Epizody(8)

Každá ves v Čechách má hasičskou zbrojnici. Stejně tak i vesnice Horní. Sbor dobrovolných hasičů zde vede svérázný Petr Pospíšil (Petr Rychlý). Má trochu horkou hlavu a před nikým si servítky nebere. Je to ale férový chlap, který vede svůj sbor až se starosvětským smyslem pro zodpovědnost, a ve vesnici ho proto mají rádi. Tedy až na vypočítavého starostu Vladimíra Urbana (Václav Kopta). Ten se totiž přes hasiče snaží vyvádět peníze z obecního rozpočtu a Petrova poctivost se mu vůbec nehodí do krámu. Starosta se proto snaží Petra a jeho hasičské jednotky všemožně zbavit. Souboj mezi Petrem a starostou je ústředním motivem nového českého seriálu plného rázovitých postav z malebného Ladova kraje. (TV Nova)

Tosim

Půjdu proti proudu, protože po čase nova vytvořila seriál, který není úplné peklo, nabízí rozumně komediální zápletky i trochu vážnějšího a vidět Petra Rchlého, který se konečně vymanil z Ordinace, je celkem osvěžující. Navíc se v seriálu sešli dost nesourodí spolupracovníci - režisér Vladimír Skórka ze sKORONA mizině a scénárista Rudolf Merkner z Dramedy a je zajímavé to sledovat. ()

Smileface

Pokud šlo jenom o vtip a nadsázku, tak ok, ale ve chvíli, kdy si to začalo hrát na vážné věci, tak totální selhání. Mimochodem proto, zě ústřední dvojice, která se hledá a na konci (možná) najde, působí věkovým rozdílem spíše jako otec a dcera (16 let mezi herci a Rychlý s vousy tu působí tak na 60 minimálně). I ostatní postavy se chovají nelogicky a hystericky. Nejvetsi milovník působí oplzle což má zřejmě trochu připomínat Okresní Přebor, ale celkovou kvalitou na to Hasiči nemají. Nakonec je překvapivě nejlepší postava vykutálený starosta v roli Václava Kopty, který se pro tu roli snad narodil. ()

mira007

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Petr Rychlý jako velitel dobrovolných hasičů na Vesnici a proti němu zlý starosta v podání Václav Kopta - snaha Tv Nova o jakýsi druhý Okresní přebor byl sympatický pokus a taky jsem si říkal, že nasadit takový seriál je od dramaturgie Tv Nova frajeřina jakože "jít proti proudu, proti všem" ale nakonec jsem pojal podezření, že když to odpovědní lidé na Nově viděli jaká je to upachtěná bída, tak se toho zbavili o prázdninách, aby to na plné čáře neprohrálo se Slunečnou a spol. Dvě hvězdy za upřímnou snahu a za Koptu, kterému ta role sedla jak prdel na hrnec. ()

giovanni3

Prvotní ukázky ze seriálu mne nalákaly na něco alá "Okresní přebor", tudíž z vesnice, v pohodě fórky a ne moc trapnosti. Místo toho se zdejší hasiči, a vlastně celá vesnice, snaží vykrádat jak kultovní hlášky, tak jiné seriály, tak zohledňovat současnou dobu... no prostě ze všeho něco. I ústřední postavy působí dosti strojeně klasicky to postavíme na "zlém" starostovi a "hodném" šéfovi hasičů a okořeníme to "láskou" (neznám, náhodně ji potkám, nechce nic a najednou po pár sekundách láska až za hrob... jak klasické :D) mezi jejich dětmi... Za zdejšího kasanovu dáme Edu aneb obtloustlého, zarostlého chlápka věčně s pivkem v ruce a čelenkou na hlavě... opravdu lev salónů, který odláká kdejakou manželku, či dokonce jakousi celostátně známou redaktorku... Proč ne.. A když to drhne, tak tam strčíme maníka co věří kde čemu od duchů, přes 5G sítě, chemtrails a podobně, ať si přes to kopneme do dnešní doby kdy se tomu teoreticky většina diváků zasměje.. Celkově nic extra herecké obsazení, většinou se tu nic moc neděje a spíš se tu solidně vykrádá. Jediná kdo mne tu trošku baví je pohodová Jana Bernášková. Dějově se člověk jen občas pousměje a to je ten hlavní problém,. Takže shlédl jsem seriál až do konce (kromě 1 dílu - byl jsem mimo domov) a ve finále zklamání a jen 2z5 . ()

bourec

V poslední době se víc než kdy jindy dost mučim sledováním sračkovitejch filmů, a občas i českejch seriálů. Tenhle jsem (opravdu dobrovolně) odkoukal celej. A to i přes to, že už po druhým dílu bylo jasný, že to za víc než jednu usmolenou hvězdu nebude. Snad Nový se Zavřelem, a v prvních dvou dílech Pechlát se svoji ženou zajistili občas nějakej vtip. Ty druhý dva v dalších dílech už jen paběrkovali. Zato Petr Rychlý, se svoji huhlavou mluvou, uměle vypadajícím vousem, a toporným herectvím nebavil, a jen potvrdil, že hrát stejně jako Kopta neumí. Jestli to měl bejt pokus o hasičskej Okresní přebor, tak se to hrubě nepovedlo.20%. ()

• Premiérové uvedení druhého dílu sledoval více než jeden milion diváků starších 15 let (1,09 mil.), což byl nejlepší výsledek večera i celého dne. (rublik05)
  • Petr Rychlý v době natáčení seriálu souběžně točil ještě Ordinaci v růžové zahradě (od r. 2005), kde ale hraje bez vousů. Proto musel vždy do maskérny o něco dříve, aby se mu vousy dolepily. Zajímavé je, že se k tomu používal materiál z pravých vousů. (SONY_)
  • Epizoda se stala nejsledovanějším pořadem večera i celého dne, premiéru zhlédlo 844 tisíc diváků starších 15 let. (rublik05)