Jen vraždy v budově

• USA Only Murders in the Building (více)
Komedie / Krimi / Mysteriózní / Thriller
USA, (2021–2023), 17 h 30 min (Minutáž: 28–41 min)

Steve Martin, Martin Short, Selena Gomez, Vanessa Aspillaga, Teddy Coluca, Adam DeCarlo, Quincy Dunn-Baker, Meredith Holzman, Nathan Lane, Aaron Dominguez (více)

Série(3) / Epizody(30)

Seriál pojednává o třech cizích lidech, kteří sdílejí posedlost skutečnými zločiny a do jednoho se zapletou, když vyšetřují záhadnou smrt souseda v jejich newyorském činžovním domě. (Disney+)

Vyhy

1. série - 100 % Pro mě to splňuje vše, co si představuji pod pojmem skvělý seriál. Je to vtipné (někdy velmi), napínavé, má to krátké epizody, hrají v tom skvělí herci a příběh vás nepustí až do samotného konce, protože chcete vědět, kdo je vrahem. Skvělý build-up pro každou následující epizodu. Nemám tomu co vytknout! 2. série - 100 % A ve stejné skvělé jízdě se pokračuje dál. Výtečný formát plný vtipu, napětí, zápletek a skvělé budovy a jejich obyvatel. Navíc krásně funguje chemie a příběh dvou starců a jedné mladé holky, kteří mají vášeň pro vyřešení zločinu. ()

zahadum

Toto išlo mimo mňa, streštená , prízemná rádoby sranda na ktorej pozadí sa odohrával veľký kriminálny prípad vraždy. Trojica amatérskych detektívov ju postupne nejak rieši a pritom odhaľujú aj svoje životné osudy. Postupne mi liezli na nervy všetky postavy a sympatický mi bol len Bulldog. Samozrejme ani v tomto prípade nemôže chýbať povinná dekadentná zložka v podobe nútenej a povinnej LGBTI. Už tak dosť trápny dej sa teda ešte strápnil oveľa viacej. Malo to pomerne dobrý nápad ale cieli to viacmenej na skupinu mladých ktorým nevadia prízemné srandičky, vtípky a sto odkazov za minútu na podcasty. Selena Gomez je ten prípad " herca " ktorý vám totálne znechutí už aj tak znechutený seriál. Jej kyslá znudená antiherecká tvár na ktorej nevidíte žiadne emócie ( ani tie základné ! ) ma proste odradila úplne.  Druhá séria ma obíde veľkým oblúkom. 30 % ()

sharky

Zůstalo to někde napůl cesty mezi komedií a detektivkou a většinu času to jen přešlapuje na místě a nemůže se to rozhodnout, kudy se vydat. Hlavní mužská dvojice je sympatická a umí i tu komedii dobře prodat a má velký potenciál do budoucna. Jen by to chtělo lepší scénáristy. Klobouk dolů před kondicí Steva Martina v jeho věku. ()

Mrkvič

Fajnová oddychovka, která se občas dokáže vytasit z neobvyklým stylem vyprávění a tím diváka lehce vyvést ze zajetých kolejí. Vyprávění z pohledu mrtvé osoby, vyprávění z pohledu hluché postavy atd. Navíc Steve Martin i Martin Short jsou z minulosti mí oblíbení herci, tak je fajn vidět je po letech v něčem novém. ()

leila22

Ako dobre poznáte svojich susedov? Viete vymenovať ich krstné mená, koníčky či nebodaj nejaké ich tajomstvá? Skôr nie, však? Dnešný svet prílišného odhaľovania súkromia na sociálnych sieťach či skôr budovania si falošnej identity, nás v realite súčasne poháňa k obrneniu sa hrubou vrstvou anonymity. Komediálna dráma Len vraždy v budove od tvorcov Steva Martina a Johna Hoffmana je veľmi príjemným prekvapením. Pomalý rozjazd a počiatočná mierna váhavosť na strane diváka sa rýchlo mení v slušnú namotávku, ktorá sa neskončí inak ako binge-watchingom. Traja susedia, ktorí sú posadnutí podcastami o skutočných kriminálnych príbehoch sa skamarátia potom, čo sa v ich bytovke stane vražda. Postarší páni v podobe rokmi zabudnutej hereckej hviezdy Charlesa (Steve Martin) a bývalého divadelného producenta Olivera (Martin Short), ktorý je súčasne na mizine, spoja svoje sily s mladou tajomnou Mabel (Selena Gomez). Nielenže začnú pátrať po vrahovi, nahrávajú o tom aj podcast. Všetko to znie vcelku gýčovo a bez väčšieho nápadu, ale nedajte sa zmiasť. Seriál naopak niekoľkokrát veľmi príjemne prekvapí mnohými twistami a bizarnými scénami, pričom tie najväčšie sympatie si získa tým, že sa nehrá na nič viac, čím skutočne je. V mysterióznom pátraní po podozrivom jednoznačne prevláda humor a priestor dostávajú aj vedľajšie linky a témy osamelosti, vyhasnutej vášne po živote a ubíjajúceho stereotypu, z ktorej sa najmä dvojica mužov už roky túži vymaniť. A toto dobrodružstvo prichádza doslova ako dar z nebies. Vyzdvihla by som „hluchú“ epizódu s názvom Chlapec z bytu 6B, v ktorej na nás tvorcovia vytiahli prekvapivý a skutočne originálny ťah. A finále prvej série? Miesto napínavých odhalení sa najmä dobre pobavíte. V Only Murders in the Building síce scenár občas škrípe, no inak ide o kombináciu vhodnej minutáže (cca 35 minút/epizóda), vizuálne lahodiacej atmosféry honosných apartmánov a milých odkazov na slečnu Marplovú v podobe netradičnej zostavy dvoch sedemdesiatnikov a mladej tridsiatničky, ktorým to spolu prekvapivo príjemne ladí. Teším sa na druhú sériu. ()

• Seriál bola natočený v New Yorku (New York, USA). (Arsenal83)
  • Herec, ktorý hrá Thea (James Caverly), je v skutočnom živote naozaj hluchý. (Arsenal83)

VOD tipy na konec srpna

VOD tipy na konec srpna

19.08.2023

Nominace na ceny Emmy 2022 oznámeny

Nominace na ceny Emmy 2022 oznámeny

12.07.2022

Poprvé v historii oznámila Televizní akademie letošní nominace na ceny Emmy, aniž by uvedla, která streamovací služba nebo televizní stanice má největší množství želízek v ohni. Samo o sobě to není… (více)