Film z dílny Kevina Smithe volně navazující na jeho úspěšný snímek Podvodníci z New Jersey vypráví o dvou flákačích, kteří dostali od svých přítelkyň košem a zažívají bláznivý den v místním obchoďáku. T.S. a jeho kamarád Brodie, závislý na videohrách, právě dostali kopačky a léčí se z nich v nákupním centru – kde se jedna z jejich bývalek, Brandi, náhodou právě účastní natáčení randící šou. Kamarádi nelení a vymýšlejí komický sabotážní plán, který má za cíl podkopat autoritu Brandina otce a vyhrát zpět její srdce... (HBO Europe)

korbitch22

další z řady trapných filmů kevina smithe.dřiv sem ho měl fakt rád,ale asi sem z něj vyrost.komixy,sex,hulení,trapnej jason lee a nevybořená puberta,hodně slabší dvě. ()

mat.ilda

Tenhle druh primitivní zábavy od Kevina Smithe mně skoro vždycky vyčistí závity od náplav kulturní evoluce, kterou jsem prošla a z které zřejmě není cesty zpět, a tak alespoň prostřednictvím Brodieho, Jaye a Mlčenlivého Boba se mohu svézt na vlně nekorektního chování bez výčitek, že jsem se nějak zpronevěřila svému dobrému vychování (i když vím, že když mě někdo vychoval, ještě neznamená, že jsem vychovaná :-)). Fajn relax. ()

Havenohome

Smith je veľmi šikovný. Majster v práci s motívmi a pointovaním. Pokračovateľ tradície kríženia vysokého a nízkeho ako ju započal Godard. Nabité finále...................Je zaujímavé, že je to vlastne nezávislačina v najpravejšom slova zmysle, ale pritom celá pohava diela, čo do uzatvorenosti, kauzality, typu rozprávača a identifikovateľnosti s postavami, často predčí väčšinu mainstreamových filmov. To sa dá vlastne povedať takmer o všetkých Smithových dielach. U mňa ale stále vyhráva Zack a Miri (Asi preto, lebo som na Smithovi nevyrastal, ale pozerám si jeho filmy až teraz.) ()

eraserhead666

"Jednou jsme spolu spali, na lyžařském výcviku, pamatuješ?" "Tos byl ty?" Mám filmy Kevina Smitha rád. Doslova miluji Hledám Amy, hrozně mě baví Jay a Mlčenlivý Bob vrací úder a Dogma, Mroží muž je úlet a i Zack a Miri točí porno je sranda. Když jsem ale před lety viděl jeho první film, dodnes oslavovaný a vynášený, tedy Podvodníky z New Jersey, trochu jsem protáhl bradu, protože mě to zrovna moc nevzalo. A podobně to mám i s Flákači, dalším jeho hodně vynášeným filmem. Sledoval jsem to na třikrát, prvních cca 20 minut jsem dokonce přemýšlel, že to vypnu. Pak se to trochu rozjede, ale tak nějak mi to moc nesedlo. Částečně za to může Jason Lee, protože mi není moc sympatický. Trvá fakt dlouho, než mě to začalo bavit a počítám, že za pár dní si z toho budu stejně pamatovat jen Joey Lauren Adams. Ještě mě tedy čekají Clerks 2, abych pravdu řekl, moc se mi do nich nechce. ()

mm13

Nemá to údernosť Clerks II ani precítenosť Amy, ale od každého trošku a prekvapujúco (dokonalo) obsadenú Shannen "Brendu" Doherty ako bonus. Mne to bohate stačilo! [70%] ()

Richie666

Kevin Smith je králem inteligentně fekálního humoru. Je těžké si o tom pomyslet něco smysluplného, záleží spíš jak jste při konzumaci naladěni. ()

ScarPoul

Nádych výdich ste pripravení tento film je este lepši ako clerks a to z 3 dôvodov. Objavuju sa tu pani Lee a Afleck ktorý už budu sprevadzat pana Smitha všetkými jeho filmamy , Silent Bob začína konečne dačo na plátne robit( pokúša sa o jedi trik , ktorý sa mu nakonci so Supleeho momocou podari) a je farebný. Smith dokazuje že dokáže natočit aj film kde vystupuje už viacej postáv, ktorých charaktery tak pomiešal a našiel s toho cestu von že som nemohol inak len tlieskat. dalsi klad tohto filmu je že sa zaobera dvoma naj vecami čo nam america dala a to hviezdnimy vojnamy a komiksami. Určite poteši vidiet Stan Leeho v užasnom dialogu s Benkim o superhrdinskych pohlavných organov. Zaujimavostou tohto filmu je tiež že tu vystupuju dve baby s ktorými chodil director smith a su to mrs. Doherty a Lauren Adams. za 5* ()

Iggy

Jen na okraj k prodloužené verzi: Hodně se liší začátek, poměrně dlouhá scéna (ale nepříliš vtipná) uvádí zcela jiné důvody Brandiina zrušení cesty na Floridu a děj filmu má tak trochu jiný význam, zbytek filmu se ale už prakticky neliší. Všechna nejlepší místa obsahuje i původní verze, která je podle mě o dost svižnější. Pro fanoušky Kevina Smithe samozřejmě zajímavé, ale příště si Mallrats pustím radši zase v původní verzi. Prodloužená verze tak sotva za 4*. ()

Lacike

Kinoverzia: Vyzera to ako standardna romanticka komedia do ktorej Smith pridal mnozstvo popkulturnych odkazov na filmy a hlavne komixy. Dokonca sa objavi aj Stan Lee v nejcool cameu ake kedy predviedol, kedze dostal na starost prejav v ktorom pouci hlavneho hrdinu o citoch. Oproti Clerks sa bohuzial vytratila prirodzenost, takze uz to nepôsobi ako film zo zivota ale ako vykonstruovana komedia s miestami viac a miestami menej vtipnymi figurkami. Vdaka tomu romanticka linia a vztahy medzi postavami nie su take silne a nevyvolaju dostatok emocii. Ale ako nenarocna komedia to funguje slusne a niekokokrat som sa znova zasmial. Bavil ma hlavne running gag s plachetnicou. Takisto Jay a tichy Bob exceluju a predvadzaju kusky jak z nejakej grotesky. Nova hlavna dvojka TS a Brodie svojou nezrelostou dost pripominaju Randala a Danteho. Jason Lee predvadza aj dostatocne dobry vykon a je casto vtipny, ale Jeremy London je dost nevyrazny a ich priatelstvo nie je ani zdaleka tak silne ako Randala a Danteho. Jasonovi to behom tej ich kratkej sceny viac ladilo s Brianom O'Halloranom ako s Londonom. Zensky element je pekny na okrasu ale po hereckej stranke nic extra. Dve hlavne zenske postavy (Shannen Doherty, Claire Forlani) dokonale zatieni Joey Lauren Adams v parminutovom vystupe. No a nakoniec tu su zaporaci. Michael Rooker si toho svojho vychutnava a ulisne prehrava ale Ben Affleck v tomto filme dava za pravdu vsetkym, ktory tvrdia, ze nevie hrat. Nastastie v dalsom Smithovom filme potvrdil opak. Vysledkom je slusna komedia v ktorej Smithove trademarky nefunguju tak silno ako v ostatnych filmoch. Ale co by niektori ini reziseri dali za takyto film. 6/10. Extended cut: obsahuje alternativny zaciatok, ktory pridava dlhu liniu s atentatom, ktora sa tiahne celym filmom. Prilis zabavna nie je. Len vdaka nej vyznie trochu zmysluplnejsie preco Michael Rooker neznasa Londona a nechce, aby s nim skoncila jeho dcera. Ale zase Rookera caka trochu drsnejsi koniec. Naviac je tu aj mnozstvo drobnejsich dialogov na ktore su odkazy aj v kinoverzii, ktore v kinoverzii nedavali prilis zmysel, ale ani neobtazovali. Extended cut povazujem za slabsi, kedze väcsina pridanych scen je nudna. Asi najviac ma potesilo cameo Quick Stopu. 5/10. ()

bouncer

Tento film je pro Kevina Smithe naprosto charakteristický - tudíž mu nechybí nic z toho, co udělalo Smithovy bijáky popkulturními ikonami 90. let: černý humor, skvělí herci, filmové a komiksové narážky, spousta cameo rolí slavných osobností, neskutečný nášup hlášek a hlavně Jay a tichý Bob...zkrátka POVINNOST ()

fishki

Kevin Smith vo svojom druhom celovečernom filme poukázal na to, čo bude sprevádzať všetky jeho filmy. Dokonalé hlášky, perfektný a niekedy aj inteligentný humor, veľa vulgarizmov a samzrejme huliči Jay & Silent Bob, ktorý sa dokonca stali keywordom na International Movie Database:) ()

Terva

Příběh začíná rozchodem, ale to není důvod zoufat. Má to své výhody. CITÁT - Miluju ranní vůni konzumu......... Jay a Silent Bob opět v akci. Jsou to borci. CITÁT - Zničte to tu !!........ DIALOG : BRODIE (Jason Lee) - To není možný, Lois by nemohla mít dítě se Supermanem. Myslíš, že její děloha je tak silná ? T. S. (Jeremy London) - Jasně, proč ne. BRODIE - Ne. Například děloha Wonder Woman by jeho dítě unesla. T. S. - Jak jsme u jídla dospěli od sexu s Brandy na Floridě k pohlavnímu životu Supermana ? BRODIE - Sušenky nejsou jídlo........ Film je opět o vztazích, tak jak to u těchto příběhů vždycky je. Tentokrát je to trošinku nechutné. Scéna z rukou v zadku okolo 46 až 49 minuty je na zvracení. CITÁT - Je to trošku rozteklé......... Ve filmu si zahraje i Stan Lee, tvůrce mnoha komiksových postav. Nakonec to dostane ty správné obrysy a každý co si zaslouží. Povedený dialog, dobrá hudba, zvláštní, ale lidský příběh a pěkně se to sledovalo. Spokojená je i Susanne. Nevíte, kdo to je ? To je kámoška Jaye a Boba, ale to je už jiný příběh. Ve filmu mimo jiné zazní song "Susanne" od Weezer nebo "Smoke Two Joint" od Sublime. ()

Cubinho

Jak může někdo napsat, že je toto geniální film?!! Už dlouho jsem neviděl něco podobně trapného a hloupého. I takový American Pie byla inteligentnější zábava. Jen proto, že jsem se vydržel dívat do konce, nedávám odpad. ()

liquido26

Nářezová komedie, které samozřejmě kraluje dvojka Jay a Silent Bob, což jsou týpci, kteří šli celou dobu mimo mě, ale budu se na ně muset podívat blíž. ()

Pishin

Me prvni seznameni s reziserme Kevinem Smihem, musim rict, ze jsem se nadchnul pro skvely dabing kterym byl u nas film namluven. Nic to nemeni na faktu, ze i v orginale je tento film skvely a hlasky se sypu po tunach. Po tomto snimku me neunikl zadny film kde se duo Jay a Tichej Bob objevilo. ()

DDT

Přívlastky jako "dokonalý" a "geniální" bych docela šetřil a dokonce se musím přiznat, že Jay a Tichej Bob mi nepřijdou jako ta nejvtipnější dvojice v historii filmu..... Ale jako vždy u Kevina Smithe - tak příjemně "politicky nekorektní" humor umí málokdo, takže pod čtyři hvězdičky nelze jít. ()

PauloZ

Kvalitní teenagerovská oldschoolovka! A jedině od Smitha. Je to strašná blbost, má to dnes už naprosto tuctový děj, ale je to skvěle a nekompromisně podáno. V roce 95 to musela být pozdvihující a drzá pecka, která se musela líbit. Herecké individua na jedničku, skvělé postavy (hlavně duo Jay & tíchý Bob). Je to fakt parádní s mocnými dialogy :) ... "Potřebuješ pořádnýho macatýho jointa a 100% uvidíš plachetnici a možná i pár těch kozatejch mořskejch panen při těch jejich lezbickejch hrátkách" :D ()

Místo Clerks 3 bude Jay a tichej Bob 2

Místo Clerks 3 bude Jay a tichej Bob 2