Neo je, poté co se mu podařilo zastavit několik chobotniček pouze silou vůle, v hlubokém bezvědomí a odpočívá na lodi vedle dalšího záhadného pacienta, který jako jediný přežil nepovedený protiútok zionských lodí. Kapitán lodi muže podezírá ze zrady a nemůže se dočkat, až se probudí, aby ho mohl vyslechnout. Morpheus a Trinity si dělají starost o Nea. Jeho stav totiž mnohem více než bezvědomí připomíná stav člověka připojeného k Matrixu, přestože zjevně připojený není. Nedbají pochybovačných názorů kapitána a vydávají se do Matrixu, aby si nechali poradit od Vědmy, co se Neovi stalo. Ta jim prozradí, že chobotničky nevyřadil z boje náhodou. Jako vyvolený má obrovské schopnosti, které zatím dokáže plně ovládat, navíc není nijak omezen hranicemi mezi jednotlivými světy. Díky střetu s chobotničkami se nedopatřením dostal do pasti mezi skutečností a Matrixem. Posádka lodi mezitím objeví Niobe a její nepojízdnou loď, kterou uvede znovu do chodu. Velitel zionských obranných sil Lock o tom nemá žádné zprávy a považuje všechny tři lodě, které zůstali mimo Zion za ztracené... (TV Nova)

rakovnik

Výborné vyvrcholení parádní sci-fi. Krásné triky, bombastické napínavé boje a pohledné duely se SUPER(man) finále. Ale stejně je mi pan Smith sympatický mnohem více, než vědma. ()

Petoss1

Ešte viac prehnanejšie, nudnejšie a celé je to už len tupý výrez tak dokonalého prvého dielu a tento film nezachránila ani úžasná obrana Zionu. 65% ()

cariada

Na můj vkus až moc přetrikováno , a příběh je už hodně slabý. Místy tam hlavní hrdina dlouhých x minut vůbec není. Samotný Matrix tam skoro vůbec není a je to celý o válce strojů a lidí a následným míru. Tenhle typ filmů je sice hezký na pohled takový to pozlátko, ale to je asi tak všechno. ()

O´Neill

Třetí díl je nejslabší z celé série, a taky nejpomaleji utíká. Zatímco první dva utekly jako voda, třetí se trošku táhne. První hodina filmu je zasazena čistě jen na Zion, druhá polovina je nadruhou stranu akce od začátku až do konce. Finální bitka, jak s sentinely, tak především Neo vs. Smith, je opravdu našlapaná, a perfektně vizuálně zpracována. Stejně jako v předchozích dílech, vynikající soundtrack, za ten by si trilogie zasloužila oskara, perfektní triky a ve trojce i efekty. (které v předchozích dvou dílech moc nebyly vidět) ()

Attta

Je to jako s jídlem. Mátě obrovskou chuť na steak a uděláte si rovnou tři. První vám chutná nejvíce, druhým zaplníte zbytek prázdného místa v žaludku a třetí už nedojíte, protože jste plní. Film si stále drží svůj nadstandard a určitě jej nechci zbytečně potopit, ale asi to je opravdu jak s tím steakem. ()

rogerkint

matrix je výborná ukázka problému plánované série- s každým dalším dílem jde kvalita stále níž. scénář by tentokrát stačil na 10 minut a ani natahování ukrutně dlouhou bitvou lidí a strojů to nezachrání. dále mě velice zaujal patos- stejně velký jako ego tvůrců a přesto jakoby o mne ani nezavadil. a dialogy? proboha jaké dialogy? ()

starbrejkr

Smutné a hodně slabé zakončení série. Po epochální jedničce a celkem nabité dvojce přišlo opravdu hodně slabé a řekl bych, že i do prázdna vyznívající zakončení. Maximalistický děj ostře kontrastuje s komorním a především podivným koncem - právě konec celého filmu pro mě byl největším zklamáním. ()

dubinak

Pro mě s ohledem na předešlé dva díly totální zklamání na entou. Přesně tenhle typ sci-fi nesnáším. Příběh asbolutně opustil tu Matrixovskou skořápku, kterou si snažil až doposud zachovávat. Třetí díl má být gradace celé války strojů se Sionem, ale touhle formou to fakt nemusím. Pro mě nudná nezáživná přehlídka digitálních efektů a nových nesympatických postav. Jediné, co mě na Revolutions těšilo, byly ty poklidnější scény, které se netýkaly obrovských bojů a neodehrávaly se v lodi. Vážně obrovské zklamání. V posledním díle bych raději uvítala ty dobře známé řečičky, které vládly jedničce a ne až takovou CGI jízdu. Škoda. ()

C0r0ner

Velmi důstojné završení trilogie, která lidem ukázala, jak by se mohl zrodit Skynet. Viděl jsem film o filmu a musím říct, že závěrečný souboj mezi Smithem a Neem je naprosto neskutečná paráda z hlediska tvůrců a následně i diváků. Bitva o Zion naprosto geniální. 95% ()

PEEPA

1* za to, ze to ma v nazvu slovo "Matrix" a 2.* za souboj Nea se Smithem. Jinak je to silena limonada s prehrsli silene chaotickych a "bombastickych" akcnich scen. ()

iommi

Solídna odychovka, ktorá trošku prinúti rozmýšľať (toho kto chce). Tá štvrtá je ale len za Mech-Warriors. ()

asinus

Nic jiného si v mých očích Matrix nezaslouží. Neříkám, že je to nějak dokonalé, ale bomba to je určitě. ()

pakobylka

----- "Síla Vyvoleného sahá až za tenhle svět. Táhne se odtud až tam, odkud vzešla." ----- Až po letech jsem se dokázala podívat na druhý a třetí díl Matrixu bez přehnaných očekávání a s respektem k představám jeho duchovních otců. Prodělal sice zřetelný posun od nezpochybnitelné logiky a uceleného schématu prvního filmu, jenomže původní Matrix byl něco jako zázrak - a zázraky, jak známo, se stávají jenom zřídka, přičemž pravděpodobnost, že se zopakují, je jen mizivá. Navzdory nelogickým drobnostem příběhu zůstala vnitřní síla a energie atomové elektrárny, takže v zásadě mi zbyla jen jedna vážnější výhrada - nepřehlédnutelná a nepochopitelná hrubka, která se týká samotné bitvy o město Zion: Představte si, že ovládáte ohromné monstrum, boje (a všeho) schopného robota, a přitom vás nechrání vůbec žádná kabina ani cokoli jiného, co by ji mohlo nahradit ... Zato Město strojů se všemi detaily působí pořád stejně strhujícím dojmem ... Neo svou bitvu dobojoval, podal nezvratný důkaz o tom, že cesty Vyvolených nejsou pro každého - a vy se s trilogií o Matrixu srovnejte, jak umíte. ----- !!! MOŽNÝ SPOILER !!! ----- Já jsem - kromě jiného - oželela modrou oblohu, kterou jsem si na závěr vždycky přála. A slunce, které by strojům dalo nezávislost na lidských zdrojích energie a které by přineslo všem svobodu. Byla to představa dost naivní a prakticky neuskutečnitelná, protože Matrix nikdy nebyl pohádkou - na zničené Zemi by v dohledné době těžko vznikly podmínky pro alespoň trochu přijatelný život většího množství lidí. Kromě toho: Život v blažené nevědomosti a relativním dostatku ve virtuální realitě je možná až příliš lákavý - když zrovna není nablízku agent Smith ... :-) ()

Morzael

Matrix se musí hodnotit jako jedno komplexní dílo, nikoliv jako tři nezávislé filmy. To mi totiž přijde dost hloupé u díla, které je tak hluboce myšlenkově a dějově provázáno, jako tato trilogie. Poslední díl je v podstatě pouze vyvrcholením, které už nemá moc čas hrát si s metaforami a pojmy, protože zde se to rozhodne. Konečná válka o přežití lidstva jde ruku v ruce s naším spasitelem a z něho vyplývající duality. Jedná se o ukončení geniální trilogie, a já doufám, že se někdy dočkáme něčeho stejně převratného. ()

Wormboy

Zavrsenie trilogie je o kus lepsie ako predchadzajuci Reloaded a nastastie nezanechava zbytocnu pachut. Samostatny polbod (do 4) za skvely Davisov soundtrack. 3,5/5 ()

Juto

Úžasný tretí vstup na ukončenie trilógie Matrix! Príbeh je v tomto filme temnejší než v ktoromkoľvek z predchádzajúcich filmov, ale to sa dá očakávať, pretože prvý film bol o narodení a druhý o živote. Očividne to znamená, že tretí je o nevyhnutnom konci, ktorý musí prísť k nám všetkým: o smrti. Bitka ľudí proti strojom na planéte Sion je dychberúca. 10/10 ()

Wachowští se vrací k Matrixu?

Wachowští se vrací k Matrixu?

04.03.2014

Studio 20th Century Fox se brzy vrhne do natáčení třech pokračování Avatara a u Disneyho chystají první ze tří nových epizod Star Wars. Velké sci-fi filmy jsou zkrátka v kurzu a pozadu nechtějí… (více)