Série(2) / Epizody(3)

Docent Stehlík (I. Trojan) se téměř administrativním omylem dostává z policejní akademie na oddělení vražd. Padne do týmu hned poté, co kriminalisté začínají vyšetřovat brutální vraždu mladé dívky v lese u Prahy. Snaží se být užitečný jako specialista na psychologické profilování vrahů, ale na oddělení ho mají všichni za blázna, a tak ho neúprosný šéf tvrďák Šera (O. Vetchý) posadí do kanceláře s extrémně problematickou Fousovou (T. Ramba). Věří, že si navzájem znechutí práci natolik, že z oddělení odejdou. Netuší, že stejně jako jeho áčkový tým přezdívaný „Dvojčata“ (M. Taclík a M. Hádek) budou nakonec tito dva notoričtí potížisté velmi cenní nejen v kanceláři, ale i v terénu a možná, že nejen u jedné vraždy. (Česká televize)

oblonskij100

Krásný seriál, Ramba hrála velmi precizně a není to jen princezna, ale i silná žena. Místní a nejen místní hnidopichové se samozřejmě na to dívají jinými očima. Škoda ()

Winster

Max 3 hvězdy...minus hvezda i za to ze jeho "kréédo" profily, nejsou nakonci nijak probrány a tím padem je to celé od začátku milně směřováno nikam...k dedukci z přívěsku. ()

zigy

Případy 1. oddělení se potkávají s doktorem Runou....jenže....Strach tentokrát natočil sice profesionálně dobře, ale "pouze" docela obyčejnou přiblblou detektivku.... ()

rigby

Rozhodně nadprůměrná krimi, jaké Česká televize umí. Rozměr minisérie je ovšem nezvyklý, ale v tomto případě by to na větší plochu nestačilo. I poslední část je až moc natažená, děj by šel více zkrátit. A samotný závěr se také moc nepovedl. Až moc nepravděpodobné, až moc přitažené za vlasy. Až tak, že to skončilo se smíchem nad neschopností geniálního sériového vraha. Ale jinak mě to bavilo. ()

Franki69

Tentokrát budu stručný…nestálo to za to. Podrážděná policistka Ramba a ukřivděný policejní velitel Vetchý byli opravdu špatně napsané postavy, děj byl doslova překombinovaný a musely pomáhat šťastné náhody, aby vlastně fungoval. A milí filmoví tvůrci, přestaňte už Terezu Ramba Voříškovou mlátit. Jakmile se objeví v obsazení jako policistka, víme, že dostane dost nevybíravě přes hubu..už je to chodící spoiler, jako třeba casting Seana Beana..Dávám 30% ..nebylo to dobré. ()

kokofek

No, nemyslím si,že postavy v této minisérii jsou nereálné. Právě naopak. Myslím,že ve skutečnosti jsou ještě daleko děsivější. Od dob rady Vacátka totiž uplynula již dlouhá doba. Tam ještě chování policie korespondovalo s vychováním ,myslím vychováním ke slušnosti. Potom nastala doba temna komunistické zvůle a tam se policisté učili jak urážet a ponižovat. A tím nechci práci kriminalistů v té době podceňovat,ale bohužel přece jenom byli někým řízeni. A dnes je to napůl. Ti, kteří umí balancovat mezi slušným chováním a mocí. Bohužel doba přinesla také spoustu nových stresů v podobě nových a nových papírů a nesmyslných hlášení a to nepřispívá ke klidu a rozvážnosti ve vztazích na pracovišti. ()

hony23

1. dva díly jsou dost rozpačité. Policajti jsou vykresleni jako absolutní trotli a tak se není co divit, že ve vyšetřování tápou. V idiocii hraje prim paní Ramba, naštěstí ji tvůrci před finále zavřou do sklepa, takže závěrečný díl vystřelí seriál o ligu výš. ()

Emperor1

Celkem napínavá, odlehčená krimi minisérie s roztomilou hlavní postavou. Také někomu Trojan s vousy připomínal Zdeňka Svěráka, jako mně? ()

nikinikiniki

Nebylo to špatné - kombinace dvou výborných herců tedy Vetchýho a Trojana byla fajn. Zápletka taky dobrá, jen se to mohlo zkrátit na jeden hodinový díl, na můj vkus totiž moc zdlouhavé. Tereza Ramba opravdu zbytečně moc ukřičená, jinak dobrý. Tři hvězdy. ()

jakubi

Mně se navzdory jiným hodnocením minisérie líbila. Z profesního hlediska zřejmě práce kriminalistů v seriálu  obsahovala mnoho chyb (jako když se dívám na film, který se odehrává ve škole, také tam kromě lavic a žáků nic není tak jako ve skutečnosti), ale z názvu plyne, že nejde ani tak o samotný detektivní příběh, ale o postavu ztvárněnou Ivanem Trojanem, o to, že někdy stačí vykročit z komfortní zóny a podívat se na věc jinak. A mám ráda nesourodé filmové a seriálové tradice. ()

Kozlowski8

Je možné, že je pod tímto dílem se sotva průměrnou dějovou zápletkou a zcela odfláknutým scénářem podepsán pan Mareš jako scénárista a Jiří Strach coby režisér? - skoro se tomu nechce věřit. Je možné, aby pražskou mordpartu tvořila taková sestava troubů, nervově labilních (slušně řečeno) a vzájemně nespolupracujících a nerespektujících se lidí? - nemožné. Je možné, abych něco takového ohodnotil lépe než dvěma hvězdičkami? - rozhodně ne! 35 %. ()

v.indruchova

Jsem ráda, že scénář píše profík od krimi a je to dost znát. Ale asi má blbé zkušensoti s kolegy. Protože vždy vymyslí minimálně jednu postavu, kterou nesnáším během pár minut. Jako týpkyňu co hraje Ramba. Ostatní postavy fajn. Herecké obsazení  sedlo. Vztekajícího šéfa mordparty napsal nejspíše Mareš podle sebe. Ale i Vetchého i Mareše mám ráda. Chápu ty dva protiklady bezhlavá holka a inteligentní rozvážný pán ale tu co hraje Ramba je napřesdržku. Stehlík je zlatíčko. ()

Figuska

Detektivky od Jiřího Stracha mám ráda, takže i toto se mi líbilo. Vadila mi jen nesympatická postava Terezy Ramby a jak už někdo zmínil, byla moc uřvaná a vulgární. Byla jsem ráda, že ji vrah chytil a trochu jsem doufala, že nebude happy end v jejím případě. ()

De Large

Tešil som sa, dúfal som, že to bude niečo ako Prípady 1. oddelenia - celovečerný film. Skvelí herci, sľubní scenáristi (Mareš, Malinda)... bohužiaľ, z celého "seriálu" za zmienku stojí skvelý Trojan, Vetchý a Švehlík. Tereza tam predvádza tragikomédiu, jej postava je vyslovene hlúpo napísaná, ona sama je fajn herečka. No a záver? Keď tam ten blázon zaútočil s tou sekerou, či čo to mal v ruke a zvrešťal, Hádek mu strelil do srdca a ten padol na zem ako hnoj - tak som sa normálne nahlas rozosmial, nad tou hlúpou scénou. Škoda, škoda, tak veľmi nevyužitá možnosť, keď na takýto prípad dostane režisér skoro 4 a pol hodiny vysielacieho času. ()

milbelQ

Veľké očakávanie za zmenilo na veľké sklamanie, kam do akej priepasti sa to české krími nadzvukovou rýchlosťou rúti ?🤔 Každú časť som hodnotil samostatne takže teraz túto nepodarenú mini sériu zhrniem.  Scenár totálne zlyhanie nevyužitia lapania super sériového vraha. IT - Docent postava, ktorá mala mať najviac priestoru ho mala minimum + nevyužitie potenciálu IT. Réžia nič nové -  Strach to nevie, už teraz mám STRACH čo nabudúce zas striéska. TR vresk, rev , krik. OV slabota. Ostatný no čo už ?👎  Hodnotenie 1/5 sú aj podstatne horšie zlátaniny. ()

Cenu filmových fanoušků získal Bod obnovy

Cenu filmových fanoušků získal Bod obnovy