Zastřelená manželka mafiána, majitele diskotéky, kde se scházejí popové celebrity. Policisté, kteří slouží na pražských obvodech, se už naučili jít vládcům podsvětí na ruku. Proto musí lidé z pražského oddělení vražd jednat na vlastní pěst... Na začátku devadesátých let hrálo každé policejní oddělení a každý policista sám za sebe. O to víc se cenili parťáci, na které bylo spolehnutí. (Česká televize)

JosefTomas

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

První díl byl jako nepříliš ukázkový rozjezd trochu zklamáním, ale navnadil. Jenže tam, kde první díl nudně (i když říct nutně) dávkoval expozici, tam ji druhý díl perfektně zužitkovává, od první minuty vhazuje diváka do centra dění, nenechává ho vydechnout a nepustí ho do závěrečných titulků. Případ totiž konečně dostal dynamiku a hlavně řešení, které natolik chybělo případu prvnímu. Lze chápat ukázku chaosu devadesátých let, ale divákům případy nepolíbenými se nevyřešením a nadměrným počtem postav seriál zbytečně vzdaluje. Proto se nelze ubránit srovnání s Případy 1. oddělení, které však přeci jen díky své jednoduchosti a separaci zločinů byly divácky o něco víc přívětivější. Zda to je výtka, či ne, se musí rozhodnout každý sám. ()

Frajer42

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Na české poměry seriálů, zejména pak na české poměry kriminálek, je tohle prostě povedené. Vždyť na ten ostatní odpad je nemožné se dívat. Jinak mě velmi zaskočilo, že se najdou o pár let mladší lidé než já, kteří netuší, že nějaký Jonák vůbec existoval, natož pak kým byl. Velmi milá epizoda točící se kolem těžké práce ve shromažďování důkazů. [75 %] ()

LachtanShows

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Nějak mě ten lednový boom kolem údajně nejlepšího krimiseriálu ČT od omýlaného sequele Případy 1. oddělení totálně minul a moc se mi po první epizodě nechtělo pokračovat. Přeci jen jsem tuhle dobu nezažil a o to míň jsem k ní jakkoli vázán. Stále jsem byl ale přesvědčován ze všecn stran, ať tomuhle seroši ještě věnuju čas, a tak nadešla chvíle Devadesátky dojet. ()

no2

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

8/10 - Zatímco první díl přinesl vyšetřování méně známé vraždy a byl takovým seznámením se s devadesátkami a mafiánskými postavičkami typu Mrázek, Běla či Jonák, druhý díl již nasadil těžký kalibr - vraždu Ludviky Jonákové a vše kolem toho. Tentokrát již je Jonák v hlavní roli a nutno dodat, že Novotný JE Jonák. :-) Přesto bych krotil celkové nadšení a osobně bych tento díl viděl tak na 80 %, jelikož ke skvostným krimi seriálům natočených v ČSSR (např. Hříšní lidé, Dobrodružství kriminalistiky) to má pořád ještě daleko. Na druhou stranu jsem rád, že se konečně natáčejí seriály/filmy o současných (1989 - 2022) tématech (např. Roubal, Guru Jára, divoké devadesátky). Jen houšť a větší kapky! Časem se třeba dočkáme i zajímavých filmových příspěvků na témata podvodné privatizace, zpackané Havlovy amnestie či života Karla Kryla po r. 1989 atd. Nic proti "předsametové" historii, ale kdo má pořád dokola sledovat ta stejná témata (komunisti, Rusové v 1968, normalizace, disidenti, příp. odsun Němců po válce) - z toho už jsem unavený... Uvidíme, co přinesou další díly a zda nebyla laťka již teď nasazena příliš vysoko. ()

Chudobka

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Pro mě příliš mnoho postav, nějak jsem se ztrácela. Finger, Fridrich, Sokol i Bartoš se mi líbili, ale bylo tam všeho nějak moc. Chvílemi jsem nevěděla, kdo je kdo, i když jsem se dívala pozorně. Není to dokument, možná se mohlo vypíchnout jen něco, aby se divák lépe orientoval. S tím vysokým hodnocením se nemůžu ztotožnit. ()

• Úvodní scéna vyšetřování zavražděné manželky Jonáka se natáčela na zastávce Sídliště Ďáblice. Pivnice na Konečné se proměnila na novinový stánek PNS a rekvizitáři zde navíc mimo jiné instalovali stánek s ovocem a zeleninou, který umístili lehce před dnešní pivnici. (formelin)
  • Ivan Jonák (Michal Novotný) má v epizodě pistoli Desert Eagle ráže .50 AE, kterou vyrábí společnost Israel Military Industries. Jedná se o jednu z největších pistolí na světě. (Marsu88)
  • Když je na konci epizody jasné, že na Ivana Jonáka (Michal Novotný) spadla klec, začne hrát skladba „Sen“ od Lucie, která pochází z alba „Černý kočky mokrý žáby“, které bylo vydáno v září 1994, tedy ve stejný rok i měsíc, co byl Ivan Jonák zatčen. (Šéfik)