Krotitelům duchů se nevede nejlépe. Doktor Venkman se živí jako moderátor nudného televizního pořadu o telepatii a Raymond s Winstonem vystupují na večírcích. Jediný Egon dál zkoumá paranormální jevy. Jenže démonické síly opět vystrkují drápy. Kníže Vigo z Moldávie, jehož obraz je restaurován v newyorském muzeu, ovládne mysl dotěrného restaurátora Janoše Pohy, jehož prostřednictvím unese dvouletého syna Dany Barrettové Oscara. V kanalizaci pod městem se objeví podivný sliz, živící se negativními emocemi a také negativní emoce probouzející. A když v přístavu přistane Titanic, je definitivně jasné, že Krotitelé duchů musí opět vytáhnout do boje. Nejdůležitější bude zachránit Danino dítě, protože právě to si Vigo vybral pro své nové vtělení. Jestli se mu podaří přemístit z obrazu do těla z masa a kostí, pak se nejen New York ocitne v opravdu vážných potížích. Jenže Vigo, podporován řekou negativního slizu, je pro čtveřici hrdinů možná příliš mocný, a tak je potřeba kontrovat pořádnou dávkou pozitivní energie. Musejí se zapojit všichni Newyorčané. (TV Nova)

C0r0ner

Přijde mi to úplně stejně dobré, jako první díl. Řeka nenávistného slizu a Vigo mi dokonce přišli jako lepší nápad, než děj v prvním díle. Naproti tomu už člověka ta originalita zase tolik nefascinuje. Pořád je to ale velmi dobrá zábava, která je i poněkolikáté stále fajn. 85% ()

ic

I když je to možná zvláštní, tak druhý díl v tomto případě překonal svého předchůdce. Samozřejmě je to jen můj názor, ale dvojka se mi fakt líbila ()

Dannysek4U

Pokračování je sice trošku slabší, ale ty fóry, to je taková nabíječka, Titanic a dlaší, no prostě M A S A K R v nejlepší slova smyslu ()

lakikaki

Približne na rovnakej úrovni ako časť prvá - u mňa to znamená, že film sa mi páčil keď som bol menší, teraz je to len taká priemerná nemastná-neslaná komédia. Našťastie to ako-tak zachraňuje Bill Murray aj tentokrát. ()

zette

Dustojne pokracovani, i kdyz ubylo trochu humoru a vytratila se, logicky originalita. Ale stale zabavna podivana s velmi dobrym hereckym obsazenim, hudbou. A pak, to jejich auto je proste TOP. ()

PavelVanekArt

Srdeční a nostalgická záležitost. Poprvé jsem to viděl asi v pěti letech a hned co jsem začal rozumět mluvenému slovu v televizi (asi těžko někdo z nás věděl v 5ti letech co je to proton pack a podobný věci), tak jsem jel reprízy na VHSce až do zblbnutí. A vydrželo mi to do teď, jen už mi to stačí jednou ročně. Jeden z filmů, který už nikdy ze života nevymažu. 5* a.k.a 95% ()

emo

Peter, Egon, Ray a Winston sú opäť pripravený nakopať duchov do... a poslať ich odkiaľ prišli! ()

WolfR

Větší lepší akčnější bombastičtější a dražší a s jistou mírou klasických chyb sequelů. Přesto velmi podařené pokračování vtipného krocení duchů, 4 hvězdy. ()

mortak

V dětství dobrý, ale dnes bych to spíše zařadil do žánru romantická komedie s trochou duchařiny. Tady než o triky jde o to, zda se Murray dá znovu dohromady s Weaver. Ovšem se Sochou svobody jako třešničkou. ()

dr.fish

Dvojka má možná o něco menší drajv, ale je to dané tím, že v podstatě opakuje totéž v bledě modrém, jako jednička. Chlapíci se téměř upadlí v zapomenutí znovu dostanou do akce, neboť Zlo nikdy nespí. Několik skvělých nápadů a dostatečně sehraná parta hlavních hrdinů drží laťku dostatečně vysoko. 85% ()

Madlenka26

Můj nejmilovanější film z dob dětství :)) i teď :)) ,,Když máte problém komu zavoláte? Krotitelé duchů.Vigo postrach karpat a Moldávie Ti poroučím, poroučej pane '' Strašně jsem se Viga bála ale jak ho zaplavily tou růžovou břečkou hned to ze mě spadlo. A ještě si vzpomínám , že jsem se strašně bála se jít koupat, kdo viděl ví proč :-)) ....Jeden z mála filmů kdy je pokračování lepší než první díl. Ráda se ke Krotitelům vracím, protože s nimy přichází i nostalgie na dětství :)) ()

DannyJ

Pro mě naprosto stejně dokonalý jako jednička! Každá postava zůstala stejně dokonalá a prostě všechno dobrý z jedničky zůstalo! Pro mě má velký plus to, že sem se u tohohle dílu jako malej bál víc než u jedničky. A to hlavně kvůli Jonášovi. ()

Nivenx

Nemyslím si, že by druhý díl byl o něco slabší jak ten první. Pořád jde o velice povedenou zábavu s duchařinkami a ten mamlas v tom obraze byl docela zábavný. O to byli ještě zábavnější představitelé. 80% ()

Doudis19

Že pokračování veleúspěšných snímků nemohou překonat svůj originál? Věc názoru. V mých očích, jsou totiž druzí krotitelé ještě o chloupek zábavnější. Možná mi vyhovovalo značné přitemnění příběhu, který nese i hororové prvky, ale především mě daleko více uspokojilo vyvrcholení. Panáček Michellin mě už jako dítě zklamal, narozdíl od Vigga ksichtícího se z rámu, který ještě hodně dlouho provázel moje spaní. ()