholení trilogie tak na mě spíš působilo jako ochabnutí. ()

COF_666

Třetí díl sklouzl na post jakési "normální" sci-fi. Duch původního Matrixu je sice zachován ale ona podmanivá atmosféra mizí v nedohlednu. Revolutions je ale určitě nejakčnější díl a bitva o Sión je opravdu výborná. Zklamal mě ale poslední souboj od kterého jsem si sliboval víc. Celkově je třetí díl poněkud slabým zakončením celé tak velkolepé série. Lepší tři hvězdičky si ale i tak zaslouží. ()

fantoci

Když jsem byl v pondělí na Matrixu s přítelkyní, říkal jsem si jestli mám víc film jen vnímat nebo se ho snažit pochopit. Nemyslím, že bych nějak moc nechápavý, ale tentokráte jsem si chtěl prostě užít všechny ty triky a scény naplno. Takže jsem prostě ignoroval všechny filosofické otázky, které se mi honily hlavou a vnímal čistě jen děj a výborné scény. Moje přítelkyně si zvolila úplně opačnou strategii. Snažila se ihned na všechno přijít a tak jsem několikrát během filmu slyšel : Proč....., a: Jak t, že......., a: Kdo je........, z čehož jsem usoudil, že se ztratila ve víru otázek a byl jsem rád, když pochopila, že během filmu ji to prostě vysvětlit nemohu.Ta dobrá věc na tom byla, že jsem se mohl zase nerušeně dívat na film, ta špatná, že jakmile film skončil ukrutně jsme se pohádali ohledně smyslu některých scén a dialogů, takže vám radím, pokud nemáte totožné myšlení jako váš partner, tak na Matrix nechoďte spolu, protože je to tak výbornej film, že by byla škoda, aby jste si ho neužili. Prostě tam běžte a jen si sedněte a dívejte se. Nesnažte se nic pochopit hned, protože nakonci se vám to všechno vyjasní ()

Triple H

Hodnotím pokračovania ako celok. Bratom Wachovským sa podarilo niečo unikátne a svoje miesto vo filmovej histórii majú isté. Päť hviezdičiek by som dal predovšetkým za samotný koncept tejto trilógie - jednoznačná inšpirácia japonskými anime (v pokračovaniach posunutá ešte o PEKNÝ kus ďalej), biblický podtón, súboj fatalizmu so schopnosťou sám určovať svoj osud, atď. No je toho dosť do čoho sa zahryznúť. Finálne prevedenie však bohužiaľ niekedy pokrivkáva a to tak že nie málo. Pátos a romantika boli v jednotke úplne akurát, ale v pokračovaniach dorástli oboje do neznesiteľne otravných rozmerov. Rovnako aj mnohé dialógy už boli také drevené, že scenár musel už pri listovaní praskať. "Trvalo mi 10 minút kým som si zaviazala jednu topánku."-- no ako nehnevajte sa na mňa, ale to už je moc. :-D Aj herci tu majú svoje slabšie chvíľky - vrátane dovtedy nezlyhávajúceho Huga Weavinga (jeho "MU HA HA HA" mi evokovalo Doktora Zloducha z Austina Powersa) a o "plačúcom" Reevesovi pomlčím. Je to celkom škoda, lebo keby sa vyhádzalo kopec balastu a dotiahli dialógy, mohlo to byť na čistých päť. Takto sú všetky dobré nápady vyvažované jneúmerne dlhou stopážou (t.j. film je občas nudný) a nezvládnutým patosom či hereckými výkonmi. Ale apríklad záverečný súboj je strhujúci, ako aj jeho vyvrcholenie a znova - myšlienka za tým celým sa mi páči, ako aj neskrývaná ambicioznósť celej veci. Ako pri Reloaded- snaha sa fakt cení. ()

Doudis19

Oba díly jsem shlídnul bezprostředně po sobě, tudíš je beru, i hodnotím jako celek. Po fascinující jedničce se lehké zklamání dalo očekávat, a taky že se dostavilo. Závěrečný dvojdíl překvapivě hodně ztrácí v opravdovém světě který je jak v Reloaded tak Revolutions pouze zárukou prázdných dialogů a hlavně nudy. To sice neplatí pro nabušenou, finální řežbu se Sentinely, ve které hrdinům odpustíte i nějaký ten trapně pronesený, rádoby hecující blábol, ale co podle mě srazilo vaz Matrixu nejvíc je ten konec. Já ho prostě nezkousnu. :-( Nemužu se zbavit dojmu, že si takovej projekt, jako je sám legendární Matrix, zaslouží daleko kvalitnější a propracovanější rozzuzlení. Všechno je tak promakaný, čekáte pravou svíčkovou na závěr a dostane se vám leda tak mletý.. ()

filmmovier

Po chvalitebné jedničce a vynikající dvojce přišlo něco, co se ani nedá popsat. I trojka má úchvatnou výpravu a triky, na tom se nic nemění, ale s dějem je to už horší. Po dvojce už jsem sice nic lepšího ani nečekal, ale že to dopadne až takhle blbě... No dobře, zas tak votřesný to není, ale mohlo to být zvládnuto lépe. Ale ten úplný konec už dokonalý je, to zas jo. Ale rozhodně je to nejslabší díl série. ()

LeoH

Čistě řemeslně (vypravěčsky, trikařsky atd.) bez debat zdařilejší než dvojka, třetí hvězdičku ale dát nešlo kvůli nedozírnému rozčarování z toho, na jaký nanicovatý myšlenkový pšouk, na jak tuctovou militaristicko-melodramatickou slátaninu tu byl promrhán potenciál přelomového prvního dílu i komplikovaného fikčního světa úplně zbytečně zkonstruovaného v druhé části a jak se z poselství o síle nespoutané individuality v každém z nás postupně stalo protivné stádotvorné elitaření. Duchovno přeci nespočívá v tom, kolik odkazů na Bibli a východní filosofie si do filmu natahám, ale kolik nového toho pak vrátím světu zpátky – zde nula celá nula nic, jen nabubřelý šestákový heroismus (a ne že bych tomu nedal opakované šance a ne že bych ve snaze zjistit, co tam je a já to nevidím, nepřečetl hory fandovských traktátů – všechno bohužel samoúčel zahryznutý do vlastního ocasu). ()

Lachtaan

Matrix je jednou z těch sérií, kde jsem po úžasné jedničce vůbec nepřemýšlel nad tím, že by její pokračování nebyla stejně skvělá. Navazující Reloaded se téhle myšlenky zdařile držel, bohužel ale ještě přišlo na Revolutions, u kterého odmítám být shovívavý. Veškerá precizní práce s počítačovými triky a na oko lahodícími bojovými sekvencemi byla nahrazena předigitalizovaným bordelem, kde se bortí kus vesmíru, který nikoho vlastně nezajímá. První i druhý Matrix jsem si zamiloval zejména pro ty pasáže, díky kterým tuhle sérku zná celý svět. Třetí část se už velmi neúspěšně přiživuje na jejich slávě. [viděno na Netflixu 22.6.2020] ()

Motinski

Všetky hlboké myšlienky s ktorými sa prvé dve časti pohrávali sa tu definitívne zmenili na pseudokecy. Hlavne v prvej cca hodine. Tá asi ani nemusela vzniknúť a zvyšok sa mohol nacpať do Reloaded, s tým že by trochu ešte zamakali strihači. Ide určite o najakčnejsi diel, bitka o Zion je parádne natočená a aj Neo vs. Smith vol.2 bavilo. Po väčšinu času som bol príjemne nedočkavý ako to celé skončí takže pozornosť si film udržať vedel. Je aj vidieť že sem naliali najviac peňazí, ale ako uzavretie príbehu ma Matrix Revolutios sklamal. Je divne vypointovaný, necháva veľa otáznikov čo sa pri tak veľkých sériách nestáva. Nie je to zlý film, no je rozpačitý a z trilógie najslabší. ()

Honzíno

Pro mě nejslabší zážitek trilogie. Ne, že by to bylo něco strašného, ale oproti u mě 100% prvním dvoum dílům hodnocení klesá. Největší rozdíl u mě tvoří fakt, že jsem nenalezl scénu, kde bych zůstal jenom čumět (jako v předchozích dílech - viz moje komentáře u těchto snímků). Vše je řemeslně skvělé, skutečné. Triky nemají slabší místo ( to třeba v Reloaded digi souboj Neo-Smithové budiž odpuštěn). Ale prostě tomu něco chybí. Závěrečný monstrózní souboj bych o něco zkrátil, tolik mě nepohltil. Avšak vlastně průvodní obsah, role Nea, jehož stroje potřebují na Smithe mě moc potěšil a hlavně vyústění se povedlo velice. Dohoda, příměří, žádný vítěz. I když místy se finále jeví trochu spiritistické (úmrtí Trinity, slepý Neo v realitě). Ale zase ta závěrečná scéna s vědmou - BOMBA. Jenže mě nudila bitevní stránka. Souboje Lidé versus stroje v Sionu neměli kouzlo, hutnost. Jak to říct. Solidní výústění mé ultraoblíbené trilogie (s naprosto dokonalým námětem), o poznání velkolepější než první dva díly. 80% ()

Qitek

Tolik otázek...  Ne, že by mě zajímala, už toho rádoby pouťového filozofování bylo přeci jen dost ve dvojce, nicméně tady už to doslova vyčerpává. Hlavně musíme věřit! Matrix byl pro mne dlouhou dobu akční modlou. Reloaded byl maximálně slušným zalepením rány, že něco takového už člověk v akčním žánru nespatřím (zároveň byl hořkou pachutí velkého digitálního humusu), ale minimálně mě navnadil na Revolutions. Hlavně musíme věřit! Nesmí se mi tedy nikdo divit, že po fantastické jedničce a průměrné dvojce přišla (s obavami vyhlížená) trojka. Velkohubost! Mesiášství. Velká ramena. Hlavně musíme věřit! Film Matrix Revolutions se tváří jako luxusní večeře, jakou jste nikdy neochutnali. Jídlo tak chutné, osvobozující od zavedených přísad a koření. Inspirativní. Objevné. Delikátní. Průkopnické. Inteligentní. Nemám vůbec žádný problém s tím, že Revolution už jen prostě jede a nikde se nemotá. Wachowsky brothers křičí do ucha - VĚŘÍŠ? MUSÍŠ VĚŘIT! Ok. Obávám se, že díky Reloaded, Revolutions už nebudu Matrix již nikdy víc uznávat, až jednoho dne zanikne i skvělý pocit z jedničky. Wachowski zničili krásnou mytologii. Kill me ()

Mrkvič

Místy parádní uzavření příběhu, místy ale zase pitomé a nudné. Debatní kroužky mají hodně blízko fylozofování z jedničky. Souboje mají bohužel zase hodně blízko dvojce. Naštěstí převládá to první a tak většinu času Revolutions vypráví příběh, kterým to všechno začalo. Neo a jeho úloha ve válce strojů s lidmi. Agent Smith je pořád výborný a velkolepé finále podtrhuje úžasná hudba. Jen je škoda, že se do toho zase pletl nějakej pleps, a že souboje postrádaly osobytost. ()

skrblik007

The Wachowski opus vrcholí ve všech rovinách - v té dějové osudovou bitvou lidstva (potažmo Neovo skoncování se Smithem), v té filozofické pak postavením na hlavu všeho, co nám bylo v předchozích dílech předloženo. Těžko k tak náročnému dílu (myšlena celá trilogie) zaujmout stanovisko. Snad jen... je to intelektuální i audiovizuální jízda, kterou si člověk jednou za čas rád zopakuje. ()

BROKEN_

Kdybych tento díl bral čistě dle oblíbenosti, jednalo by se o můj nejoblíbenější díl celé trilogie. Miluju boj lidí proti strojům. Je to vizuálně i dnes ohromující. A závěrečný souboj Nea se Smithem je pro mě, jako fanouška Matrixu úžasný zážitek i na několikáté zhlédnutí. Miluju to a už se nemůžu dočkat, co Lana předvedla u čtvrtého dílu. Ať už to, ale dopadne jakkoliv, tak mi pohled na tuhle trilogii nikdo nikdy nezmění. 9,5/10  :-) ()

kurcatovium odpad!

ODPAD! Ať se mi nikdo nesnaží tvrdit, že byl Matrix od počátku zamýšlen jako trilogie, nebo ten nešťastník skončí s vlastní hlavou ve vlastním pozadí! Tenhle film je jeden z nejdebilnějších, nejnudnějších a celkově nejpitomějších, jaké jsem kdy viděl! Wachovští se zbláznili, že TUHLE OSTUDU pustili do světa... ()

uhlajz

Matrix by si zasloužil lepší zakončení. Mašlenka už téměř ustoupila stranou a na řadu přišly pouze a pouze efekty. Nejprve jsem dal 3 hvězdy, ale ve srovnání s průměrnými akčními béčky je to přece jen o trošku lepší... ()

Wachowští se vrací k Matrixu?

Wachowští se vrací k Matrixu?

04.03.2014

Studio 20th Century Fox se brzy vrhne do natáčení třech pokračování Avatara a u Disneyho chystají první ze tří nových epizod Star Wars. Velké sci-fi filmy jsou zkrátka v kurzu a pozadu nechtějí… (více)