Epizody(3)

Třídílná minisérie Případ Roubal nevypráví pouze o životě a trestné činnosti Ivana Roubala. Rovnocenný prostor je věnován i neodbytné touze policisty Jakuba po jeho dopadení a státní zástupkyně Markéty po co nejtvrdším trestu, který má být několikanásobnému vrahovi uložen. Na straně Roubalovy obhajoby stojí zkušený advokát - kariérista Hynek Pokorný a jeho koncipientka Daniela. Ta v průběhu procesu začne na vlastní pěst tajně pátrat a odhalí tak skutečnosti jednoznačně prokazující Roubalovu vinu. V souvislosti s tím začne řešit zásadní morální dilema: Má se i nadále angažovat v případu klienta, který se jí hnusí a o jehož vině je jednoznačně přesvědčena? Nebo má naopak porušit profesní zásady, vydat orgánům činným v trestním řízení důkazy usvědčující klienta, a připravit se tak o budoucí kariéru elitní advokátky, k níž díky svým ambicím a inteligenci míří? (Voyo)

Ukázka z filmu

halogenka

Na to, že to je o sériovém vrahovi, je to poměrně vlažné, bezpohlavní, postrádá to tah na branku a jakoukoli výpovědní hodnotu. Většinu času máte pocit, že herci tak nějak nemají co hrát (i když Čermák se opravdu snaží). Největší trolling tu předvedl Jan Slovák, který si z toho podle mě dělal půl série prdel, než mu na to přišli. V nestřežených chvílích se při Roubalovi přistihnete, že raději než sledovat tu přehlídku promarněných šancí posloucháte hudbu, která se jako jediná fakt povedla. PS - bylo by super, kdyby filmaři konečně pochopili, že Duchoslav není a nikdy nebyl herec, a přestali ho obsazovat. ()

castor

Žádná zločinecká parta. Pracoval sám. Vraždil brutálně. Jenže tady stojí opodál. Dráždivá kauza jedné z nejvýraznějších postav české zločinecké historie je rozhodně zajímavá, sériový vrah Ivan Roubal si své oběti vybíral bez hlubších motivů, třeba jen na základě antipatií. Hynek Čermák zároveň skvěle vystihl jeho „dobrácké“ charismatické vystupování. Jenže... Je to takový Roubal bez Roubala. Víc než o ponoru do jedné děsivé duše je to o morálním dilematu, kterému bude čelit od dětství hluchá budoucí právnička – musí volit mezi pravdou nebo nadějně rozjetou kariérou. Kriminalisté mezitím sbírají (i ztrácí!) důkazy, tvůrci párkrát nepěkně škobrtnou a divák se musí mimo jiné vyrovnat s předvídatelností i mizernou thrillerovou náladou. Atmosféru třeba nemá ani setkání Roubala s ambiciózním kriminalistou (ač jsou Čermák a David Švehlík ve svých úlohách velmi dobří), obviněný se občas maniakálně uchechtne, pronese něco náboženského, ale žádné napětí nebo pnutí necítíme. Překvapivě mě bavil protřelý (bezpáteřní) právník Jana Čenského, respektive herec, který (ač bych tomu nevěřil) v úloze obstál nad očekávání dobře. Sérii natočila Tereza Kopáčová, která má v televizi už něco odmakáno – hlavně projekty založené na reálných kauzách s kriminálními motivy. Palec nahoru zaslouží i za věrné ztvárnění doby, výprava je na televizní poměry fajn. Když přimhouřím oko, tak je to na hraně tří a čtyř hvězd. ()

Djoker

Už samotný název se snaží omluvit absenci Roubala. Seriál totiž není o jeho řádění, ale primárně o následném soudním procesu. Hlavní postavy jsou státní zástupkyně, vyšetřovatel, obhájce a jeho asistentka, která dostala největší prostor. Kdyby bylo cílem natočit pouze další sterilní soudní drama, tak nadměrná kritika není na místě, ale všichni víme, že chtěli vytvořit dech beroucí reklamu pro streamovací službu, což se evidentně nepovedlo. Čenský po letech příjemně překvapil, Trnková si řekla o větší pozornost, Čermák bohužel nedostal prostor a Havlová zapomněla hrát. S1: 50% ()

xxmartinxx

Přijde mi velmi bizarní udělat jako vlajkovou loď nové placené platformy tuctovou kriminálku zaměnitelnou se vším, co je zdarma k vidění na ČT nebo i té Nově. Scénáři chybí témata a motivy, vybranou historickou událost neoživují žádným příběhem a jediný náznak osobního konfliktu v postavě obhájkyně je realizován tou nejbanálnější a nejhysteričtější formou.. ()

Tosim

Oceňuju, že díky Tereze Kopáčové nova tvoří i něco trochu zajímavějšího, než jsou její obvyklé sračky, ale bohužel, i já musím konstatovat, že byl natočen celkem obvyklý detektivní seriál s mírným přesahem do zajímavého prostředí soudní síně. Doba je nahozená celkem povrchně, postavy jsou taky dost jednorozměrné a moc se toho o nich nedozvíme. Chtělo by minisérii prodloužit ve smyslu hlubšího vhledu do dané problematiky a nebo z ní udělat opravdu rychlou a akční jednohubku, kde půjde "pouze" o mordy. Jediný, ke kterému nemám sebemenších námitek, je neskutečný, démonický Hynek Čermák. 70%. ()

• V části, kdy vyšetřovatelé přichází k hrobce, je za zdí olšanského hřbitova vidět část obchodního domu Atrium Flora. Tento obchodní dům byl však postaven až v roce 2003, a tak v době, kdy se odehrává seriál, tam stát nemohl. (ArthasKarfa)
  • Roubal (Hynek Čermák) říká, že místo na Šumavě, kde má statek, nazval „Pohádka“, ale toto místo se tak jmenovalo dávno předtím a je zaneseno do mapy jako takzvané pomístní pojmenování. Původně nesla osada jméno Christlhof a vznikla v 16. století, postupně zde byly postaveny tři statky. Původní německý název se dá přeložit jako „křesťanská naděje“. Statek se nachází v katastrálním území Javorná na Šumavě, jeho adresa je Javorná 58. Statek je v dezolátním stavu a filmaři v něm netočili. O negativitě místa bylo natočeno několik dokumentů. Statek vlastní společně dvě rodiny. (sator)
  • V čase 4:05 příváží Roubala (Hynek Čermák) k Vrchnímu soudu v Praze tzv. venkovní eskorta. Jedná se o chybu, protože Vazební věznice Praha Pankrác je s budovou soudu spojená podzemní chodbou a eskorty tedy probíhají jako vnitřní – pěší. (Globus_Jirka)

Časové pásmo bylo změněno