Co ste hasiči

(seriál)
  • Slovensko Co ste hasiči
Česko, (2021–2023), 12 h (Minutáž: 45 min)

Petr Rychlý, Václav Kopta, Marek Holý, Jana Bernášková, Jaromír Nosek, Radim Kalvoda, Vlastimil Zavřel, Pavel Nový, Sabina Rojková, Radek Melša (více)

VOD (1)

Série(2) / Epizody(16)

Každá ves v Čechách má hasičskou zbrojnici. Stejně tak i vesnice Horní. Sbor dobrovolných hasičů zde vede svérázný Petr Pospíšil (Petr Rychlý). Má trochu horkou hlavu a před nikým si servítky nebere. Je to ale férový chlap, který vede svůj sbor až se starosvětským smyslem pro zodpovědnost, a ve vesnici ho proto mají rádi. Tedy až na vypočítavého starostu Vladimíra Urbana (Václav Kopta). Ten se totiž přes hasiče snaží vyvádět peníze z obecního rozpočtu a Petrova poctivost se mu vůbec nehodí do krámu. Starosta se proto snaží Petra a jeho hasičské jednotky všemožně zbavit. Souboj mezi Petrem a starostou je ústředním motivem nového českého seriálu plného rázovitých postav z malebného Ladova kraje. (TV Nova)

fabecc1222

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Už jsem málem zapomněl, že nás loni v létě (a už se chystá i druhá řada, ale u ní už opravdu nebudu) Nova poctila touto hasičskou parádou, která měla být jakýmsi duchovním nástupcem Okresního přeboru, kdyby však nebyla zoufale nevtipná, plná všemožných filmových klišé o vesnících a vesničanech. Ne ne, tady vážně pár dílů stačilo aby divák poznal, že další klenot se nekoná, a spíše to je něco, co brzy upadne v zapomnění. ()

Franki69

Půjdu trochu proti proudu, ale seriál mě opravdu pobavil…Nova porazila Primu v tvorbě divácky přívětivých seriálů rozdílem třídy. Nečekejte ale velké překvapení, vše jede podle vyzkoušených šablon, ovšem dobře napsaný scénář a s velkým zaujetím odehrané postavy - zejména Petrem Rychlým, Václavem Koptou a Janou Bernáškovou dělají z této stylizované vyprávěnky ze života na vesnici pohodově snesitelnou podívanou. Podezřívám z toho režijní vedení, spojené s ostravským divadlem Mír (Lajna, sKORO NA mizině), které si pečlivě ohlídalo, aby v podstatě banální příběhy jednotlivých epizod nepřetržitě odlehčovaly drobné situační vtípky, které naštěstí pro diváka opravdu fungují. Neříkám, že to musíte vidět, ale když si budete chtít ukrátit krátkou chvíli, klidně si to pusťte. Dávám 55%, což je bezkonkurenčně nejvíc, co jsem kdy televizní seriálové tvorbě českých komerčních televizí dal. ()

bourec

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

V poslední době se víc než kdy jindy dost mučim sledováním sračkovitejch filmů, a občas i českejch seriálů. Tenhle jsem (opravdu dobrovolně) odkoukal celej. A to i přes to, že už po druhým dílu bylo jasný, že to za víc než jednu usmolenou hvězdu nebude. Snad Nový se Zavřelem, a v prvních dvou dílech Pechlát se svoji ženou zajistili občas nějakej vtip. Ty druhý dva v dalších dílech už jen paběrkovali. Zato Petr Rychlý, se svoji huhlavou mluvou, uměle vypadajícím vousem, a toporným herectvím nebavil, a jen potvrdil, že hrát stejně jako Kopta neumí. Jestli to měl bejt pokus o hasičskej Okresní přebor, tak se to hrubě nepovedlo.20%. ()

zdenny

51 %. Toto je pro mě těžké hodnotit. Subjektivně se mi to líbilo na tři (asi stárnu), kdežto objektivně vím, že je to spíš mezi jednou a dvéma. Dávám tedy alespoň nejvyšší dvouhvězdičkové procentuální hodnocení. Prostě jsem si většinu postav normálně oblíbil. A seriály z vesnic nebo malých městeček mám rád. Dýchá tam na mě ta "malá českost". ()

ŠpetaMarek

Nevidel jsem rozhodne vsechny dily, ale co jsem videl, nejenom, ze neurazelo, ale bylo to dobre natocene, zahrane, nesustelo papirem a k tomu padnouci hudba. Posledni dil dokonce vynikajici. Snad ten trend vydrzi do druhe rad, kde uz nema Rychly nalepene vousy, coz byl pro me nejvetsi zapor teto serie ()

• Premiéru epizody sledovalo 858 tisíc diváků starších 15 let, byl to nejlepší výsledek z pořadů vysílaných po 20. hodině. (rublik05)
  • Premiéra epizody se stala nejsledovanějším pořadem celého dne, epizodu sledovalo 785 tisíc diváků starších 15 let. (rublik05)
  • Premiéra epizody se stala nejsledovanějším pořadem večera po 20:00, sledovalo ji 812 tisíc diváků (15+). (rublik05)