Nachystejte se na komediální klasiku! Když se doktoři Venkman (Bill Murray), Stantz (Dan Aykroyd) a Spengler (Harold Ramis) z katedry parapsychologie nenadále ocitnou na dlažbě, rozhodnou se vydat na cestu lovců duchů - nevábných a občas poněkud drzých potvor. Sotva otevřou dveře, už se jim hrnou první zakázky. Největší výzva ale čeká na stopaře všeho nevysvětlitelného ve chvíli, kdy krásná Dana Barret (Sigourney Weaver) za dveřmi své chladničky objevuje bránu do pekel. Teď mají krotitelé duchů za zády celý svět a je jen na nich, jestli v této nekonečně zábavné akční komedii uchrání Manhattan před totálním šílenstvím! (Bontonfilm)

waska

Skvělá duchařská komedie. Má to atmosféru, hudbu, vtip. Prostě klasika. Ale Sigourney Weawer se mi nelíbí, narozdíl od většiny mužské části publika :-) ()

Psycho.R

Podívaná, která svojí znělkou změnila hitparády, a která vládla světu. Je to zdařilá kombinace sci-fi komedie ()

Rudyamon

Ač je tato komedie považována za klasiku, musel jsem skonstatovat, že (nevím jak je to možné) jsem tento první díl ještě nikdy neviděl. Druhou část už několikrát, ale jedničku nikdy. A tak jse si ji skvěle vychutnal a jediném zátahu spolu s dvojkou, byť v příšerné kopii. Není co dodat, skvělá komedie se skvělým osazením. Trojka nezaměstnaných parapsychologů se rozhodne založit si svou vlastní firmu zaměřenou na usměrnění strašidel a jiných paranormálních jevů do svých patentovaných pastí na duchy a na tom vydělat majlant. Docela se jim daří, ale jednoho dne přijde mírně pošahaný byrokrat a ve snaze zrušit jejich živnost, propustí jejich vězně na svobodu a začnou se dít věci. Krotitelé duchů jsou ovšem hoši na svém místě a dají se do práce. Opravdu jsem se hodně bavil. Jednoduchý ale přitažlivý děj, který dostanou do varu Bill Murray, Dan Aykroyd a Harold Ramis, v čemž jim skvěle sekunduje Sigourney Weaver. Hlavně první dva jmenovaní jsou ve svém komediálním umění téměř nepřekonatelní a to hlavně v situacích, kdy jde do tuhého a oni jsou smrtelně vážní. Krotitelé duchů jsou fakt klasikou, kolika filmům se povede dostat se do povědomí jen pouhým emblémem zákazové značky? ()

agrimon

Hit mojich detských čias, ale keďže som na detaily príbehu zabudol pozrel som si to a čakal som trošku viac. Síce nezazlievam tomu filmu efekty, no prvá polovica úpne nudila. Potom sa to ako tak rozbehlo, ale extra ma to nebavilo. Myslím, že na fantasy ako napríklad nekonečný príbeh v tej dobe sa to ani zďaleka nechytá. ()

aLCaP0Ne

Nestarnúca pieseň a skvelé herecké výkony dovtedy nečakanom štýle. Krotitelia dokážu skvelo pobaviť a čo viac si pri takomto filme priať? 90% ()

danny_21

Dnes už klasická duchařská komedie o partičce bláznivých nezaměstnaných vědátorů bojujích se slizkými silami záhrobí s pomocí ektoplazmových pistolek s nezapomenutelnou titulní hudbou - spolehlivě baví i po letech, stejnojmenný animovaný seriál jsem hltal ráno před školou na SAT1 :-) - 70 %. ()

ER

Ve své době to pro mně byl jeden z nejvíce oblíbených filmů a po zhlédnutí remaku oblíbenost zůstává. ()

Inozuka

Po letech trochu okoukaná duchařská komedie. Bohužel už to není takový nářez, jako v osmdesátkách, přetrvává ale geniální logo a ústřední song: "If there`s something strange, in your neighbourhood, who you gonna call, Ghostbusters!" A několik hlášek. "Ty nevíš jak to v soukromém sektoru chodí. Tam očekávají výsledky!" ()

Ceberus

Slabé tři hvězdy. A kdyby to nebyla komedie, dobová triková stránka filmu by tomuhle dílu ještě jednu hvězdu sebrala. ()

neo93

Legendární sci-fi komedie z 80. let. Velmi dlouho jsem tento snímek neviděl, ale i přesto mě film dokázal znovu skvěle pobavit. Bill Murray a jeho partička vědců vyjíždí pochytat ve svém speciálním voze všechny prapodivné tvory rozprostřené po celém New Yorku. A máte o zábavu postaráno. Navíc přitažlivá Sigourney Weaver a komický Rick Moranis, prostřednictvím svých postav dávají snímku ještě vetší grády. Vše korunuje nezapomenutelná hudba, která je snad úplně nejslavnější na celém filmu. ()

Luxocculta

Jednička je o poznání lepší, než dvojka, která je spíš jen takovou kopií a recyklátem. V dětství mě na tom vždycky fascinovalo především to tajemno. Úvodní scény v knihovně, scéna s křeslem a pak závěr na střeše, to byla vždycky husí kůže. A pak samozřejmě Sigourney měla taky něco do sebe. Stejně tak mě vždycky bavila balicí technika Billa Murrayho :) 80 % ()

rublik05

V mém okolí a konec konců i zde na ČSFD se na film pějí samé chvály a oslavné ódy, dodal jsem si odvahy a rozhodl jsem se, že se o geniálnosti Krotitelů duchů přesvědčím sám na vlastní oči. Na první dobrou diváka zaujme titulní skladba, kterou podle mě za ty roky zná snad úplně každý. Efekty a triky z dnešního pohledu působí docela vtipně, ve své době to ale musela být šleha. Bill Murray je super, stejně tak i legendární Sigourney Weaver. Příběh mě nijak zvlášť nezaujal, má fajn atmosféru, nicméně působí tak nějak obyčejně, najde se několik zajímavých, ale i těch nudnějších momentů. Celkově bych to viděl na takový lepší průměr, na tu dobu asi fajn počin, s kultovním statusem bych však byl trochu opatrný. 6/10. ()

Belmondicek

"Hej, kam vedou ty schody?...Nahoru!" Nestárnoucí legendární komediální klasika, která s přibývajícími léty neztrácí nic ze svého šarmu, inteligence a především vtipu, hravě válcuje většinu současné produkce! Vědci Venkman, Stantz a Spengler se na Kolumbijské univerzitě zabývají paranormálními jevy a mimosmyslovým vnímáním. Jejich výzkum je ale najednou považován za zbytečný, a tak si raději založí v bývalé požární stanici soukromou kancelář Krotitelé duchů. To už se v New Yorku začínají skutečně dít nadpřirozené věci... Dan Aykroyd spolu s Haroldem Ramisem napsal scénář, který se může chlubit inteligentními dialogy a zároveň slušnou porcí kvalitních revolučních trikových scén, které obstojí i po těch letech, zkrátka nic tu není jenom pro efekt. Skvělý Bill Murray, který je srdcem filmu pronáší spoustu nesmrtelných vtipů a hlášek, Sigourney Weaver předvedla také notný komediální talent, nemluvě o Ricku Moranisovi. Samozřejmostí je kinodabing v čele s neodolatelným Jiřím Štěpničkou a jeho ironicko sarkastickým tonem. "Rayi, když se vás někdo zeptá jestli jste bůh, řekněte že jo!" ()

RedRose

Tohle nezapomenutelne dilo mam na ohrane VHS a ohranost je misty hooodne znat, ale proste DVD je jen s titulky a to mi u komedie opravdu vadi... I po tech letech se od tohoto dila pokud zacne hrat nedokazu odtrhnout a porad me skvele bavi ;-) ()

Zemřel režisér Ivan Reitman

Zemřel režisér Ivan Reitman

14.02.2022

Třetí Krotitelé duchů nabírají obsazení

Třetí Krotitelé duchů nabírají obsazení

03.03.2019

Pokud jste to prošvihli, Jason Reitman (Juno, Lítám v tom), syn Ivana Reitmana, režiséra původních Krotitelů duchů, chystá pokračování, které bude filmově navazovat na druhý díl a v podstatě tak… (více)

O čem budou Krotitelky duchů?

O čem budou Krotitelky duchů?

01.01.2016