Sicilské nešpory

L'assassino di pietra

The Stone Killer

Akční / Krimi / Drama / Thriller

Itálie / USA, 1973, 95 min

Och tu je vidieť, že je to filmík spred takmer polstoročia. Policajt zabije farebného 17-ročného chlapca, ozbrojeného gangstera a tu sa to nijak ďalej nerieši. Dnes by mu naparili vraždu s rasovým motívom a v base by zo dve desaťročia dostával riadne hrubé kolíky na prečistenie čriev. Dnes sa predsa už vie, že každý doktor zo Sudánu alebo inžinier z Afganistanu v ruke so samopaľom ho má len pre prípad sebaobrany a polícia je banda hnusných rasistov.(29.10.2018)

Souhlasím z názorem, že ze začátku je to takové zmatené. Bronson si odehraje svoje, ale jinak je tam v ději až příliš nejasností. Nicméně nakonec se to rozjede a některé přestřelky nebo naháněčky jsou opravdu pěkně natočené. Bohužel tu chybí nějaký pořádný záporák nebo zásadní moment kvůli kterému by film stál za zapamatování, ale zase mě to nijak nenudilo, tak na lepší průměr to vidím úplně v pohodě.60%(8.2.2017)

"Bylo mu 17 let." - " S pistolí vypadal starší." Drsná akční kriminálka s charismatickým Charlesem Bronsonem. "S poldou jsem ještě nespala." - "Špatný čas, špatný místo, špatnej polda." Jakožto milovník akčních filmů, jsem spokojen. - 90%.(23.4.2017)

Hlavně v počátku je děj hodně nejasný, samé postavy a žádné možnosti pochopení souvislostí, některé scény jsou až skoro přeťáplé, prokreslení postav je také malé a celé je to takové nedotažené. Na druhou stranu je děj dost přímočarý, žádné romantické odbočky, takže kdo má rád drsnější svižný příběh, pak je to jistě dobrá volba.(25.8.2013)

• YURAyura

1/10 Hodne slabe a o nicem. Bronson v klasicke roli drsneho polisicty, ktery prvni strili a teprve az pak strili aby nakonec mohl znova vystrelit. Mno a to je asi tak vsechno, co se k tomu da napsat. Od 18 - mrtvoly a kecup se hromadi a nakonec se to neda ani dodivat.... ;]](21.11.2011)

Kamenneho Zabijaka zase ktorasi prechytrala tlchuba prelozila ako Sicilske nespory. No tak to teda ani hovno, tak posrany preklad som uz dlho nevidel. Vespri Siciliani sa odohrali len tak na okraj v hlbokom stredoveku, presne v marci a aprili 1282 v sicilskom Palerme. Pricinou Vespri Siciliani boli stredoveke feudalne rozbroje - blizsie na wykypedii, mne sa to tu jnechce pisat. A tema filmu absolutne nesuvisi s tymito stredovekymi talianskymi rozbrojmi. No ale k filmu : hlavne film taha Charles Bronson ktory je opat v roli tvrdeho nekompromisneho policajta, ktory bojuje proti zlocinu. To je super a boj dobra so zlom je velmi dolezity, ale jediny znamejsi herec je tu Martim Balsam /Psycho 1960/, okrem tych dvoch su herci neznami. Dialogy v strede tvoria len vatovo plane plky. Trochu to potom zachranuju tie prestrelky a nahanacky. 75 %(11.2.2017)

• sator

Neuvěřitelné...(28.12.2018)

Hodně dobrý Bronson, klidně bych doporučil i divákům, kteří nutně neřeší kdo hraje, jen hledají dobrý krimi. Pro mě 4,5/5(27.9.2014)

Lehce nadprůměrná krimi s drsňákem Bronsonem. Neurazí ale ani nijak zvlášť nezaujme(3.10.2014)

Svižná přímočará kriminálka ze staré školy. Žádná vata. Žádné zásadní dějové odbočky. Pořád se něco děje a příběh odsýpá. Díky tomu ale není těžké se v příběhu ztratit. Tvůrci tu navíc naťukli snad všechna společenská témata, která tehdy Amerikou hýbala - máme tu válku mafií, veterány z Vietnamu, černošskou otázku a Black Panthery, hippies a východní náboženství/filozofie, vysokou kriminalitu a já nevím, co ještě. Docela slušný mišmaš. Postava Charlese Bronsona by se z fleku mohla přidat k Avengerům - s efektivitou, s jakou decimuje všechny a všechno kolem sebe by se mezi nimi neztratil. Jeho superpowers? Vidí i za roh, neomylně zasáhne padoucha na libovolnou vzdálenost a je nezasažitelný. Také slušně hláškuje: Policista: "Kid's inside. He's got a big gun." Lou Torrey:"And a small future." Je to prostě drsoň.(17.10.2017)

• pipapa

Bronson by tady opět vůbec nemusel být, protože tuhle zamotanou a nepřehlednou slátaninu stejně nezachrání. Upovídané krimi, Bronson zase jako "komisař" a nikoli jako akční frajer. Jedna honička auta s motorkou a ke konci filmu dvě standardní střílečky, tot´ vše. Tandem Winner-Bronson to tu projeli na celé čáře.(15.1.2018)

Taká slušná kriminálka s gangsterským pozadím..(1.9.2009)

Ďalšia spolupráca Winner a Bronson už teraz nedopadla až tak skvelo, film rieši alebo lepšie povedané zaoberá sa všetkými problémami ktorými USA v tej dobe trpeli. No a film hoci je priamočiary dá sa v ňom kus stratiť niť. Takže iba 3* ale prestrelky slušné, to musím uznať.(13.6.2018)