Ve druhém filmu ze série Bláznivá střela se policejní poručík Frank Drebin (Leslie Nielsen) účastní slavnostní večeře v Bílém domě, kde má obdržet cenu za zastřelení tisícího drogového dealera. Na večeři je pozván také doktor Albert S. Meinheimer, s nímž se prezident Bush právě domluvil na nové energetické politice podporující alternativní zdroje. To se ale nelíbí zlotřilým představitelům tradiční energetiky (uhelného, ropného a atomového průmyslu.) Spojí proto síly s mazaným ničemou Quentinem Habsburgem, aby naplánovali Meinheimerův únos a na jeho místo dosadili dvojníka, který by vedl politiku v souladu s energetickou lobby. Ve Washingtonu se známý policista rovněž znovu setkává s bývalou přítelkyní Jane Spencerovou (Priscilla Presleyová), která v současné době pracuje v ústavu pro výzkum využití energie, a má pocit, že se tam dějí nějaké prapodivné věci. Frank se pustí do vyšetřování a zanedlouho narazí na neklamné známky toho, že i v této oblasti existuje mafie, prosazující své zájmy... (Cinemax)

pekas

Pořád si to pamatuju míň, než jedničku, i když to taky není rozhodně špatný díl. Tentokrát to schytala paní prezidentová. 89% ()

PlayEasy

Zuckerovi překvapivě nedochází vtipnost narozdíl od Policejní akademky. Leslie je už snad stejně velký komik jako Pan Bean a vtipnosti se také neubralo. Ihned vám to dokážeme. Jeden z nás si nalil džus do skleničky a napil se ... to byla chyba... Zrovna v tu chvíli byl vtipný moment a ten z nás vyprskl džus na obrazovku a skoro se zadusil Ponaučení: Nikdy nepijte u komedií! To naše story je už snad bajka! :-)) 80% ()

horor2

Leslie Nielsen opět dokazuje, že je totální... polda. Druhý díl stejně super co se týče vtipů jako ten první :-) :-) :-) ()

ostravak30

Je úžasné zjistit, když dvojka je lepší než jednička, což netvrdím v tomto případě, ale stejně úžasné je, když je dvojka minimálně stejně dobrá jako jednička. A já se smál od začátku do konce. A to jsem přitom tento film viděl už mnohokrát. Vlastně celou trilogii. Tvůrci z humoru neubrali a opět pokoušejí naše bránice. Mimochodem je zajímavé, jak už v roce devadesát jedna se v americkém filmu řeší alternativní zdroje. ()

Rayen1

Slabší odvar jedničky, ale pořád je to sranda. Je fakt, že jedničku a trojku znám prakticky nazpaměť, ale dvojka mi prostě nějak vypadne vždycky z hlavy... Mariachi Band to u mne ale získal na plný čáře... :) ()

subic

Vůně strachu je asi první film s Leslie Nielsenem, co jsem někdy na začátku devadesátek viděl v kině. Je to v podstatě nadčasový film, protože se točí kolem jednoho propagátora alternativních zdrojů energie, což není po vůli jaderné, uhelné i ropné loby. ()

Phex

"Je vám jasné, že kvůli vám, obsazují město uřvaní paviáni?" " A není to spíš chyba voličů ?" :-) ()

VirglCZ

Dvojka je pravděpodobně nejslabší díl z téhle mimořádně povedené série, ale i tak je to stále vynikající komedie s kupou kultovních hlášek a výborných scén. Frank Drevin je opět ve vrcholné formě, a zejména jeho chování vás bude nutit se znovu a znovu svíjět smíchy. Přesto, oproti jedničce tomu něco chybí, ačkoliv ztřeštěných nápadů je stále více než dostatek. Možná je to z části i chyba dabingu. Každopádně je to stále film, který je povinností shlédnout pro všechny milovníky komedií. . ()

davistercz

Výborná komedie, která vás nebude nikdy nudit. Nevim jestli jsem sám, ale mám rád bláznivé komedie. Než u některých těch nových filmů, kde to opravdu přehánějí a není to vůbec dobré. Ale i tak mi připadá, že dvojka byla o maličko slabší než jednička. Ale přesto jsem se náramně bavil. ()

Blazis34

Druhá střela je také velice vtipná a dobře udělaná. Na první díl to nemá, ale i tak je film plný neskutečných scén a hlášek. Když divák vidí film po třetí, tak si pořád všímá nějakých jiných hlášek či vedlejších scén, na které třeba při prvním sledování nezaostřil. Leslie Nielsen je znovu ve velké formě a v jeho letech neskutečně vtipný a pohybově koordinovaný. Příběh o energetické politice sice nebyl úplně top a myslím, že mohl být sofistikovanější, ale i tak byl plný velkých hlášek. Druhému dílu dávám 75% - tak akorát slabší čtyři hvězdy. ()

Stanmi

Poručík Frank Drebin (Leslie Nielsen) je zpátky a tentokrát musí zjistit, kdo stojí za únosem doktora Mainheimera (Richard Griffiths), věhlasného odborníka na energetiku... Druhý díl skvělé trilogie policejních parodií se nese ve stejném duchu jako jeho předchůdce, takže Leslie Nielsen je opět chodicí pohromou jménem Frank Drebin a netřeba asi připomínat, že jemu tato herecká poloha naprosto svědčí. Herecké obsazení ústředních rolí je prakticky stejné jako v minulém díle, nechybí tak Priscilla Presley, George Kennedy nebo O. J. Simpson, kteří jsou doplněni několika schopnými nováčky (Robert Goulet a Richard Griffiths). O scénář se tentokrát postarali pouze Pat Proft a David Zucker (ten také snímek režíroval) a i když opět odvedli velmi kvalitní práci, tak přece jenom první díl se mně líbil o něco víc. Asi je to způsobeno tím, že panové dali více prostoru fyzickým vtipům, které jsou místy docela tvrdé, což mně osobně nepřišlo zase tak vtipné. Ale jinak je ve snímku spousta gagů, hlášek, narážek, no zkrátka je zde vše, co by mělo ve správné komedii být. Bláznivá střela 2 a 1/2: Vůně strachu je tak dalším velmi zábavným príspěvkem do žánru filmových parodií, která svému předchůdci rozhodně ostudu nedělá. ()

Daniel2003

Vynikající! Za mě je dvojka o velký fous lepší než jednička, protože tvůrci už věděli přesně, co diváka baví, a přidávají na plynu. Taková originalita při vizuálních fórech, to je neskutečný. Neselhává ale ani hudba, herecké výkony, vývoj postav a naprosto bravurní záporák. Neskutečná pecka. ()

hrumsrt

Značka Bláznivá střela se s takovým úspěchem dočkala hned dvou pokračování. Sice příběhově je to dokonale banální, že ani otázka vážného tématu o energiích z toho neudělá kdovíco, s tím že v tomhle ohledu mi to přijde o něco horší než první film. Poctivá náplň humoru s pořád geniálním Lesliem Nielsenem. Minimálně za geniální úvodní part s královnou si to ale svoje ohodnocení zaslouží. Bavil jsem se o sice o něco méně než v předchozím případě, ale pořád výborný zážitek. 75% ()

Liam Neeson si zahraje v remaku Bláznivé střely

Liam Neeson si zahraje v remaku Bláznivé střely