Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Zastřelená manželka mafiána, majitele diskotéky, kde se scházejí popové celebrity. Policisté, kteří slouží na pražských obvodech, se už naučili jít vládcům podsvětí na ruku. Proto musí lidé z pražského oddělení vražd jednat na vlastní pěst... Na začátku devadesátých let hrálo každé policejní oddělení a každý policista sám za sebe. O to víc se cenili parťáci, na které bylo spolehnutí. (Česká televize)

(více)

Recenze (97)

Frajer42 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Na české poměry seriálů, zejména pak na české poměry kriminálek, je tohle prostě povedené. Vždyť na ten ostatní odpad je nemožné se dívat. Jinak mě velmi zaskočilo, že se najdou o pár let mladší lidé než já, kteří netuší, že nějaký Jonák vůbec existoval, natož pak kým byl. Velmi milá epizoda točící se kolem těžké práce ve shromažďování důkazů. [75 %] ()

flanker.27 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Doba to radostná nebyla, ale je radost dívat se na konečně perfektní řemeslo. I když základ je ze života, i to ho správně zachytit je umění. První díl uvodil do prostředí a postav, teď se to opravdu rozjelo. "Budeš dělat blbýho, já nasranýho." Hlášky prvotřídní. A poznámka: tyto typy případů nejsou "klasické detektivky" podle pravidel pátera Knoxe a podobné hovadiny, které s realitou zločinu nemají nic společného. ()

Reklama

Big Bear 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Druhý díl se mi líbil o poznání více než první. Už to nebylo pro diváka takové zmatené, nové tváře, skoky v čase... Tady užvíme kdo je kdo navíc Michal Novotný dostal více prostoru pro svého Jonáka což rozhodně nebylo na škodu. Musela to beht šílená doba. Uvědomil jsem si to, když Mikluš říká Fingerovi.. víš já mám k tomuhle ještě toho Roubala! Přičemž sám Roubal byl sousto nevídané. Zatímco já se v té době probíjel školou zažívajíc úspěchy i neúspěchy a nasával zkušenosti, to samé v podstatě zažívali kriminalisté co šli tehdy po vraždách... Jo, jestli se to takto ponese dál, bude to fajn seroš. * * * * ()

castor 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

„Odměnu? Já bych dal všechno, co mám. 200 tisíc, ano jistě, 200 tisíc korun, to můžete hned dát do zpráv.“ Nejryzejší svoboda se vším dobrým a pochopitelně i tím špatným. Zločinů neubývá, mafiáni mají pocit, že tahají za delší konec provazu. S ohledem na množství neobjasněných vražd nejsou daleko od pravdy. Navíc se nedá říct, že by policie mnohdy postupovala zrovna učebnicově. Právě k některým případům se opakovaně vracíme, kdy trio (bažant Tomáš Kozák a zkušení operativci Václav Plíšek a František Tůma) vždy nějaký ten střípek skládačky přidá. Atmosféra ještě výraznější než minule, navrch je tu víc odulé vizáže Michala Novotného v roli bizarního Jonáka. Chudák ani nevěděl, že jeho milovaná Ludvika prodává v nějakém stánku se zeleninou. Když přijde majitel diskotéky na policejní oddělení, aby byl nápomocen, je skvělý. ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Já tedy moc nadšený nejsem. Kamera je přímo katastrofální, připadám si jako v klipu MTV. Je to strašně zkratkovitý způsob vyprávění. Postav policstů je docela hodně, jmen ještě více nepůsobí to přehledně. To že se Michal Novotný trefil do Jonáka je fajn a pravda, hm ale přece kvůli tomu nebudu grilovat vajíčka. Shodou okolností jsem viděl tento týden dvě gangsterky ze stejné doby a stejně výrazných mafinech z Polska a to je úplná jiná liga. Mě to připadá tady z naší seriálovo- filmovou tvorbou stejný z naším hokejem, úspěch je, když postoupíme do čtvrtfinále, ale já chci alespoň finále. Jasně je to lepší než mnoho a mnoho českých seriálových kriminálek, ale ještě jednou zdůrazňuji elitní věci například u našich sevrních sousedů, jsou úplně někde jinde. ()

Galerie (18)

Zajímavosti (17)

  • Budova kina v Karlíně, před kterou probíhá schůzka Tomáše Jeřábka (Tomáš Kobr) s Josefem Vrabcem (Jiří Křižan), je ve skutečnosti městské kino SD Neratovice. (LaCro1x)
  • Ivan Jonák (Michal Novotný) má v epizodě pistoli Desert Eagle ráže .50 AE, kterou vyrábí společnost Israel Military Industries. Jedná se o jednu z největších pistolí na světě. (Marsu88)
  • Jonákův Nissan Patrol GR má poznávací značku ACA 60-28. Tato série se ale přidělovala na konci sedmdesátých let a na voze tohoto typu se nemohla objevit. (Martin_L)

Reklama

Reklama