Den poté

• USA The Day After Tomorrow (více)

Gumby

Vzhledem k nízkým očekáváním (Den Nezávislosti, Patriot), mě příjemně překvapil...S trochou tolerance se to i vymyká žánrovému filmu a blíží něčemu jako originalita, nebo tak :) ()

Snape

Pokud máte rádi katastrofické filmy a dokonalé efekty, musíte Den poté vidět. Zaručeně vás nezklame, ale od vyššího hodnocení ho dělí několik nedostatků. Především nevýrazní herci. Připadalo mi, že ve snímku chybí nějaká hvězda, která by ho herecky táhla. Příběh ani nehodnotím, protože u filmů podobného typu o něj příliš nejde, každý je zvědavý spíše na vizuální zpracování. A to se, znovu opakuji, povedlo na jedničku. ()

Amplifier

Planeta Země se skutečně rozzuřila. Nastává doba ledová. Přežijeme?!? Roland Emmerich natočil výborný katastrofický film se skvělími efekty od ničivích tornád v Los Angeles až po obrovkou přílivovou vlnu v New Yorku i když nějaké fyzikální zákony jsou ve filmu zjevně porušeny tak se jedná o výborný snímek. 80% si určitě zaslouží. ()

bonifac

opravdu by mi v té bouři stačil zapálit sporák a to by mě zachránilo????co mají všichni s tím koncem světa... ()

vipburgr

Lidi tak dlouho odkládali radikální řešení globálního oteplování, až se jim to vymstilo…Místy z filmu vyloženě čiší všem známá „americkost“ aneb „Ty to zvlááádněěš!“, naopak některé dialogy – třeba na meteorologické stanici – mi přišly dost povedené. Pokud nejste zrovna superhrdinové anebo nemáte tátu „záchranáře“, doporučuji začít třídit odpad a netopit gumou… ()

hazaba

Musím se přiznat, že to byl můj první film, který se zabýval možnými změnami klimatu a jejich dopady, přičemž to nebyla úplná ptákovina, ale objevovaly se tam některé vědecky podložené věci (např. ustávání Golfského proudu, vzestup hladiny oceánu, více tornád atd.). Samozřejmě to se děje v mnohem pomalejším měřítku než ve filmu. Trochu jsem byla rozčarována tím, že se vše soustřeďuje na dění v USA(narozdíl od knihy), ale to se zřejmě dalo čekat... ()

Author

Co čekat od Emericha jiného, než že to bude velké, katastrofické, plné amerického vlastenectví, patosu a že se mi to bude líbit. Sice na začátku filmu na mě režisér valil klišé s takovou kadencí až to se mnou mlátilo a křeslo, ale budiž, záběry byly parádní, efektní a dechberoucí. Bohužel v polovině filmu s nimi přišlo utrum. Ale nevadí, i tak katastrofa velmi spektakulární. Konec byl opět velmi "nečekaný" a ""nepředvídatelný"", zmoudřivší americký viceprezident a lidstvo zacháněno, a navíc s tisíci kilometry nových běžkařských tratí. Přesto přeze všechno mě Emerich dokázal přikovat do křesla a chvílemi mi běhal mráz po zádech. Inu, hlavní je, že Socha svobody to vydržela. Efekty a Ian Holm si zaslouží přinejmenším dvě z těch hvězdiček, pokus o ekologické poselství jednu... ()

robo7773

**** (77 bodov zo 100)Mne sa tento film pacil, a struhujuce sceny katastrofickeho pohladu som zral. Myslim ze to je na tomto film uplne ze najlepsie, cize pocitacove triky a digitalna technika na vysokej urovni. Akurat ze herci neboli presvedcivy, a asi im tie vykony zamrzli v tej ukrutnej zime, lebo niekedy to az bilo do oci aki su na nic herci. trosku lepsie obsadenie a myslim ze by to bol trhak. ()

bosseth

Tento film nie je o katastrofe. On sám ňou je. Keby prišla obrovská vlna, najlepšie by urobila, keby zmietla Emmericha so sveta. ()

Pradlík

Přichází nový Emerichův "den", tentokrát Den poté a režisér znovu s neskonalou radostí ničí Spojené státy. Nevím nakolik je film aktuální, protože nejsem ekolog, ale jeho efekty a dramatičnost jsou skvělé. Ať už roztržení ledovců, krupobití v Číně, tornáda v L.A. nebo hurikán nad Atlantikem či tsunami a následný mráz v New Yorku. Na to všechno se hezky kouká, ale dialogy poměrně váznou a Jake Gylenhaal se mnohem lépe předvedl ve Zkrocené hoře nebo Mariňákovi, i když scéna s tankerem a vlky byla úžasná. Celkově tedy pastva pro oči, ale větší propracovanost by filmu jedině pomohla. policista: Někdo by ti s tím měl pomoct. Brian Parks: Pane, jsem prezident klubu elektroniky, matematického klubu, klubu šachu. Jestli je tu někde větší machr, ukažte mi ho. ()

jenjan odpad!

Závěrečná řeč filmového prezidenta Spojených států: „Posledních několik týdnů v nás vyvolalo obrovskou pokoru. Tváří v tvář ničivé síle přírody. Léta jsme konali ve víře, že můžeme donekonečna těžit a využívat přírodní zdroje. Mýlili jsme se, já se mýlil. Skutečnost, že můj první projev je vysílán z konzulátu na cizí půdě, je důkazem změny reality. Nejen Američané, ale lidé z celého světa jsou teď hosty národů jimiž jsme kdysi říkali třetí svět. V čase nouze se nás ujaly a poskytly nám přístřeší a já jsem hluboce vděčný za jejich pohostinnost.“___ Ano, Spojené státy a zbytek severní polokoule postihla obrovská katastrofa, aby jejím obyvatelům, alespoň těm přeživším, otevřela oči. Všichni se s velkou láskou a pokorou shromáždili ve stále slunném Mexiku, aby si konečně uvědomili, že nejsmysluplnějším lidským konáním je hrát fotbal na rozpálené pláži, tancovat sambu při soumraku, pít calvados či tequillu při rozbřesku a žvýkat cocu po poledni.. Pro autora je to však zdá se úplná novinka, proto nám své "veledílko“ zaobaluje do neskutečných tendenčních plků, vykresluje neuvěřitelnými animovanými záběry nejrůznějších apokalyps a dosycuje slátanými osobními problémy několika vyvolených lidiček. Vřele doporučuji jako studijní materiál všem obdivovatelům hradního pána, klimatologického guru a posledního disidenta.. ()

Crowen

Tu třetí * pouze za ty krásný katastrofický obrázky, jinak tento snímek šablonuje perfektní příklad nevyužitýho potenciálu. ()

DHDV

Tak fádní konec světa sem od Rolanda nečekal. Herecké obsazení se mě nelíbilo. Kamera nebyla typicky od Rolanda. Tohle není ten Roland, který točí opravdu někdy hlouposti, ale takové které vás nenudí. Tohle se nepovedlo…promiň, ale Den nezávislosti mám rád. ()

Radek.SCH

Začínáme samozřejmě pohledem na americkou vlajku, končíme pohledem na úsměvy plné vybělených zubů. Ať vám bůh pomáhá. Nakonec nikdo neumře, boháč se zkamarádi s bezdomovcem. A z víceprezidenta se stane prezident a navíc nejspíš přestoupí od Republikánů k Demokratům. Ať žije Amerika! ()

Elbarto08

Miluju pohromy. Z tradičního filmu Den nezávislosti začali jet filmy s tématikou den po tom strašlivém dnu. Ale tady ty pohromy krásný, Jake to vyvedl ()

Hapretor

Den poté - Nuda při tom. Myslim jako při sledování. Stejnej průser jako "2012". Tohle má do pořádný katastrofy fakt daleko. Jen triky, samý triky, ale pointa žádná. ()

Akana

Co asi tak můžeme od Emmericha čekat? Patos, vlastenectví, dějová klišé, logické nesmysly a především monstrózní a dokonalé efekty, na kterých to všechno staví. Naštěstí Den poté patří k jeho snesitelnějším dílkům a přes tradiční překrucování fyzikálních zákonů jako katastrofický film docela funguje. A dokonce i ta národní hrdost dostává na frak ve chvíli, kdy Američané zdrhají k sousedům, kterým jinak v imigraci vytrvale brání. ()

Dejnasp

Už dlouho můj nejoblíbenější katastrofický film, u kterého se mi hrozně líbí to napětí. Když jsem tento film viděla poprvé úplně jsem zírala. Přežijou? Nebo ne? U typu těchto filmů to vždycky dopadne stejně, ale přece jen mě to úplně dostalo. A taky výborné herecké obsazení. ()

MTV Movie Awards 2005

MTV Movie Awards 2005