Neo je, poté co se mu podařilo zastavit několik chobotniček pouze silou vůle, v hlubokém bezvědomí a odpočívá na lodi vedle dalšího záhadného pacienta, který jako jediný přežil nepovedený protiútok zionských lodí. Kapitán lodi muže podezírá ze zrady a nemůže se dočkat, až se probudí, aby ho mohl vyslechnout. Morpheus a Trinity si dělají starost o Nea. Jeho stav totiž mnohem více než bezvědomí připomíná stav člověka připojeného k Matrixu, přestože zjevně připojený není. Nedbají pochybovačných názorů kapitána a vydávají se do Matrixu, aby si nechali poradit od Vědmy, co se Neovi stalo. Ta jim prozradí, že chobotničky nevyřadil z boje náhodou. Jako vyvolený má obrovské schopnosti, které zatím dokáže plně ovládat, navíc není nijak omezen hranicemi mezi jednotlivými světy. Díky střetu s chobotničkami se nedopatřením dostal do pasti mezi skutečností a Matrixem. Posádka lodi mezitím objeví Niobe a její nepojízdnou loď, kterou uvede znovu do chodu. Velitel zionských obranných sil Lock o tom nemá žádné zprávy a považuje všechny tři lodě, které zůstali mimo Zion za ztracené... (TV Nova)

rigby

U posledního dílu platí to, co jsem napsal u předchozího. Logicky navazuje na Matrix II, je to důstojné pokračování prvního filmu, ale nedosahuje jeho kvalit. Scénář už je slabší, rozmělňuje děj, hodně se zbytečně povídá (stejně to půlka diváků nepochopí). Vizuálně dokonalé, ale chybičky dělají tu opravdovou dokonalost - a ty tady chybí. Závěrečný souboj byl pro mě zklamáním, protože působil až moc prázdně. ()

KeanuTheBest

Nejslabší z celé trilogie, nicméně se zde vše aspoň rozuzlí. Druhá půlka již vtáhne do děje víc...Triky sice opět na vysoké úrovni..ale přišlo mi to jako honba za výhrou války a nic kromě toho. Takový silnější průměr. ()

Kits

A Matrix se naposledy předvedl v perfektní show, sice to není tak dobré jako jednička, ale konec mě donutil dát tomu pět hvězd. Když si to pustíte najednou je to mnohem efektivnější než zvlášť. ()

Eeve

Pre mňa naozaj a úprimne EPIC finále..Aby sme sa dostali k tomuto, museli sme zhliadnuť oveľa rozkecanejšiu dvojku, ktorá bola len takou predohrou pred tým, čo celý svet čakal :) teda rozuzlenie samozrejme, ale ak poniektorí očakávali, že im to bratia Wachowski naservírujú "po lopate" na striebornom podnose, tak to sa šeredne mýlili :) koniec je viac menej očakávano/otvoreno/veľmi dobrý :) boj strojov v doku bol úchvatný, takisto ako aj krásne zionské lode, no a agent Smith forever, to je jasné :) hugo weaving absolútne nenahraditeľný, pre mňa druhá najkomplexnejšia a najprepracovanejšia postava v celej ságe. Po niekoľkonásobnom zhliadnutí zvyšujem skóre z troch hviezdičiek na štyri. ()

kacer4

Komentujem Reloaded a Revolutions naraz, lebo si myslím že sa to inak ani nedá. Matrix (1999) bol pre mňa tak prelomový že ďalšie diely ho mohli len ťažko prekonať. Ale beztak si zaslúžia obe časti päť hviezdičiek. Dejovo to má väčší obsah ako jednotka. Kým Reloaded bolo skôr o akcii a napĺňaní proroctva, Revolutions bolo o akcii, napĺňaní proroctva a emóciach. ()

kishi_SO

jednoznacne najslabsi diel trilogie. I ked napatie pri bitke o Sion vyvazuje slaby a smiesny zaverecny suboj Nea a Smitha, Matrix Revolutions uz nema to co predchadzajuce diely, a to uzasne choreografie bitiek a drzanie sa pri zemi. V Revolutions je snad iba jeden suboj a aj to nie prilis vydareny zaverecny. Zbytok je len lietanie a nudne dialogy. Slabou naplastou bolo vsak mesto strojov a uz spominana bitka o Sion. ()

Blejzr

Proste neskutecne uzasna trilogie.. uzasny pribeh, neuveritelne efekty na tu dobu.. perfektni herci... jedno z nejlepsich SCIFI vsech dob.. vsechny 3 dily proste bavi od prvni az do posledni minuty.. Neo je proste boss, kterej bavi!! ()

SuzieS

Z triologie nejslabší díl. Lásce Nea a Trinity jsem nevěřila ani trochu. A v tomhle dílů to šlo vidět nejvíce. Scénář ne úplně srozumitelný, narozdil třeba od jedničky, kde je scénář určitě těžší, než ve většině filmu, ale dobře podany ()

HellsAngel

Revolutions napravuje viacero neduhov svojho predchodcu a dôstojne zakončuje ikonickú trilógiu, i keď väčšinu času mám pocit, že nesledujem Matrix. Bitka so Sentinelmi je síce remeselné brilantná a máloktorá akčná snímka jej môže konkurovať na poli epickosti, pôsobí však ako z filmu od Jamesa Camerona a nie z príbehu o virtuálnom počítačovom prostredí. O to viac si vždy vychutnám finálový (a našťastie virtuálny) súboj Nea s agentom Smithom, ktorý je podľa mňa najlepším momentom celej série a vyúsťuje do vcelku uspokojivého záveru (ktorý však mohol nechať menej nezodpovedaných otázok). A pokiaľ ide o trilógiu ako celok, niet pochýb o tom, že súrodenci Wachowski majú jasnú víziu, aký príbeh chcú vyrozprávať, na mňa to ale úplne nefunguje. ()

buchannon

Dokonáno jest!!! Důstojné završení vynikající trilogie a jedné cyberpunkové epochy. V tomto filmu je i dost soubojů strojů s APU ovládanými lidmi, což není tak zábavné a strhující jako závěrečný souboj mezi Neoem a Smithem (Weaving opět podal skvělý herecký výkon), přesto se jedná o perfektní záležitost a tento snímek, stejně jako dva předešlé, se opět vymyká všemu ostatnímu. Závěrečná smutná scéna s Trinity nebyla špatná, ale extra emoce jsem při ní necítil. Ale zvolání v Sionu: "Je konec, Neo to dokázal!!!" vše vynahrazuje. A taky v celé trilogii musím vyzdvihnout hudbu, která je naprosto dokonalá a sedí jako prdel na hrnec... Dlouho jsem Reloaded a Revolutions dával pouze 4*, protože jsem jedničku považoval za nedostižnou. Teď ale, když vidím celistvost trilogie, která téměř nemá chyby, musím dát celé trilogii plnou pálku. ()

Ignitus.C odpad!

Celé mi to trvalo dokoukat asi půl roku, jak moc mě to nebavilo! Revolutions podle mě dorazil všechno co zbylo ještě od Reloaded. Zabili veškeré kouzlo prvního dílu. Hromada nových trapných postav, která každá má svůj speciální "skill" jako nějaká postava z PC hry, je to plné zdlouhavých a nudných bojů a honiček, střílení, a robotů. Svou chladnou a  nudnou brutalitou to spíš připomínalo další díl Star Wars, než Matrixu. A taky se mi ještě hodně nelíbilo, jak zkazili celý strach, a mrazivý pocit který šel z Chobotniček. V prvním díle byli něco, z čeho měli lidi na lodi velký strach, a věděli že proti nim mají jen malou šanci. A stejně působili i na diváka. A také se v celém filmu objevily asi čtyři. Zatím co tady jsou z nich takové oblaka a masy, a akční hrdinové je porážejí tak, že do nich střílí samopalem... Ach jo! ()

PanPyzamo

Matrix Revolutions je posledním nebo spíš měl být posledním díle ze série Matrix. Jestli bude další díl nevím, ale zaslechl jsem, že se již chystá. Každopádně zpět k Revolutions. Opět nechápu ten hate, co tento film dostává, když se podle mě jedná o nádherné ukončení nebo opět řekněme mělo to být ukončení série. Příběh opět vynikající s opět vynikající akcí a vynikajícím soundtrackem. Za mě se jedná o vynikající film a osobně si myslím, že byste Revolutions měli dát šanci. 9,5/10 ()

jackalsc

Scénář děravý jak řešeto, ale hlavně že je to cool a postavičky lítají všude možně po plátně a všude se střílí. Příště si možná pustím rovnou do sluchátek 2 hodinovou nepřetržitou střelbu co člověka krásně zrelaxuje a doplním to nějakým pěkným pohybujícím se pozadím. ()

ZetDaElO

Záverečná časť je zároveň aj najslabšia časť trilógie. V kontexte Matrix universa ide o zameniteľný film bez výraznejšie originálnych scén až na záverečný súboj. Na škodu veci je, že toľko nastolených otázok z prvých dvoch dielov nedostáva adekvátne odpovede, respektíve nedávajú divákovi ďalší priestor na úvahy a dohady, pretože tá filozofická stránka veci v tomto diely úplne absentuje. Bol takýto koniec naozaj nevyhnuteľný? ()

Wachowští se vrací k Matrixu?

Wachowští se vrací k Matrixu?

04.03.2014

Studio 20th Century Fox se brzy vrhne do natáčení třech pokračování Avatara a u Disneyho chystají první ze tří nových epizod Star Wars. Velké sci-fi filmy jsou zkrátka v kurzu a pozadu nechtějí… (více)