Krotitelům duchů se nevede nejlépe. Doktor Venkman se živí jako moderátor nudného televizního pořadu o telepatii a Raymond s Winstonem vystupují na večírcích. Jediný Egon dál zkoumá paranormální jevy. Jenže démonické síly opět vystrkují drápy. Kníže Vigo z Moldávie, jehož obraz je restaurován v newyorském muzeu, ovládne mysl dotěrného restaurátora Janoše Pohy, jehož prostřednictvím unese dvouletého syna Dany Barrettové Oscara. V kanalizaci pod městem se objeví podivný sliz, živící se negativními emocemi a také negativní emoce probouzející. A když v přístavu přistane Titanic, je definitivně jasné, že Krotitelé duchů musí opět vytáhnout do boje. Nejdůležitější bude zachránit Danino dítě, protože právě to si Vigo vybral pro své nové vtělení. Jestli se mu podaří přemístit z obrazu do těla z masa a kostí, pak se nejen New York ocitne v opravdu vážných potížích. Jenže Vigo, podporován řekou negativního slizu, je pro čtveřici hrdinů možná příliš mocný, a tak je potřeba kontrovat pořádnou dávkou pozitivní energie. Musejí se zapojit všichni Newyorčané. (TV Nova)

rublik05

Když už jsem přežil jedničku, dal jsem po týdnu šanci i dvojce s nadějí, že třeba bude poutavější a vtipnější, přestože mi bylo jasné, že pokračování většinou bývají naopak podstatně horší. V případě Krotitelů duchů II mi přišlo, že se kvalitativně pohybují zhruba na stejné úrovni jako jednička. Přibylo více kvalitnějších triků a efektů, herci jsou stále výborní, atmosféra rovněž parádní, humor ujde, i když ho zrovna mnoho není. Z mého pohledu se jedná o malinko atraktivnější, ale prakticky stejně kvalitní pokračování, které svému předchůdci ostudu rozhodně nedělá. 6/10. ()

Ceberus

Stejně jako první díl je i toto za slabé tři hvězdy. Není to natočeno špatně, jen je třeba hodně vypnout mozek a třeba ještě být Murrayho fanouškem, aby vám zhlédnutí tohohle filmu vůbec stálo za to. Patetické rozuzlení nebudu mít tvůrcům za zlé - předpokládám, že to je spíš tak trochu parodie na tyhle typy konců. ()

RedRose

Jedna z nejpovedenejsich komedii 80-tych let Krotitele duchu je proste neskutecne dilo! Dvojka se pokusila jit ve stejnych stopach, ale pres skvely vysledek to uz na kvalitu jednicky nedosahlo... Presto i dvojka patri ke komedialnim klenotum 80-tych let ;-) ()

Marecko

Na jedničku sice nemá, ale pořád je to velice slušná pokoukaná. A když uvážím že všechny efekty jsou už skoro 20 let statrý, tak to musím před panem Peitmanem smeknout. ()

Tiiso

Krotitelé duchů jako druhé pokračování dobrého předchozího filmu z roku 1984, nedosáhl nějaké zvláště vyjímečné kvality. A to zejména z hlediska dějové linie a samotného příběhu. Ačkoliv Reitman zanechal veškeré tributy, které v prvním filmu zaručili jeho úspěch, nepodařilo se snímek posunout do nadpůměrných výšin. Atributy ve smyslu zvolení stejných představitelů, stejné lokace natáčení, použité podobného druhu doprovodné hudby atd. Ale všechny tyto zvolené prostředky režisér, možná díky nepodařenému scénáři, nedokázal využít a prosadit lepší výsledek. Všichni zúčastnění se dozajista velmi snažili, jak herci tak i tvůrci, ale snažení přišlo veskrze vniveč. příběh zlého ducha z obrazu nepůsobil originálně. Spíše hloupě a naivně. Nevěřil jsem myšlence celého druhého příběhu v tom, že k velkému převratu duchů má opět dojít na ostrově Manhattanu a děj se jeví vykonstruovaně. To by jsem celkem akceptoval, kdyby, ale samotné sledování nepřinášelo nudu a nezájem. Roztříštěnost pocitů ze snímku také nepřináší pohodu z projekce. Sumasumárum: humor v dialozích stále drží svou kvalitu, realizace ztvarnění na dobré úrovni, snímek ztrácí sílu na příběhu a více mě nudil, než bavil. ()

Tuomijoki

Mně se dvojka líbila dokonce víc než jednička. Proč? Je zde více duchů, podle kterých je vlastně film nazvaný. V jedničce šlo spíše o ty "démony", což se mi zdálo dost přemrštěné. Proto u mě vede dvojka. ()

Knor

Zcela vyjímečně se stane, že by druhý díl slavného filmu bude stejně dobrý. V tomto případě to tak je, jediným rozdílem jsou o trochu lepší efekty a víc hororových scén jinak zábavově je to na stejné úrovni jako předchůdce. Krotitelé duchů se povedli jako málo co. Skvělá originální zábava, kterou budu milovat co budu živ. ()

Amynka

Druhý díl mám snad ještě radši než jedničku!Miluju film Sliz ,což je můj první shlédnutej horor,viděla jsem ho jako malý děcko se staršíma sestřenkama a samožřejmě jsem se pak strašně bála jít k umyvadlu,aby mě nevtáhnul růžovej sliz:-))a tudíž mě růžový záporák v tomto pokračování geniální jedničky velice potěšil a scéna v koupelně pro mě byla nostalgickou vzpomínkou na zmiňovaný filmek Sliz...Samozřejmě se mi tento film líbil i ze stejných důvodů jako jednička,jedná se o skvělou kultovní komedii,kterou viděl snad každej a nesmím zapomenout zmínit ústřední melodii,která je úžasnáá... ()

Lilien

myslím že takto by malo vyzerať pokračovanie ktoré je rovnako dobré , pre mňa ešte lepšie ako jednotka. Trošku temnejšie, rovnako vtipné so super záverom a s fantastickou Sochou Slobody v akcii. ()

ŠpetaMarek

Velmi milé překvapení, dvojku jsem neviděl několik let (snad i 15) a dával si spíš pravidelně jedničku, s nástupem YT se všude možně objevovaly hlasy, že dvojka je vlastně špatná a proč. Není špatná, je úplně jiná jak jednička a v té jinakosti je dokonalá. Takovýto blockbuster by uspěl i dnes. ()

Cortesz

Je to tak, ale dvojka této legendární duchařské komedie se mi líbí stejně jako první díl a tak nějak neodmyslitelně k sobě patří a tvoří vzájemný celek, když se podívám na první díl, musím vidět i druhý. Herci zde zůstali stejní, což je jedině dobře a přibyli další, kteří také stojej za to, zápletka stejně šílená, jako v předcházejícím díle, opět plno vtipných situací i hlášek. A navíc zmiňuji chytlavej a zapamotavatelnej geniální song Ghostbusters, který sice zazněl už v prvním díle, ale ke komentáři k němu jsem se zapoměl zmínit. ()

Varangian

Legenda pokračuje... Hvězda navíc kvůli zdejšímu mizernému hodnocení a taky za hlášky tipu: "Nejsem Ray, jsem Vigo a ovládnu svět..." :D ()

Stejšn

O trošičku slabší než první díl, ale stále vysoce nadprůměrně. Zvláště Peter MacNicol a Wilhelm von Homburg jsou skutečně zapamatováníhodní. Dvojka je trochu temnější než jednička, ubylo vtipu a přibylo strašení. Existuje několik českých dabingů, ale ani jeden z nich není nic extra a nejlepší je originální zvuk. ()

Bendiys

Titanic priplul. "Lepsi pozde nez nikdy." Dvojka prinasi nove napady, nicmene se i vyrazne opakuje. To co se dalo jednicce odpustit, zde uz prominuto byt nemuze. Stale vsak Krotilele neztraci energii a humor... ()

kubas369

Pro mě o něco lepší než jednička díky rozpohybované soše svobody. Ale jinak jen vizuálně lepší kopie původního vcelku originálního filmu. ()

kubilov

Co naplat, Ghostbusters byly vždy mimo mě. Druhý díl sice nabídl mírně lepší triky, každopádně se mi neustále vkrádala do hlavy myšlenka, že už jsem viděl spoustu ještě starších filmů s daleko lepšími efekty. Jinak nenabízí oproti jedničce nic nového a jen tak se plouží a kopíruje první díl, takže když byla jednička za 3*, dvojka o bod níže. ()