Ve druhém filmu ze série Bláznivá střela se policejní poručík Frank Drebin (Leslie Nielsen) účastní slavnostní večeře v Bílém domě, kde má obdržet cenu za zastřelení tisícího drogového dealera. Na večeři je pozván také doktor Albert S. Meinheimer, s nímž se prezident Bush právě domluvil na nové energetické politice podporující alternativní zdroje. To se ale nelíbí zlotřilým představitelům tradiční energetiky (uhelného, ropného a atomového průmyslu.) Spojí proto síly s mazaným ničemou Quentinem Habsburgem, aby naplánovali Meinheimerův únos a na jeho místo dosadili dvojníka, který by vedl politiku v souladu s energetickou lobby. Ve Washingtonu se známý policista rovněž znovu setkává s bývalou přítelkyní Jane Spencerovou (Priscilla Presleyová), která v současné době pracuje v ústavu pro výzkum využití energie, a má pocit, že se tam dějí nějaké prapodivné věci. Frank se pustí do vyšetřování a zanedlouho narazí na neklamné známky toho, že i v této oblasti existuje mafie, prosazující své zájmy... (Cinemax)

MáŠa

Furt jako laťka nastavená v rámci žánru dost vysoko. Ani si netroufám na nějaká tvrzení, že jednička byla lepší. Podle mě to funguje víceméně stejně jako jednička. ()

Lacike

Prvá tretina mi pripadala strašne slabá a ani raz som sa nezasmial, ale potom sa film prekvapivo rozbehol a tvorcovia mali jeden skvelý nápad za druhým. Viackrát som sa pousmial a niekoľkokrát rozosmial aj na plnú hubu. Páčilo sa m, že osobná línia pekne nadväzuje na jednotku. O.J. už tu mal menej priestoru, ale tých pár scén v ktorých si zase neskutočne vytrpí, ma bavilo. Aj Nielsen mi už pripadal vtipnejší. Tentoraz sa už dočkáme aj doslovnej paródie nejakého filmu (Ghost). Okrem mena jedného z prasiatok (Puffy) ma najviac potešila scéna, ktorá paroduje prestrelky. Záber na strielajúceho Drebina, protizáber na strielajúceho zloducha. A tak stále dookola až ich ukážu v celku a vidíme, že sú od seba vzdialený asi meter. Dokonale to vystihuje mizerné prestrelky v rôznych videobéčkach, ha ha. Takže celkovo to je o trochu lepšie ako jednotka. Keby prvá tretina nebola na hovno, tak by som dal aj štvrtú hviezdu. Snáď sa toho dočkám v trojke. 7/10. ()

Tommassi3

"Ráda bych vám představila nejstatečnějšího muže Ameriky !! Tento týden byl vyznamenán za zabití svého již tisícího překupníka drog !! Dámy a pánové, představuji vám Franka Drebina, poručíka kriminální policie.." - "Teda, po pravdě řečeno, ty poslední dva jsem náhodou přejel autem.. Naštěstí se ukázalo, že to byli překupníci drog.." ;) ()

Terva

CITÁT - Upřímně řečeno ty dva poslední jsem přejel. Naštěstí se z nich vyklubaly drogový dealeři............. Jídelní scény jsou hnusný, nechutný a kazí celý film. Tomuhle druhu humoru neholduju. CITÁT - První dáma opět na zemi!!!........ Uhlí, ropa a jaderná energie, toť vše. Ekosystémy nejsou přijatelné. Poručík Frank Drebin (Leslie Nielsen) na stopě vysokému politickému a ekologickému spiknutí. Nádherný je poručíkův tanec okolo 35 minuty. CITÁT - Tím se netrapte, někdy používám své dívčí jméno........ Eko příběh o energetické úspornosti a obnovitelných zdrojích pojatý jako krimi parodie a komedie v čele s poručíkem Drebinem. Škoda, že film není vyprávěn jeho osobou, nebo alespoň komentován - to tomu strašně chybí. Už to nemá kouzlo prvního filmu, ale stále je to sranda. CITÁT - Hapsburg (Robert Goulet) má plán Bé vé vé- .....tak kde!!!!!..... Jane Spencerovou si opět zahrála Priscilla Presley. Na konci titulků je ještě dovětek o bioenergii. CITÁT - Bay, bay........... ()

corpsy

Pokračovanie, ktoré rozhodne stojí za to a svojho predchodcu jednoznačne prekonáva. Gigantická paródia, ktorá by si zaslúžila špeciálneho Oscara za sprostredkovanie neskutočnej zábavy. ()

Marek1991

Pokračovanie úspešnej komédie sa vydarilo. Podľa mňa je ešte lepšia. Tento štýl humoru sa mi veľmi páčil, v komediálnom žánri je to originálny štýl humoru, ktorý si vždy rás pozriem. Tie hefty majú svoje čaro a nepôsobia opozerateľne, či ako vtipy na jednu sezónu. Táto séria je podľa mňa nedocenená, či vypovedá o cynickom svete. Najmä však nie je smutná, ale je to čisto komédia. ()

Kryton

Druhý díl o nejlepším policejním důstojníkovi všech dob má sice tendenci recyklovat, ale pořád stojí na zavedeném scématu. Leslie Nilsen s kamennou tváří se staví nejabsurdnějším scénám a situacím, které by nikdo neustál bez urvané bránice. Tak nějak cítím, že Zucker je vášnivý demokrat. "Franku sex? Teď né Ede jsme ve službě!" "Od našeho rozchodu jsem si užil tolik sexu jako tenkrát na skautském táboře!" "Rád bych Vás uvítal ve skupině lidí, kteří se budou setkávat s nějvětší spodinou společnosti. Mám se stát členem Vašeho kabinetu?" ()

schizmo

Dvojka mě bavila o poznání méně a mám pocit, že všechen humor a jeho koncentrace byla o dost jinde než u dílu předchozího: Nicméně Leslieho hereceké umění je prostě kult! :D. ()

LV.Helter

Leslie Nielson sa stal pre mňa Pán herec a Zucker nám vytvoril komédialnu kultovku. Dokonca lepšia než prvý diel a to je už čo povedať.95% ()

Praxis

Totálně ujetá komedie, která je ovšem nabušená skvělými hláškami a gagy. Trošku slabší než první díl ()

numi

Povedlo se a ani druhá Bláznivá střela neminula cíl. Dokonalé gagy se střídají v pekelném rytmu, Leslie Nielsen háže jednu geniální grimasu za druhou a O. J. Simpson dostává další pořádný nášup v podobě cesty do Detroitu... ;) Možná o chloupek slabší než jednička, ale stále jeden z největších gigantů mezi všemi ostatními parodiemi. [únor 2006] ()

gogos

Frank Drebin je nejlepsi postava policejni historie... tadle serie aptri se zhavejma vystrelama a blaznivou komedii k tomu nejlepsimu, co si dokazu predstavit pod slovem parodie...a totalni humor :D ()

blackrain

Ano, jděte do toho po hlavě. Skvěle se pobavíte. Vaše bránice nezůstane v klidu. Scéna, která paroduje film Duch, je nezapomenutelná. Dokonce k to mu hraje Unchained Melody od Righteous Brothers přesně jako v Duchovi. ()

kaylin

Tenhle díl mám mnohem víc nakoukaný než všechny ostatní, což je dle mého názoru asi ten hlavní důvod, proč se mi líbí ještě o něco víc než jednička. Některé vtipy, které jsou mimo hlavní dění, jsou naprosto úchvatné a já si nemůžu pomoct a musím se jim pokaždé smát. Jsou to právě scény, které jsou zde uvedené, jsou pro mě těmi, co se mi vždy ve spojitosti s komediemi parodického charakteru vybaví. Je krásné vidět nějaký film po dlouhé době a pořád se mu smát, protože ty scény prostě vtipné jsou. ()

Liam Neeson si zahraje v remaku Bláznivé střely

Liam Neeson si zahraje v remaku Bláznivé střely