Neo je, poté co se mu podařilo zastavit několik chobotniček pouze silou vůle, v hlubokém bezvědomí a odpočívá na lodi vedle dalšího záhadného pacienta, který jako jediný přežil nepovedený protiútok zionských lodí. Kapitán lodi muže podezírá ze zrady a nemůže se dočkat, až se probudí, aby ho mohl vyslechnout. Morpheus a Trinity si dělají starost o Nea. Jeho stav totiž mnohem více než bezvědomí připomíná stav člověka připojeného k Matrixu, přestože zjevně připojený není. Nedbají pochybovačných názorů kapitána a vydávají se do Matrixu, aby si nechali poradit od Vědmy, co se Neovi stalo. Ta jim prozradí, že chobotničky nevyřadil z boje náhodou. Jako vyvolený má obrovské schopnosti, které zatím dokáže plně ovládat, navíc není nijak omezen hranicemi mezi jednotlivými světy. Díky střetu s chobotničkami se nedopatřením dostal do pasti mezi skutečností a Matrixem. Posádka lodi mezitím objeví Niobe a její nepojízdnou loď, kterou uvede znovu do chodu. Velitel zionských obranných sil Lock o tom nemá žádné zprávy a považuje všechny tři lodě, které zůstali mimo Zion za ztracené... (TV Nova)

Incogn1to

Skvostné zakončení mé nejoblíbenější sci-fi trilogie. Procesory evidentně dostaly pořádně pokouřit, protože takové triky nikde neuvidíte... Akce nadupaná, příběh uspokojivě uzavřený... akorát ty poslední 3 minuty bych raději neviděl. ()

xhonza5

Poslední díl se moc nepovedl. Má to všechno skončit, tak se také stane, ale že by to byl nějak vynikající závěr se říci nedá. Člověk asi musí být významným fandou sci-fi. Pro mě nejnepovedenější díl Matrixu. ()

Phillippus odpad!

Ako sa niekedy hovorí v hokeji: prekombinované. Fantastická jednotka, slabá dvojka a katastrofálna trojka. Megadebilný pokus o filozofický film zabíja akúkoľvek zábavu, nudu strieda otravnosť a želanie, aby tá hovadina preboha už skončila. Primitívny koniec, ktorým sa v podstate nič nevyriešilo vo mne vzbudzoval otázku, či sa vôbec dá reklamovať lístok v kine, ak namiesto filmu pustia jednu veľkú, premudrovanú, preefektovanú sračku. ()

zurivymlok odpad!

Katastrofální uzavření série. Tak to vypadá, když se po úspěchu bez rozmyslu "navazuje" narychlo napsaným scénářem. Tento Matrix už nenabízí skutečně nic, na co by se dalo dívat. Rádoby dojemné umírání Trinity bylo tak katastrofálně natočeno, že místo toho, abych byl dojat, jsem se už vztekal, proč už konečně nechcípne, ať se děj - už tak málo nabízející - posunul o něco dál. Vyvrcholení filmu, což měl být souboj Neo vs. Smith byl jen poslední křečí umírající vize jedničky. Totální zklamání. ()

blackperseus

O Matrixe ako a trilógii: Nechcel som tento trojlístok hodnotiť skôr ako po ďalšej, súvislejšej projekcii. Všetky diely som videl nesčíselnekrát, Reloaded a Revolutions dokonca v kine a mám na to celkom fajn spomienky a poviem na rovinu – väčšiu (alebo aspoň obdobnú) závislosť ako toto veľdielo u mňa spôsobil snáď len neskorší fenomén LOST (nikdy to ale našťastie nedošlo do vyhroteného štádia, že by som tĺkol na steny akvária a žiadal odpojenie :-)). Matrix je skrátka neskutočne prepracovaný, skvelo natočený, herci vo svojich životných úlohách excelujú, aj keď po poslednom „shlédnutí“ musím povedať, že mi práve akcia, ktorou je Matrix legendárny, prišla na viacerých miestach trochu prepálená, ale to sú len trošku „odstátejšie“ subjektívne poznámky. The Matrix Trilogy je GENIÁLNA. O The Matrix Revolutions: Záver si ten prívlastok revolučnosti zaslúži asi najmenej. Objektívne ide o najslabší článok matrixovskej reťaze, aj keď je to iba oddelená polovica druhého dielu. Prečo teda päť hviezdičiek? Pretože film ako taký nemôžete hodnotiť bez nadväznosti na Reloaded. Pretože aj dlhé a „prepálené“ slovné ping-pongy (ktoré som si v minulých dieloch užíval) sú síce ťažšie, ale predsa stráviteľné. Pretože akcia je taktiež „prepálená“, ale na obranu dokov Sionu a finálnu bitku so Smithom budete dlho spomínať. Pretože od prvých sekúnd máte pod kožou zažratú skutočnosť, že to všetko naozaj KONČÍ! Pretože je to temné, tmavé, ťaživé – a napriek tomu ixkrát videné (a s potešením). A pretože napriek všetkým „ale“ je Revolutions DÔSTOJNOU a PÔSOBIVOU bodkou tejto trilógie. ()

srazer

Jednoznačne, ale určite jednoznačne NAJLEPŠÍ film všetkých čias. Absolútne skvostný Keanu Reeves, brilantný Laurence Fishbourne a famózna Carrie-Anne Moss. Samozrejme aj ostatný herci v Matrixe skutočne sadli na rolu, ktorú hrajú. Film skutočne bez chýb a s absolútne geniálnym dejom, ktorý vo mne už navždy zanechal kúsok zo seba. Ťažko sa hľadajú tie správne slová na to, aby som tento film ohodnotil presne tak, ako si to zaslúži. No ak by tu bola možnosť dať 6 hviezdičiek, tak by som ich dal iba tomuto filmu. Bratom Wachowskim zostanem za tento film už navždy vďačný. Matrix nerozdeľujem na 3 dieli, matrix je jeden film rozdelený na 3 časti a preto tento komentár bude aj pri ostatných dieloch. ()

schindler

Závěrečný díl trilogie mě svým schématem připomíná poslední díl Pirátů z Karibiku, to znamená, přemrštěná stopáž, dlouhé čekání na závěrečnou bitvu, nabušená závěrečná bitva. A proto oproti minulým dílům sestupující tendence. Jo a závěrečnou poentu pochopí jen ti bystřejší z vás. ()

kondomxxl

Ako jednička, dvojka, tak aj trojka ma celkovo dostala. Pri prvých projekciách som toho veľa nepochopil (byť ne mal som 13 rokov), tak teraz dokážem vidieť tú krásu vo všetkých záberoch. Pre mňa jednoznačne jedna z najlepších trilógií :) ()

shinlove

Závěr nepovedené trilogie, která měla zůstat u prvního dílu. Na druhou stranu dávám hvězdičku navíc za to, že už je konec :) 3* ()

Suchoš

Asi nejsem jediný pro kterého existuje MATRIX a až potom někde v dáli jeho dvě pokračování. Celá série má bohužel klesající tendenci a závěrečný díl je rozhodně nejslabší. ()

Jevablo

Stále super, stejně jako předchozí díly. Film ale musíte vidět v kině na pořádným plátně, to je jasné. Několik výtek bych měl 1. Matrix se hrozně široce na začátku rozmáchl a hrozně umírněně končí 2. Příliš mnoho nesmyslné mystiky - postava vědmy se od začátku nepovedla a to, jak velkou roli hrála ve trojce, si nikdo z diváků nezasloužil 3. Příliš mnoho image - proč musí mít všichni roztrhané svetry (to nemůže Trinity Neovi občas něco zapošít, že musí chodit jako trhan?) 4. Boj se stroji strašně logicky kulhá, či spíše se snad plazí - vymysleli jsme supermoderního střeleckého robota, kterého ovšem ovládá takřka nechráněný člověk a munici ke stroji nosí taktéž člověk Jinak ale výborný, skvělá podívaná a o pořádný kus lepší než dvojka. ()

Shallya

Matrix Revolutions - krásné zakončení všech dílů Matrixu, ale dávám 4*, protože si myslím, že konec mohl být lepší.....smrt Trinity a Nea mi tento díl hodně zesmutněla, ale bitva o Sión byla opravdu VYNIKAJÍCÍ !!! ()

uuuuups

Bohužel jsem začala až od posledního dílu v domnění, že smysl mi nějak dojde.........Nakonec asi po 15 min. jsem se musela vrátit na start a pustit si dva předchozí díly.Tak tedy - jedná se o trilogii, kde akčnost a spád má sestupnou tendenci.V tomto díle je příliš mnoho keců a vysvětlovaček, které pokud předchozí díly nevidíte jsou Vám stejně na prd a pokud je vidíte jen Vás naštvou.Jediný světlý moment byl souboj Nea a Smithe.ŚKODA. ()

kloubich

Závěr trilogie, dějově se mi to líbilo, vše do sebe zapadlo. Tři hvězdičky dávám za patetické dialogy během bojů o Zion. ()

Andy.222

Jak vám potvrdí každý, kdo mě zná, jsem dost velký megaloman. Proto, když jsem shlédl (poprvé v kině) poslední díl Matrixu, jen jsem spokojeně pomlaskával a hltal očima megalomanskou bitvu o Sion, nádherné město strojů a hodně drsnou bitvu o Matrix. Zlobte se na mě nebo ne, tenhle díl z této výborné série mám nejraději. ()

Saprofag

Ano před odpadem už jej dělí jen respekt z dílu prvního, který se tady opakuje a vykrádá a ... jinak už nic. Ufff a to válčení a vůbec ne nedotáhnutý ale naprosto nezvládnutý celý film. Tady se už děje jeden nesmysl za druhým a když zrovna ne, tak se válčí nebo jen vata, vata, vata. Prostě za jedna a už o tom nechci slyšet. ()

Mrtvobog

Ako posledný diel to na jednej strane nesklame, ale na druhej sa mi nejako nepozdávali scény v Zione (bolo to nudné a rozťahané). Je fajn, že sa príbeh uzavrie a nepokračuje sa silou-mocou v ďalších dieloch. Samotný koniec vyznie dosť neočakávane a prekvapivo. ()

Phoeniyx

Pro mě nejlepší pokračování, akce v každé minutě seděl jsem strnule a vnímal jen film byl jsem ochromen pěknými efekty, nejvíc mě zaujal poslední souboj a vyvrcholení celé trilogie je dobře že to takhle skončilo a dál už to nešlo. Velmi povedené. 120 minut které se vyplatí ztratit. ()

Antonymi

Shrnuto v kostce: je to méně blbé než dvojka, ale pořád blbější než jednička. Triky super, ale bohužel bojovky a davové scény vám film neutáhnou. A ten kýčovitý závěr to v mých očích srazil o hvězdičku dolů. ()

Wachowští se vrací k Matrixu?

Wachowští se vrací k Matrixu?

04.03.2014

Studio 20th Century Fox se brzy vrhne do natáčení třech pokračování Avatara a u Disneyho chystají první ze tří nových epizod Star Wars. Velké sci-fi filmy jsou zkrátka v kurzu a pozadu nechtějí… (více)