Epizody(8)

Každá ves v Čechách má hasičskou zbrojnici. Stejně tak i vesnice Horní. Sbor dobrovolných hasičů zde vede svérázný Petr Pospíšil (Petr Rychlý). Má trochu horkou hlavu a před nikým si servítky nebere. Je to ale férový chlap, který vede svůj sbor až se starosvětským smyslem pro zodpovědnost, a ve vesnici ho proto mají rádi. Tedy až na vypočítavého starostu Vladimíra Urbana (Václav Kopta). Ten se totiž přes hasiče snaží vyvádět peníze z obecního rozpočtu a Petrova poctivost se mu vůbec nehodí do krámu. Starosta se proto snaží Petra a jeho hasičské jednotky všemožně zbavit. Souboj mezi Petrem a starostou je ústředním motivem nového českého seriálu plného rázovitých postav z malebného Ladova kraje. (TV Nova)

Recenze uživatele fafejt001 k tomuto seriálu (5)

Hořící pták (2021) (E01)

Tak  zatím  první  díl  je  tak  za  * * a půl . Rychlý  dobrý  a Pechlát  překvapil . Zápletka  s  ptákem  ušla  a mladá  budoucí  dvojice  také . Na  úvod  to  není  špatné . Bude  to  lepší ??  Uvidíííme . Jo  a  Kopta  tam  sedí  . Ten  to  jěště  rozjede . ()

Bažina (2021) (E02)

Tak  vidím , že to má  klesající  tendenci . Důchodci hledají kešky a  hledá  se  bonzák  v  kolektivu . Další  díly  budou  zřejmě  podobné . Zde  není  ani  snaha  přijít  s  něčím  novým . Bezduchost , prázdnota  a  konina . A  to  jsem  čekal  , že  Rychlý , Kopta  a  Pechlát  jsou  zárukou  dobré  akce . A  vono  PRD . ()

Pálení čarodějnic (2021) (E03)

LEPŠÍ  už  to  nebude  . V  tomhle  jsem  si  zcela  jist .  Bude   snad  v  dalších  dílech  nějaké  překvapení ??  A  hned  si  odpovím ,  ne .  Tedy  , asi   neee . ()

Za Frantu! (2021) (E04)

Nejméně  pohledný  hasič  a  jde  na  dračku . To  už  je  scifi . Další  slabý  díl  , který  ovšem  okořenila  nožka  redaktorky  ,,šprajcnutá "  v  zábradlí  a  Benešová  v  trikotu . Tudíž  dám  * *  . Jo  a  závěr  k  zamyšlení . To  tedy  jo . Myslím  to  v  dobrém . Často  se  honíme  za  kravinama  a  zapomínáme  na  základní  hodnoty  v  našich  životech . Což  jsou  vztahy , pomoc  druhému  a  tak  podobně . Takže  za  ten  závěr  dám  hvězdu  navíc . ()

Hasičský ples (2021) (E08)

Myslím , že  asi  nejlepší  díl  z  celého  seriálu . Nakonec  si  divák  zvykne  na  dva  důchodce , kteří  udávají  směr v tomto díle . Žhavé  jiskry  dobrá  parta  muzikantů , i když  to  je  silné  slovo , a Kopta  žhavil  klávesy  do  plnejch .  Čili  shrnuto - Rychlý dost  dobrý , Kopta  rovněž  i  oba  tatíci . Jo i ti  mladí  co  spolu  choděj  a  zažívají  první  společné  chvilky  společně  v  životě  také  fajn .  Myslím  , že by  mohlo  být  i  pokračování . Takže  za  celý  mini seriálek  dám  * * *  . ()