Film z dílny Kevina Smithe volně navazující na jeho úspěšný snímek Podvodníci z New Jersey vypráví o dvou flákačích, kteří dostali od svých přítelkyň košem a zažívají bláznivý den v místním obchoďáku. T.S. a jeho kamarád Brodie, závislý na videohrách, právě dostali kopačky a léčí se z nich v nákupním centru – kde se jedna z jejich bývalek, Brandi, náhodou právě účastní natáčení randící šou. Kamarádi nelení a vymýšlejí komický sabotážní plán, který má za cíl podkopat autoritu Brandina otce a vyhrát zpět její srdce... (HBO Europe)

Rominator

Kamarádi Brodie Bruce (Jason Lee) a T.S. Quint (Jeremy London) dostanou od svých holek kopačky ve stejný den a jdou se poflakovat do nákupního centra... Snímek nabídne celou řadu zajímavých postav. Stan Lee má na míru ušitou roličku, snaží se navést Brodieho (všetečné otázky ohledně sexuálních orgánů superhrdinů), aby se udobřil se svojí dívkou. Willam (Ethan Suplee) snažící se najít schovaný 3D obrázek, který ostatní vidí okamžitě. Herecky boduje Michael Rooker jako cholerický otec Jared Svenning, který chce pro svoji dceru pouze to nejlepší. Šéf ochranky LaFours (Sven-Ole Thorsen) za celou dobu nepromluví jediné slovo. Thorsen se na filmu podílel také jako kaskadér a v závěrečných titulcích má kredit jako Sven Thorsen. Kaskadérem byl také Chuck Zito (herec, bývalý bodyguard celebrit a exprezident motocyklového klubu Hells Angels Nomads N. Y.). Viděna delší 122 minutová verze. JAY AND SILENT BOB WILL RETURN IN "CHASING AMY" ()

HAL

Nejpřímočařejší komedie z Jerseyské pentalogie Kevina Smithe. Bez přesahů a eklektických zběsilostí, ale zato se Stanem Lee. Kdyby Kevin Smith tehdy věděl že Ben Affleck jednou bude hrát Batmana, pravděpodobně z toho oněmí navždy. 8/10 ()

Goldbeater

Je tu další film Kevina Smithe a další jeho skvělý humor, který pobaví v každé situaci. Z malé trafiky v Clerks se stal velký obchoďák, do kterého mají v oblibě chodit huliči, flákači a pořadatelé televizní show. Velmi dobrá komedie, která sice nepředstavuje Smithův vrchol, ale je neprávem opomíjena a zaslouží si větší pozornost. Jen do toho lidi, je se na co těšit! ()

sochoking

Tak som to konečne dal ! Prvý krát som bol vyložene nasraný a vadil mi ten prázdny kelímok od kávy , čo Jason Lee furt a všade vláčil , tak som to po hodke vypol, vymazal a zabudol . Vrátil som sa k tomu po roku a skoro som sa pošťal od smiechu!!! Záverečná šou je fakt mega a aspoň kôli nej sa to oplatí pozerať. Jednoznačne za 5 a zajtra sa idem poflakovať po King Fisheru ( OC v Redditch , UK ) ! ()

Webb

Opět další z řady nadstandartních Smithových komedií, u které se zaručeně zasmějete, má vtipné gagy a sympatické postavy. Druhá polovina je výrazně lepší než ta první co se scénáristické stránky týče a tak trošku jí i zastiňuje. K největšímu vychutnání tu však došlo až na konci, kdy vše co bylo postupně budované tu vyvrcholí do obrovské kadence plné vtipů, že by ho byl dostatek na celý film. 65% ()

dzej dzej

Extraplytký děj může upomenout na jednu z kapitol Beverly Hills 90210. Tuto teorii potvrzuje účast Shannen Doherty, který hraje mimochodem velmi dobře a v jednom dialogu na svůj domovský projekt odkazuje ("Tak ahoj Brendo - Ty seš ale debil!"). Dvojice hlavních hrdinů se netají nehynoucí láskou k popkulturním výdobytkům, fascinace brakem a konzumním uměním je ostatně důležitou součástí všech Smithových děl. Svatá trojice Mallrats? Comics - Sega (Hell hath no fury like a woman scorned for Sega.) - Star Wars. Kořením všech filmů KS je dvojice fakerů Jay a Silent Bob, kteří se ani tady nedrží zkrátka. Snootchie-bootchies... kdo se nepodívá na Mallrats, ten nikdy neuvidí plachetnici! ()

Frajer42

Celkem nuda. S vyjímkou úžasné dvojky Jaye a Mlčenlivého Boba toho moc k vidění není. Tedy k vidění ano, ale k zasmání rozhodně ne. Vůbec nechápu, co vám na tomto snímku příjde vtipné. Ještě byl slušný Érlův brácha Randy. Na toho bych nerad zapomněl. Omlouvám se fanouškům. Nemohu dát více než hvězdičku. Vlastně se neomlouvám. Je mi to jedno. ()

Socrates

Tak jsem si to dal po těch pětadvaceti letech a bylo to zklamání, už jsem na to asi starej. Nejvíc mě vlastně rozesmála až v závěru Brenda se svým sólem na bicí. Teen komedie. ()

stilgar1

K. Smith řádí jako šílenec!. Od své prvotiny si o něco polepšil a viditelně zamakal i na svém stylu. Střídání žánrů je zde výtečné. Mlčenlivý Yoda je prostě génius...9/10 ()

Fingon

Viděno 4x. Přes veškerou svou suprovost zůstává tenhle film na mém pomyslném smithofilském žebříčku The Best of Smith až jako druhý, na místě prvním je překvapivě Jay a Mlčenlivej Bob. Ale kde by byl JAMB bez Flákačů? Takže snad jen... chcete čokoládový preclík? ()

swamp

Tenhle Smith byl pro mě asi trochu slabším kouskem. Části, kde figurují Jay a Silent Bob jsou skvělé..jenže hlavní - ústřední - dvojice zaostává. Není totiž nijak výstřední (rozuměj zajímavá) jako třeba Randal a Dante (jehož bylo v Mallrats také vidět, ale tentokrát v miniroličce Gilla). Zajímavé bylo cameo Stana Lee a obsazení Shannen Doherty. ;) ()

teutates

Symbolicky preplnení Flákači, ktorý svojím prevedením parodujú verejné vysielanie... priemerná komédia v ktorej padne nespočet hlášok, avšak nič kultové sa nekoná. Žiadnu hlbšiu myšlienku som nepostrehol, odkazy na 5* nestačia, skôr 5/10 ()

nascendi

Kevin Smith je podľa všetkého kultový režisér. Je to možné, ale pre mňa je jeho meno výstrahou pred sledovaním jeho diel. Spomínané popkultúrne odkazy mi nič nehovoria, jazyk jeho hrdinov ma neohuruje ani nepohoršuje a na filme, ktorý je zaradený do žánru komédií by som sa predsa len chcel zasmiať viac ako tri krát. Takže nabudúce budem už ignorovať aj 80% spokojnosť divákov. ()

Bachy odpad!

Kdybych šel raději ven, vyhlídl si nějaké pole a koukal, jak tam bučí krávy, bavil bych se tisíckrát více. Jsem hardcore fanda Clerks (obou dílů), ale toto bylo tak strašně nucené a vyumělkované, že jsem hynul nudou. Ano, jednou jsem se během sledování filmu zasmál, ale zpětně mám tušení, že to bylo při vzpomínce na Paniku v městečku. Toto bylo mé první naražení hlavou do betonu v případu Kevin Smith, příště budu obezřetnější. ()

Happens

Tohle je těžká klasika, prototyp komedie, těžce zasažen a se selvami smíchu, zápletka a charakterové zpracování postav, prostě jedna báseň. Tohle je TOP v žánru. Co dodat..Snoochie bootchies! ()

iamek

Konečně jsem si Flákače sehnal. Komedie Kevina Smithe můžu pořád a člověku zlepší náladu vždycky. Opět máme na scéně Joye a mlčenlivého boba a opět jsou fantastičtí. Pro mě osobně nejlepší komediální dvojice jakou jsem měl možnost na obrazovkach vidět. Je až neuvěřitelné jak v blbém obchoďáku se dá natočit skvělá komedie za pár dolarů. ()

klerik

Oproti HĽADÁM AMY a CLERKS značne uvoľnenejšie (pre niekoho možno stupidnejšie). Je to však o komiksoch, o láske, o šialených dialógoch - všetko, prečo máme Smitha radi. Pre niekoho bude stačiť, že je to o mladých ľuďoch, ktorí nikam nesmerujú, zbierajú komiksy a hrajú videohry... ()

Místo Clerks 3 bude Jay a tichej Bob 2

Místo Clerks 3 bude Jay a tichej Bob 2